خانه / دسته‌بندی نشده / پرستار کودک مبتلا به سرطان

پرستار کودک مبتلا به سرطان

سرطان در افراد بزرگسال به علت شیوه غلط سبک زندگی فرد است. درحالی که ابتلای کودکان به سرطان در اکثر مواقع به علت مشکلات ارثی می ­باشد. انواع سرطان­ هایی که کودکان به آن­ها مبتلا می ­شوند محدود است. اما با این وجود تعداد کودکان مبتلا به سرطان کم نیست. شایع ­ترین سرطان در میان کودکان سرطان خون است. علائم وجود سرطان خون در کودکان شامل تب، کاهش وزن، خونریزی و کبودی می باشد.

با شروع درمان سرطان، کودک نیازمند نگهداری و پرستاری در زمان شیمی درمانی است. در عین حال، بسیاری از خانواده ها و والدین به دلیل مشغله ­های کاری و زندگی قادر به نگهداری و پرستاری مداوم از کودک نیستند. در چنین شرایطی استفاده از پرستار کودک مبتلا به سرطان، مناسب ­ترین راه برای رفع نیاز های کودک می ­باشد. از آنجایی که پرستار کودک مبتلا به سرطان آموزش ­های لازم برای رفتار با کودک سرطانی را دیده است، بسیار بهتر و شایسته ­تر از عهده نیاز های فیزیکی و روانی کودک برخواهد آمد. برای نگهداری از کودک مبتلا به سرطان، مسائل روانشناسی از اهمیت بالایی برخوردارند. ضمن اینکه در صورت نیاز، پرستار کودک سرطانی می ­تواند مقدمات بهره­ گیری کودک مبتلا به سرطان از خدماتی مانند گفتار درمانی در منزل و کاردرمانی در منزل را فراهم نماید.

مجموعه هوم کا با در اختیار قرار دادن پرستار کودک مبتلا به سرطان به خانواده­ های نیازمند این خدمت، سلامت روانی کودک را تامین کرده و پرستار در صورت نیاز و در دوران سخت انجام شیمی درمانی در کنار کودک خواهد بود.

پرستار کودک مبتلا به سرطان

 

اهمیت استفاده از پرستار کودک مبتلا به سرطان

کودک مبتلا به سرطان نیازمند مراقب و همدم است. در شرایط کنونی که اعضای خانواده­ی کودک بی تردید در پی مشغله ­های روزمره­ی خود هستند و توان صرف وقت کافی برای نگهداری از کودک سرطانی را ندارند، استخدام پرستار کودک مبتلا به سرطان کمک بسیار بزرگی به کودک و خانواده­ی او خواهد کرد. از آن­جایی که درصد موفقیت درمان برای کودکان بیشتر از افراد سالمند می­باشد، توجه به سبک زندگی آن­ها از اهمیت بالایی برخوردار است. بدون شک پرستار کودک مبتلا به سرطان بیش از هر کسی در جریان اتفاقات در طی درمان کودک است و در این مدت می ­تواند علاوه بر ارائه­ی خدمات، از لحاظ روحی و روانی موجب ارتقای کودک و بالا بردن حس مقابله با بیماری در کودک مبتلا به سرطان شود.

درمان سرطان عوارض جانبی برای هر فردی دارد. از جمله عوارض جانبی درمان سرطان در کودکان می ­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشکلات قلب و ریه حاصل از شیمی درمانی
 • ناتوانی در رشد استخوان
 • اختلالات ذهنی

این موارد از مهمترین عوارض جانبی است که کنترل این عوارض اهمیت استفاده از پرستار کودک مبتلا به سرطان را چندین برابر می کند. در صورت عادی در نظر گرفتن این علائم در کودک، زمینه­ی ابتلا به سایر سرطان­ها در کودک فراهم می شود.

خدمات پرستار کودک مبتلا به سرطان

برای آگاهی از خدمات پرستار کودک مبتلا به سرطان می­ بایست ابتدا باید با انواع سرطان در کودکان آشنا شویم. چرا که خدمات قابل ارائه، در جزئیات و. بر اساس نوع سرطان متفاوت هستند.

یکی از شایع ترین سرطان هایی که در کودکان پیش می آید، سرطان خون می باشد. سرطان خون با علائمی مانند درد مفاصل، کبودی بی دلیل زیاد بر روی پوست و کاهش وزن خود را نشان می دهد. از دیگر سرطان های دوران کودکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرطان چشم
 • تومورهای بافتی
 • سرطان های کبد و کلیه
 • سرطان استخوان

خدمات قابل ارائه توسط پرستار کودک مبتلا به سرطان به نوع سرطان وابسته است. اما در حالت کلی و بدون در نظر گرفتن جزئیات، حضور پرستار در کنار کودک مبتلا به سرطان موجب افزایش روحیه کودک برای مبارزه با سرطان می شود. پرستار همچنین در سایر کارهای کودک مانند درس خواندن او را همراهی می کند. موارد زیر جزو وظایف عمومی پرستار کودک مبتلا به سرطان می باشد:

 • کاهش استرس و نگرانی حاصل از بیماری در کودک
 • تشویق کودک به سپری کردن با انگیزه­ی زندگی
 • دقت به صحبت های کودک بیمار و گذاشتن وقت کافی برای او
 • ارائه­ی گزارش مصرف داروها و نتایج بالینی داروها به پزشک

مجموعه خدمات درمانی هوم کا با کمک پرستاران زبده­ی خود یکی از معدود مجموعه های ارائه دهنده خدمات پرستار کودک مبتلا به سرطان است. برای عملکرد هرچه بهتر تیم درمانی، این مجموعه از روانشناس ها و پزشکان تغذیه برای پرستاری از کودکان سرطانی بهره می برد. در صورت درخواست خانواده کودک، همزمان چند متخصص با تجربه بر روند درمان کودک نظارت خواهند کرد.

پرستار کودک مبتلا به سرطان

هزینه پرستار کودک مبتلا به  سرطان

سرطان در کودکان از جمله مواردی است که در سالیان اخیر افزایش چشمگیری داشته است. در طول درمان بیمار حضور یک فرد متخصص در امور پرستاری می تواند تاثیرات بسیار مثبتی در درمان داشته باشد. هزینه پرستار کودک مبتلا به سرطان با توجه به وظایف پرستار و ساعات کاری او تعریف می شود. همان­گونه که عنوان شد، وظلیف پرستار در دو بخش روانی و جسمی قابل انجام است که نحوه و مدت انجام خدمات توسط پرستار کودک مبتلا به سرطان تاثیر مستقیم بر قیمت ارائه خدمات دارد.

مجموعه خدمات درمانی و پرستاری هوم کا این افتخار را دارد که تضمین کننده خدمات ارائه شده توسط پرستار کودک مبتلا به سرطان به خانواده این عزیزان باشد. متخصصین و پرستاران با تجربه هوم کا تمام تلاش خود را برای انجام هرچه بهتر فرآیند درمان در کودک مبتلا به سرطان خواهند کرد.

مزایا استفاده از پرستار کودک مبتلا به سرطان

نگهداری و مراقبت از کودک مبتلا به سرطان در حین درمان از اهمیت بالایی برخوردار است. پرستاری از پرستار کودک مبتلا به سرطان دستورالعمل مشخصی دارد که پرستار از آن آگاه است و خدمات قابل ارائه را با کیفیت بالا انجام خواهد داد. از جمله مزایای استفاده از پرستار کودک مبتلا به سرطان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پرستار با صحبت درمورد سرطان و نوع درمان آن با کودک و انگیزه دادن به او، موجب تسریع درمان می شود. انگیزه دادن به کودک در حین درمان بسیار موثر است.
 • پرستار کودک مبتلا به سرطان در تنهایی خود با کودک، او را به انجام کارهای عادی روزانه خود تشویق می کند و با این روش مانع ایجاد تفکر تفاوت با افراد سالم در ذهن کودک می شود.
 • پرستار با هماهنگ کردن بین خانواده کودکان سرطانی، کودک مبتلا به سرطان را با سایر کودکان درگیر با این بیماری آشنا می کند. دیدن کودکان بهبود یافته، روحیه مبارزه با بیماری را در کودک تقویت می کند.
 • کودک مبتلا به سرطان نیازمند مهربانی و توجه بیش از حد دارد و پرستار کودک مبتلا به سرطان وظیفه این کار را بر عهده دارد.

پرستار کودک مبتلا به سرطان

نکته مهم دیگر، نقش خانواده در درمان کودک مبتلا به سرطان است. حضور پرستار کودک مبتلا به سرطان نباید مانع انجام وظایف پدر و مادر کودک شود. در چنین شرایطی کودک بیش از هر چیزی نیاز به توجه والدین و سایر اعضای خانواده خود را دارد.

مجموعه خدمات درمانی و پرستاری هوم کا با تکیه بر تیم قوی خود، ارتباط بین والدین، پرستار کودک مبتلا به سرطان و کودک مبتلا به سرطان را مدیریت کرده و تیم های متخصص خود را در اختیار خانواده کودک مبتلا به سرطان قرار می دهد تا درمان کودک با سرعت بیشتری پیش رود.

 

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

پزشک در منزل

پزشک در منزل

امروزه به دلیل مشغله ها و درگیری های کاری بسیار زیادی که در هر خانواده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *