خانه / تازه های صنعت هوایی و گردشگری / تست کرونا در منزل فردیس

تست کرونا در منزل فردیس

تست کرونا در منزل فردیس

تاریخ پر افت و خیز جهان، در طول تاریخ بارها اپیدمی های مختلفی را به خود دیده است. تعداد زیادی از انسان ها در دوران مختلف و به وسیله اپیدمی های گوناگون جان خود را از دست داده اند. اما در این میان بشر نیز همواره با اپیدمی ها جنگیده و راه مقابله با آن ها را یافته است.

در خصوص بیماری کرونا به احتمال زیاد همه ما اطلاعات کم و بیشی را در این مدت که از ظهور این بیماری گذشته است، کسب کرده ایم. این بیماری تاکنون میلیون ها نفر را در تمام دنیا درگیر خود کرده است و در این میان تعداد بسیاری نیز جان خود را از دست داده اند.

تب بالای ۳۸ درجه، سرفه، ضعف و بیحالی و سر درد از جمله علائم شایع این بیماری محسوب می شوند. اما با توجه به تحقیقاتی که انجام شده است، وجود این علائم در یک فرد به هیچ عنوان به معنی ابتلای فرد به این ویروس نیست. در مقابل برخی از افراد ممکن است مبتلا به ویروس کرونا شوند اما هیچگونه علائمی از خود نشان ندهند. این دسته از افراد به مراتب خطرناک تر هستند. چرا که بدون اطلاع از ابتلای خود به ویروس کرونا و ناقل بودن ویروس، می توانند سبب گسترش ویروس در خانه، محل کار و جامعه شوند. لذا تنها یک راه برای اطمینان از سلامتی افراد دارای علائم وجود دارد و آن نیز انجام آزمایش کرونا می باشد.

تست کرونا در منزل غرب تهران

آزمایشاتی که پس از گذشت زمان اندکی از ظهور ویروس، تبیین شدند و برای غربالگری در اختیار سازمان های مربوطه قرار گرفتند. بسیاری از آزمایشگاه ها با دریافت مجوز از وزارت بهداشت و با نظارت دانشگاه های علوم پزشکی اقدام به ارائه آزمایشات تشخیص کرونا نموده اند تا افراد مشکوک بتوانند در خصوص سلامتشان اطمینان کسب کنند. اگر جواب آزمایش فردی مثبت گزارش شود، او می بایست هر چه سریعتر خود را قرنطینه کند تا مانع ابتلای سایرین به این ویروس منحوس شوند.

با گذر زمان و افزایش میزان مبتلایان روزانه به این ویروس، مجموعه خدمات درمانی و مراقبتی هوم کا تصمیم گرفت که انجام تست کرونا را در قالب خدمات تست کرونا در منزل فردیس و برای جلوگیری حضور افراد در محیط های آزمایشگاهی که از جمله اماکن پر تردد و پر ریسک محسوب می شوند، ارائه دهد. دسترسی عموم افراد به این خدمات آزاد است و تمام افراد می توانند از آن استفاده کنند.

انجام تست کرونا در منزل فردیس علاوه بر صرفه جویی در زمان، سبب می شود تا افراد متقاضی آزمایش کرونا، در شرایطی ایمن و بدون ریسک آزمایش خود را انجام دهند.

قیمت تست کرونا در منزل فردیس

انواع تست توضیحات بازه قیمتی
تست پی سی آر ۴۸ ساعته ۴۹۰.۰۰۰ تومان
۲۴ ساعته ۵۹۰.۰۰۰ تومان
۱۲ ساعته* ۷۹۰.۰۰۰ تومان
تست خون – آنتی بادی ۲۴ ساعته ۱۹۵.۰۰۰ تومان
پکیج هوم کا پی سی آر و آنتی بادی ۶۹۵.۰۰۰ تومان

روش تست کرونا در منزل فردیس

با گذر زمان و تکمیل اطلاعات محققان در خصوص ویروس کرونا، دو روش انجام آزمایش برای تشخیص ویروس کرونا تایید شدند. همان گونه که می دانیم انجام صحیح آزمایش بدون شناخت دقیق ویروس میسر نخواهد بود.

روش اول پی سی آر نام دارد. این روش که پیچیدگی های خاص خود را دارد، روشی مناسب برای شناسایی خود ویروس است. در روش پی سی آر متخصصان آزمایشگاه که وظیفه بررسی نمونه های آزمایش را بر عهده دارند، به دنبال ژنوم و در واقع بخش های مختلف خود ویروس در نمونه خواهند بود. در صورت پیدا شدن ویروس، نتیجه تست مثبت تلقی می شود و فرد می بایست هر چه سریعتر وارد قرنطینه شود.

روش دوم آنتی بادی است. در این روش متخصصان آزمایشگاه به دنبال ویروس نخواهند بود. بلکه در جستجوی اثرات و عکس العمل های بدن در مواجهه با ویروس کرونا می باشند. زمانی که عامل خارجی وارد بدن می شود، گروه خاصی از گلبول های سفید آن را شناسایی می کنند و با ارسال پیام عصبی به گلبول های سفید دیگر، آن ها را وادار به ساخت پادتن بر علیه عامل بیماری زا می نمایند. نام دیگر پادتن، آنتی بادی می باشد. آنتی بادی های ساخته شده به مبارزه بر علیه ویروس می پردازند و بسیاری از علائم بیماری مانند تب بالا، نتیجه مبارزه بین آنتی بادی ها و عامل بیماری زا تلقی می شوند.

نحوه نمونه گیری در این دو روش با یکدیگر متفاوت می باشند. در روش پی سی آر نمونه از مایعات موجود در ته حلق و مخاط انتهای بینی گرفته می شود. بر اساس تحقیقات انجام شده، محل های مذکور جایی هستند که در صورت ابتلای فرد به ویروس، تجمع ویروس در آن جا بسیار بالاست.

نمونه مورد نیاز برای انجام تست کرونا در منزل فردیس به روش آنتی بادی، خون است که توسط پرستار نمونه گیر گرفته می شود.

در بین این دو روش، پی سی آر مناسب غربالگری می باشد.

مجموعه خدمات درمانی و مراقبتی هوم کا هر دو نوع آزمایش در قالب تست کرونا در منزل فردیس را به تمام متقاضیان گرامی و بر اساس انتخاب فرد متقاضی ارائه می دهد. البته کارشناسان مجموعه، با راهنمایی افراد متقاضی و دادن مشاوره رایگان به آنها، مناسب ترین روش را با توجه به شرایط فرد به او معرفی می نمایند.

 

مراحل انجام تست کرونا در منزل فردیس به چه ترتیب است؟

بدون شک با نگاهی ساده به مراحل انجام تست کرونا در منزل فردیس، متوجه می شویم که تست کرونا در منزل فردیس بسیار راحت تر و ایمن تر از انجام آن در آزمایشگاه می باشد.

به منظور استفاده از این خدمات، فرد متقاضی می بایست ابتدا این خدمت را از مجموعه مورد نظر سفارش دهد. برای ملموس بودن این موضوع، مراحل انجام تست کرونا در منزل فردیس با مجموعه هوم کا را شرح می دهیم. پس از درخواست خدمات از سوی فرد متقاضی و انجام هماهنگی های نهایی، مجموعه هوم کا پرستاری را برای نمونه گیری به محل حضور فرد متقاضی که می تواند منزل یا محل کار او باشد، اعزام می نماید. نمونه گیر با رعایت پروتکل های بهداشتی نمونه مورد نظر بر اساس نوع آزمایش را از فرد متقاضی می گیرد و آن را به آزمایشگاه می رساند. با توجه به درخواست متقاضی نتیجه آزمایش بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از انجام نمونه گیری، به دست فرد متقاضی خواهد رسید.

 

نکات مهم در افزایش دقت تست کرونا در منزل فردیس

عوامل موثر بر دقت تست کرونا در منزل فردیس از ابتدای نمونه گیری تاثیرات خود را بر نتیجه آزمایش خواهند گذاشت. نکته اولی که تاثیر بسزایی بر دقت آزمایش دارد، نحوه نمونه گیری است. آزمایشات بسیاری به دلیل اشتباه در مرحله نمونه گیری پاسخ اشتباه به همراه داشته اند. نمونه گیری دستورالعمل های مختص خود را دارد که پرستار نمونه گیر می بایست آشنایی کامل را با این نکات داشته باشد.

نحوه انجام آزمایشات مورد نظر بر روی نمونه گرفته شده از فرد متقاضی نیز بسیار بر دقت تست کرونا در منزل فردیس تاثیر گذار می باشد. هر کدام از روش های پی سی آر و آنتی بادی بر اساس دستورالعمل ها و قواعد خاصی انجام می گیرند که آشنایی کارشناسان و متخصصان آزمایشگاه انجام دهنده، حکم تاییدی بر دقت تست کرونا در منزل فردیس خواهد بود.

مجموعه خدمات درمانی و مراقبتی هوم کا برای افزایش دقت تست های خود، در هر دو بخش مذکور اقدام به استفاده از پرستاران و آزمایشگاه های با تجربه و کار بلد نموده است. مجموعه هوم کا طرف قرارداد با آزمایشگاه های تخصصی ویروس شناسی سطح شهر تهران و کرج و حومه این شهرها می باشد.

 

چرا تست کرونا در منزل فردیس با مجموعه هوم کا

مجموعه خدمات درمانی و مراقبتی هوم کا مدعی است که خدمات تست کرونا در منزل فردیس را همانند سایر خدمات خود با بالاترین کیفیت ممکن ارائه می دهد. دلیل این ادعا را می توان در موارد زیر یافت:

 • همکاری و تعامل مجموعه هوم کا با سازمان ها و آزمایشگاه های معتبر در سطح شهرهای تهران و کرج
 • حساسیت بالا در انتخاب نیروها و در نتیجه آن، حفظ و ارتقای کیفیت خدمات
 • خدمات با قیمت مناسب برای دسترسی و توانایی استفاده افراد با سطح درآمد متوسط (به خصوص تست کرونا در منزل فردیس)
 • انجام آزمایش در منزل یا محل حضور فرد متقاضی

با توجه به موارد ذکر شده و نیز نظارت مجموعه هوم کا بر مراحل مختلف انجام خدمات تست کرونا در منزل فردیس، می توان اطمینان حاصل کرد که نتیجه آزمایش از دقت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود.

تست کرونا در منزل غرب تهران

چگونگی استفاده از تست کرونا در منزل فردیس با مجموعه هوم کا

حال که با مراحل بهره گیری از تست کرونا در منزل فردیس آشنا شدیم و دانستیم که تست کرونا در منزل فردیس از دقت بالایی نیز برخوردار می باشد، روش های مختلف دسترسی به این خدمات با مجموعه هوم کا را بررسی می کنیم. برای سفارش خدمات تست کرونا در منزل فردیس از مجموعه هوم کا، دو راه متفاوت پیش روی افراد متقاضی قرار دارد.

تماس با شماره تلفن ۹۱۰۲۵۵۹۵-۰۲۱ مسیر اول برای ارتباط با مجموعه هوم کا است که در این صورت شما با کارشناسان هوم کا ارتباط خواهید گرفت. کارشناسان مجموعه پس از اطلاع از نیاز شما و بررسی شرایط و هدف شما از انجام تست کرونا در منزل فردیس، مشاوره و راهنمایی های مورد نیاز را انجام خواهند داد.

مسیر دوم استفاده از سایت این مجموعه به نشانی www.homeca.ir است که در این صورت، شما می بایست برای ثبت درخواست، اطلاعات اولیه خود را وارد سایت نمایید. پس از آن کارشناسان هوم کا با شما تماس گرفته و هماهنگی های نهایی را انجام خواهند داد و در نهایت پرستار نمونه گیر را به محل درخواست شما اعزام خواهند نمود.

 

سوالات متداول تست کرونا در منزل فردیس

 • کرونا ویروس جدید چیست؟

ویروس کرونای جدید ویروسی است که قبلا شناسایی نشده است. ویروسی که با نام کرونا از سال ۲۰۱۹ تا به الان موجب بیماری شده است، با ویروسی که به همین نام قبلا هم وجود داشته و موجب بیماری خفیف مانند سرماخوردگی در انسان می شده است تفاوت دارد.

 • چرا این ویروس کرونا یا Covid-19 نام گذاری شده است؟

در ۱۱ فوریه سال ۲۰۲۰، سازمان جهانی بهداشت نامی رسمی برای بیماری ای که در ابتدا در شهر ووهان کشور چین و در سال ۲۰۱۹ شناسایی شد برگزید. نام این بیماری به انگلیسی coronavirus disease 2019 و یا به اختصار Covid-19 انتخاب شد. در این نام گذاری اختصاری ‘Co’ ابتدای کلمه انگلیسی کرونا، ‘vi’ ابتدای کلمه انگلیسی ویروس و ‘d’ ابتدای کلمه انگلیسی بیماری است.

 • راه های انتقال ویروس کرونا کدام است؟
 • اگر افراد در فاصله نزدیک به یکدیگر و در حدود فاصله ای به اندازه طول دو دست قرار داشته باشند، این ویروس می تواند به راحتی انتقال یابد.
 • در هنگام سرفه، عطسه، صحبت کردن و نفس کشیدن فرد مبتلا، این ویروس از طریق قطرات کوچک آب دهان فرد می تواند انتقال یابد. این ذراتِ حاوی قطرات آب می توانند در بینی، دهان، ریه ها و مجاری تنفسی وارد شده و فرد سالم را مبتلا کنند. تصور بر این است که این روش انتقال رایج ترین روش سرایت ویروس بین افراد است.
 • چنانچه قطرات آبِ حاوی ویروس که از دهان و مخاط فرد مبتلا روی سطوح باقی مانده باشد، در صورت تماس فرد سالم با آن ذرات، اگر بینی، دهان یا چشم هایش را با دست آلوده لمس کند، این ویروس می تواند انتقال یابد. اما انتقال ویروس کرونا از طریق سطوح راه اصلی شیوع این بیماری نیست.
 • تصور می شود که ذرات آلوده به قطعات ویروس می توانند تا مدتی در هوا معلق بمانند. این ذرات ویروس در اثر تنفس فرد سالم می توانند انتقال یابند. گفتنی است این ذرات تا شعاع حدود ۲ متری در هوا توانایی جابجایی دارند. بنابراین محیط های بسته بدون تهویه مناسب می توانند منشأ شیوع ویروس کرونا تلقی شوند.

بنابراین به نظر می رسد که ویروس کرونا به راحتی و به شکل پایداری می تواند در جامعه انتقال یابد. این بدان معناست که افراد مبتلا به بیماری کرونا مطمئن نخواهند بود که چه زمان و در کجا به این ویروس آلوده شده اند.

 • آیا هوای گرم موجب توقف و از بین رفتن ویروس کرونا می شود؟

هنور به طور قطع مشخص نیست که آیا دما و گرمای هوا بر میزان گسترش ویروس کرونا تأثیر دارد یا خیر. سایر ویروس ها مانند آنچه که موجب بیماری سرماخوردگی و آنفولانزا می شوند، بیشتر در طول فصول سرد سال شیوع می یابند. اما این بدان معنا نیست که ما در سایر زمان های سال به این ویروس ها مبتلا نمی شویم. در حقیقت چیزهای زیادی برای آموختن در رابطه با ویژگی های ویروس کرونا وجود دارد و دانشمندان در حال کشف این مشخصات از ویروس هستند.

 • آیا ویروس کرونا از طریق پشه و حشرات انتقال می یابد؟

در حال حاضر اطلاعاتی مبنی بر انتقال کرونا ویروس جدید و یا سایر کرونا ویروس ها از طریق پشه و حشرات در دسترس نیست. راه اصلی برای انتقال ویروس از یک فرد آلوده به فرد دیگر است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/prevent-getting-sick/how-covid-spreads.html

 • چگونه به بیماری کرونا مبتلا نشویم؟
 • دست های خود را مرتبا بشویید. بدین منظور دست های خود را با آب و صابون به مدت حداقل ۲۰ ثانیه بشویید. مخصوصا بعد از اینکه در محل های عمومی حاضر شدید و یا قبل از تماس دست ها با بینی، صورت، گوش و چشمان خود، حتما دست ها را کاملا بشویید. در زیر مواردی که باید حتما دست های خود را شستشو دهید بیان شده است:
 • قبل از تهیه غذا و غذا خوردن
 • قبل از تماس دست با صورت
 • بعد از اجابت مزاج
 • بعد از ترک یک مکان عمومی
 • بعد از سرفه و عطسه
 • بعد از تماس دست با ماسک
 • بعد از مراقبت از افراد بیمار
 • بعد از تماس حیوانات خانگی
 • چنانچه دسترسی به آب ندارید می توانید از مواد و محلول های ضدعفونی کننده که حداقل حاوی ۶۰% الکل هستند استفاده کنید. تمام قسمت های دست خود را با محلول ضدعفونی کننده آغشته کنید تا جایی که کاملا دستانتان خشک شود.
 • اگر دستان خود را نشسته اید هرگز صورت، بینی، گوش ها و چشمان خود را لمس نکنید.
 • از قرار گرفتن در فواصل نزدیک با سایر افراد پرهیز کنید. اگر در داخل خانه هستید فاصله حدودا ۲ متری را با فرد بیمار حفظ کنید. اگر هم خارج از خانه هستید همین فاصله را با سایرین رعایت کنید. به خاطر داشته باشید که برخی از افراد مبتلا به بیماری کرونا هیچ گونه علائمی را از خود نشان نمی دهند.
 • هنگام خروج از منزل از ماسک برای پوشاندن دهان و بینی خود استفاده کنید. برای جلوگیری از شیوع ویروس حتما از ماسک استفاده کنید. از ماسک های مخصوص جراحی و N95 تا جای ممکن استفاده نکنید. چرا که این ماسک ها از منابع حیاتی برای خدمت کنندگان حوزه سلامت است. همچنین به خاطر داشته باشید که ماسک جایگزینی برای رعایت فاصله اجتماعی نیست.
 • هنگام سرفه و عطسه دهان و بینی خود را بپوشانید. بعد از استفاده از دستمال کاغذی آن را به داخل سطل زباله بیاندازید.
 • قسمت هایی از خانه و محل کار را که مرتباَ با آنها در تماس هستید مرتبا ضدعفونی کرده و بشویید. کلیدهای برق، دستگیره های در، میز، تلفن، کیبورد لپ تاپ و کامپیوتر، سینک و شیرهای آب از جمله این قسمت ها هستند.
 • وضعیت سلامتی خود را به شکل روزانه بررسی کنید. نسبت به علائم بیماری هوشیار باشید. تب، سرفه، نفس تنگی یا سایر علائم مرتبط با ویروس کرونا که در لینک زیر آورده شده اند:

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/symptoms-testing/symptoms.html

چنانچه نشانی از علائم ویروس کرونا در خود دیدید دمای بدن خود را اندازه گیری کنید. تا نیم ساعت بعد از ورزش یا بعد از مصرف داروهایی که ممکن است دمای بدن را پایین آورند مانند استامینوفن، دمای بدن خود را اندازه نگیرید.

 • آیا خرید از مغازه ها در دوران پاندمیک ویروس کرونا کاری ایمن است؟

بهترین حالت این است که از انجام سفرهای غیر ضرور اجتناب کنید، اما اگر ناچار هستید تا برای خرید به فروشگاه مراجعه کنید ضروری است که فاصله فیزیکی و اجتماعی را با سایرین حفظ کنید، دستان خود را به تناوب در هنگام خرید تمیز کنید و به محض وارد شدن به خانه دستان خود را بشویید. در ادامه پیشنهادات دیگری نیز آورده شده است:

 • یک شخص بزرگسال را از طرف کل خانواده برای انجام خرید مأمور کنید. مخصوصا از فرستادن کودکان به خرید خودداری کنید چراکه تمایل دارند به همه اشیاء دست زده و سپس دست خود را به صورتشان بمالند.
 • طوری برنامه ریزی کنید که خرید های خود را به شکل هفتگی انجام دهید. در این صورت تعداد سفرهای خود را کاهش داده اید.
 • در هنگام خرید در فروشگاه و مغازه حداقل ۲ متر از سایر افراد فاصله بگیرید.
 • دستگیره سبد خرید و چرخ دستی فروشگاه را با استفاده از مواد ضدعفونی کننده بر پایه حداقل ۶۰% الکل ضدعفونی کنید.
 • از دست زدن به صورت خود بپرهیزید. گوشی تلفن همراه خود را در جیبتان بگذارید و به جای آن از یک لیست کاغذی خرید استفاده کنید.
 • از آنجایی که سطوح سفت و سخت نسبت به سطوح نرم بیشتر مستعد آلودگی هستند، نسبت به تماس با سطوح دستگاه های خود پرداز و وسایل مشابه هوشیار باشید.
 • اگر از کیسه های خرید چندبار مصرف استفاده می کنید، آنها را با مواد ضدعفونی کننده، ضدعفونی کنید و یا با ماشین لباسشویی بشویید.
 • از یک ماسک برای پوشش دهان و بینی خود استفاده کنید.
 • آیا ویروس کرونا از طریق سگ ها و گربه ها به انسان منتقل می شود؟

در پاسخ به این سوال که آیا سگ و گربه خانگی می تواند ناقل ویروس کرونا به انسان باشد، جیسون ویلانو متخصص دامپزشکی در دانشگاه جان هاپکینز عنوان می کند که به غیر از موارد محدودی که در سرتاسر دنیا و در ایالات متحده امریکا در رابطه با ابتلای حیوانات خانگی به ویروس کرونا گزارش شده است، شواهد اندکی مبنی براینکه این حیوانات می توانند براحتی به کرونا مبتلا شوند و یا آن را در شرایط نرمال انتقال دهند وجود دارد.

در زمان کنونی متخصصان توصیه می کنند تا حیوانات خانگی را در خانه نگهداری کنید و از بیرون بردن و در معرض سایر حیوانات گذاشتن آنها خودداری کنید. همچنین بعد از تماس با حیوانات دستان خود را شسته و ضدعفونی کنید.

 

 • نرخ مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا چقدر است؟

در حال حاضر مشاهده می شود که کرونا ویروس جدید دارای موارد بستری و بیماری شدید و مرگ و میر بیشتری نسبت به آنفولانزای فصلی است. افراد بالای ۸۵ سال دارای ریسک مرگ و میر بیشتر و افراد زیر ۱۹ سال دارای ریسک مرگ و میر کمتری نسبت به سایرین هستند. اما این آمار ممکن است با افزایش تعداد ازمایش ها و مشخص تر شدن روند بیماری تغییر کند.

 • در صورت سفر، اقدامات لازم برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کرونا کدام است؟

مسافرت شانس شیوع ویروس کرونا و ابتلا به آن را افزایش می دهد. اگر در طی ۱۴ روز گذشته در تماس با افراد دارای بیماری کرونا بوده اید و یا خود به این بیماری مبتلا هستید، نباید به مسافرت بروید. اگر می خواهید به مسافرت بروید به نکات زیر توجه کنید:

 • از سایر افراد به اندازه حدودا ۲ متر فاصله داشته باشید.
 • حتما در مکان های عمومی از ماسک استفاده کنید. این مکان ها می توانند فرودگاه ها و ایستگاه های حمل و نقل عمومی باشند.
 • مرتباَ دستان خود را بشویید و یا ضدعفونی کنید.
 • از تماس با افرادی که بیمار هستند اجتناب کنید.
 • از دست زدن به بینی، چشم ها و دهان خود پرهیز کنید.
 • با کسی که به بیماری مبتلا است به مسافرت نروید.
 • مطمئن باشید که در صورت لزوم از واکسن های خود مانند واکسن فصلی آنفولانزا استفاده می کنید.
 • پس از بازگشت از سفر به دستورالعمل های محلی و دولتی توجه کنید.
 • در صورت ابتلا به بیماری کرونا چکار کنیم؟

اگر به ویروس کرونا مبتلا شده اید و یا تصور می کنید که دچار بیماری کرونا شده اید، مواردی که در ادامه به آنها اشاره شده است را رعایت کنید. با توجه کردن به موارد زیر هم به سلامت خود و هم به حفاظت از افراد خانواده و جامعه کمک کنید.

 • در خانه بمانید. به جز مواردی که نیاز است برای مراجعات پزشکی اقدام کنید از خانه خارج نشوید. بسیاری از افراد دارای سطح خفیفی از بیماری هستند و بدون دریافت مراقبت های پزشکی در خانه بهبود می یابند. در طول مدت بیماری از خانه خارج نشوید و در مکان های عمومی حاضر نشوید.
 • به مراقبت از خود ادامه دهید. استراحت کنید و به مقدار کافی مایعات بنوشید. داروهای تجویز شده را مرتباَ مصرف کنید.
 • با پزشک خود در تماس باشید. قبل از دریافت مراقبت پزشکی با پزشک خود تماس بگیرید. چنانچه یکی از علائم هشدار دهنده بیماری را داشتید مانند تنگی نفس، برای دریافت مراقبت پزشکی اقدام کنید.
 • از حضور در مکان های عمومی، استفاده اشتراکی از وسایل نقلیه و تاکسی خودداری کنید.
 • خود را قرنطینه کنید. تا جایی که امکان دارد در اتاقی جداگانه دور از سایر افراد خانواده و حیوانات خانگی خود بمانید. چنانچه امکان دارد از یک دستشویی جداگانه استفاده کنید. در صورت نیاز به حضور در کنار سایر افراد و حیوان خانگی خود، از یک ماسک برای پوشش دهان و بینی خود استفاده کنید.
 • علائم وضعیت جسمانی خود را مرتباَ چک کنید. این علامت ها عبارتند از تب و سرفه و سایر علامت ها که پیشتر به آنها اشاره شده است. دستورالعمل های بهداشتی را که از سوی مراکز درمانی اعلام شده است به خوبی رعایت کنید.
 • قبل از ویزیت پزشک با مطب تماس بگیرید. برخی از خدمات متداول پزشکی ممکن است به تعویق بیفتند و یا از طریق تلفن انجام پذیر باشند.
 • اگر نیاز به درمانی دارید که نمی توانید آن را به تأخیر بیاندازید با مطب پزشک خود تماس بگیرید.
 • در صورتی که تنها هستید نیازی به زدن ماسک نیست. چنانچه به دلایلی مثل تنگی نفس توانایی زدن ماسک را ندارید، در هنگام عطسه و سرفه با روش های دیگر دهان و بینی خود را بپوشانید. در فاصله ۲ متری از سایر افراد بمانید.
 • در هنگام عطسه و یا سرفه، بینی و دهان خود را با دستمال کاغذی بپوشانید.
 • دستمال استفاده شده را در سطل زباله بیاندازید.
 • دستان خود را به طریق توصیه شده فورا بشویید. از تماس دستان خود به صورت قبل از شستن آنها اجتناب کنید.
 • از تماس با وسایلی که سایر افراد در خانه به آنها دست می زنند جلوگیری کنید. بشقاب، لیوان، دستمال توالت و دستمال کاغذی و رختخواب از جمله این موارد هستند. در صورت استفاده از این وسایل آنها را بشویید و یا ضدعفونی کنید.
 • روزانه قسمت هایی از خانه را که مرتبا با آنها در تماس هستید تمیز کنید. رختخواب و دستشویی خود را شخصاَ تمیز و ضدعفونی کنید. مناطقی از خانه را که در آنجا خون و مایعات بدن ریخته است تمیز و ضدعفونی کنید.
 • منظور از پاندمیک چیست؟

منظور از پاندمیک به وضعیتی اطلاق می شود که یک اپیدمی در سرتاسر جهان یا در یک منطقه وسیعی  اتفاق می افتد، از مرزهای بین المللی عبور کرده و معمولاَ شمار زیادی از افراد را تحت تأثیر قرار می دهد. در تعریف کلاسیک از پاندمی در مورد ایمنی افراد و یا شدت بیماری صحبت نشدن است.

بر طبق این تعریف پاندمیک می تواند به صورت سالانه در هر یک از نیمکره های شمالی و جنوبی رخ دهد و اپیدمیک فصلی ایجاد کرده و از مرزهای بین المللی عبور کند و افراد زیادی را تحت تأثیر قرار دهد.  با این وجود، اپیدمیک های فصلی به عنوان پاندمیک در نظر گرفته نمی شوند.

 

 • در مورد ویروس کرونا و تأثیر آن روی زندگی بسیار نگران و مضطرب هستم. برای کاهش اضطراب ناشی از ویروس کرونا چکار کنم؟

در موقعیتی مانند پاندمیک بسیار عادی است اگر احساس نگرانی و اضطراب داشته باشیم. در ادامه پیشنهاداتی را برایتان آورده ایم که به شما در کنترل نگرانی و کاهش اضطرابتان کمک می کند:

 • در مورد این که چه احساسی دارید فکر کنید. احساسات خود را مخصوصا در زمانی که حالتان خوب نیست نادیده نگیرید. هنگامی که زندگی تان با اخلال روبه رو می شود بسیار عادی است که احساساتی از قبیل خستگی، نگرانی، غمگینی، استرس و عصبانیت را داشته باشید. این می تواند برای هر کسی روی دهد. استراتژی ها و مهارت هایی را که در گذشته داشته اید و به شما کمک کرده اند تا چالش های خود را مدیریت کنید، بر روی کاغذ بیاورید. همچنین مهارت هایی که باعث شده اند احساسات خود را کنترل کنید نیز بیان کنید. در زیر مثال هایی آورده شده است:
 • یک دفترچه یادداشت تهیه کنید.
 • احساسات خود را از طریق هنر مانند گفتن شعر، نقاشی و یا نواختن موسیقی بیان کنید.
 • درباره احساسات و نگرانی های خود با کسی که به او اعتماد دارید صحبت کنید.
 • تمرین های تنفس را انجام دهید. اگر به اینترنت دسترسی دارید می توانید راهنمای انجام تمرینات تنفسی را به صورت آنلاین بیابید.
 • روزانه کاری فعال را انجام دهید. انجام هر ورزشی می تواند کمک کند چرا که با انجام ورزش سطح هورمون های استرس در بدن کاهش می یابد. این موضوع به راحتی بدن و ذهن شما کمک می کند. همچنین انجام ورزش به رها سازی هورمونی که احساس خوب را ایجاد می کند و اندورفین نام دارد منجر می شود. پنجره اتاق را باز کنید و هوای تازه دریافت کنید. در این هنگام می توانید به انجام تمرین های ورزشی مخصوص داخل خانه بپردازید.
 • از مصرف مواد دخانی اجتناب کنید.
 • با دوستان و افراد خانواده با استفاده از تلفن و یا اینترنت در تماس باشید. اگر در نزدیکی آنها زندگی می کنید می توانید با رعایت فاصله فیزیکی با آنها صحبت کنید.
 • کارهای روزانه خود را به شکا منظم انجام دهید. رفتن به رختخواب و بیدار شدن از خواب را به شکل منظم و در ساعت های مشخصی داشته باشید. به اندازه کافی بخوابید. برای کارهای خود برنامه ریزی کنید و تمامی فعالیت های خود را مانند انجام تکالیف مدرسه و انجام تمرینات ورزشی دنبال کنید.
 • اگر یکی از موارد زیر را داشتید با مراکز درمانی تماس بگیرید:
 • از احساساتی مانند غم، ترس و یا نگرانی لبریز شدیه اید.
 • احساس می کنید که اضطراب روی زندگی روزمره شما تأثیر گذاشته است.
 • احساس می کنید که می خواهید به خود یا دیگران لطمه بزنید.

 

 • چقدر ویروس کرونا خطرناک است؟

اگر چه در اکثر افراد ویروس کرونا موجب بیماری خفیفی می شود، اما این ویروس می تواند در برخی از افراد ایجاد بیماری سختی کند که در موارد بسیار کمتر موجب مرگ و میر شود. افراد مسن و افراد دارای بیماری زمینه ای (افراد داری نارحتی های قلبی، دیابتی ها و افراد با فشار خون بالا) بیشتر در معرض خطر قرار دارند.

 

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

سایت های کاریابی کانادا

سایت­ های تخصصی یافتن شغل در کانادا کاریابی در کانادا ، اگر منابع درستی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *