تحصیل در آنتاریو

آنتاریو پرجمعیت‌ترین استان کشور کانادا است. این استان که عنوان پررونق‌ترین اقتصاد را در میان استان‌های کانادا دارد، مقصد بسیاری از مهاجران می‌باشد. اکثر دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا که از به روزترین متدهای آموزشی بهره‌مند هستند در استان وسیع آنتاریو قرار گرفته‌اند. اگر برای ادامه تحصیل قصد مهاجرت دارید، در این مطلب با تراست همراه شوید تا شما را با امکانات تحصیلی آنتاریو آشنا کنیم.

چرا تحصیل در آنتاریو ؟

با توجه به سخت‌گیری‌های سال‌های اخیر برای اخذ اقامت دائم کانادا بسیاری از افراد متقاضی اقامت در کانادا در پی ساده‌ترین راه برای مهاجرت به این کشور هستند. یکی از مناسب‌ترین روش‌ها برای به دست آوردن اقامت دائم کانادا اخذ ویزای تحصیلی کانادا است.

آنتاریو یکی از بهترین مقاصد برای دانشجویان متقاضی ویزای تحصیلی است. با در نظر گرفتن جذابیت‌‌های علمی و تحصیلی در دانشگاه‌‌های آنتاریو، تحصیل در این مراکز آموزشی هدف تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی می‌باشد. تحصیل در آنتاریو دارای مزیت‌‌های زیادی نسبت به دیگر دانشگاه‌های جهان است. با توجه به این‌که مرکز این استان شهر تورنتو است و تورنتو ایرانی‌های زیادی را در خود جای داده است، آنتاریو می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای دانشجویان ایرانی باشد. در ادامه با ۱۰ تا از مهم‌ترین مزایای تحصیل در آنتاریو آشنا می‌شوید.

تحصیل در آنتاریو

۱- پذیرش و پشتیبانی از دانشجو بدون کلیشه و حاشیه

اگر نگاهی به آمار پذیرفته‌شدگان دانشگاه‌های آنتاریو بیندازیم، متوجه خواهیم شد که در این انبوه جمعیت، هیچ دانشجوی عادی‌ای وجود ندارد!

۱۵ درصد دانشجویان از خدمات معلولیت استفاده می‌کنند.

۷۳ درصد متقاضیان، مستقیم از دبیرستان نیامده‌اند.

۶ درصد از دانشجویان دارای مدرک دانشگاهی هستند.

۳۳ درصد از دانش‌پژوهان، والدینی با مدرک دبیرستان دارند.

بالغ بر ۵۵ هزار دانشجوی بین‌المللی و مهاجر برای تحصیل در انتاریو حضور دارند.

بیش از ۳۸ هزار دانشجو بالای ۲۵ سال سن دارند.

حدود ۳۸۰۰ متقاضی، نژاد بومی دارند.

دانشگاه‌های آنتاریو برنامه‌های کاربردی و محیط‌های اختصاصی‌ای را برای پشتیبانی از این ترکیب متنوع دانشجویان فراهم کرده‌اند. همین امر موجب شده تا طی سال‌های اخیر تعداد مدارک دانشگاهی ثبت نام شده در این دانشگاه‌ها ۴۰ درصد افزایش یابد.

۲- اقامت آسان برای تحصیل در آنتاریو

در شهرهای کوچک و بزرگ سراسر استان، بالغ بر ۱۰۰ پردیس وجود دارد که برای اقامت دانشجویان غیر بومی مناسب هستند. این تنوع در محل اقامت و گستردگی آن باعث می‌شود تا دانشجویان غیر بومی بتوانند بدون نگرانی، مکان مورد نیاز برای اقامت خود را پیدا کنند.

حتی اگر مهاجرت و رفتن به مکانی جدید برای شما سخت باشد، باز هم با دیدن این شهرها و اقامتگاه‌ها آسوده خاطر خواهید شد.

۳- تحصیل در آنتاریو با برنامه‌های ابتکاری و پیشگامانه

تا حدود ده سال پیش، بسیاری از  مشاغل جذاب و پرطرفدار امروزی وجود نداشتند. دانشگاه‌های آنتاریو پیشگامان توسعه فناوری و نیروی کار در سال‌های اخیر هستند. برنامه‌های متعدد جهت موفقیت دانشجویان در زمینه‌های حرفه‌ای، نه تنها برنامه کوتاه مدت برای امروز است بلکه برای آینده نیز بر روی دانشجویان سرمایه‌گذاری می‌کند.

دوره‌ها و برنامه‌های درسی به صورت مداوم در حال تغییر و پیشرفت هستند تا دانشجویان به روزترین آموزش‌ها را کسب نمایند. همچنین دانشجویان دانشگاه‌های آنتاریو از مزایای شرکت در پروژه‌های پیشرو در تحقیق و نوآوری بهره می‌برند.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌ های آنتاریو

۴- دانشجو پسند بودن شرایط تحصیل در آنتاریو

بسیاری از دانشجویان در دوران تحصیل خود نمی‌دانند که قرار است در آینده دقیقا مشغول چه کاری باشند. زیرا در برخی مواقع برنامه‌ریزی برای آینده دور بسیار کار دشواری است. دانشگاه‌های آنتاریو به دانشجویان و کاوشگران خود برنامه‌هایی ویژه ارائه می‌دهند که به آن‌ها کمک می‌کند تا اعتبارات ارزشمندی برای خود کسب نموده و نسبت به آینده دید روشن‌تری داشته باشند.

تحصیل در آنتاریو تجربه‌ای جدید را پیش روی دانشجویان قرار میدهد. آن‌ها با گزینه‌های مختلفی از مطالعات اکتشافی روبرو هستند. همچنین بنا به میل خود می‌توانند در یک موضوع خاص تمرکز کنند و در طول تحصیل در دانشگاه‌های آنتاریو به سوی برنامه‌ای تخصصی‌تر پیش رفته و تمرکز خود را بر مطالعه روی آن موضوع بگذارند.

هر کدام از گزینه‌ها که انتخاب دانشجو باشد، می‌تواند با اعتماد کامل به یک برنامه پیشگام و کاوشگرانه اعتماد به نفس خود را تقویت نموده و آمادگی کامل برای تصمیم‌گیری آگاهانه درباره تحصیلات و آینده خود را به دست آورد.

 

۵- فارق‌التحصیلی با بدهی کمتر

برنامه‌های دانشگاه‌های آنتاریو نسبت به دیگر دانشگاه‌های معتبر جهان به گونه‌ای است که دانشجویان با هزینه کمتری مواجه می‌شوند و شهریه پایین‌تری را پرداخت می‌کنند. این در حالی است که کیفیت آموزشی این مراکز بسیار بالا بوده و در عین حال سالانه هزاران دلار از طریق بورسیه تحصیلی و کمک هزینه‌های تحصیلی در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. همچنین به دانش‌پژوهان کمک می‌کنند تا سریع‌تر وارد بازار کار در آنتاریو شوند. با این اوصاف بهتر است بگوییم که با تحصیل در آنتاریو به جای هزینه کردن، درآمد کسب خواهید کرد.

۶- تحصیل در آنتاریو برنامه‌ای برای همه افراد است!

طبق مطالعات انجام شده بر روی دانش‌پژوهان، بالغ بر ۴۰ درصد مشاغل جدید در آینده، مهارت کافی را در تجارت و فناوری خواهند داشت. این بدان معنی است که دانشگاه‌های آنتاریو با توجه به تمرکز بر پیشگام بودن در علم و فناوری، مکان مناسبی برای افراد خلاق و اهل تفکر هستند. این امکانات تحصیل در آنتاریو برای بسیاری از افراد در سراسر دنیا نویدبخش موفقیت در حرفه و مهارت‌شان است.

با جستجو در سایت هر دانشگاه به راحتی می‌توانید برنامه‌های هر کدام از دانشگاه‌‌‌های آنتاریو را بررسی نموده و با اطلاعات کافی و دیدی جامع برای اخذ ویزای تحصیلی آنتاریو اقدام نمایید.

۷- امکان ماجراجویی‌های گسترده با تحصیل در آنتاریو

حدود ۸۰۰ هزار فرصت و شرایط نقل و انتقال در دانشگاه‌های آنتاریو برای دانشجویان وجود دارد که موجب می‌شود تا دانشجویان زیادی با تطبیق تحصیلات خود، امکانات شغلی زیادی در نقاط مختلف جهان داشته باشند.

این دانشگاه‌ها برنامه‌های متعددی برای ایجاد مهارت و کار سریع دارند. برای مثال می‌توان به این موارد اشاره کرد: صدور گواهینامه یک ساله، برنامه مدرک دیپلم دو و سه ساله جهت آمادگی در شغلی که آرزویش را دارید و برنامه‌های متعدد گواهینامه تحصیلات تکمیلی که بر اساس آموزش دانشجویان از قبل ریخته شده است.

تحصیل در آنتاریو با توجه به اعتبار بالای دانشگاه‌هایش، این امکان را به دانشجویان می‌دهد که تحصیلات خود را با هر کجا که می‌خواهند تطبیق دهند و به سرعت در زمینه‌ای که مهارت کسب کرده‌اند در هر نقطه از جهان مشغول به کار شوند.

در سال‌های اخیر حدود ۸۵ درصد از دانشجویان فارق‌التحصیل در آنتاریو در کمتر از شش ماه پس از فارق‌التحصیلی وارد بازار کار شده‌اند.

۸- اتصال کلاس‌ها به آخرین به روزسانی‌ها

با تحصیل در آنتاریو یکی از تجربیات شگفت‌انگیزی که به دست می‌آورید حضور در فضایی سرشار از انرژی و خود انگیختگی است. وجود معلم‌هایی که شما و ایده‌های‌تان را به چالش می‌کشند سبب می‌شود تا شما به صورت آشکار درگیر فضا شوید، سؤال بپرسید، ایده‌های خود را به اشتراک بگذارید و به صورت عملی کار کنید تا از هر کلاس بسیار بیشتر از آن‌چه که انتظار دارید، بیاموزید.

اکثر مربیان این دانشگاه‌ها در زمینه آموزشی که می‌دهند مشغول به کار هستند و این کمک می‌کند تا دانشجویان بتوانند از آخرین تغییرات و به روزرسانی‌ها در آن حوزه مطلع شوند.

۹- تجربیات واقعی قبل از فارغ‌التحصیلی

برنامه‌های دانشگاه‌های آنتاریو به ترکیب منحصربه‌فرد یادگیری آکادمیک و آموزش‌ مهارت‌های عملی شهرت دارند. همچنین استادان و مربیان این مراکز، بسیار حرفه‌ای و مجرب هستند. دانشجویان با هدایت و راهنمایی چنین مربیانی از آموزش عملی و پروژه‌های حقیقی بهره‌مند می‌شوند. وجود این شرایط این امکان را به مهارت‌آموزان می‌دهد تا قبل از ورود به بازار کار، تجربیات ارزشمند و واقعی را در حرفه مورد نظر خویش کسب نمایند.

مشارکت در پروژه‌های صنعتی و روابط حرفه‌ای در زمان دانشجویی موجب می‌شود تا افراد پس از فارق‌التحصیلی به سهولت موقعیت‌های شغلی مناسب را کسب نمایند.

۱۰- برای تحصیل در آنتاریو هرگز دیر نیست

در دانشگاه‌های آنتاریو این موضوع به وضوح پیداست که در هر سن و مرحله‌ای باشید، برای ادامه تحصیل دیر نیست. دانشجویان این دانشگاه‌ها را افراد مختلفی تشکیل می‌دهند. کارگرهایی که قصد ارتقاء مهارت‌های شغلی خود را دارند، پدران و مادرانی که می‌خواهند تحصیلات‌شان را افزایش دهند، مهاجرانی که به دنبال پیشرفت و ارتقاء سطح خود در زمینه مورد علاقه‌شان هستند و بسیاری افراد دیگر با شرایطی متفاوت و گاهی عجیب جهت تحصیل در آنتاریو حضور دارند.

این نکته را فراموش نکنید که در هر مرحله‌ای از زندگی خود باشید، هرگز برای ایجاد مهارت و دانش از طریق تحصیلات دانشگاهی دیر نیست.

چگونه برای تحصیل در آنتاریو اقدام کنیم؟

تحصیل در آنتاریو دارای شرایط و پیش نیازهایی است که متقاضی باید واجد آن شرایط باشد. بیشتر متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی آنتاریو با سؤالات گوناگونی روبرو هستند که برای رسیدن به پاسخ آن‌ها زمان زیادی را صرف می‌کنند. در نهایت نیز برخی سؤال‌ها یا بدون پاسخ می‌مانند و یا فرد را در اقدام برای کسب ویزای تحصیلی آنتاریو به اشتباه می‌اندازند.

تراست به منظور سهولت بخشیدن به این مسیر پیچیده امکان مشاوره رایگان را برای متقاضیان فراهم کرده است. متخصصین این حوزه با بررسی شرایط متقاضی و ارائه اطلاعات کامل به او، روند مهاجرت و اخذ ویزای تحصیلی آنتاریو را برای وی سرعت می‌بخشند.

اگر شما نیز یکی از تقاضا کننده‌گان کسب ویزای تحصیلی آنتاریو هستید، می‌توانید همین حالا از مشاوره رایگان تراست بهره‌مند شوید و یا فرم ارزیابی رایگان را پر کنید.

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

سایت های کاریابی کانادا

سایت­ های تخصصی یافتن شغل در کانادا کاریابی در کانادا ، اگر منابع درستی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *