خانه / دسته‌بندی نشده / کاردرمانی در منزل

کاردرمانی در منزل

کاردرمانی یک روش درمانی است. روشی که در آن ابعاد جسمی، روحی و روانی فرد بیمار درگیر هستند. کاردرمانی یک روش توانبخشی است که برای بسیاری  از افراد نتیجه مثبتی را نشان داده است. به طوری که حتی گاهی افراد سالم نیز خواهان انجام کاردرمانی می باشند. روش درمان با کاردرمانی جزو روش های نوی درمانی می باشد و از جمله خدمات درمانی می باشد که قابلیت انجام در منزل را دارد. کاردرمانی در منزل به عنوان یکی از روش های درمانی و توانبخشی امروزه مورد توجه بسیاری از اقشار شده است. در واقع کاردرمانی فرد بیمار را از سستی و کرختی بیرون آورده و به او انگیزه فعالیت می دهد. به همین علت، شامل رده سنی خاصی نمی شود و آقایان و بانوان می توانند از این روش درمانی بهره مند شوند. برای مثال افراد ناتوان و معلول ذهنی یکی از گروه های درخواست کننده کاردرمانی در خانه هستند. تحقیقات ثابت کرده اند که این افراد با انجام کاردرمانی در منزل ترقی بسیاری در سبک زندگی خود داشته اند. به آن ها انگیزه داده و آن ها را به سمت زندگی مانند افراد عادی سوق داده است. کاردرمانی در منزل برای هر فرد و هر سنی متفاوت است. روش انجام مناسب کاردرمانی در منزل پس از شناخت کامل از بیمار و اطلاعات او انتخاب شده و آغاز می شود.

مجموعه هوم کا یکی از ارائه کنندگان خدمت کاردرمانی در منزل می باشد که تاکنون موفقیت های زیادی در این حوزه کسب کرده است. کارشناسان و متخصصان کاردرمانی در این مجموعه آموزش دیده و حائز رتبه های برتر در بین متخصصین امر کاردرمانی هستند.

استخدام پرستار سالمند ، استخدام پرستار کودک ، درمان زخم در منزل و نگهداری از بیمار از جمله خدماتی دیگری است که مجموعه هوم کا ارائه می دهد. بسیاری از این خدمات قابلیت انجام همزمان را نیز دارند.

کاردرمانی در منزل

انواع کاردرمانی در منزل

کاردرمانی یکی از روش­های درمانی است که مختص سن خاصی نمی باشد. انجام این روش درمانی در منزل که با عنوان خدمت کاردرمانی در منزل ارائه می شود، در هر سنی از کودکی تا سالمندی و متناسب با مشکلات فرد انجام می شود. به همین جهت گستردگی و تنوع بالای روش های درمانی در خدمات کاردرمانی در منزل مشهود است. فرد درمانگر، با روش­ها و انواع کاردرمانی در منزل آشنایی کامل داشته و روش مناسب هر فرد را برای درمان وی پیش می برد. به طور کلی هر فردی که مشکلات روحی، روانی و جسمانی دارد می تواند از خدمات کاردرمانی در منزل استفاده کند. به عنوان یک مثال دیگر افرادی هستند که به دلیل سوانح ناگوار و سکته های مغزی دچار بیماری های جسمانی و معلولیت حرکتی هستند. افراد سالمند ناتوان و سالمندانی که بیماری های روانی دارند نیز جزو متقاضیان خدمات کاردرمانی در منزل می باشند.

مجموعه هوم کا این افتخار را دارد تا ارائه کننده خدمت کاردرمانی در منزل توسط پزشکان و کاردرمانان مجرب باشد. شما می توانید با خیالی آسوده از خدمات کاردرمانی تیم هوم کا استفاده کرده و نتایج رضایت بخش را مشاهده کنید. کاردرمانگرهای زبده و ماهر، تمامی دروس و کارگاه های آموزشی کاردرمانی را گذرانده و با بالاترین کیفیت، خدمات کاردرمانی در منزل را به بیماران و افراد نیازمند ارائه می دهد. علاوه بر خدمت کاردرمانی، خدمات دیگری مانند خدمات درمانی پزشک در منزل، بهیار در منزل و فیزیوتراپی در منزل  که ممکن است به­صورت همسو با کاردرمانی در منزل  نیاز شود نیز توسط مجموعه درمانی هوم کا قابل ارائه می باشند.

مزایا کاردرمانی در منزل

کاردرمانی در منزل برای هر سنی قابل انجام است و بدون توجه به سن و نوع مشکل، مزایای بسیار زیادی را برای فرد بیمار به همراه خواهد داشت. برای مثال می توان به عناوین زیر اشاره کرد:

 • بهبود حافظه
 • افزایش توانایی فیزیکی فرد
 • کاهش استرس
 • بهبود عواطف و احساسات
 • افزایش توان عضلانی
 • افزایش استقلال در فرد
 • یادگیری مهارت های زندگی

شاید هرکدام از موارد ذکر شده به تنهایی چندان در زندگی تاثیر زیادی نداشته باشند اما بهبودی تمام موارد فوق تاثیرات بسیارچشمگیری در زندگی فرد تحت درمان خواهد داشت. افرادی که از خدمات کاردرمانی در منزل استفاده کرده اند، عناوین مذکور را جزو دستاوردهای بهره گیری از خدمات کاردرمانی در خانه دانسته اند.

کاردرمانی در منزل

هزینه کاردرمانی در منزل

موارد زیادی در تعیین قیمت خدمات کاردرمانی در منزل تاثیرگذارند. سن بیمار، وضعیت بیمار و مدت زمان مورد نیاز برای انجام کاردرمانی در منزل از این جمله اند. مدت زمان استفاده­ از خدمات نقش تعیین کننده ای دارد. کاردرمانی در منزل در دو شیفت روز و شب قابل انجام است. بدون شک هر چه ساعات طولانی تری صرف انجام خدمات کاردرمانی شود، هزینه کاردرمانی نیز بالاتر می رود. ساعات مورد نیاز برای هر فردی متفاوت می باشد و متناسب با نوع نیاز فرد از انجام کاردرمانی در منزل است.

خدمات متنوع کاردرمانی و نحوه انجام آن­ها توسط درمانگر یکی از عوامل دیگر برای تعیین هزینه کاردرمانی در منزل است.

مجموعه هوم کا با ارائه­ی قیمت­ های معقول برای خدمات کاردرمانی در منزل، راه را برای استفاده هرچه بیشتر افراد متقاضی هموار کرده است. قیمت باید معقول و متناسب با خدمات ارائه شده باشد.

اهداف کاردرمانی در منزل

کاردرمانی یکی از شاخه های خدمات پزشکی است که هدف آن بازیابی توان بیمارانی است که به دلایل مختلف توانایی زندگی مانند افراد عادی را ندارند. کاردرمانی در منزل مجموعه ای از خدمات است که در همین راستا و در منزل فرد بیمار انجارائه می گردد. تحقیقات جدید نشان دهنده­ این موضوع می باشند که انجام خدمات درمانی در منزل درصد بهبودی و نیز سرعت روند بهبودی فرد بیمار را بالا می برد. انجام خدمات کاردرمانی در منزل روحیه و انگیزه­ی بازیابی توانایی بیمار را بالا می برد. همچنین فرد حس اضافی بودن در خانه را نخواهد داشت. از این رو، انجام کاردرمانی در منزل بازدهی بیشتری نسبت به انجام خدمات کاردرمانی در مراکز درمانی دارد.

مجموعه خدمات درمانی هوم کا نیز با هدف کمک هرچه بیشتر به همشهریان عزیز تهرانی، اقدام به ارائه خدمات کاردرمانی در منزل نموده است. متخصصان و کارشناسان هوم کا آمادگی لازم برای انجام تمامی خدمات مربوط به کاردرمانی در منزل را دارند.

کاردرمانی در منزل

افراد واجد شرایط برای انجام کاردرمانی در منزل

همان­طور که عنوان شد، کاردرمانی از جمله خدماتی است که مختص سن خاصی نمی باشد. لذا تمام افراد نیازمند به دریافت خدمات کاردرمانی، می توانند از کاردرمانی در منزل بهره مند شوند. در این بخش با تعدادی از گروه های واجد شرایط برای استفاده از خدمات کاردرمانی در خانه اشاره می کنیم.

 • کاردرمانی در منزل برای کودکان: انجام کاردرمانی با هدف کمک به مهارت های جسمی، ذهنی و شناختی کودک انجام می ُشود. فرد کاردرمانگر بر اساس وظایفی که برعهده کودک است، برنامه خدمات و نوع تمرینات برای انجام کاردرمانی در منزل را انتخاب کند. کاردرمانی کودکان در منزل، موجب افزایش حس امنیت برای کودک شده و در بستر خانواده کاردرمانی در منزل را انجام می دهد. کودکان مبتلا به اوتیسم، کودکان بیش­فعال و کودکان درگیر با اختلالات یادگیری از جمله کودکانی هستند که با انجام کاردرمانی در منزل می توانند به بخش زیادی از مشکلات خود غلبه کنند.
 • کاردرمانی در منزل برای افراد سکته مغزی: سکته مغزی یکی از آشناترین بیمار­های شایع در بین افراد بالای ۴۰ سال می باشد. آسیب های به ثمر رسیده از سکته مغزی دلیل اصلی فرد سکته کرده برای استفاده از خدمات کاردرمانی در منزل می باشد. کاردرمانی در منزل می تواند بخش زیادی از صدمات ناشی از سکته را درمان کند. فرد کاردرمانگر آموزش­دیده و مهارت لازم برای انجام با کیفیت کاردرمانی را دارد.
 • کاردرمانی در منزل برای سالمندان: سالمندان به علت مشکلات روحی حاصل از افزایش سن و نیز کاهش توانایی جسمانی به دلیل کهولت سن و ضعف، یکی از گروه­های واجد شرایط برای انجام کاردرمانی در منزل هستند. توانبخشی و افزایش انگیزه برای فرد سالمند جهت ادامه زندگی، یکی از مهمترین وظایف کاردرمانگر در قبال سالمند است. در چنین شرایطی استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منزل برای تکمیل خدمات کاردرمانی در منزل توصیه می شود.
 • کاردرمانی در منزل برای مبتلایان به فلج مغزی: در این گروه، کاردرمانگر می بایست با انتخاب مسیر درست و تمرینات صحیح مناسب این گروه جهت انجام کاردرمانی در منزل، به آن­ها در برگشت به زندگی عادی کمک کند. در چنین شرایطی فرد درمانگر باید سعی کند که به بیمار این موضوع را که او نیز جزوی از جامعه می باشد را قبول کرده و سعی کند مانند دیگران و عادی فکر کند.

به صورت کلی افراد زیر می توانند از خدمات کاردرمانی در منزل استفاده کنند.:

 • بیماران آسیب های نخاعی
 • بیماران اختلالات رشدی
 • بیماران آرتروز
 • بیماران آسیب های ارتوپدی
 • بیماران مبتلا به سرطان
 • بیمار ان فلج مغزی
 • بیماران پس از انجام عمل جراحی

مجموعه خدمات درمانی هوم کا، به عنوان یکی از برترین موسسات در تهران، تمامی خدمات کاردرمانی در منزل برای تمام بیماران و تمام سنین را ارائه می­دهد. کاردرمانگران هوم کا آشنایی کامل را با تمامی روش ها و شیوه های انجام کاردرمانی در منزل دارند.

مجموعه خدمات درمانی هوم کا با پیشینه ای درخشان همچون همیشه، ارائه دهنده خدمات نوین درمانی و مراقبتی می باشد که رضایت مشتریان را سرلوحه کارها و خدمات خود قرار داده است. خدمت کاردرمانی در منزل یکی از ده ها خدمت درمانی قابل ارائه توسط این مجموعه می باشد. کارشناسان و کاردرمانگرهای مجموعه، همگی آموزش دیده بوده و خدمات درمانی را با کیفیت بالا به افراد متقاضی ارائه خواهند داد.

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

پرستار نوزاد در منزل

پرستار نوزاد در منزل

همان گونه که مشخص است، امروزه حضور زنان در جامعه بسیار پررنگ تر از گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *