خانه / دسته‌بندی نشده / پزشک در منزل

پزشک در منزل

امروزه به دلیل مشغله ها و درگیری های کاری بسیار زیادی که در هر خانواده وجود دارد خانواده هایی که بیماران یا سالمندانی را در اطراف خود دارند، نیاز به خدماتی دارند که بتوانند تمام نیازهای آن ها را برآورده کنند. یکی از این خدمات پزشک در منزل است.

آن دسته از بیمارانی که به دلیل بیماری شدید نمی توانند از خانه خارج شوند و توانایی حرکت کردن ندارند نیز می توانند از این خدمات بهره مند شوند. حتی سالمندانی که به دلیل کهولت سن و مبتلا بودن به بیماری نمی توانند از منزل خارج شوند نیز این امکان برای آن­ها وجود دارد که از خدمات پزشک در منزل استفاده کنند. همچنین در صورت تجویز دارو یا خدمات مشابه توسط پزشک، سایر خدمات مانند پانسمان در منزل، تزریقات در منزل و سرم در منزل نیز به صورت همزمان قابل انجام هستند.

برای استفاده از این خدمات، باید به مجموعه های ارائه خدمات درمانی مراجعه کنید. اما مجموعه ای که انتخاب می کنید باید معتبر باشد تا بتوانید با خیال آسوده از خدمات این مجموعه استفاده کنید.

یکی از مجموعه های معتبر و با تجربه، مجموعه هوم کا می­باشد. پزشکان این مجموعه دارای تخصص و همچنین تجربه کاری بسیار بالایی هستند و می­توانند تمام نیازهای بیماران را برآورده کنند. مجموعه هوم کا خدماتی نیز در رابطه با پرستار بچه ، مراقبت از بیمار ، فیزیوتراپی در منزل ، نگهداری از سالمند و بهیار در منزل ارائه می دهد که در صورت نیاز قاب ارائه به تمام هموطنان عزیز می باشند.

پزشک در منزل

 

وظایف پزشک در منزل

زمانی که از خدمات پزشک در منزل استفاده می کنید برای اینکه تشخیص دهید که پزشک متخصصی که در منزل وظیفه معاینه بیمار شما را برعهده دارد تمام وظایف خود را انجام می دهد یا خیر، باید وظایف پزشک را بدانید. از اصلی ترین وظایف پزشک می­ توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انجام معاینات لازم برای پیگیری روند درمان بیمار
 • تجویز دارو برای بیمار در صورت نیاز بیمار به دارو
 • تنظیم زمان مناسب برای مصرف داروی بیمار
 • ارائه مراقبت های دوره ای برای بیمار
 • انجام مشاوره در موارد خاص
 • درخواست از بیمار برای انجام آزمایشات در صورت نیاز
 • ارائه مشاوره هایی درباره شیوه زندگی سالم برای سالمندان
 • پیگیری شرایط پزشکی بیمار و رسیدگی به آن
 • کنترل علائم حیاتی در بیمار

نکات قبل از استفاده از خدمات پزشک در منزل

زمانی که تصمیم می‌ گیرید تا از خدمات پزشک در منزل استفاده کنید و به مجموعه مورد نظر خود مراجعه می کنید، باید نکاتی را در نظر بگیرید تا بتوانید پزشک  مناسبی را با شرایط بیماری بیمارتان را استخدام کنید. توجه به این نکات می تواند به شما کمک کند تا انتخاب درستی را برای پزشک در منزل داشته باشید. این نکات شامل موارد زیر می باشد:

 • زمانی که به مجموعه مورد نظر خود مراجعه کردید، حتماً باید نام و سن بیمار را به کارشناسان این مجموعه بگویید.
 • باید درباره سابقه بیماری فرد بیمار با کارشناسان مجموعه صحبت کنید.
 • باید درباره داروهای مصرفی بیمار اطلاعات مورد نیاز کارشناسان را گزارش دهید.
 • بهتر است که درباره علائم بیماری بیمارتان نیز صحبت کنید.
 • اگر بیمار شما درد دارد بهتر است که درباره شدت درد او با کارشناسان صحبت کنید.

در نهایت برای اینکه هرچه بیشتر از خدمات درمانی پزشک در منزل بهره­مند شوید، می بایست تمام اطلاعات، گزارشات و آزمایش های فرد بیمار را به کارشناسان مجموعه­ی درمانی مورد نظر اطلاع دهید.

اگر مجموعه انتخابی شما هوم کا باشد، کارشناسان مجموعه، پس از دریافت گزارشات شما بهترین و مناسب ترین پزشک متخصص را برای انجام خدمات درمانی به شما معرفی خواهند کرد. در چنین شرایطی فرد بیمار بهترین خدمات پزشک در منزل را تجربه خواهد کرد. لذا یکی از مهمترین کارهای خانواده بیماران، بیان شرح حال کامل بیمار به کارشناسان و پزشک می باشد.

پزشک در منزل

 

هزینه پزشک در منزل

هزینه پزشک در منزل به شرایط بیماری و همچنین وظایفی که پزشک در قبال بیمار شما دارد وابسته است. اما اگر بخواهیم هزینه پزشک در منزل را با هزینه بیمارستان مقایسه کنیم، باید بگوییم که پزشک در منزل بسیار به صرفه تر می باشد.

در صورتی که بخواهید به مطب و یا بیمارستان مراجعه کنید باید هزینه ای را برای رفت و آمد پرداخت کنید. اما استفاده از خدمات پزشک در منزل، هزینه­ های اضافی از دوش شما برمیدارد.

چنانچه مجموعه هوم کا را برای بهره گیری از خدمات پزشک در منزل انتخاب کنید، پزشکان متخصص و دارای سابقه­ کاری بالایی را در اختیار بیمارانتان قرار داده اید. هر چه پزشکان دارای سابقه و تخصص بیشتری باشند، روند بهبود بیماران شما سرعت می­ یابد و شما می توانید با اطمینان بیشتری بیماران خود را به پزشکان بسپارید.

مزایا پزشک در منزل

استفاده از خدمات پزشک در منزل برای خانواده­ ها و بیماران مزیت های بسیار زیادی دارد. بسیاری از خانواده ها ترجیح می دهند به جای فرستادن بیمارشان به درمانگاه یا بیمارستان، از پزشک و خدمات پزشک در منزل استفاده کنند. از مزایای بهره گیری از پزشک در منزل عبارت است از:

 • بیمار در منزل خود و در کنار خانواده خود احساس آرامش بیشتری دارد.
 • از آن جایی که پزشک در منزل به طور اختصاصی وقت خود را برای مراقبت از بیمار می­گذارد، علائم و وضعیت او را بهتر مدیریت خواهد کرد.
 • استفاده از خدمات پزشک در منزل و حضور مداوم فرد بیمار در منزل باعث افزایش روحیه بیمار شده و روند بهبود او را تقویت می کند.
 • در صورت استفاده از پزشک در منزل بیمار احساس رضایت مندی بالایی از وضعیت پزشکی خود خواهد داشت.
 • نگرانی خانواده ‌ها از سلامت بیمارشان کاهش پیدا می کند.

از دیگر مزایایی که برای بیمار و خانواده ها بسیار اهمیت دارد، این است که در مقایسه با بیمارستان و درمانگاه، خدمات با کیفیت تری به بیماران ارائه می­ شود و رسیدگی به وضعیت آن­ها دقیق تر می باشد و در نتیجه درمان آن­ها تضمین خواهد شد.

 باید به این نکته نیز اشاره کرد که پزشک در منزل علاوه بر وظایفی که به آن اشاره کردیم باید معاینه فیزیکی و بالینی فرد بیمار را نیز به خوبی انجام دهد.

پزشک در منزل

 

معاینه فیزیکی بیمار توسط پزشک در منزل

منظور از معاینه فیزیکی معایناتی است که شما در زمان بیماری و مراجعه به پزشک با آن ها روبرو می شوید. زمانی که پزشک معاینه فیزیکی شما را انجام می دهد تمام علائم بیماری را شناسایی می کند و از طریق آن بیماری شما را تشخیص می دهد.

 معمولاً پزشک در منزل با استفاده از حواس بینایی، چشایی، لامسه و شنوایی و حتی بویایی علائم را  شناسایی کرده و براساس همین حواس نیز بیماری شما را تشخیص می دهد.

 بعد از این که بیماری شما تشخیص داده شد، پزشک بر اساس تخصصی که دارد داروهایی را برای شما تجویز می کند و همچنین زمان مصرف دارو را نیز به شما متذکر می شود تا بتوانید در زمان درست داروها را مصرف کنید.

معاینه بالینی توسط پزشک در منزل

منظور از معاینه بالینی بیمار بررسی تمام علائم حیاتی بیمار توسط پزشک است. معاینه بالینی شامل موارد زیر است:

 • ضربان قلب، فشار خون، تب، حرارت بدن و میزان تنفس بیمار اندازه­گیری می شود.
 • اعضای بدن بیمار مانند دهان، بینی، چشم، گوش و گلو مورد بررسی قرار می گیرد.
 • وضعیت تغذیه و یا ضعف بدن بیمار بررسی می شود.
 • عضلات و ماهیچه ها و همچنین استخوان های بیمار نیز باید مورد بررسی قرار بگیرد.

در صورتی که به مجموعه هوم کا مراجعه کنید و شرایط سلامت بیمار خود را با کارشناسان این مجموعه در میان بگذارید، کارشناسان به شما کمک می کنند تا پزشکی متناسب با شرایط پزشکی و سلامت بیمار شما در اختیارتان قرار گیرد. در نتیجه اطلاعات درست شما به کارشناسان هوم کا سبب بهره بردن حداکثری بیمار از خدمات پزشک در منزل می شود. شما می توانید هر پزشکی در هر حرفه و تخصصی را از این مجموعه در اختیار داشته باشید.

سزاوار است برای انتخاب هرچه بهتر پزشک در منزل، از خدمات مشاوره شبانه روزی مجموعه هوم کا نیز استفاده کنید.

کارشناسان مجرب و متخصص این مجموعه به تمام سوالات شما جواب خواهند داد و راهنمایی لازم را به شما می دهند تا بتوانید با استفاده از آن انتخاب درستی داشته باشید. شما همچنین می توانید به صورت شبانه روزی یا موقتی از خدمات پزشک در منزل هوم کا استفاده کنید. پزشکان این مجموعه با صبر و حوصله بسیار بالا تمام نیازهای بیماران شما را برآورده کرده و نگرانی های شما در خصوص سلامتی بیمارتان را کاهش می دهند.

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

پرستار نوزاد در منزل

پرستار نوزاد در منزل

همان گونه که مشخص است، امروزه حضور زنان در جامعه بسیار پررنگ تر از گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *