خانه / تازه های صنعت هوایی و گردشگری / انواع رسته های هتل را بشناسید!

انواع رسته های هتل را بشناسید!

در این نوشته از مجله گردشگری کی سفر همراه ما باشید تا با رسته های هتل آشنا شویم. کی سفر برگزار کننده تور ارزان ترکیه ، آنتالیا، تور لحظه آخری استانبول ، تور دبی،  تور ارزان گرجستان و.. می باشد. کی سفر برند آنلاین آژانس خوش سابقه تک ستاره پاسداران و چارتر کننده بیس از ۴۰ مسیر پروازی می باشد. در ادامه همراه ما باشید تا با انواع رسته های هتل آشنا شویم.

به طور کلی  هتل ها به دسته های ستاره (۱ تا ستاره به ۵ ستاره) دسته بندی می شوند، هیچ روش استانداردی برای تعیین این رتبه بندی وجود ندارد و انطباق با الزامات معمول، داوطلبانه است. برای مثال، یک هتل آمریکایی با امتیاز خاصی ممکن است بسیار متفاوت از یک هتل اروپایی یا آسیایی با امتیاز مشابه باشد و از امکانات و کیفیت خدمات متفاوت برخوردار باشد.

هتل

در حالی که هتل های زنجیره ای ترجیح می دهند از استانداردهای یکسان در سراسردنیا برخوردار باشند، هتل های غیر زنجیره ای ممکن است در مورد استانداردهای مشابه توافق نکنند. مثلا در آلمان، فقط حدود ۳۰ درصد از هتل ها مطابق با مقررات و قوانینی که توسط انجمن هتل ها و رستوران های آلمانی مطابقت دارند، رفتارمی کنند. هرچند سازمان تجارت جهانی و ایزو تلاش می کنند تا هتل ها را متقاعد سازند تا به برخی از الزامات حداقل به عنوان هنجارهای جهانی دست یابند.

راهنمای رسمی هتل (منتشر شده در ایالات متحده و به دنبال آن در سراسر جهان) دارای طرح طبقه بندی خود است که رتبه بندی هتل ها را در ۹ طبقه عنوان کرده است:  (۱) کلاس گردشگری متوسط، (۲) کلاس گردشگری، (۳) کلاس توریستی برتر، (۴) کلاس اول متوسطه، (۵) خدمات کلاس اول کلاس، (۶) کلاس اول، (۷) لوکس مدرن، (۸) لوکس و (۹) لوکس برتر

(۱) Moderate Tourist Class, (2) Tourist Class, (3) Superior Tourist Class, (4) Moderate First Class, (5) Limited Service First Class, (6) First Class, (7) Moderate Deluxe, (8) Deluxe, and (9) Superior Deluxe.

عملیات هتل با توجه به  اندازه، عملکرد و هزینه متفاوت است دسته های عمومی عبارتند از

هتل

LUXURY

هتل لوکس با کیفیت بالا، امکانات رفاهی، رستوران ها و سرویس های کامل، و بالاترین سطح خدمات شخصی و حرفه ای ارائه می دهد. هتل های لوکس معمولا با رتبه بندی چهار الماس یا پنج الماس توسط انجمن اتومبیل آمریکایی و یا رتبه چهار یا پنج ستاره هتل بسته به نوع کشور و استانداردهای طبقه بندی محلی طبقه بندی می شوند. نمونه هایی از جمله :

Boutique and lifestyle hotels

هتل های بوتیک، هتل های مستقل غیر مارکدار کوچکتر هستند که اغلب دارای امکانات متنوعی از اندازه های مختلف در محیط های منحصر به فرد یا صمیمی با امکانات اقامتی کامل هستند. این هتل ها به طور کلی ۱۰۰ اتاق یا کمتر دارد. هتل های سبک زندگی که به یک مهمان با سبک زندگی خاص یا تصویر شخصی می پردازند. آنها معمولا خدمات کامل و گاهی اوقات به عنوان لوکس طبقه بندی می شوند. یکی از ویژگی های کلیدی هتل های بوتیک و شیوه زندگی، تمرکز آنها بر ارائه یک تجربه منحصر به فرد برای مهمان است نه صرفا ارائه اسکان.

Full-service

هتل ها اغلب خدمات و امکانات هتل را ارائه می دهند. امکانات معمولی موجود عبارتند از: غذا و نوشیدنی در محل (خدمات اتاق و رستوران)، خدمات و امکانات کنفرانس و جلسات، مرکز تناسب اندام و مرکز کسب و کار. هتل های کامل خدمات را با کیفیت از اواسط مقیاس به لوکس می باشد. این طبقه بندی براساس کیفیت امکانات و امکانات ارائه شده توسط هتل است.

MOTEL

یک متل، یک نام اختصاری برای “هتل موتور”، یک مؤسسه اقامتگاه کوچک با اندازه کوچک است که مشابه خدمات محدود، ارزان قیمت است اما معمولا با دسترسی مستقیم به اتاقهای فردی از پارکینگ. متل ها برای خدمت به مسافران جاده ای، از جمله مسافران در تعطیلات جاده ای و کارگران که برای کار خود رانندگی می کنند (مسافران مسافر، رانندگان کامیون و غیره)، ساخته شده اند. متاسفانه در طول دهه های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰، متل ها اغلب در مجاورت بزرگراه اصلی قرار داشتند، جایی که آنها در زمین های ارزان قیمت در لبه های شهرها یا در امتداد بزرگراه ساخته می شدند. ساخت و ساز جدید متل در سال ۲۰۰۰ به ندرت اتفاق می افتد، زیرا هتل های زنجیره ای ساخته اند که دارای قیمت های ارزان قیمت و خصوصیاتی هستند که دارای مزایای کارگزاری در خروجی های آزادراه هستند، که برای اکثر مشتریان مشابه رقابت می کنند و تا سال های ۱۹۹۰ به بازار عرضه می کنند. متل ها هنوز در مناطق کم جمعیت زندگی می کنند تا رانندگان مسافر را بفروشند، اما در بیشتر مناطق جمعیتی، هتل ها بیشتر به سمت تقاضا برای اقامت حرکت می کنند. بسیاری از متل هائی که در عملیات باقی می مانند، به زنجیره های حق رای دادن ملحق شده اند، اغلب خود را به عنوان هتل ها، بناها یا مسکن بازنویسی می کنند

هتل

RESORTS HOTEL

هتل های تفریحی

هتل تفریحی مکرر یک هتل با امکانات لوکس است که عمدتا برای تعطیلات در نظر گرفته شده است و معمولا در نزدیکی جاذبه های خاص مانند سواحل و دریاچه ها، مناطق منظره ای و تاریخی، پارک های اسکی یا اسپا قرار دارد. گرچه بعضی از استراحتگاه ها به صورت فصلی کار می کنند، اکنون اکثریت سعی می کنند تا تمام سال در این زمینه کار کنند. هتل مسکونی اساسا یک آپارتمان است که خدمات خدمتکار، اتاق غذاخوری و سرو غذا در اتاق را ارائه می دهد. هتل های مسکونی از لوکس تا قیمت متوسط ​​اند. برخی از هتل هارفت و آمد مکرر بر اساس برنامه به اصطلاح آمریکایی عمل می کنند که هزینه غذا در هزینه اتاق محاسبه می شود. دیگران بر روی طرح اروپایی کار می کنند، که در آن نرخ فقط اتاق را پوشش می دهد و مهمان ها ترتیبات خود را برای غذا انجام می دهند.

Star Ratings

هتل هایی هستند که تنها بالاترین سطح اقامت و خدمات را ارائه می دهند. اگر چه بیشتر پنج ستاره ها بزرگ هستند، گاهی اوقات مالکیت مستقل کوچک (غیر زنجیره ای) احساس  صمیمیت را فراهم می کند که نمی تواند در محیط بزرگتر به دست آید. مکان های هتل می تواند از مکان های بسیار منحصر به فرد یک منطقه حومه، تا قلب مرکز شهر متفاوت باشد. لابی های هتل با شکوه، اتاق ها با مبلمان شیک و کیفیت رختخواب کامل است. امکانات رفاهی اغلب شامل: استخرهای باغ و یا جکوزی، کتابخانه ویدیویی در اتاق، استخرهای گرم و غیره. هتل ها دارای سه رستوران مختلف با منو های منحصر به فرد است. خدمات اتاق معمولا ۲۴ ساعته در دسترس است. مراکز تناسب اندام و پارکینگ یا گاراژ به طور معمول در دسترس هستند. همچنین برای تهیه ی خدمات دربان نیز در دسترس است.

Four Star

هتل های  بزرگ با مراکز پذیرش هوشمند و خدمات صرافی. هتل ها اغلب در نزدیکی هتل های دیگر از همان سطح قرار دارند و معمولا در نزدیکی  مراکزخرید، غذاخوری و دیگر جاذبه های اصلی یافت می شوند. سطح خدمات بسیار بالاتر از حد متوسط ​​است و اتاق ها به خوبی روشن و به خوبی مجهز شده اند. ناهار خوری رستوران معمولا در دسترس است و ممکن است شامل بیش از یک انتخاب باشد.. سرویس اتاق معمولا در بیشتر ساعت ها در دسترس است. پارکینگ و  یا گاراژ نیز در دسترس است. خدمات سرو غذا، مراکز تناسب اندام و یک یا چند استخر اغلب ارائه می شود.

Three Star

به طور معمول این هتل ها امکانات کمتری را شامل می شود خدمات Bellhop معمولا در دسترس نیست. آنها اغلب در نزدیکی بزرگراه های بزرگی یا حوزه های کسب و کار قرار می گیرند، مناسب برای خرید و دارای جاذبه های متوسط ، این هتل ها معمولا دارای رستوران های متوسط ​​هستند که معمولا صبحانه را ارائه می دهند. در دسترس بودن خدمات اتاق ممکن است متفاوت باشد پارکینگ بار، سالن های تناسب اندام و استخرها اغلب ارائه می شود.

Two Star

به طور معمول هتل های کوچکترکه توسط صاحب مالکیت اداره می شود. هتل اغلب ۲ – ۴ طبقه به  بالا است و معمولا فضا شخصی تر است. معمولا در نزدیکی جاذبه های مقرون به صرفه، تقاطع های عمده و مناسب برای حمل و نقل عمومی واقع شده است. مبلمان و امکانات تمیز و پایه است. اکثرا رستوران در سایت ندارند، اما معمولا در اطراف رستوران و ناهارخوری با قیمت مناسب هستند. دسترسی عمومی، از ساعتهای مشخص، ممکن است محدود شود

One Star

هتل معمولا کوچک و متوسط ​​است امکانات معمولا شامل تلفن و تلویزیون در اتاق خواب است. برخی از هتل ها خدمات رستوران محدودی را ارائه می دهند؛ با این حال، سرویس اتاق و سرویس خدمت معمولا ارائه نمی شود.

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

سایت های کاریابی کانادا

سایت­ های تخصصی یافتن شغل در کانادا کاریابی در کانادا ، اگر منابع درستی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *