خانه / دسته‌بندی نشده / همدم سالمند

همدم سالمند

سالمندان جزو سرمایه های یک جامعه می باشند که در زمان خود بدون شک تاثیر بسیار زیادی بر جامعه داشته اند و تمام وقت خود را صرف خانواده خود کرده اند. درصد بسیار بالایی از سالمندان در دوران کهولت سن از تنهایی رنج می برند. این درحالیست که بیشتر سالمندان تمایل زیادی برای معاشرت با دیگران دارند و از صحبت و تبادل نظر با دیگران لذت می برند. در چنین شرایطی استفاده از همدم سالمند راهی مناسب برای مقابله با تنهایی سالمند و دچار شدن او به بیماری های روحی و روانی مانند افسردگی است.

سالمندان نیز همانند سایر افراد یک خانواده و جامعه نیازمند معاشرت با افراد هستند. همدم سالمند علاوه بر هم صحبتی و هم نشینی با فرد سالمند، در انجام کارهایی مانند آشپزی و نظافت به سالمند کمک می کند. بیشتر افراد مسن تمایل دارند تا در خانه خود حضور داشته باشند و فرستادن آن ها به محلی مانند خانه سالمندان آن ها را به شدت تحت آسیب روانی قرار می دهد. در چنین شرایطی استفاده از همدم سالمند بسیاری از مشکلات را حل خواهد کرد.

مجموعه هوم کا به جهت ارائه­ی خدمات برای سالمندان، اقدام به طبقه بندی نیازهای سالمندان نموده و بر این اساس خدمات سالمند تعریف شده است. خدماتی مانند پرستار سالمند در منزل و بهیار در منزل برای برطرف کردن نیاز  همدم سالمند می شوند و این دو خدمت از جمله خدمات مراقبتی مجموعه هوم کا می باشد.

این درحالیست که خدماتی مانند مراقبت از بچه ، نگهداری از بچه و گفتار درمانی در منزل از دسته خدمات قابل انجام به صورت موازی و همزمان می باشند که از سوی مجموعه هوم کا قابل ارائه هستند.

 شما می‌توانید برای استخدام پرستار بچه و استخدام پرستار بیمار به این صفحه مراجعه کنید.

همدم سالمند

 

 مزایای همدم سالمند

وجود همدم سالمند در کنار فردی که دچار کهولت سن شده است، می تواند فواید بسیاری داشته باشد. همراهی و هم صحبتی با سالمند یکی از مهمترین این فواید می باشد. کمک های دلسوزانه­ همدم سالمند در روحیه فرد سالمند بسیار تاثیرگذار است. از دیگر مزایای همراهی یک فرد با سالمند می توان به دریافت خدمات مراقبتی، کاهش استرس و آرامش خاطر فرزندان و خانواده سالمند اشاره نمود. همدم سالمند همچنین در انجام فعالیت های بدنی سالم و سبک، سالمند را همراهی می کند و در راستای افزایش قدرت و استقامت سالمند گام برمیدارد. همدم سالمند می  تواند برای رفت و آمد سالمند به مکانی خاص، کنار او باشد و اگر سالمند به علت کهولت سن توان انجام رانندگی را ندارد، در این کار او را همراهی کند.

استفاده از خدمت همدم سالمند مناسب، مستلزم بهره مندی از این خدمت توسط یک مجموعه پرستاری کارآمد می باشد. می دانیم که مجموعه های خدماتی بسیاری در حال فعالیت هستند و شناسایی یک مجموعه باکیفیت در این بین کار مشکلی است.

مجموعه هوم کا با بهره­مندی از کارشناسان و متخصصان امر سلامت سالمند، ارائه کننده خدمات چشمگیر پرستاری برای سالمندان عزیز می باشد. در صورت استفاده از خدمت همدم سالمند مجموعه هوم کا با آرامش خاطر شاهد زندگی بدون استرس و همراه با آرامش سالمند خود باشید.

وظایف همدم سالمند

سالمندان علاوه بر نیاز به کمک در انجام کارهایی که در آن­ها ناتوان هستند، نیاز به همراهی عاطفی نیز دارند که از جمله دیگر وظایف همدم سالمند می باشد. موارد زیر جزو خدماتی است که همدم سالمند ارائه می دهد:

  • خرید مایحتاج منزل
  • همراهی سالمند در انجام کارهای روزانه
  • کمک به سالمند در انجام کارهای شخصی
  • ترغیب سالمند به انجام ورزش­های سبک مانند پیاده روی

انجام درست و مطابق با اصول فعالیت های مذکور، نیازمند توانایی بالای همدم سالمند و اطلاع کامل وی از نیازهای سالمند می باشد. همدم سالمند زمانی می تواند به سالمند کمک کند که با وظایف خود آشنا باشد و توانایی انجام آن ها را داشته باشد.

مجموعه خدمات درمانی و پرستاری هوم کا تیم پرستاری خود را بر اساس توانایی در اجرای وظایف مطابق با استانداردهای موجود در این زمینه تشکیل داده است. این مجموعه درصورت نیاز هموطنان عزیز، بهترین نوع از خدمات همدم سالمند را به خانواده های گرامی ارائه خواهد داد و آن­ها را در ترقی سبک زندگی سالمند همراهی خواهد کرد.

همدم سالمند

هزینه همدم سالمند

همان­گونه که عنوان شد، تنهایی سالمند در هنگام کهولت سن منجر به ایجاد عوارض روانی برای وی می شود. از سوی دیگر سالمند توان بدنی خود را از دست داده و قادر به انجام بسیاری از کارهای روزانه خود نمی باشد. در چنین شرایطی وجود شخصی به عنوان همدم سالمند بیش از پیش احساس می شود. شاید یکی از عوامل مهم برای خانواده ها در استفاده از خدمات پرستاری، قیمت این خدمات باشد. هزینه خدمات همدم سالمند بر اساس نوع و تعداد خدمت و نیز زمانی که همدم سالمند در کنار فرد می باشد، قابل تقسیم بندی است. در برخی شرایط مانند زمانی که افراد خانواده سالمند نگهداری از سالمند را در ساعاتی از روز تقبل می کنند، همدم سالمند ساعات کمتری را در کنار سالمند خواهد بود. در برخی شرایط دیگر همدم سالمند می­بایست به صورت شبانه روزی مورد استفاده قرار گیرد. این موضوع در شرایطی صورت می گیرد که اعضای خانواده در فاصله دورتری از سالمند خود بوده و فرصت وقت گذاشتن برای همراهی با سالمند را نداشته باشند.

مجموعه­ی خدمات مراقبت هوم کا با بهره گیری از جدیدترین روش های نگهداری و مراقبت از سالمند، شما را در نگهداری از سالمندتان یاری خواهد کرد. خدمات همدم سالمند مجموعه هوم کا منطبق بر آخرین تحقیقات روانشناختی انجام گرفته درمورد سالمندان است و افرادی که خدمات مشخص همدم سالمند را ارائه می­دهند، فعالیت های خود را بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده و پس از گذراندن دوره های آموزشی تخصصی انجام می دهند.

نکات استخدام همدم سالمند

حال که با اهمیت بالای حضور یک فرد متخصص جهت مراقبت از سالمند و وظایف او آشنا شدیم، نیاز است تا چند نکته مهم درمورد استخدام همدم سالمند را یادآور شویم. گام نخست در استخدام همدم سالمند انتخاب یک مجموعه ارائه کننده خدمات منطبق بر اصول و استانداردها می­باشد. ما به شما مجموعه خدمات مراقبتی هوم کا را معرفی می کنیم که کارنامه درخشانی را در این زمینه برای خود رقم زده است.

نکته دیگر حائز اهمیت درمورد خانواده فرد سالمند می باشد. افراد خانواده در هنگام استخدام همدم سالمند می بایست شرح حال کاملی از سالمند خود را به کارشناسان مجموعه­ خدمات درمانی ارائه دهند. این موضوع سبب می شود تا کارشناسان، همدم سالمند مناسب برای نگهداری از سالمند با شرایط خاص را معرفی کنند.

همچنین باید لیستی تمام کارهایی که از همدم سالمند انتظار دارند را در اختیا او قرار دهند تا او در جریان تمام وظایفی که برعهده دارد قرار گیرد. قرار دادن اطلاعات مصرف داروی سالمند و زمان بندی آن به فردی که مسئولیت مراقبت را بر عهده گرفته است از نکات قابل توجه دیگر برای خانواده سالمند است.

همدم سالمند باید دارای ویژگی هایی باشد که در ادامه به چند مورد از مهمترین آن ها اشاره می کنیم:

  • صبر و بردباری بالا
  • داشتن تخصص کافی در امر نگهداری از سالمند
  • دخالت ندادن مشکلات زندگی خود در امر نگهداری
  • سلامت فکر و توانایی بدنی برای انجام خدمات نگهداری از سالمند

خصوصیات مذکور تعدادی از مهمترین شرایطی است که همدم سالمند می­بایست برای انجام هرچه بهتر خدمات مراقبت، دارا باشد.

مجموعه­ی خدمات درمانی و پرستاری هوم کا با تکیه بر دانش خود در زمینه­ی بایدها و نبایدها در نگهداری از سالمند، با کیفیت­ترین خدمات همدم سالمند را به متقاضیان ارائه خواهد داد.

همدم سالمند

خدمات همدم سالمند با مجموعه­ هوم کا

مجموعه هوم کا این افتخار را دارد تا در طیف وسیعی از خدمات درمانی و پرستاری، یاری رسان هموطنان عزیز خود باشد. همدم سالمند یکی از این خدمات مراقبتی می باشد که تا به امروز مورد توجه بسیاری از سالمندان بوده و مجموعه هوم کا این خدمت خود را در اختیار بسیاری از خانواده ها قرار داده است. برای استفاده از این خدمت و اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید با همکاران ما در مجموعه هوم کا تماس بگیرید.

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

پرستار نوزاد در منزل

پرستار نوزاد در منزل

همان گونه که مشخص است، امروزه حضور زنان در جامعه بسیار پررنگ تر از گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *