خانه / تازه های صنعت هوایی و گردشگری / راه اندازی بیزنس در کانادا

راه اندازی بیزنس در کانادا

آیا می­خواهید تجارت خود را در یک کشور پر قدرت مانند کانادا شروع کنید؟ قطعا انجام این کار رویایی شیرین و لذت بخش است ولی برای راه اندازی بیزنس در کانادا چقدر آمادگی دارید؟ آمادگی به معنی آگاهی از نقشه راهی که در دست دارید. اینکه بدانید چه کاری را در چه مکانی از این کشور پهناور راه اندازی می­کنید به شما در پیمایش ادامه مسیر کمک زیادی می­کند.

برخی از افراد بدون داشته هیچ ایده­ای و برنامه ریزی به دنبال استارت تجارت می­روند و این کار آن ها را شکست خواهد داد. در صورتی که باید با کسب اطلاعات لازم قدم­های مثبت و سازنده خود را بردارند. برای اینکه در استارت تجارت خود آن هم در کانادا پیروز شوید در ابتدای تا جایی که نیاز است با انجام این پروسه آشنایی پیدا کنید. در مقاله­ای که در پیش روی شماست با مراحل شروع یک بیزنس در کانادا آشنا می­شوید و این مطالب دید شما را در این مسیر بیشتر باز می­کند.

بیزنس در کانادا

قدم هایی که باید برای راه اندازی بیزنس در کانادا بردارید

دیگر بر کسی پوشیده نیست که شروع یک کسب و کار نیازمند یک برنامه ریزی و نقشه از پیش تعیین شده است. در این بخش گام­هایی که باید برای انجام این کار بردارید بیان شده است:

  • طراحی نقشه تجاری؛
  • گزینش یک نام برای کسب و کار؛
  • تثبیت کار و تجارت در دولت؛
  • درخواست جواز کسب؛
  • اخذ حمایت مالی در تجارت.

برای اینکه درک عمیق­تری از هرکدام از موارد فوق داشته باشید توضیحات تکمیلی آن را در ادامه داده­ایم.

بیشتر بخوانید: خرید بیزینس در بریتیش کلمبیا

طراحی نقشه تجاری

منظور از طراحی نقشه تجاری این است که براساس تحقیقاتی که انجام می­دهید شروع به طرح ریزی نقشه کار خود کنید. این طراحی شامل میزان آمادگی شما در راه اندازی بیزنس در کانادا هم می­شود. در برنامه ریزی که انجام می­دهید تمامی گام­های بعدی خود را می­دانید و بازار ایده خود را هم سنجیده­اید. این مرحله مهم­ترین مرحله کسب و کار است زمان کافی را برای آن بگذارید.

انتخاب مکان برای کسب و کار، دریافت مشاوره برای موفقیت در ایده تجاری خود، مزایا و معایب راه اندازی تجارت شخصی همگی جزو طرح ریزی تجاری هستند.

گزینش یک نام برای کسب و کار

همانطور که در ایران برای انتخاب نام تجاری قوانین خاصی وجود دارد در کشور کانادا هم برای تجارت خود نیاز به یک نام تجاری دارید. برای انتخاب نام مناسب باید مطمئن شوید که اسم تجاری شما تلفظی ساده دارد و به راحتی در خاطر می­ماند. نام انتخابی باید نمایانگر تجارت شما باشد سپس برای ثبت آن اقدام کنید. حتما می­دانید که این نام باید یکتا باشد و قوانین نام­های تجاری را رعایت کرده باشید.

تثبیت کار و تجارت در دولت

قبل از اینکه به ثبت فعالیت تجاری خود در دولت بپردازید باید نام تجاری و مکان راه اندازی را مشخص کرده باشید. برای راه اندازی یا خرید بیزنس در کانادا نیاز دارید یک حساب مالیاتی و شماره پروانه کسب و کار داشته باشید. بسته به اینکه برای شروع تجارت خود از وام­های دولتی استفاده می­کنید یا خیر این روند اغلب متفاوت خواهد بود. در این مورد نیز نیاز است تحقیقات لازم را انجام دهید.

درخواست جواز کسب

حتما می­دانید که جواز کسب همان اجازه نامه دولت برای راه اندازی یک فعالیت تجاری است. با توجه به تجارت خود و محلی که در کشور کانادا برای آن انتخاب کرده­اید این مجوزها تفاوت دارند. پس از انجام تحقیقات لازم مجوزهایی که در ابتدا و همچنین در حین انجام فعالیت به آنها نیازمند هستید را پیدا کنید. بعد از انجام این کار برای دریافت آنها اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: خرید بیزینس در کبک

اخذ حمایت مالی در تجارت

دریافت پشتیبانی برای یک فعالیت تجاری وابسته به نوع تجارت متفاوت است. انواع خدمات مالی برای کارآفرینان، فعالیت­های کشاورزی یا پروژه­های تحقیقی که منجر به یک کار تجاری می­شوند وجود دارد. میزان تامین مالی هرکدام از حوزه­ها به نسبت هزینه­های هریک تفاوت دارند. در تمامی مراحل راه اندازی بیزنس در کانادا حتما احساس کرده­اید که از ابتدا باید فعالیت تجاری خود را بشناسید و بعد برای آن اقدام کنید.

اقتصاد کانادا

انواع بیزنس در کانادا

در کانادا سه نوع مالکیت شغلی وجود دارد که بهتر است در شروع کسب و کار خود با آنها آشنا شوید. فعالیت تجاری که قصد شروع آن را دارید در حالت اول کاملا به صورت اختصاصی در مالکیت شماست. آیا می­خواهید مزایا و معایب آن را بدانید؟ بزرگترین عیب این روش این است که مالک شخصا و تنها مسئول کلیه مسایل فعالیت تجاری خود از جمله بدهی­ها خواهد بود.

بیشتر بخوانید: حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا

در بیزنس­های مشارکتی همانطور که از نام آن مشخص است بیش از یک مالک وجود دارد. در این حالت که حالت دوم راه اندازی بیزنس در کانادا به حساب می­آید مالکین با تحریر یک قرارداد بین خودشان تقسیم وظایف می­کنند.

در واقع شرکا با توافق یکدیگر هزینه­ها، درآمد و سایر موارد را بین خودشان مشخص می­کنند. حتی در مورد ضررهای احتمالی فعالیت تجاری خود، میزان درصد سهم هریک را مشخص می­کنند. روش مشارکت را معمولا افرادی که همدیگر را می­شناسند انتخاب می­کنند.

حالت سوم سهامی یا Corporation است. این روش از دو روش قبلی هزینه بیشتری دارند و امکان دارد تعداد مالکین بیش از یک نفر باشد. اگر راه اندازی بیزنس شما مربوط به این دسته باشد جدا از اینکه مشمول هزینه­های بیشتری می­شوید ولی برترین روش تجاری به حساب می­آید.

چه مواردی در راه اندازی بیزنس در کانادا مهم هستند؟

بعد از بیان مراحلی که در استارت تجارت باید طی کنید نوبت این است که موارد مهم را در این مسیر بررسی کنیم. در این بخش درک عمیق­تری از نقشه فعالیت خود بدست می­آورید. گاهی افرادی که پا به این عرصه می­گذارند نمی­دانند چه موضوعاتی مهم هستند و باید به آنها توجه کنند. برای اینکه چشم انداز بهتری از فعالیت تجاری خود به دست آورید باید برای این سوالات پاسخ داشته باشید:

  • میزان سرمایه­ای که شما برای بیزنس خود در نظرگرفته­اید و نیاز مالی فعالیت تجاری در بازار چقدر است؟
  • وسعت کاری بیزنس شما در چه سطحی است؟
  • چالش­هایی که در این مسیر با آنها روبه رو می­شوید چیست و آیا برای رویارویی با آنها آماده شده­اید؟
  • افق دید در فعالیت تجاری شما در آینده به کجا می­رسد؟
  • ریسک ­هایی که ممکن است با آنها مواجه شوید چیست؟

بدیهی است که هرپاسخی که در رابطه با سوال­ها داشته باشید ممکن است سوالات بعدی را هم به همراه داشته باشد. ناگفته نماند اینکه شما به عنوان شهروند کانادایی اقدام به راه اندازی تجارت در کانادا می­کنید یا خیر نیز در این روند تاثیراتی خواهد داشت.

آیا راه اندازی بیزنس در کانادا به تبلیغات هم نیاز دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله قطعا در هر فعالیت تجاری در نهایت نیازمند به این هستید که خود را در بازار معرفی کنید. با توجه به اینکه بازار شما مربوط به چه محصول و چه افرادی است باید موقعیت سنجی کنید. به طور مثال اگر تجارت شما به کودکان مربوط باشد باید برای برپایی شرکت خود مکان را در اطراف این مشتری­ها قرار دهید. راه­های تبلیغ را در سطح منطقه پیدا کنید و برای افزایش فروش و جذب مشتری خود اقدامات لازم را انجام دهید. باید به مشتری­ها نشان دهید که شما وجود دارید و با قدرت در حال فعالیت و ارائه خدمات به آنها هستید.

در حالت کلی بهتر است بدانید که انجام تبلیغ در هر کسب و کاری و در هر کشوری که باشد نیاز است ولی بعد از انجام مراحل اساسی زندگی انجام می­شود. تبلیغات در راه اندازی بیزنس در کانادا در مراحل نهایی انجام می­شود شما در این مرحله مشتری­ها را به بیزنس خود دعوت می­کنید پس باید راه­های ارتباطی را از قبل مهیا کرده باشید.

خرید خطوط تلفن برای فعالیت تجاری یکی از راه­های ارتباطی است. طراحی وب سایت گزینه بعدی به حساب می­آید. در طراحی وب سایت باید از نام تجاری خود استفاده کنید پس باید مرحله انتخاب نام را پشت سر گذاشته باشید.

جذب نیرو برای فعالیت تجاری در کانادا

اگر کسب و کاری که آن را راه اندازی کرده­اید در حال رشد و پیشرفت است، شاید نیازمند به استخدام افراد داشته باشید. در این مرحله نیز باید با قوانین آشنا باشید و پس از جذب  نیرو از بیمه­هایی که برای آنها باید فراهم کنید غافل نشوید.

در هر استانی در کشور کانادا یک مجمع جبران زیان کارگران وجود دارد. ثبت نام در این مجمع­ها و پرداخت حقوق بیمه­ای که به آن ملزم می­شوید شما را از مخاطرات و مخارجی که ممکن است به صورت غیر منتظره رخ بدهد در امان نگه می­دارد.

در این مقاله با مسیری که باید آن را در استارت تجارت خود طی کنید آشنایی پیدا کردید. تیم حرفه­ای تراست با همکاری وکلای مجرب به شما در گذر از این مراحل کمک می­کند. با انتخاب مجموعه مهاجرتی تراست که بارها این راه را رفته و کارنامه موفقی در این زمینه دارد مطمئن تر گام برخواهید داشت.

بیزینس در کانادا

سخن پایانی در مورد راه اندازی بیزنس در کانادا

کشور کانادا از جمله کشورهایی است که بستر لازم را برای راه اندازی بیزنس در کانادا در اختیار دارد. کانادا به عنوان یک قطب اقتصادی قدرتمند در رده کشورهای توانمند است. در همین راستا بسیاری از افراد به دنبال استارت و یا گسترش فعالیت تجاری خود در این سرزمین هستند.

برای اینکه درصد موفقیت فعالیت تجاری خود در کانادا را بیشتر کنید باید به مراحل انجام آن آشنایی کامل پیدا کنید. وجود یک نقشه راه و برنامه ریزی تجاری از موارد اجتناب ناپذیر در این نوع کسب و کار است. نیازهای بازار را با توجه به مکانی که قصد اجرای هدف خود را در آن دارید بسنجید.

قوانین ثبت شرکت­ها، مقررات بیمه­ای و غیره از مهم­ترین مسائلی است که در این روند باید اطلاعات کاملی از آنها به دست آورید. از آنجا که راه اندازی تجارت در کانادا چالش­های خود را دارد، استفاده از مشاوره و اطلاعات ضروری امری اجتناب ناپذیر است. استفاده از خدمات موسسه مهاجرتی تراست شما را در دستیابی به این هدف کمک می­کند.

 

منابع

https://www.canada.ca/en/services/business/start.html

 

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

سایت های کاریابی کانادا

سایت­ های تخصصی یافتن شغل در کانادا کاریابی در کانادا ، اگر منابع درستی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *