خانه / دسته‌بندی نشده / پانسمان در منزل

پانسمان در منزل

پانسمان یک عملیات درمانی می باشد که برای درمان و ترمیم زخم انجام می شود. نحوه انجام پانسمان به نوع زخم مربوط است. جراحاتی که نیاز به پانسمان دارند می بایست هرچه زودتر بسته شوند تا درمان آن سریعتر انجام شود. باز ماندن زخم سلامتی فرد مجروح را به خطر می اندازد.

حال که اهمیت انجام پانسمان را دانستیم، بهتراست که با خدمت پانسمان در منزل بیشتر آشنا شویم. بسیاری از خدمات درمانی قابلیت انجام در منزل را دارند. انجام خدمات درمانی در منزل مزایای زیادی برای بیماران دارد که در ادامه بیشتر با مزایای انجام درمان در منزل آشنا خواهیم شد. پانسمان در منزل توسط پرستاری انجام می شود که از سوی مجموعه­ی ارائه کننده خدمات درمانی و پرستاری مورد نظر ارسال می شود. در صورت وخیم بودن حال فرد مجروح و نیاز به استراحت مطلق، پرستار در منزل به راحتی می تواند از وی نگهداری کرده و علاوه بر تعویض پانسمان در موعد مقرر، با پرستاری از بیمار، روند درمان بیمار را سرعت ببخشد.

در صورت وجود درد یا نیاز به انجام تزریقات برای جلوگیری از عفونت زخم­ها، خدمات تزریقات در منزل و سرم در منزل از سوی مجموعه قابل ارائه خواهند بود. مجموعه هوم کا خدماتی نیز در زمینه تست کرونا در منزل ، واکسن آنفولانزا ، مراقبت از سالمند ارائه می دهد.

مجموعه هوم کا مفتخر است تا یکی از مجموعه های خدمات درمانی و پرستاری فعال در زمینه ارائه­ی خدمات پانسمان در منزل باشد. این خدمت، تنها یکی از ده ها خدمات درمانی و پرستاری مجموعه هوم کا می باشد.  افراد نیازمند به این خدمات می توانند در هر ساعتی از شبانه روز از خدمات درمانی این مجموعه بهره گیرند.

پانسمان در منزل

تعویض پانسمان در منزل

معمولا تمام پانسمان هایی که بر روی جراحات بسته می شود نیاز به تعویض دارند و این امر پس از انجام پانسمان در منزل ضروری است. تعویض پانسمان بسته به نوع جراحت تا پایان بهبودی می تواند چندین مرتبه انجام شود که این موضوع امری بسیار ضروری برای سریعتر انجام شدن درمان می باشد.

بسیاری از افراد وقت و حوصله انتظار در مراکز درمانی و بیمارستان برای تعویض پانسمان را ندارند. پانسمان در منزل راهی است که با انجام آن دیگر نیازی به انتظار در مراکز درمانی نیست. پرستار متخصص تعویض پانسمان با مراجعه به محل حضور بیمار در کمترین زمان ممکن اقدامات مورد نیاز برای تعویض پانسمان را انجام می دهد.

مراحل انجام پانسمان در منزل

برای انجام هرچه بهتر پانسمان ابتدا نیاز است تا مقدمات آن انجام گیرد. کنترل خونریزی حاصل از زخم اولین مرحله است. پیش از حضور پرستار برای انجام خدمات پانسمان در منزل، فرد مجروح قطعا برای بهبود شرایط خود، اقدام به پوشاندن زخم و جلوگیری از خونریزی می باشد. نکات زیر می بایست توسط فرد مجروح و اطرافیان وی رعایت شود:

 • پیش از شروع انجام پانسمان، کلیه­ی وسایل و لوازم نیازمند ضد عفونی هستند.
 • در صورت استفاده از بتادین برای ضدعفونی کردن زخم، از ورود بتادین در زخم باز جلوگیری کنید.
 • در صورت عدم دسترسی به بتادین، زخم را با آب و صابون بشویید.
 • از پمادهای آنتی بیوتیک برای پوشاندن زخم استفاده نکنید.

 پس از بررسی زخم توسط پرستار، نوع پانسمان توسط او انتخاب می شود. پانسمان در منزل شامل انواع روش های پانسمان است که با توجه به نوع زخم و تشخیص پرستار، نوع مناسب آن برای انجام تعیین می شود. جنس پانسمان در هر یک از انواع پانسمان در منزل متفاوت است.

پرستاری که برای درمان مجروح و انجام پانسمان در منزل بر بالین مجروح حاضر می شود، با تمام روش­های انجام پانسمان و انواع زخم آشنا می باشد.

مجموعه خدمات درمانی و پرستاری هوم کا از موفق ترین و با تجربه ترین مجموعه های خدمات درمانی و پرستاری می باشد که خدمات پانسمان در منزل را به متقاضیان عزیز اراذه می دهد. پرستاران این مجموعه با توان بالای علمی و عملی خود، در درمان هرچه زودتر زخم کوشا هستند.

پانسمان در منزل

پانسمان در منزل با هوم کا

مجموعه خدمات درمانی و پرستاری هوم کا با با بهره­گیری از تیم قوی و تخصصی پزشکی و پرستاری خود، ارائه کننده انواع خدمات درمانی و پرستاری می باشد که پانسمان در منزل یکی از این خدمات است. حضور این افراد متخصص سبب می شود تا خدمات درمانی در بالاترین سطح ممکن پزشکی انجام شود.

پانسمان در منزل با هوم کا تجربه­ای رضایت بخش برای تمامی بیماران عزیز خواهد بود. عزیزان نیازمند به استفاده از خدمات پانسمان، می توانند در هر ساعتی از شبانه­روز درخواست خود را اعلام کنند. کارشناسان مجموعه هوم کا آماده ثبت اطلاعات شما و ارسال خدمات به محل حضور شما می باشند.

هزینه پانسمان در منزل

مراکز زیادی در زمینه خدمات درمانی فعالیت دارند. خدمات پانسمان در منزل از جمله خدماتی است که مجموعه های خدمات درمانی ارائه می دهند. هر ساله تعرفه های خدمات درمانی از سوی وزارت بهداشت منتشر می شود و مجموعه ها وظیفه دارند تا هزینه پانسمان در منزل را بر اساس تعرفه های وزارت بهداشت اعلام کنند.

مجموعه خدمات درمانی و پرستاری هوم کا از جمله پرطرفدارترین مجموعه های درمانی پایتخت می باشد که با ارائه خدمات درمانی و پرستاری با کیفیت بالا، رضایت تمام افرادی که از خدمات مجموعه بهره می برند را جلب خواهد کرد. این مجموعه همچنین قیمت گذاری خدمات خود را بر اساس تعرفه های تصویبی وزارت بهداشت انجام می دهد.

پانسمان در منزل

نکات انجام پانسمان در منزل

یکی از اصلی­ترین نکات قابل توجه برای انجام پانسمان در منزل، رعایت اصول بهداشتی در پانسمان می­باشد. در صورت عدم رعایت این نکات، امکان عفونت زخم بالا می­رود و اگر این عفونت به خون برسد، عواقب بسیار خطرناکی خواهد داشت. تعدادی از نکات قابل توجه برای پانسمان در منزل و به صورت کلی در پانسمان اهمیت دارند به شرح زیر هستند:

 • پرستار می­بایست دستان خود را با آب گرم و صابون بشوید.
 • هیچگاه پنبه نباید به صورت مستقیم روی زخم قرار بگیرد پرا که به همان حالت گسسته روی زخم می­چسبد و تعویض پانسمان را دچار مشکل می­کند.
 • شستشوی زخم از دیگر وظایف پرستار ارائه دهنده­ی خدمات پانسمان در منزل می­باشد.
 • در صورت جدا بودن دو لبه­ی زخم، شایسته است ابتدا بخیه انجام شود.

نکات مذکور از جمله مهمترین نکاتی است که پرستار ارائه کننده­ی خدمات پانسمان در منزل موظف به رعایت می­باشد.

پرستاران تیم پرستاری مجموعه­ی خدمات درمانی و پرستاری هوم کا، همگی از جمله افرادی هستند که پس از انجام مصاحبه­های تخصصی جذب نیرو در مجموعه­ی هوم کا پذیرش شده­اند. این پرستاران با تمام قوانین و استانداردهای انجام پانسمان آشنا بوده و خدمات پانسمان در منزل را به بهترین نحو ممکن انجام خواهند داد.

اهداف انجام پانسمان در منزل

در مواجهه با هر زخمی اولین گام، جلوگیری از خونریزی می­باشد. در نتیجه در اولین گام از پانسمان می­بایست جلوی خونریزی را گرفت. در همین هنگام باید زخم تمیز شود. یعنی اگر ضایعاتی از حادثه­ی منجر به جراحت درون زخم جامانده است، باید خارج شود.

به طور کلی اهداف انجام پانسمان در منزل را می­توان به صورت زیر تعریف کرد:

 • کمک به کنترل کردن خونریزی و قطع آن
 • جذب ترشحات ناشی از زخم
 • جلوگیری از ورود آلودگی به بدن از راه زخم

مجموعه­ی هوم کا یکی از مجموعه­های خدمات درمانی و پرستاری می­باشد که ارائه دهنده­ی خدمات پانسمان در منزل می­باشد. پرستاران مجموععه­ی هوم کا از ماهرترین و باتجربه­ترن پرستاران پایتخت می­باشند و دوره­های مخصوص پرستاری را گذرانده­اند و تاثیر بسیار زیادی در تسریع روند درمان بیمار خواهند داشت.

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

پزشک در منزل

پزشک در منزل

امروزه به دلیل مشغله ها و درگیری های کاری بسیار زیادی که در هر خانواده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *