خانه / تازه های صنعت هوایی و گردشگری / اعتبار کالج های کانادا

اعتبار کالج های کانادا

شاید یکی از مواردی که در بین اطرافیان خود یا دوست­ها مشاهده کرده باشید، اقدام برای تحصیل در دانشگاه­ های معتبر باشد. کدام یک از دانشگاه ­ها در جهان معتبر هستند؟ احتمالا پاسخ شما مربوط به کشورهای پیشرفته است اما اعتبار کالج­‌های کانادا کجای جدول رده‌بندی قرار دارد؟

از دیر باز تحصیل در دانشگاه ­ها و کالج­ های پراعتبار یک رویای شیرین بوده است و هم‌اکنون افرادی هستند که زندگی تحصیلی خود را به این موسسات می­رسانند. سطح کیفیت آموزش مطالب و منابعی که دانشگاه ­ها و کالج­ های کانادا برای دانشجویان فراهم کرده است، آنها را در رده بهترین­ها قرار داده است.

ممکن است در ابتدا اینطور به نظر برسد که کالج و دانشگاه هردو به یک معنی هستند ولی این تصور اشتباه است. چنانچه شما در دسته افرادی قرار دارید که این گونه فکر می­کنند، بنابراین مطالعه مقاله ­ای که پیش روی شماست، بسیار مفید خواهد بود.

تحصیل کالج در کانادا

آیا اعتبار کالج های کانادا مانند دانشگاه های این کشور بالاست؟

شاید این قیاس از پایه خیلی مناسبه به نظر نیاید زیرا کالج­ های کانادا و دانشگاه­های آن هریک پروسه آموزشی متفاوتی را برنامه‌ریزی می­کنند. البته ناگفته نماند دانشگاه­ها بسیار علمی­تر به آموزش نگاه می­کنند و مدت زمانی که دانشجویان برای تحصیل در آنها می­گذرانند، بسیار بیشتر از کالج­های کاناداست.

از همین جهت ضرورت دارد که بدانید با همه تفاوت­هایی که در کالج و دانشگاه وجود دارد هنوز هم اعتبار کالج­‌های کانادا بالاست. اگر در یکی از کالج­های کانادا تحصیل کرده باشید و بخواهید ادامه آموزش خود را در دانشگاه تکمیل کنید، مسیر هموارتری را خواهید داشت.

یکی از امتیازاتی که در استفاده از کالج ­ها قبل از ورود به دانشگاه دارید زبان شماست که در طول این مدت تحصیلی تقویت شده است. زبان انگلیسی برای ورود به دانشگاه یک پروسه اجتناب‌ناپذیر است و از چالش­هایی که در این مسیر با آنها روبه‌رو می­شوید، می­ کاهد.

بیشتر بخوانید:

کالج‌ های کبک

کالج های ونکوور

کالج ‌های کلگری

کالج‌ های تورنتو

کالج ‌های مونترال

کالج با دانشگاه چه تفاوتی دارد؟

در کشور ما ایران تفاوتی بین دو کلمه کالج و دانشگاه وجود ندارد در صورتی که این دو با یکدیگر تفاوت­هایی دارند. خصوصا اینکه در کشور کانادا روش­های آموزش در کالج با دانشگاه اختلاف­ هایی دارد که شما را با آنها بیشتر آشنا می­کنیم.

 • مشخصه­ های کالج­ها درکانادا
 • مشخصه­ های دانشگاه­ها در کانادا

در این قسمت مشخصه ­هایی که هرکدام دارند، ارائه می­شود.

مشخصه­ های کالج ها در کانادا

با مطالعه مشخصاتی که از سیستم آموزشی کالج در این بخش داده می­شود، هدف فعالیت هرکدام را متوجه می­شوید.

 • تاکید سیستم آموزشی کالج بر پرورش نیروی کار است و افراد علم زیادی را در کالج­ها کسب می­کنند.
 • مدت زمان پروسه تدریس در کالج­ها به طور معمول کمتر از دور­های کسب علم در دانشگاه ­هاست.
 • تمرکز کالج­ ها روی ارتقاء سطح حرفه و مهارت دانشجویان است. در‌واقع باید گفت دوره ­هایی که در کالج­ها گذرانده می­شوند، کاربردی و تجربی هستند.
 • اکثر آموزش­ ها در کالج به صورت عملی انجام می­شود و همانطور که بیان شد با طی شدن دوره­های کارورزی آموخته ­های خود را به صورت تجربی انجام می­دهند.

اکنون به طور قطع دید روشن­تری از کالج ­ها به دست آورده­ اید و دریافتید اعتبار کالج ­های کانادا دست کمی از دانشگاه­های این کشور ندارد.

مشخصه‌های دانشگاه­‌ها در کانادا

بعد از اینکه به تعریف شناسه­های کالج­ها پرداختیم، نوبت به ارائه مشخصه ­های دانشگاه­ها می­رسد. با ما همراه باشید.

 • دانشگاه­ها از نظر وسعت بزرگ­تر از کالج­ها هستند.
 • دوره­های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا را در کالج­ها نخواهید یافت و آنها فقط در دانشگاه­ها تدریس می­شوند.
 • دانشگاه­ها برنامه‌ریزی تحصیلی را خود بر عهده دارند و هر دانشگاهی میزان پذیرش دانشجو و استاد را تعیین می­کند.
 • با حضور در دانشگاه شما با تحقیق و پژوهش سرو کار دارید و همه چیز علمی­تر آموزش داده می­شود. در‌واقع تحصیل در دانشگاه فرد را به متخصص تبدیل می­کند در صورتی که کالج­ها بیشتر بر اساس احتیاجات بازار کار فعالیت دارند.

با اطلاع از موارد فوق مشخص شد که هریک از موسسات آموزشی کالج و دانشگاه­ها در چه مسیر و چه اهدافی را دنبال می­کنند. وجه مشترک هردو ارتقای سطح آموزش فرد است.

تحصیل کالج در کانادا

اعتبار کدام‌یک از کالج های کانادا بالاست؟

بعد از اینکه با نحوه فعالیت کالج با دانشگاه آشنا شدید و پرونده آن بسته شد، می‌خواهیم درباره اعتبار کالج های کانادا و معرفی ۵ مورد از بهترین آنها صحبت کنیم.

 • Centennial college
 • Humber college
 • George brown college
 • Seneca college
 • Red river college

برای آشنایی بیشتر با هریک از این کالج ها اطلاعاتی از آنها را دسته‌بندی کرده­ایم.

کالج سنتنیال Centennial college

این کالج با توجه به قدمت بالایی که دارد اولین کالج کشور کانادا محسوب می­شود. سنتنیال در سال ۱۹۶۶ متولد شد و برنامه تحصیلی متنوعی را برای دانشجوها فراهم کرده است. طرح ­های آموزشی این کالج بر پایه یادگیری عملی و تجربی ارائه می­شود.

در اصل دانشجویانی که در این کالج تحصیل می­کنند، روی خود در خصوص ورود به دانشگاه سرمایه‌گذاری می­کنند. کالج سنتنیال در شهر تورنتو واقع شده است.

کالج هامبر humber college

این کالج از نظر مساحت یکی از وسیع­ترین ­ها به حساب می­آید. شاید با شمار تعداد دانشجوهای این کالج بیشتر به وسعت آن پی ببرید. پوشش حدود ۲۷۰۰۰ دانشجو برای آموزش تمام وقت نشان از قدرت فعالیت این کالج دارد. در افزایش اعتبار کالج های کانادا هامبر نقش زیادی داشته است.

اگر از نظر سنی این کالج را با کالج سنتنیال مقایسه کنیم، هامبر یک سال کوچکتر و در سال ۱۹۶۷ بنا شده است. انواع طرح آموزشی متنوع در هامبر موجب پذیرش دانشجوهای زیادی در خود شده است. اقسام مدارک مختلفی که این کالج در پایان دوره آموزشی به دانشجوها می­دهد، شامل گواهی­نامه، لیسانس و دیپلم است.

کالج هامبر هم مانند کالج سنتنیال در شهر تورنتو قرار دارد. در بیان امتیازات کالج هامبر باید به مخارج کمتر و بورسیه ­های تحصیلی اشاره کرد که همچنین انواع مدارک تحصیلی را به دانشجویان آن حوزه اعطا می­کند.

کالج جورج براون george brown college

این کالج نیز مانند دو کالج دیگری که نام بردیم، برنامه ­های آموزشی زیادی را در رشته­های مختلف برای دانشجویان فراهم کرده است. جورج براون طرح­های آموزشی خود را بر اساس صنعت و نیاز بازار انجام داده و از این نظر امتیاز بیشتری را از نگاه صاحبان کسب و کار به دست آورده است. ناگفته نماند که این کالج تعداد ۳ پردیس برای آموزش دارد.

کالج سنکا seneca college

کالج سنکا در رده پنجمین کالج معتبر در کاناداست. با نگاهی به گستردگی فعالیت به اعتبار کالج های کانادا پی می‌بریم. سال تاسیس سنکا مانند هامبر است. آنها هر دو در سال ۱۹۶۷ بنا شده­اند. کالج سنکا با دیدگاهی که نسبت آموزش دانشجویان دارد آنها را برای صنعت آماده می­کند.

این کالج با تعداد ۱۴۰ مدرک انواع رشته­های مختلف را پشتیبانی می­کند. اگر بخواهیم هریک از کالج­ها را دسته‌بندی کنیم، سنکا را استاد طرح­های آموزشی در علوم تجارت، هنر، فناوری و مالی به عنوان می­دانند.

کالج رد ریور red river college

ششمین و آخرین کالجی که درباره آن اطلاعاتی را بیان می­کنیم، کالج رد ریور است. رتبه خوشنام­ترین کالج به رودخانه قرمز می­رسد. این خوشنامی نه تنها مربوط به نام کالج رد ریور بوده بلکه به سابقه آموزشی آن هم مرتبط است.

کالج رد ریور اعتبار کالج های کانادا را بسیار بالا برده است و این کار را با فعالیتی که در آموزش دانشجوها داشته به دست آورده است. آمار کسب شغل در دانشجوهایی که از این کالج فارغ التحصیل شده­اند بسیار بالاست و این آمار نشان‌دهنده موفقیت رد ریور در آموزش است.

کالج رد ریور علاوه بر ظرفیت ۳۰٫۰۰۰ نفری بالغ بر ۲۰۰ طرح آموزشی هم دارد. فعالیت گسترده و برنامه­هایی که در حال اجرای آنهاست موجب ترقی و گستردگی بیشتر آن فراتر از گذشته است. اگر بخواهیم مزایای این کالج را بررسی کنیم، مخارج کمتر در کنار رضایت حداکثری دانشجویان به حساب می­آید. لازم است در بیان توصیفات کالج رد ریور به میزبانی آن نیز اشاره کنیم که هر ساله از ۲۹ سرزمین مختلف دانشجو می­پذیرد.

حتما بعد از اینکه نگاهی به آمار این ۵ کالج کانادا انداخته­اید، متوجه شدید که چرا اعتبار کالج های کانادا در سطح جهانی است. دانشجویان زیادی برای پذیرش در این مراکز برنامه‌ریزی می­کنند.

تحصیل کالج در کانادا

رشته های تحصیلی در کالج های کانادا

در این بخش قسمتی از رشته­های تحصیلی که دارای برنامه­های آموزشی در کالج­ها هستند، نام برده می­شود. این رشته­ها شامل مهندسی، مد، مهمان داری، انواع رشته­های مدیریتی، تجارت، انیمیشن، حسابداری، رسانه، بازاریابی، هنر، آشپزی و … است.

تراست در کنار شماست

هر سال افراد زیادی به علت اعتبار کالج های کانادا برای تحصیل در آنها برنامه‌ریزی می­کنند. آنها به دنبال کسب مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی که زبان رسمی کشور کاناداست می­روند. نحوه پذیرش در دانشگاه­ها یا کالج­های کانادا نیازمند آگاهی از قوانین جدید مهاجرتی و حقوقی است.

از همین جهت برخی از افراد بدون اطلاع از این موضوع در این راه قدم می­گذارند و با رد پذیرش از سمت دولت کانادا مواجه می­شوند. موسسه حقوقی مهاجرتی تراست بیش از ۶۰۰۰ پرونده مهاجرتی کانادا را با موفقیت به پایان رسانده است.

اگر متقاضی ورود به کشور کانادا با هر هدفی هستید، تراست به شما کمک می­کند هدف­های خود را تیک بزنید. متقاضیان در تراست این امکان را دارند که از مشاوره رایگان این مجموعه استفاده کنند. همچنین در تراست پیک آپ ویزا برای انجام امور مهاجرتی فراهم شده است.

کلام آخر

این روزها اشخاصی که کسب و کار موفق فکر می­کنند می­خواهند در ابتدا آموزش قوی را در مراکز آموزشی معتبر داشته باشند. در این بین اعتبار کالج های کانادا موجب افزایش رغبت برای ورود به کشور کانادا شده است. آموزش و تحصیل نه تنها به رشد شما برای کسب علم کمک می­کند موجب افزایش آگاهی می­شود که به راحتی وارد شغل دلخواه خود شوید.

اعداد و ارقام نشان می­دهند که تحصیل در مراکز معتبر دانشجویان را آماده دریافت شغل و کسب و کار می­کند. چنانه در فکر برنامه ریزی آینده تحصیلی خود برای پذیرش در یکی از کالج­های کانادا هستید، می­بایست مقدمات آن را فراهم کنید. موسسه مهاجرتی حقوقی کانادا با سال­ها تجربه و وکلای مهاجرتی ماهر شما را در پیمودن این راه یاری می­کنند.

منبع

 

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

سایت های کاریابی کانادا

سایت­ های تخصصی یافتن شغل در کانادا کاریابی در کانادا ، اگر منابع درستی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *