خانه / تازه های صنعت هوایی و گردشگری / تزریقات در منزل تهران و کرج

تزریقات در منزل تهران و کرج

همانطور که مطلع هستید، یکی از روش‎های رساندن دارو به بدن استفاده از ترزیقات است که از طریق رگ های موجود در بدن یا به وسیله‎ی آمپول، مواد داوریی مورد نیاز بیمار به بدن وی تزریق می‎شود. در این مقاله میخواهیم برای افرادی که مایلند تزریقات را در منزل انجام دهند، از طریق هوم کا، خدمات لازم را ارائه دهیم. بسیاری از بیماری ها وجود دارند که روزانه به علت حاد تر نشدن بیماری، نیازمند انجام یک سری تزریقات در منزل هستند. برخی از افراد هم هر هفته یک بار و یا هر ماه یکبار باید تزریق خاصی را انجام دهند. مرکز هوم کا آماده است که به هر گونه خدمات مورد نیاز شهروندان در مورد تزریقات پاسخ مثبت داده و نیازهای آن ها را برطرف کند. حتی اگر در صورتی که به یک تزریق نیاز داشتید نیز می‎توانید روی کمک هوم‎کا حساب کنید. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا توضیحات بیشتری در مورد تزریقات در منزل ارائه دهیم.

تزریقات در منزل لواسان

تزریقات در منزل

افرادی که برای انجام تزریقات خود، قادر به رفتن به مراکز درمانی نیستند، بهترین گزینه برای آنها، انجام تزریقات در منزل است. تزریقات در منزل مزایایی دارد که باعث می‌شود بسیاری از افراد در خانه مانده، و فردی را برای انجام تزریقات به منزل ببرند. از مزیت های انجام تزریقات در منزل میتوان به در امان ماندن از آلودگی های بیرون از خانه، مبتلا نشدن به بسیاری از بیماری ها به خصوص کرونا، صرفه جویی در وقت و هزینه اشاره کرد. با حضور تزریقات چی در خانه، همراهان بیمار نیز می‎توانند کمک‎های اولیه را یاد گرفته و در دفعات بعدی کار تزریقات را خودشان انجام دهند. در ادامه به بررسی انواع تزریقات پرداخته و توضیحات لازم در این زمینه را ارائه می‎دهیم.

سایر مناطق: تزریقات در منزل لواسان

معرفی انواع تزریقات در منزل

تزریقات انواع داروها، به روش یکسانی انجام نمی‎شود، چراکه برای اینکه دارو بتواند تاثیرگذاری خود را داشته باشد، باید به همان روشی که توصیه می‎شود، تزریق آن صورت بگیرد. تزریقات به چهار روش مختلف می‎تواند توسط پرستار تزریقات در منزل انجام می‎شود که در ادامه میخواهیم به معرفی انواع تزریقات بپردازیم.

 1. تزریق به روش زیرجلدی
  تزریق داروهایی مانند مورفین، هروئین و انسولین باید به روش زیر جلدی صورت بگیرد.
  در این نوع تزریق، دارو با سرعت کمتری جذب بدن می‎شود و هدف از تزریق به این روش نیز جذب آرام دارو و با حجم محدود است. در تزریق دارو به این روش، نباید پس از تزریق، قسمت مورد نظر ماساژ داده شود، چون موجب جذب سریعتر دارو و ایجاد التهاب در بخش تزریق شده‎ی بدن است.
  علت اینکه در بافت زیر جلدی جذب به آهستگی صورت میگیرد، این است که این بافت دارای چربی بوده و رگ‎های خونی کمتری دارد و بنابراین رسیدن دارو از طریق خون به قسمت های مختلف بدن با سرعت کمتری انجام می‎شود. مزیت ترزیق انسولین به این روش این است که فرد میتواند دفعات متعددی را بدون داشتن درد تزریق را انجام دهد.
 2. تزریق به داخل عضله
  این روش که تزریق ماهیچه‎ای نیز نام دارد، برای انجام تزریقات در پشت بدن کاربرد دارد و شایع ترین نوع تزریق است. از این مدل تزریق برای داروهایی استفاده می‎شود که نیاز به تزریق داروی بیشتر برای بیمار وجود داشته باشد که سایر بافت های بدن گنجایش این حجم را نداشته باشند. این روش یکی از روش هایی است که جذب در آن سریعتر از روش زیر جلدی صورت میگیرد و بنابراین تاثیر آن نیز زودتر از سایر روش های تزریقی خواهد بود. هنگام سرماخوردگی و کمبود ویتامین در بدن، داروهایی مانند ویتامین‎ها، پنیسیلین، دگزا متازون و داروهای مشابه را به این روش تزریق میکنند.
 3. تزریق داخل جلدی
  تزریق داخل جلدی یا به اصطلاح تزریق نوع آی دی، سطحی ترین نوع تزریق محسوب می‎شود که معمولا از آن برای واکسینه کردن و انجام دادن برخی از تست ها استفاده می‎شود. در بررسی پاسخ سیستم ایمنی بدن نیز، تزریق داخل جلدی به کار می‎رود. این روش نیازمند مهارت ویژه ای است که از عهده‎ی هر کسی برای انجام برنمی‎آید و از آنجایی که در این نوع تزریق، سوزن در سطح قرار میگیرد، درد کمتری نسبت به سایر روش های تزریقی دارد.
 4. تزریق وریدی
  تزریق به داخل ورید یا تزریق آی وی، نوع دیگری از تزریق است که در آن سوزن باید وارد ورید بیمار شود. این نوع تزریق برای تزریق سرم به داخل بدن بیمار استفاده می‎شود که پرستار در مواقع لزوم میتواند از طریق تزریق دارو به داخل سرم، سایر مواد دارویی مورد نیاز بدن بیمار را نیز به داخل بدن منتقل کند. معمولا این روش زمانی استفاده می‎شود که بیمار نیاز سریع به دارو داشته باشد و یا به علت داشتن حالت وخیم خود، قادر به دریافت مواد غذایی جهت تامین انرژی بدن خود نباشد که در این صورت با تزریق مواد غذایی توسط سرم به داخل بدن، احتیاجات غذایی دارویی بیمار برطرف خواهد شد.
 5. تزریق به شیوه‎ی پانسیون
  این روش که در حوالی قسمت نخاع تزریق انجام میشود، سخت ترین نوع تزریق می‎باشد که باید توسط متخصص آن صورت بگیرد تا موجب آسیب رسیدن به قسمت های حساس بدن نشود. از این روش برای نمونه برداری و بررسی مایع نخاعی استفاده می‎شود. از این مایع برای تشخیص انواع بیماری‎ها استفاده می‎شود و بنابراین کاربرد بسیاری برای تشخیص در علم پزشکی دارد. از این نوع نمونه برداری، برای بررسی التهاب های مغزی در نوزادان دارای بیماری خاص و افرادی که دچار آسیب های مغزی شده اند استفاده می‎شود.

سایر مناطق: تزریقات در منزل پاکدشت

روش انجام تزریقات دارو در منزل

در این بخش از مقاله به بیان توضیحاتی درباره روش انجام هرکدام از انواع تزریقات در منزل پرداخته و توضیحات کامل را در مورد هر کدام از آن ها ارائه خواهیم داد. برای انجام هر کدام از تزریقات، لازم است تا اصولی را رعایت کرده و به شیوه‎ی مشخصی انجام داد تا تاثیری که لازم است را روی بدن فرد بگذارد.

 • نحوه‎ی تزریق زیر جلدی
  در تزریق به این روش، معمولا از سرنگ‎های دو میلی لیتری و با طول یک و نیم سانتی متر استفاده می‎شود. بافتی که در این نوع تزریق، از آن استفاده می‎شود، برای جذب دارو ۲۰ الی ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارد در حالیکه در تزریق دارو به عضلات، بعد از ۵ الی ده دقیقه، دارو به طور کامل جذب بدن می‎شود. برای انجام تزریق، پرستار به این روش عمل میکند که مقداری از پوست را به آرامی بالا کشیده و سر سرنگ را با زاویه‎ی ۴۵ الی ۹۰ درجه وارد بافت میکند. در این روش، حداکثر ظرفیت بافت برای دریافت دارو ۵ میلی لیتر است و نباید بیشتر از این مقدار دارو به بافت تزریق شود.
 • شیوه‎ی تزریق عضله‎ای
  در این روش، معمولا از سرنگ دو تا پنج میلی لیتری استفاده می‎کنند اما شماره و طول سوزن میتواند بسته به نوع ماهیجه و سن فرد متفاوت باشد. برای مثال برای کودکانی که ماهیچه‎ی زیادی در پشت خود ندارند، باید از سرنگ کوچکتری نسبت به بزرگسالان استفاده شود در غیر این صورت موحب آسیب رسیدن به بافت های مختلف کودک خواهد شد. برای تزریق در این روش، معمولا پرستار باسن فرد را در ذهن خود به چهار قسمت تقسیم کرده در به هر کدام از قسمت ها با روش خاص خود تزریق را انجام می‎دهد. هر کدام از این چهار قسمت در پشت دارای نام‎های مخصوص به خود هستند که شامل: ماهیچه‎ی مربوط به ناحیه‎ی دورسوگلوتئال، ناحیه‎‎ی ونتروگلوتئال، ماهیچه‎ی وستوس لترالیس و ماهیچه‎ی دالی می‎باشند.
 • روش تزریق داخل جلدی
  در این روش تزریق، سرنگ باید با زاویه‎ی ۱۵ درجه وارد پوست شود درحالیکه در روش زیر جلدی زاویه‎ی ورود سرنگ به پوست، ۴۵ الی ۹۰ درجه در نظر گرفته شده بود. در تزریق داخل جلدی از سرنگ‎های یک میلی لیتری و حداکثر ده سانتیمتر پایین تر از آرنج انجام می‎گیرد. پس از تزریق به این روش، محل تزریق مقداری برآمده شده، و محل آن نیز علامت گذاشته می‎شود. معمولا محل تزریق در این نوع روش تا پایان عمر بر روی بازوی فرد باقی می‎ماند. توجه کنید که در تمام تزریقات به این روش، باید سوزن به نحوی وارد پوست شود که سوراخ آن به سمت بالا باشد.
 • شیوه‎ی تزریق وریدی
  در این روش بیمار بهتر است رگی را که پرستار میتواند توسط آن سرنگ را وارد بدن کند را به پرستار نشان داده و وی را در انجام آن یاری کند. معمولا در ابتدای این تزریق بازوی بیمار با پارچه یا کش سفتی بسته می‎شود تا ورید بیمار مشخص شده و تزریق راحت تر صورت بگیرد.
 • شیوه‎ی تزریق از نوع پانسیون در منزل
  بیمار باید به یک سمت از بدن خود دراز کشیده و لباس خود را بالا دهد. پس از اینکه پشت کمر فرد را ضد عفونی کردند، باید پرستار سوزن را به حالتی وارد بدن کند که سوزن مابین دو مهره‎ی کمری قرار گیرد. پس از اینکه از مایع نخاع نمونه برداری شد، سرنگ را به آهستگی بیرون کشیده و قسمت مورد نظر را پانسمان می‎کنند.

سایر مناطق: تزریقات در منزل چیتگر

تزریقات در منزل لواسان

چند نکته دربارهی انجام ترزیقات در منزل

درست است که تزریقات توسط متخصص آن باید صورت بگیرد و پرستاری که برای تزریق از طرف هوم کا به منزل افراد می‎رود، به تمام نکات ایمنی تزریق آشنا است، اما دانستن نکات ایمنی تزریق در منزل برای سایر افراد خانواده نیز خالی از لطف نیست و در زمان ضرورت می‎تواند بسیار مفید نیز باشد. در ادامه نکات ایمنی را که برای انجام تزریقات باید رعایت کنید را یادآوری کرده و شما را برای انجام تزریق بهتر راهنمایی خواهیم کرد.

 • سر شیشه‎ی آمپول ها را بدون پنبه نشکنید
  حتما آمپول ها را با پنبه‎ی آغشته به الکل بشکنید در غیر این صورت ممکن است خورده شیشه‎های آمپول به دست شما آسیب زده و یا در هنگام شکستن روی زمین ریخته شود. اگر با پنبه دور آمپول را پوشانده و به کمک آن سر آمپول را بشکنید، هیچکدام از خطرات شکستن سر امپول برای شما رخ نخواهد داد.
 • هنگام انداختن سرنگ در سطل زباله، درپوش آن را بگذارید
  هرگز بدون گذاشتن درپوش، سرنگ را در سطل زباله نیاندازید. ممکن است موجب آسیب رساندن به ماموران زحمت کش شهرداری و یا گربه‎های ولگرد شود.
 • قبل از انجام تزریق، از ثابت شدن سر سوزن به سرنگ اطمینان حاص کنید
  در غیر این صورت ممکن است تزریق به درستی انجام نگرفته و یا هنگام بیرون کشیدن سوزن، در داخل بافت بدن سوزن و سرنگ از یکدیگر جدا شوند.
 •  قبل از تزریق، به طور کامل سرنگ را هواکشی کنید
  در صورتی که از نماندن هوا در داخل سرنگ اطمینان نداشته باشید، باید مایع داخل سرنگ را تا حدی که مقداری از آن بیرون بریزد بالا برده و هوای سرنگ را بگیرید تا به داخل بدن بیمار هوا تزریق نشود. علاوه بر آن زدن جند ضربه به سرنگ، هوای داخل مایع را به بیرون مایع هدایت می‎کند.
 • از شکستن یا خم کردن سر سوزن پس از استفاده خود داری کنید
  شکستن یا خم کردن سوزن ممکن است به دست شما آسیب وارد کرده و آن را حاوی میکروب کند. پس از شکستن آن خودداری کنید.
 • سرنگ و لوازم مربوط به آن را در جعبه‎ی مخصوص قرار داده و دور از دسترس کودکان نگه داری کنید.
  داشتن جعبه‎ی مخصوص برای تزریقات باعث می‎شود که به همه‎ی آنها هنگام ضرورت دسترسی داشته باشید. علاوه بر آن، کودکان به آن دسترسی ندارند و هنگام حمل و نقل نیز، هیچکدام از وسایل تزریقات گم نخواهد شد.
 • در استفاده از داروهایی که باید در دوره‎ی زمانی مشخص تزریق شوند، ثبت زمان را فراموش نکنید.
  با ثبت کردن تاریخ، زمان استفاده از دارو و تزریق بعدی را نیز فراموش نخواهید کرد و علاوه بر آن برای تزریق می‎توانید پرستار را جهت انجام خدمات مورد نیاز، در زمان معین، رزرو کنید.
 • تزریق را در کنار کودکان انجام ندهید
  ممکن است کودک در سنی باشد که بعدا بخواهد کاری را که در کنارش انجام شده را امتحان کند و با انجام آن به خود یا دیگران آسیب برساند. بنابراین بهتر است تزریقات را در کنار کودک انجام ندهید تا از رخ دادن کارهای غیر قابل پیشبینی جلوگیری کرده باشید.
 • برای انجام تزریقات در منزل، از دستکش استفاده کنید
  برای جلوگیری از ورود ویروس به داخل بدن بیمار، ابتدا دستکش دست کنید، سپس محل ورود سرنگ به بدن را ضدعفونی کرده و پس از آن تزریق را انجام دهید.
 • بهتر است پس از پایان تزریق، محل آن را با پارچه یا چسب مخصوص، ببندید.
  این کار از چرک کردن احتمالی محل مورد نظر جلوگیری کرده و مانع از بیرون آمدن خون از محل تزریق می‎شود.
 • اگر بیمار نیاز به تزریقات متعدد داشته باشد، بهتر است هربار تزریق را در نقطه‎ی جداگانه انجام دهید
  اگر برای چندین بار تزریق در یک قسمت از بدن صورت بگیرد، موجب کبودی آن قسمت از بدن خواهد شد. برای جلوگیری از این اتفاق، پرستار تزریق در منزل، هر بار بخش جداگانه‎ای را باید برای تزریق انتخاب کند.
 • پیش از انجام تزریق، سابقه‎ی بیمار را درمورد حساسیت به دارو، بررسی کنید.
 • برای حفظ حریم بیمار، چه در مراکز درمانی و چه در منزل، بهتر است تزریق در یک اتاق جداگانه انجام شود.

سایر مناطق: تزریقات در منزل سعادت آباد

ایمنیهای لازم بعد از تزریق

در ادامه به بررسی ایمنی هایی میپردازیم که بعد از تزریق باید انجام شود.

 • بعد از پایان تزریق، محل مورد نظر حتما باید پانسمان شود.
 • اگر بعد از پانسمان، پوشش به هر دلیلی باز شد، باید پانسمان را دوباره عوص کنید، در غیر اینصورت، ممکن است موجب عفونت محل مورد نظر شود.
 • هر اندازه که زخم خونریزی کرده و خون آن از باند بیرون بزند، باید باند را تا جایی که خون از آن بیرون نیامده باشد، تعویض کنید.
 • باند باید هم خود زخم و هم اطراف آن را بپوشاند تا از ورود میکروب به داخل زخم جلوگیری کند.
 • از تماس مستقیم با زخم، و تماس با باند بعد از بستن زخم مورد نظر، خود داری کنید، چرا که ممکن است موجب خونریزی بیشتر و آسیب به محل مورد نظر شود.
 • استفاده از دستکش برای بستن باند، برای پیشگیری از عفونت در محل زخم نیز توصیه می‎شود.

سایر مناطق: تزریقات در منزل جردن

تعرفهی انجام تزریقات در منزل توسط هوم کا

تزریقات در تمام نقاط کشور معمولا هزینه‎ی ثابتی دارد اما آنچه که در اینجا تمایز ایجاد میکند، حضور پرستار برای انجام آن در منزل است. بنابراین تعرفه‎ی دریافتی برای رفت و برگشت به منزل مورد نظر، با توجه به مسافتی که فرد طی میکند ممکن است متفاوت باشد. علاوه بر آن تعداد جلسات تزریقات و نحوه‎ی انجام آن نیز، هزینه هارا تغییر می‎دهد. در صورت نیاز به اطلاع دقیق از هزینه‎ی تزریق در منزل، کافی است تا با مشاورین ما در هوم کا تماس گرفته و سوالات مورد نیاز خود را مطرح کنید. هوم کا در نظر دارد، تا با ارائه‎ی خدمات بهتر، هزینه‎ی معقول تری نسبت به سایر استارت‎آپ های پزشکی کشور از شما دریافت کند.

کلام آخر درباره خدمات تزریقات در منزل تهران و کرج

تزریقات یکی از خدمات بسیار حساس در پرستاری محسوب می‎شود که در صورت عمل نکردن به اصول آن، ممکن است آسیب‎های جبران ناپذیری را برای فرد ایجاد کند. بنابراین انجام آن در منزل و یا مراکز درمانی، باید توسط متخصص این کار صورت بگیرد. هوم کا با ارائه‎ی خدمات در حوزه‎ی تزریقات در منزل، سعی دارد به افرادی که توانایی مراجعه به مراکز درمانی جهت انجام تزریقات را ندارند، کمک کرده و با هزینه‎ی معقول، تزریقات آن ها را در منزل انجام دهد. بنابراین در هر ساعت از روز که افراد نیاز به تزریق در منزل داشته باشند، کافی است تا با مشاورین ما در هوم کا تماس گرفته و درخواست انجام تزریقات در منزل را ثبت کنند. هوم کا در کمترین زمان، فرد مورد نظر را برای ارائه‎ی خدمات، به منزل بیمار خواهد فرستاد.
سایر مناطق: تزریقات در منزل جنوب تهران

تزریقات در منزل حکیمیه

تزریقات در منزل هفت تیر

تزریقات در منزل هشتگرد

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

سایت های کاریابی کانادا

سایت­ های تخصصی یافتن شغل در کانادا کاریابی در کانادا ، اگر منابع درستی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *