خانه / تازه های صنعت هوایی و گردشگری / تزریقات در منزل غرب تهران

تزریقات در منزل غرب تهران

خدمات پزشکی در منزل، طیف گسترده‌ای از خدمات را شامل می‌شود که توسط فردی ماهر و در خانه شما انجام می‌گردد. یکی از این خدمات، تزریقات در منزل است که به دلیل حساسیت بالای این کار، حتما لازم است توسط فردی آموزش‌دیده و متخصص انجام شود. با توجه به اینکه در برخی موارد مثل بالا بودن سن، بیماری، مشکل در رفت‌وآمد و غیره امکان ترک منزل را نداریم، خدمات پزشکی در منزل می‌توانند برای ما مزایای بسیار زیادی داشته باشند.

اگر شما نیاز به انجام تزریقات دارید و به دلایلی نمی‌توانید از خانه خارج شوید لازم است بدانید که هوم‌کا این امکان را برای شما فراهم کرده است که از خدمات تزریقات در منزل بهره‌مند شوید و اگر ساکن محله غرب تهران تهران هستید امکان تزریقات در منزل غرب تهران برای شما فراهم است. در ادامه با این موضوع بیشتر آشنا می‌شوید.

تزریقات در منزل

انواع تزریقات در منزل غرب تهران

تزریق، فرایند سوراخ کردن ناحیه‌ای از پوست با سوزن متصل به سرنگ است که هدف آن وارد کردن ماده دارویی با هدف درمانی یا پیشگیری است. تزریقات به سه نوع تقسیم می‌شود که لازم است بدانید اگر ساکن غرب تهران تهران هستید و نیاز به انجام تزریقات در منزل دارید، می‌توانید از خدمات تزریقات در منزل غرب تهران توسط هوم‌کا بهره‌مند شوید.

 1. تزریق عضلانی

تزریق عضلانی رایج‌ترین روش تزریق مستقیم دارو به بیمار است. این یک فرآیند مفید برای جذب سریع دارو است زیرا این تزریق باعث جذب مستقیم دارو در عضله می‌شود. تزریق عضلانی دارو، دستیابی آسان به جریان خون و درنتیجه بهبودی را تسریع می‌کند. پزشکان تزریقات عضلانی را بی‌خطرترین و بهترین روش تزریق دارو به بیمار می‌دانند.

عضلات خون‌رسانی بیشتری دارند و نسبت به بافت زیرپوستی حساسیت کمتری دارند بنابراین می‌توانند سوزن و داروها را با اثربخشی بیشتری تحمل کنند. زمانی از این نوع تزریقات استفاده می‌شود که لازم است عناصر فعال دارو، سریعا عمل کنند.

 1. تزریق داخل پوستی

روش داخل پوستی شامل تزریق دارو به لایه بالایی نرم و انعطاف‌پذیر پوست است. تزریق داخل پوستی فراتر از غشاء میانی پوست انجام نمی‌شود. پزشکان بیشتر از این نوع تزریق برای واکسیناسیون استفاده می‌کنند، اما ممکن است برای درمان برخی از بیماری‌ها مانند آلرژی یا سل نیز از این روش استفاده شود. تزریق داخل پوستی امکان قرار دادن داروی مایع در زیر سطح اپیدرم (لایه اول پوست) را در فضای جداکننده آن با لایه دیگر فراهم می‌کند.

در روش تزریق داخل پوستی از یک سوزن کوچک استفاده می‌شود که بیشتر از ۵/۱ سانتی‌متر نیست و از طریق آن به اندازه‌ای دارو وارد بدن می‌شود که به غشاء میانی پوست گسترش پیدا نکند. این تزریق همچنین برای تشخیص آلرژی از طریق انجام تست حساسیت آلرژی‌زا کاربرد دارد.

 1. تزریق داخل وریدی

در این روش، پرستار از طریق سوزن دارو را به داخل رگ و درواقع مستقیما در سیستم گردش خون تزریق می‌کند. ساده‌ترین رگ‌هایی که می‌توان به آن دست یافت، قسمت‌های پایین بازوها یا زیر خم آرنج است. مزیت این نوع تزریق این است که داروها وارد رگ می‌شوند و مشکلات جذب دارو کاهش می‌یابد. مسیر وریدی سریع‌ترین راه رساندن داروها به بدن است زیرا گردش خون، داروها را به همه سلول‌ها منتقل می‌کند. همچنین از این روش برای درمان کم آبی و عدم تعادل الکترولیت‌های بدن و انتقال خون نیز استفاده می‌شود.

 1. تزریقات زیرجلدی

در این نوع تزریق، سوزن وارد اپیدرم و غشاء میانی پوست می‌شود. سوزن باید تا لایه چربی پوست به نام بافت زیرپوستی وارد شود. داروهایی که از این روش وارد بدن می‌شوند به‌ندرت موجب عارضه می‌شوند. این بهترین روش برای مواردی که است که بدن باید دارو را آهسته جذب کند. همچنین برای ایمن‌سازی نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد. بیماران مبتلا به دیابت از روش تزریق زیرجلدی برای تزریق انسولین استفاده می‌کنند زیرا این کار باعث جذب پیوسته دارو می‌شود.

مزایای تزریقات در منزل غرب تهران

دریافت خدمات تزریقات در منزل توسط افرادی آموزش‌دیده و باتجربه مزایای زیادی دارد. برخی از این مزایا در ادامه مطرح شده‌اند. به یاد داشته باشید که اگر نیاز به انجام تزریقات دارید و در محله غرب تهران زندگی می‌کنید می‌توانید از خدمات تزریقات در منزل غرب تهران توسط هوم‌کا بهره‌مند شوید.

 1. در زمان و انرژی شما صرفه‌جویی می‌شود

یکی از بارزترین مزایای دریافت خدمات تزریق در خانه صرفه‌جویی در وقت و انرژی است. رفت‌وآمد به درمانگاه نه‌تنها شامل طی کردن مسیر و گیر افتادن در ترافیک خیابان‌ها است بلکه هزینه و زمان قابل‌توجهی نیز نیاز دارد. شما می‌توانید با دریافت خدمات پزشکی در منزل و ازجمله تزریقات منزل، در هزینه، وقت و انرژی خود صرفه‌جویی کنید.

 1. تزریقات را به تجربه‌ای آسان‌تر تبدیل می‌کند

برخی افراد به دلیل سن بالا، ناتوانی‌ها و همچنین جراحاتی که دیده‌اند ممکن است ترک منزل برایشان بسیار دشوار و خطرناک باشد. در این صورت، انجام تزریقات در فضای راحت منزل می‌تواند کمک بسیار زیادی به آن‌ها بکند و درنتیجه از سلامت آن‌ها نیز مراقبت بیشتری صورت بگیرد.

 1. ترس کودکان را کاهش می‌دهد

ازآنجایی‌که کودکان معمولا از تزریقات بسیار می‌ترسند مراجعه به درمانگاه می‌تواند ترس آن‌ها را افزایش بدهد. در صورتی که با انجام تزریقات در منزل کودک در فضای راحت و آشنای خانه و در کنار اعضای خانواده است و درنتیجه ترس او نیز کمتر می‌شود. همچنین در خانه می‌توان به کودک کمک بیشتری کرد تا با ترسش مقابله کند.

 1. بهداشتی‌تر است

امروزه با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا، یکی از نگرانی‌های افراد در هنگام مراجعه به درمانگاه‌ها و مطب‌ها آلوده شدن به این ویروس است. با این حال، خدمات پزشکی در منزل این امکان را به شما می‌دهد که بدون نگرانی از مبتلا شدن به بیماری‌های دیگر، در محیط آشنای خانه خودتان، خدمات مراقبتی و پزشکی دریافت کنید. بنابراین، اگر ساکن محله غرب تهران تهران هستید و نیاز به انجام تزریقات در منزل دارید می‌توانید از امکان تزریقات در خانه غرب تهران که توسط هوم‌کا فراهم شده است بهره‌مند شوید.

 1. توسط افرادی متخصص انجام می‌شود

افرادی که با هوم‌کا برای ارائه خدمات مراقبتی و سلامتی همکاری می‌کنند هم از نظر تخصص و هم از نظر سلامت مورد تایید هستند. بنابراین، شما در هنگام دریافت خدمات تزریقات در منزل غرب تهران می‌توانید اطمینان داشته باشید که فردی که تزریقات را برای شما انجام می‌دهد فردی ماهر و باتجربه در این زمینه است.

روش‌های کاهش ترس در هنگام انجام تزریقات در منزل غرب تهران

اگر شما یا فرزندتان نیاز به تزریق آمپول دارید و از این مسئله می‌ترسید در ادامه به راهکارهایی برای کاهش ترس و درد ناشی از انجام تزریقات اشاره شده است که می‌توانید در هنگام انجام تزریقات در منزل غرب تهران آن‌ها را رعایت کنید. همچنین، اگر تزریق آمپول لازم است برای فرزندتان انجام شود از او بخواهید برای کاهش ترس خود، از این روش‌ها قبل از انجام تزریق استفاده کند.

 • سفت کردن عضلات، باعث احساس درد بیشتر می‌شود. بنابراین هنگامی‌که پرستار در حال آماده کردن آمپول است بازوهای خود را در پهلوهایتان آویزان کنید، آن‌ها را تکان دهید و تا حد ممکن خودتان را شل نگه دارید.
 • از روش آرام‌سازی تدریجی استفاده کنید. بدن خود را سفت کنید، سپس قسمت‌های بدنتان را یکی پس از دیگری از سر تا پا شل کنید. همچنین نفس عمیق بکشید.
 • حواس خود را پرت کنید. برای مثال می‌توانید در هنگام انجام تزریقات، به موسیقی موردعلاقه خود گوش دهید. چشمان خود را ببینید و به چیزی خوشحال‌کننده فکر کنید.
 • از ماساژور کوچک استفاده کنید. استفاده از ماساژور یک تا دو دقیقه قبل از انجام تزریق، یک روش اثبات‌شده برای کاهش درد سوزن است.
 • چند دقیقه قبل از انجام تزریق می‌توانید از یک کرم بی‌حس‌کننده موضعی مثل پماد لیدوکائین استفاده کنید.
 • می‌توانید قبل از انجام تزریق بر روی ناحیه‌ای که قرار است سوزن وارد آن شود، یخ قرار دهید تا آن ناحیه بی‌حس شود.
 • تزریقات در منزل غرب تهران

هوم‌کا چگونه می‌تواند به شما در انجام تزریقات در منزل غرب تهران کمک کند؟

هوم‌کا مجموعه‌ای است که انواع خدمات مراقبتی و سلامتی را برای افراد فراهم کرده است. هدف این مجموعه ارائه انواع خدمات باکیفیت پزشکی، مراقبتی و سلامتی است که در حال حاضر امکان بهره‌مندی از آن‌ها برای افرادی که ساکن استان‌های تهران و البرز هستند فراهم شده است. بنابراین، اگر شما نیاز به انجام تزریقات در منزل دارید و ساکن محله غرب تهران هستید می‌توانید از امکان تزریقات در منزل غرب تهران توسط هوم‌کا بهره‌مند شوید.

همچنین لازم است بدانید قیمت‌ها و تعرفه‌های خدمات هوم‌کا بسته به نوع و شرایط درخواست شما متفاوت است. با این حال، این مجموعه تلاش کرده است که این قیمت‌ها به صورت معقول و استاندارد تعیین شوند تا همه افراد بتوانند از این خدمات بهره‌مند شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید درخواست خود را به صورت رایگان در هوم‌کا ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند و اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهند.

درنهایت، همان‌طور که مطرح شد دریافت خدمات تزریق سرم در منزل می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد و شما را از بسیاری از نگرانی‌ها نجات دهد. به همین دلیل اگر نیاز به انجام تزریقات دارید و نمی‌خواهید از خانه خارج شوید می‌توانید از خدمات تزریقات در منزل بهره‌مند شوید. اگر ساکن محله غرب تهران تهران هستید نیز امکان تزریقات در منزل غرب تهران برای شما فراهم است. اگر می‌خواهید این خدمات را دریافت کنید کافیست به وبسایت هوم کا به آدرس www.homeca.ir مراجعه کرده یا با شماره ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس بگیرید.

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

شرکت پرستاری در ولنجک

استفاده از خدمات شرکت پرستاری سبب می‎شود تا به شیوه‎ایی راحتر از خدمات درمانی، مراقبتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *