خانه / دسته‌بندی نشده / پرستار نوزاد در منزل

پرستار نوزاد در منزل

همان گونه که مشخص است، امروزه حضور زنان در جامعه بسیار پررنگ تر از گذشته است. این حضور پررنگ منجر به کاهش اوقاتی خواهد شد که مادر با فرزندان خود می گذراند. بسیاری از مادران کارمند هستند و ساعات زیادی را دور از فضای خانه هستند. در چنین شرایطی استفاده از  پرستار نوزاد در منزل ضروری حس می شود. چرا که نوزاد نیاز به مراقبت شدید دارد. نگهدای از نوزاد کاری است که پرستار نوزاد در منزل تخصص انجام آن را دارد.

پرستار نوزاد در منزل در واقع شخصی است که در نبود پدر و مادر، مراقبت از نوزاد را بر عهده دارد. استفاده خانواده از خدمات پرستار نوزاد در منزل معمولا به صورت ساعتی یا روزانه تعریف می شود. جز شرایط خاصی مانند فوت کردن یا بیماری شدید مادر نوزاد، که در این صورت ممکن است استفاده از خدمات پرستار نوزاد در منزل به صورت شبانه روزی انجام شود.

مجموعه خدمات درمانی و پرستاری هوم کا از جمله توانمندترین مجموعه های فعال در حوزه تخصصی خود می­باشد. استفاده از خدمات دیگری مانند پزشک در منزل، تزریقات در منزل و آزمایش در منزل از دیگر خدمات مجموعه­ی هوم کا می باشد که در ایام بیماری کرونا مانع حضور والدین و نوزاد در محیط های عمومی برای ویزیت دکتر یا تزریق واکسن می گردد.

پرستار نوزاد در منزل

وظایف پرستار نوزاد در منزل

مراقبت و نگهداری از نوزاد کار بسیار سخت و پر مسئولیتی است. معمولا به همین جهت خانواده ها در انتخاب پرستار بسیار سختگیر هستند. پرستار نوزاد در منزل باید سعی کند که تمام مسئولیت هایی که بر عهده گرفته است را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. وظایف پرستار نوزاد در منزل در حالت کلی برآورده کردن تمام نیازهای یک نوزاد می باشد.

از جمله وظایف پرستار نوزاد در منزل می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تعویض لباس های نوزاد
  • توجه به وعده های غذایی نوزاد
  • تعویض پوشک نوزاد و توجه به امور بهداشتی
  • توجه به ساعات خواب نوزاد
  • حفظ امنیت نوزاد

موارد مذکور جزو کارهایی است که باید توسط پرستار نوزاد انجام شود. پرستار نوزاد در منزل با انجام با کیفیت خدمات عنوان شده، منجر به رشد بهینه نوزاد می شود.

ویژگی پرستار نوزاد در منزل

نوزاد در سنی قرار دارد که ممکن است رفتارهای ناهنجاری از خود بروز دهد. پرستار نوزاد در منزل باید صبر و حوصله بالایی داشته باشد تا بتواند این ناملایمتی ها را کنترل کند. محبت به نوزاد و ایجاد رابطه عمیق قلبی با او یکی دیگر از وظایف پرستار نوزاد در منزل است. در غیاب مادر نوزاد، پرستار وظیفه دارد تا بخشی از عواطف و احساسات نوزاد را پرورش دهد و به سهم خود در رشد کودک موثر واقع شود.

پرستار نوزاد در منزل وظایف بسیار حساسی را برعهده دارد که انجام صحیح این وظایف نقش کلیدی در رشد هرچه بهتر نوزاد دارد. به همین دلیل و با توجه به اهمیت بالای انجام درست وظایف، نحوه­ی استخدام و کمک گرفتن از خدمات پرستار نوزاد در منزل بسیار حائز اهمیت می باشد.

مجموعه خدمات درمانی و پرستاری هوم کا دارای سابقه­ی درخشانی در امور نگهداری و مراقبت می باشد. خدمات مراقبتی این مجموعه، توسط کارشناسان و متخصصان آموزش دیده انجام می شود. پرستارانی که به عنوان پرستار نوزاد در منزل در این مجموعه مشغول به کار می شوند، با عبور از فیلترهای تخصصی، لیاقت و توانایی خود را نشان می دهند.

پرستار نوزاد در منزل

نکات استخدام پرستار نوزاد در منزل

همان گونه که گفته شد، برخی از والدین به دلیل مشغله بالا توان گذاشتن وقت برای نوزاد خود را ندارند. در چنین شرایطی پیشنهاد می شود از خدمات پرستار نوزاد در منزل استفاده شود. موارد زیادی در استخدام پرستار نوزاد باید مورد بررسی قرار گیرند که در این بخش با تعدادی از تاثیرگذارترین آن­ها آشنا می شویم.

یکی ارز این شرایط سن نوزاد است. پرستاران مختلف، مهارت در نگهداری رده سنی خاصی از نوزادان را دارند. لذا پیش از استخدام پرستار مورد نظر باید سن نوزادتان را با کارشناسان مجموعه در میان بگذارید. تحصیلات پرستار نوزاد در منزل از دیگر نکات است. تحصیلات پرستار باید مرتبط با کودکان باشد تا اطلاعات کافی و مورد نیاز در نگهداری از نوزاد را داشته باشد. سابقه کاری پرستار از دیگر نکات مهمی است که حتما باید مورد توجه والدین نوزاد باشد. پرستار نوزاد در منزل با سابقه کاری بالا دارای تجربه­ بیشتری است و در نتیجه بسیار کارآمدتر می باشد.

نکته دیگر قابل توجه، بررسی والدین نوزاد درمورد رفتار و ویژگی­های رفتاری پرستار نوزاد در منزل است. خانواده نوزاد باید شناخت مناسبی از پرستار داشته باشند. والدین می بایست در ابتدا تمام انتظارات مورد نظرشان را به پرستار نوزاد در منزل اطلاع دهند تا او در جریان تمام کارهای ملزم به انجام قرار گیرد.

نکته آخر اینکه از تعویض پرستار نوزاد در منزل پیاپی به شدت پرهیز کنید.

نوزاد پس از مدتی با پرستار روابط عاطفی برقرار خواهد کرد. گرچه میزان این رابطه­ی احساسی به توانایی پرستار نوزاد در منزل بستگی دارد اما تعویض پیاپی پرستار، به نوزاد به شدت آسیب خواهد زد. لذا با انتخاب یک پرستار متخصص و باتجربه مانع پیش آمدن این موضوع شوید.

حال که با نکات مهم در استخدام پرستار نوزاد در منزل آشنا شدیم، برای انتخاب درست یک پرستار برای نوزاد خود بهتر است تا نکات مذکور را رعایت کنید تا روند رشد نوزاد به بهترین نحو ممکن انجام شود. انجام وظایف به بهترین شکل ممکن، در گرو انتخاب یک مجموعه پرستاری معتبر و باتجربه می باشد.

مجموعه هوم کا با ارسال پرستار نوزاد در منزل متخصص و تحصیل کرده در زمینه پرستاری از نوزاد، خانواده های نیازمند این خدمت را یاری می کند و خدمات با کیفیت بسیار بالا و بر اساس استانداردهای تعریف شده را ارائه می دهد. حساسیت بالای مورد نیاز در انتخاب پرستار نوزاد در منزل بیان کننده اهمیت بالای نتیجه این انتخاب می باشد.

هزینه پرستار نوزاد در منزل

هزینه پرستار نوزاد در منزل وابسته به پارامترهای مختلفی است. وظایفی که والدین نوزاد بر عهده­ی پرستار می گذارند یکی از مهمترین موارد تاثیرگذار بر روی قیمت پرستار نوزاد در منزل می باشد. از دیگر عوامل بسیار تاثیرگذار، زمانی است که پرستار در حین نگهداری از نوزاد می باشد. برخی از والدین پرستار نوزاد در منزل را به صورت شبانه روزی استخدام می کنند تا در تمام ساعات در کنار نوزاد باشد

در عین حال، برخی دیگر از خانواده ها به علت توانایی وقت گذاشتن برای نوزاد خود، از خدمات پرستار نوزاد در منزل روزانه و ساعتی استفاده می کنند.

مجموعه خدمات درمانی و پرستاری هوم کا خدمات پرستار نوزاد در منزل را با تعرفه های عنوان شده توسط وزارت بهداشت ارائه می دهد. طوری که تمام خانواده های نیازمند، بضاعت کافی برای بهره گرفتن از این خدمات را داشته باشند. مجموعه هوم کا هزینه های تمام خدمات خود را مطابق با استفاده تمام افراد با درآمدهای مختلف قیمت گذاری می نماید.

پرستار نوزاد در منزل

خدمات پرستار نوزاد در منزل با هوم کا

 مجموعه های ارائه دهنده خدمات پرستاری و مراقبتی بسیاری مشغول به کار بوده و خدمات خود را به افراد و خانواده های نیازمند ارائه می دهند. در این میان مجموعه خدمات درمانی و پرستاری هوم کا به کمک تیم پرستاری قوی، ارئه کننده خدمات با جدیدترین روش ها است. پرستار نوزاد در منزل یکی از ده ها خدمتی است که این مجموعه قابلیت ارائه با کیفیت بالای آن را دارد.

انجام خدمات پرستاری نوزاد نیاز به تخصص بالا دارد و تمام مجموعه ها توان انجام بهینه خدمات را ندارند. از این رو خانواده ها و هموطنان گرامی به کمک مجموعه هوم کا می توانند بهترین سطح از خدمات را تجربه کنند.

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

پزشک در منزل

پزشک در منزل

امروزه به دلیل مشغله ها و درگیری های کاری بسیار زیادی که در هر خانواده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *