خانه / تازه های صنعت هوایی و گردشگری / دانشگاه های هنر کانادا

دانشگاه های هنر کانادا

از دیرباز تحصیل در کشورهای پیشرفته جزو رویاهای مردم در سراسر کشورهای دنیاست. دانشگاه های کانادا از جمله دانشگاه­های برتر دنیا هستند. طبق آمارهای جهانی بین دانشگاه ­های امریکا و استرالیا نام دانشگاه ­های کانادایی به چشم می­خورد و دانشگاه­ های هنر کانادا نیز از این رتبه بندی جدا نیست.

از آنجایی که دانشگاه ­ها رشته­ های مختلفی از دروس را تدریس می­کنند، امتیاز بالای آنها نشان می­دهد که در همه زمینه­ها کیفیت آموزش بالاست. رتبه بالای دانشگاه­ های کانادا نشان می­دهد که دانشجوها در تمامی رشته­ های تحصیلی به مدارج بالا رسیدند و موجب رشد امتیاز این دانشگاه­ ها شده است.

با توصیفاتی که از درجه بالا دانشگاه­های کانادا بیان کردیم، در این مقاله قصد داریم درباره دانشگاه ­های هنر در کانادا صحبت کنیم. نام دانشگاه­های هنر معتبر و شرایط و موقعیت جغرافیایی هرکدام را در ادامه بیان می­کنیم. اگر قصد شرکت در هریک از این مراکز آموزشی کم‌نظیر را دارید، مطالعه متون پیش رو را به پایان برسانید.

تحصیل هنر در کانادا

درباره دانشگاه های هنر کانادا بیشتر بدانیم

تمامی دانشگاه ­های کشور کانادا با به‌کار‌گیری سیستم آموزشی قوی پله­ های ترقی را طی کرده­اند. علاوه بر این امکانات آموزشی و میلیون ها جلد کتاب نفیس در کتابخانه­ ها به روند رشد علم و دانش کمک می­کند. چقدر با هنر آشنایی دارید؟ رشته­ های هنری که می‌شناسید یا در آن تحصیل می­کنید چیست؟ انواع رشته ­های عکاسی، نقاشی، طراحی، نجاری، هنرهای تجسمی و … جزو رشته‌های هنری است.

دانشگاه های هنر در کانادا به ترتیب شامل موارد زیر است:

  • دانشگاه هنر آلبرتا (Alberta University of the Art)؛
  • دانشگاه هنر کانکورد (Concord University of the Art)؛
  • دانشگاه امیلی کر (Emily carr university of ART + DESIGN)‌؛
  • دانشگاه جورج بران (George Bran University)؛
  • دانشگاه هنر و طراحی نوا اسکوشا (Nova Scotia University of Art and design)؛
  • دانشگاه هنر و طراحی انتاریو (Ontario University of the Art and Design ).

با اعلام توضیحاتی در مورد هرکدام با هریک از آنها بیشتر آشنا می­شوید.

دانشگاه هنر آلبرتا (Alberta University of the Art)

قدمت  دانشگاه آلبرتا به سال ۱۹۷۳ باز می­گردد. انواع رشته­ های مختلف هنری از جمله نقاشی، طراحی جواهرات، مجسمه سازی، سفالگری، هنرهای رسانه ­ای و … در این دانشکده تدریس می­شود. به مدرک مقطع کارشناسی که این دانشگاه به دانشجویان اعطا می­کند (BFA) گفته می­شود و برای رشته­های فوق تعلق می­گیرد. تدریس در این دانشگاه به زبان انگلیسی انجام و دوره­های متنوعی از هر رشته در برنامه آموزشی قرار گرفته است.

گوناگونی رشته ­های هنری به موارد اعلام شده ختم نمی­شود. رشته­ های عکاسی و رسانه تصویری در بین برخی از دانشجویان دانشگاه های هنر کانادا بسیار پرطرفدار است. چنانچه اطلاعات زیادی از حوزه رسانه و ارتباط تصویری ندارید، برخی از این رشته­ها را بیان می­کنیم.

تبلیغات، نشریات، مد، سرگرمی و … برخی از این نمونه رشته­ه ا به حساب می­آیند. از عنوان رشته­ها مشاغلی که افراد پس از اتمام دوران تحصیل به دنبال آن می­روند کاملا مشخص است. اگر قصد تحصیل در این دانشگاه­ ها را داشته باشید، باید بدانید که مدت زمان اخذ مدرک حدودا چهار سال طول می­کشد.

پرسش از فارغ التحصیلان این دانشگاه­ ها به شما نشان می­دهد که قبول درخواست شما بر اساس مهارت و کارهای افراد است. نکته آخری که می­بایست اضافه کنیم درباره هزینه ­هایی بوده که برای آموزش می­پردازید. مانند دانشگاه­های دیگر این دانشگاه­ ها نیز برای دانشجویان بین المللی مخارج بیشتری دربردارد.

بیشتر بخوانید:

دانشگاه های تورنتو

دانشگاه های کبک

دانشگاه های کلگری

دانشگاه هنر کنکورد (Concord University of the Art)

رشته­های هنری این دانشگاه شامل هنرهای تجسمی، سینما، هنرهای کارگاهی و … است. این دانشگاه نیز مانند دانشگاه هنر آلبرتا مدرک مقطع کارشناسی هنرهای زیبا (BFA) به فارغ‌التحصیلان اعطا می­کند. حوزه هنرهای مربوط به نمایش نیز در شاخه­های هنری تئاتر، موسیقی، رقص و … قرار می­گیرد.

رشته هنر در کانادا

دانشگاه امیلی کر (Emily carr university of ART + DESIGN)

دانشگاه امیلی کر یکی دیگر از دانشگاه های هنر کانادا محسوب می­شود. پیشینگی امیلی کر مربوط به سال ۱۹۲۵ است. این دانشگاه هنر هم تدریس را در مقطع کارشناسی هنر و هم در مقطع کارشناسی ارشد هنر به دانشجویان ارائه می­دهد.

اگر سری به محوطه آموزشی این دانشگاه بزنید، انواع کارگاه­های هنری را که انواع آموزش­های عملی در آنجا انجام می­شود، خواهید دید. مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد هنر در امیلی کر همانند کشور ما به ترتیب چهار سال و دو سال طول خواهد کشید. معمولا دانشجویان با شرکت در این دوره­های تحصیلی به مهارت و خلاقیت بالایی می­رسند.

مدرک کارشناسی طراحی یا (BDes) به هنرآموزانی اعطا می­گردد که در دوره تحصیلی انواع رشته­های طراحی را سپری کرده باشند. حوزه هنر طراحی شامل ارتباط، صنعتی و تعاملی است. تصویرسازی، مجسمه سازی، طراحی‌های مربوط به سرامیک، نقاشی، انیمیشن، هنرهای دیجیتالی و رسانه ­های تصویری همگی در دسته این حوزه طراحی قرار می­گیرند.

دانشگاه جورج بران (George Bran University)

با دقت به توضیحاتی که درباره دانشگاه های هنر کانادا تاکنون بیان کردیم، متوجه می­شوید هرکدام از آنها رشته ­های مختلفی را به دانشجویان آموزش می­دهند. در کالج جورج براون نیز همین گونه است. جورج بران دارای سه دانشکده است که هریک از آنها حوزه مربوط به خود را تدریس می­کند.

  • دانشکده هنر نمایش؛
  • دانشکده هنر طراحی؛
  • دانشکده هنر مد.

با انتخاب حوزه تحصیلی خود این امکان برای دانشجویان وجود دارد که هم در مقطع لیسانس و هم در مقطع فوق لیسانس آموزش خود را ادامه دهند. در همین راستا ضرورت دارد که بدانید رشته­هایی که در کارشناسی ارشد مطالعه می­کنید، شما را برای شغل آینده­ای که در نظر دارید بیشتر آماده می­کند.

دانشگاه هنر و طراحی نوا اسکوشا (Nova Scotia University of Art and design)

سال تاسیس دانشگاه نوا اسکوشا مربوط به سال ۱۸۸۷ است. اگر تصویر این دانشگاه را دیده باشید متوجه می­شوید که بخشی از هنر را در ساختمان خود به کار برده است. دانشگاه هنر و طراحی نوا اسکوشا مدارک مقطع کارشناسی BAو BDes و BFA را برای هنرآموزان خود صادر می­کند. سه شاخه اصلی که در این دانشگاه تدریس می­شود، شامل هنر، طراحی و هنرهای زیباست.

انواع رشته­های تحصیلی این دانشگاه هنر از جمله نساجی، عکاسی، رسانه، سفالگری، طراحی­های جواهری و … به حساب می­آید. تفاوتی که نوا اسکوشا با دیگر دانشگاه های هنر کانادا دارد، در این است که برای تدریس کنندگان هنرهای تجسمی نیز مدرک صادر می­کند. شاید بتوان گفت که این دانشگاه رشته ­های هنری بیشتری را تحت پوشش خود قرار می­دهد و برای آنها برنامه آموزشی دارد.

دانشگاه هنر و طراحی انتاریو (Ontario University of the Art and Design )

این دانشگاه نیز اکثر رشته­های هنری را شامل می­شود و انواع مدارک تحصیلی را به دانشجویان فارغ التحصیل خود اعطا می­کند. دانشگاه هنر و طراحی انتاریو انواع رشته­های مختلف هنر را در مقطع کارشناسی و ارشد به آموزش می­گذارد. برای اینکه خود را آماده پذیرش در دانشگاه های کانادا از جمله دانشگاه هنر و طراحی انتاریو کنید، باید راه خود را بشناسید و در قدم­های درست گام بردارید.

با موسسه تراست در دانشگاه های هنر کانادا بر دانش خود بیفزایید

همانطور که در قسمت قبل به اهمیت اقداماتی که در جهت پذیرش از سمت دانشگاه­های هنری کانادا می‌شود، اشاره شد در این بخش می­خواهیم شما را با تراست آشنا کنیم. موسسه حقوقی مهاجرتی تراست با انجام فعالیت‌های گسترده سابقه درخشانی در پرونده­های مهاجرت به کانادا دارد.

با مراجعه به وب سایت تراست انواع خدمات این موسسه را مشاهده خواهید کرد. در استفاده از خدمات تراست این گزینه را هم دارید که از مشاوره رایگان این مجموعه بهره­مند شوید. تراست با آگاهی از قوانین روز کشور کانادا و شرایط پذیرش در دانشگاه های هنر کانادا به شما کمک می­کند که بدون دغدغه به رویای خود دست پیدا کنید.

این مجموعه با همکاری وکلای مهاجرتی زبده و مشاوران کاردان شما را در رشد تحصیلی و زندگی اجتماعی بی­نظیر کمک می­کند. یکی دیگر از مزایایی که تراست در اختیار متقاضیان خود قرار می­دهد، پیک آپ است.

دانشگاه های هنر در کانادا

کلام آخر

شما چه برنامه­ای برای تحصیل و آینده خود در نظر دارید؟ یا ممکن است جزو افرادی باشید که می­خواهید آینده تحصیلی فرزند خود را به دانشگاه­های کانادا پیوند بزنید. کانادا از جمله کشورهای بسیار پر طرفدار است که در سطح جهانی مردم برای اقامت و تحصیل به این کشور فکر می­کنند. سالانه مهاجران زیادی از کشورهای مختلف وارد کانادا می­شوند و از امکانات رفاهی این کشور برای ادامه زندگی خود بهره می­برند.

پذیرش در دانشگاه­ های هنر کانادا مانند دیگر دانشگاه­های مطرح این کشور شامل قوانین و مقرراتی است که برای پذیرش باید آنها را دارا باشید. موسسه حقوقی مهاجرتی تراست مجموعه‌ای معتبر است که با وکلای مهاجرتی مجرب و مشاوران باتجربه سال­ها فعالیت می­کند. هرگونه سوالی که در خصوص پرونده خود دارید، این امکان فراهم شده است که با مشاوران تراست به صورت رایگان صحبت کنید و از آنها مشاوره بگیرید.

منبع

 

 

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

سایت های کاریابی کانادا

سایت­ های تخصصی یافتن شغل در کانادا کاریابی در کانادا ، اگر منابع درستی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *