خانه / تازه های صنعت هوایی و گردشگری / زبان مردم کانادا چیست؟

زبان مردم کانادا چیست؟

زبان مردم کانادا

چقدر درباره کشورهای جهان اطلاعات دارید؟ آیا اهل سفرهای متوالی به خارج از کشور خود هستید؟ تاکنون به کانادا سفر کرده­اید؟ می­دانید زبان مردم کانادا چیست؟ با ما همراه باشید و اطلاعات مفیدی را درباره کشور کانادا به دست آورید.

چنانچه سابقه سفر به مناطقی را داشته باشید که زبان آن منطقه متفاوت از زبان تکلم شما باشد، ممکن است در ارتباط به مشکل بخورید. این موضوع نه‌تنها درباره کشورهای خارجی بلکه در استان­های داخلی هم صدق می­کند.

از همین جهت حتما می­دانید که زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی و بین‌المللی انتخاب گردیده­ است و مردم با تسلط بر این زبان در سراسر دنیا ارتباط برقرار می­کنند. قبل از اینکه به یکی از کشورهای خارجی از جمله کشور کانادا سفر کنید، باید معلومات خود را در رابطه با این کشور افزایش دهید.

زبان مردم کانادا

هرآنچه باید درباره زبان مردم کانادا بدانید

با یک جستجوی ساده در اینترنت متوجه می­شوید که کانادا یک کشور دو زبانه است. انگلیسی و فرانسوی دو زبان رسمی کانادا هستند ولی در گذشته تنها زبان مردم کشور انگلیسی بوده است. با این حال هم‌اکنون بیشتر مردم انگلیسی صحبت می­کنند و فرانسوی زبان­ها تعداد کمتری هستند.

کشور کانادا دارای تعداد ۱۰ استان است و بزرگ‌ترین ایالت کانادا کبک نام دارد. جالب است بدانید که بیشتر مردم فرانسوی زبان در این ایالت زندگی می­کنند. از آنجایی که کانادا یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای دنیا به حساب می­آید به کشور چند ملیتی نیز معروف است.

به همین علت فرهنگ­های مختلفی در این کشور وجود دارد که مردم با مهاجرت به این کشور با خود آورده­اند. شاید شما در فکر تحصیل یا زندگی در این کشور باشید و با خود فکر کنید کدام زبان را باید تقویت کنید. دولت کانادا زبان انگلیسی و فرانسوی را به عنوان زبان رسمی کشور می­شناسد و افراد از سراسر دنیا با تسلط بر یکی از آنها امکان ارتباط را خواهد داشت.

با آنکه بیشتر فرانسوی‌زبان­ها در کبک زندگی می­کنند ولی استان­های انتاریو، منیتوبا و نیوبرانزویک هم ساکنین فرانسوی زبان دارند. البته در این میان برخی از فرانسوی زبان­ها هم به زبان انگلیسی صحبت می­کنند و مشکلی در برقراری ارتباط با سایرین ندارند.

بیشتر بخوانید: دانشگاه فرانسوی زبان کانادا

زبان مردم کانادا در هر استان چگونه است؟

همانطور که در قسمت قبل به این موضوع اشاره کردیم، برخی از استان­ها در کشور کانادا بیشتر فرانسوی صحبت می­کنند. البته طبق آماری که در این کشور گرفته شده است شهروندانی که سن جوان­تری دارند رغبت بیشتری برای صحبت به زبان انگلیسی دارند. در این میان افراد مسن­تر زبان فرانسوی را برای صحبت خود انتخاب کرده­اند.

اکنون می­خواهیم نگاهی به درصد انگلیسی زبان­ها در استان­ها بی­اندازیم. بین استا­ن­های کشور کانادا استان انتاریو، بریتیش کلمبیا و استان آلبرتا مورد بررسی قرار می­دهیم. حدود ۴۶ % از مردمی که ساکن استان انتاریو هستند، به زبان انگلیسی صحبت می­کنند و این درصد برای بریتیش کلمبیا و آلبرتا حدود ۳۰ % است. بعضی از افراد که به این کشور سفر می­کنند و عدم مهارت کافی در صحبت به زبان مردم کانادا آنها راه به‌تنهایی می­کشاند. انزوا و عدم ارتباط با دیگران در این دسته از مردم که مهاجرت می­کنند، شایع است.

ناگفته نماند آمار انگلیسی زبان­ها در دو استان لابرادور و استان نیوفاندلند بیشتر از مناطق دیگر است و حدود ۹۸٫۵ % را به خود اختصاص داده است. با توجه به اینکه کبک بیشترین آمار فرانسوی زبان­ها را در بین دیگر مناطق دارد. اکثر دانشگاه­های فرانسوی زبان نیز در این استان مشغول به فعالیت هستند.

حتما می­دانید که آماری که در این قسمت مطرح می­شود، به این معنی نیست که فقط در این استان­ها مردم به زبان فرانسه یا انگلیسی صحبت می­کنند. به طور مثال درصد کمی هم از استان­های مانیتوبا، ساسکاچوان، آلبرتا، انتاریو، نوا اسکوشیا و جزیره پرنس ادوارد زبان فرانسوی را برای تکلم انتخاب کرده­اند.

 آیا امکان آموزش زبان در کشور کانادا وجود دارد؟

برای برخی از مردم جالب است که زبان هر کشوری را در خود آن کشور بیاموزند و اعتقاد دارند این گونه زبان را بهتر یاد می­گیرند. اینکه با چه هدفی به این کشور وارد می­شوید، مهم است. اگر انتخاب شما دانش اندوزی در این کشور است این حق انتخاب را دارید.

اما در نظر داشته باشید که محدودیت­هایی را هم در این زمینه خواهید داشت. برخی از دانشگاه­های این کشور ممکن است پذیرش شما را برای تحصیل انجام دهند ولی این پذیرش وابسته به شرط دیگری باشد. همکاری که بین بعضی از دانشگاه­های کشور کانادا با مراکز آموزش زبان برقرار شده است، این شرط را به وجود آورده است.

پذیرش مشروط به شما این امکان را می­دهد که وارد کشور کانادا شوید و قبل از هرکاری به یادگیری زبان مردم کانادا بپردازید. بنابراین باید این نکته را هم در نظر بگیرید که علاوه بر مخارج دانشگاه باید هزینه­ های آموزش زبان را هم بر عهده داشته باشید.

مردم کانادا

چرا زبان به این اندازه در کشور کانادا پررنگ است؟

یادگیری زبان در کشور کانادا نه تنها مهم بلکه حیاتی است. تفاوتی ندارد که با چه هدفی به کشور کانادا وارد می­شوید. بدون برقراری ارتباط با دیگران به مشکل برمی­خورید. البته موضوع برقراری ارتباط فقط شامل کشور کانادا نیست و در هر سرزمینی این مورد بسیار اهمیت دارد. در ادامه به برخی از امور اشاره می­کنیم که درک ارزش زبان ملموس­تر باشد.

  • انجام هر نوع خرید: اولین موردی که افراد در یادگیری زبان به آن فکر می­کنند در خریدهاست. فرقی نمی­کند که برای خرید لباس به فروشگاه مراجعه می­کنید یا دارو و هر جنس دیگر. بدون مهارت زبان قادر به انجام هیچ کاری نخواهید بود.
  • کارهای اداری: اهمیت زبان را در کارهای اداری نیز درک می­کنید و می­بایست برای خدمتی که نیاز دارید صحبت کنید.
  • کارهای بانکی: انجام امور مالی یکی از مهم­ترین امورات زندگی به حساب می­آید. عدم برقراری ارتباط با متصدیان بانکی شما را به چالش می­کشد.
  • کارهای درمانی: کارهای اورژانسی مانند بیمارستان و درمان نیازمند صحبت به زبانی است که آنها متوجه منظور شما شوند.
  • شغل: اگر در پی یافتن شغلی در کانادا باشید، بدون صحبت به زبان مردم کانادا این کار محقق نخواهد شد.
  • تحصیل: همانند موارد دیگر تحصیل بدون تسلط شما بر زبان بومی کشور کانادا هرگز امکان‌پذیر نیست.

حالاتی که در این بخش به آنها اشاره کردیم، تنها حالات ممکن نیست و شما حتی در همسایگی خود باید امکان برقراری ارتباط را داشته باشید. به همین دلیل است که در بدو ورود به کانادا دولت در دست داشتن مدرک زبان کانادا را اجباری کرده است.

بیشتر بخوانید

پرچم کانادا

عکس های کانادا

فرانسوی یا انگلیسی؛ مسئله این است

آیا می­خواهید در کانادا تحصیل کنید یا در پی اخذ اقامت دائم هستید؟ در کدام یک از استان­های کشور کانادا می­خواهید زندگی کنید؟ همانطور که به آمارهای افراد فرانسوی زبان و انگلیسی زبان اشاره کردیم، پاسخ به این سوال­ها مهم است.

به طور مثال زبان مردم کانادا در استان کبک بیشتر فرانسوی است و از همین جهت اگر قصد زندگی در این استان را دارید باید خود را با زبان آن منطقه تطبیق دهید. عموم افرادی که در کشور کانادا زندگی می­کنند زبان انگلیسی را انتخاب کرده­اند و با آن ارتباط برقرار می­کنند.

با همه تفاسیری که از زبان مردم کانادا داشتیم فرقی نمی­کند که کدام را انتخاب می­کنید و این موضوع کاملا به خود شما بستگی دارد. البته زبان رسمی استانی که در آن قصد سکونت دارید هم مهم است.

با موسسه تراست آشنا شوید

تراست یک موسسه حقوقی مهاجرتی است که سال­ها در این زمینه فعالیت می­کند. امور حقوقی و تسهیلی مهاجران در تخصص وکلای مهاجرتی و مشاوران تراست است. اگر برای زندگی، تحصیل و حتی گسترش کسب و کار خود کشور کانادا را انتخاب کرده­اید، باید برای ورود به این کشور مقدمات لازم را فراهم آورید.

ممکن است با این سوال مواجه شوید که آیا این امکان وجود ندارد که شخصا برای مهاجرت خود اقدام کنید؟ شما این امکان را دارید در برخی موارد شخصا وارد عمل شوید ولی نیازمند آگاهی از قوانین مهاجرتی و ضوابط کشور کانادا هستید.

هرگونه اشتباه در این مسیر علاوه بر زمان زیاد هزینه­ای را هم که صرف کرده­اید، به باد خواهد داد و توصیه می­شود در این مورد ریسک نکنید. تراست با آگاهی از موقعیت­های مختلف افراد سرویس مشاوره رایگان را در اختیار افراد قرار داده است. در این بین بهتر است بدانید پیک آپ ویزا یکی دیگر از خدمات موسسه حقوقی مهاجرتی تراست به حساب می­آید.

مردم کانادا

کلام آخر در مورد زبان مردم کانادا

کشور کانادا هم مانند همه کشورهای سراسر جهان زبان رسمی خود را دارد. زبان مردم کانادا انگلیسی فرانسوی است. یادگیری زبان قبل از انجام هرکاری برای ورود به کشورهای دیگر از‌جمله کانادا مهم­ترین گام به حساب می­آید.

اگر نگاهی به استان­هایی که زبان مختلف دارند بیندازید، متوجه می­شوید حتی سفر یک روزه به آن مکان­ها مستلزم برقراری ارتباط است. شما حتی برای پرسش یک آدرس به صحبت با مردم آن استان نیاز خواهید داشت. در کانادا نیز اغلب مردم به زبان انگلیسی صحبت می­کنند ولی در استان­هایی نیز فرانسوی زبان­ها سکونت دارند. با این تفاسیر متوجه شدید که چرا مدرک زبان به این اندازه مهم است.

چنانچه تصمیم به مهاجرت دارید و کشور کانادا را انتخاب کرده­اید، موسسه حقوقی مهاجرتی تراست راه را به شما نشان خواهد داد. بنابراین به این شکل دستیابی به رویاها و زندگی دلخواه در کانادا در دسترس است.

بیشتر بخوانید:

جاب آفر کانادا

تاریخچه کشور کانادا

سوئیس یا کانادا

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

حسابداری در کانادا

چگونه به عنوان یک تازه وارد موفق شوید؟ حسابداری و زمینه های مالی، گستردگی زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *