خانه / تازه های صنعت هوایی و گردشگری / زندگی دانشجویی در کانادا + آپدیت ریز هزینه ها

زندگی دانشجویی در کانادا + آپدیت ریز هزینه ها

زندگی دانشجویی در کانادا

در این مقاله قصد داریم تا راجع به جنبه هایی که می بایست برای زندگی در کانادا به صورت دانشجویی مد نظر داشته باشین را معرفی نماییم و با تقریبی حدودی شرایطی که در انتظار شما خواهد بود را برای شما تصویر خواهیم کرد. به همین خاطر، قبل از آن که به مسئله زندگی دانشجویی و مواردی که بر کیفیت زندگی تاثیرگذار هستند بپردازیم. در ابتدا، شرط زندگی دانشجویی، یعنی پذیرش دانشگاهی و آکادمیک هست که بسته به رشته ای که دارید، شهرها و دانشگاه های مختلفی رو میتونید انتخاب کنید و ما جلوتر لیستی از مهمترین مراکز دانشگاهی و آکادمیک تحصیلی کانادا  و شرایط زندگی در شهرهای بزرگی مثل تورنتو خیلی متفاوت از زندگی در حواشی شهر و یا حتی شهر بزرگ فرانسوی زبان کِبِک کاملا متفاوت است. با توجه به سیاست های مهاجر پذیری اتخاز شده توسط کانادا، طی سالیان اخیر، کانادا با توجه به بیشترین فاصله ممکن به ایران، مرکز اجتماع ایرانیان مهاجر شده و سراهای ایرانی کاملا شبیه به ایران هستند. از این سو در ادامه به معرفی رده های تحصیلی مختلف در کانادا را شرح داده و پس از آن به معرفی دانشگاه های برتر و شهری که در آن واقع هستند پرداخته می‌شود. پس از آن پارامترهای مختلف تاثیرگذار از قبیل هزینه، کیفیت امکانات آسایشی و … در زندگی را تشریح و در نهایت جمع بندی می‌نماییم.

بهترین شهر‌ها برای تحصیل طبق رنکینگ معتبر QS در سال ۲۰۱۸ مونترال، کانادا رتبه چهارم را کسب نموده است و مقصدی بسیار جذاب و معتبری برای تحصیل می‌باشد. در اینجا به معرفی خیلی اجمالی از فضای مورد انتظار شما برای تحصیل در کانادا می پردازیم

زندگی دانشجویی در کانادا

معرفی اجمالی فضای مقطع تحصیلی دبیرستان

در واقع یکی از بهترین تجربه های ممکن از تعریف مقطع تحصیلی، وقتی که هنوز فشار تحصیل به مقداری نرسیده که بخواد تمام قسمتهای زندگی شما رو تحت تاثیر بگذاره این آزادی پرنده ذهن شما و کشف شدن استعدادهاتون در مراکز مشاوره ای و استعدادیابی و امکانات بسیار متفاوت و جذاب همگی لازمه های پیشرفت و حتی بسیار بیشتر از نیاز برای دانش آموزان تهیه دیده شده است و زندگی دبیرستانی در عین حال که نیازمند اقدام سریعتر برای مهاجرت میطلبد مسلما و به طور قطع اگر مشکلی در تامین خود نداشته باشید اینقدر فرصتهای مختلف و هیجان انگیز برای ادامه مسیر زندگی برای شما داخل دبیرستان پایه گذاری میشه و سیستم مدرسه ای در کانادا بسیار در تعامل با اولیا و فضای بسیار مستعدی برای پیشرفت را فراهم نموده اند. علاوه بر ریاضی، گروه علوم، فناوری، گروه زبانهای خارجه، گروه دسته بندی های هنری، جغرافیا، تاریخ و اقتصاد و … دانش آموزان به دایره بسیار بزرگی از دوره های آموزشی مختلف دسترسی دارند که میتوان راه های کاملا جدیدی از فضای تحصیل و زندگیشان ایجاد نماید، به عنوان مثال دوره‌‌های رباتیک، هوانوردی، پارک فناوری، کمپ‌های تحقیقات طبیعت، تجارت بین الملل، مطالعات زیست محیطی و موارد دیگر می‌باشند.

 

معرفی اجمالی فضای مقطع تحصیلی دانشگاه یا کالج (کارشناسی)

همانطور که اطلاع دارید آموزش عالی در کانادا شامل کالج و دانشگاه می شود. هر کدام فرصتهای منحصر به فردی برای یادگیری و رشد را ارائه می دهند. در دانشکده یا دانشکده فنی و حرفه ای، روزهای شما با روشی بسیار کاربردی با یادگیری شغلی پر خواهد شد. علاوه بر شرکت در کلاسها، شما فرصت های زیادی برای تمرین مهارت های خود در محیط های کاری واقعی داده خواهد شد. به خاطر ارتباط با صنعت بسیار قوی حاکم بر سیستم آموزشی و فعالیت استعدادهای درخشان به صورتی میباشد که هر آنچه در مقطع قبل در دبیرستان برای آن تشخیص داده شده اید، درون ذهنتان پرورانده شده و اکنون زمان تصمیم برای تخصصی شدن هر چه بیشتر علاقه و حرفه ی انتخابی شما برای آینده زندگیتان دقیقا برمبنای استعدادهای شما و مسیری که شما برای هماهنگ شدن با مسیر زندگی (پس از فارغ التحصیلی) نیاز به تغییر ندارید و به مانند ایران شاهد اختلاف بسیار زیاد بین بخش تئوری و عملی نخواهید بود که بر روی کاغذ تا اثبات تئوری بیگ بنگ پیش رفته باشید ولی در عمل در بطری نوشابه طراحی کرده باشید و همواره تعامل میان پروژه تعریفی و امکان پذیری و تمام جنبه های اقتصادی و منابعی که لازم است تخصیص یابد از قبل دیده شده است و این فضا تنها نیاز به هوش و شخص شما برای پیشرفت نیاز دارد نه مسائل و مشکلات و مجوزهای مختلف محدود کننده. با همه ی این توصیفات مسلما می بایست عزم راسخی برای موفق نشدن داشت که با روحیه مهاجرت در مغایرت هست و بجز در موارد استثنا شما قادر خواهید بود کاملا فضای ادراکی و رفاهی متفاوتی را با تحصیل کردن در این مقطع درون زندگی خودتان ایجاد کنید.

در دانشگاه روزهای شما شامل ارائه دروس کلاسی و  سمینار ها و آزمایشگاه، آموزش یا کارگاه آموزشی خواهد بود. این تنوع چیزی است که زندگی دانشگاهی در آن وجود دارد و به شما ترکیبی از یادگیری و انجام کار کمک می کند تا شما را برای آینده شغلی خود آماده کند. اساتید و مدرسان شما ساعات اداری را برای دانشجویان برای ملاقات حضوری تعیین می کنند، بنابراین می توانید با آنها صحبت کنید تا در مورد تکالیف یا سوالات صحبت کنید ولی با مقطع کارشناسی بالاتر این استاد راهنما هست که بسیاری از تصمیم ها و آیتمهای آینده زندگی شما به رابطه با ایشان و تعامل شما با استاد بستگی خواهد داشت ( بدین صورت که اساتید در صنعتهای مختلف دارای ظرفیتهای مختلفی برای ارجاع میباشند، از امکان ریکامند یا توصیه شما گرفته تا تامین مالی یا حتی اسکان شما در مدت تحصیلاتان به تصیمات استاد راهنمای شما وابسته می باشد، پس حتما با چشم باز اساتید را تحت نظر داشته و انتخاب نمایید.

 

معرفی اجمالی فضای مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترا)

به عنوان دانشجوی تحصیلات تکمیلی  برنامه کارشناسی ارشد در کانادا یا دکترا در کانادا ، شما در کلاسها شرکت خواهید کرد و بیشتر وقت خود را صرف انجام تحقیقات اصلی یا کارهای میدانی (عملی یا مدلسازی های کامپیوتری) برای پروژه تحقیقاتی، یا پایان نامه خود می کنید. شما تحت هدایت اساتید راهنما ( امکان داشتن بیشتر از یک استاد حتی از دانشکده های دیگر دانشگاه یا استاد خارجی از دانشگاه دیگر نیز موجود می باشد )، محققان و مدرسان مشهور کانادا پیشرفت خواهید کرد. همچنین ممکن است در دانشگاه به عنوان دستیار تدریس (یا TA (Teacher Asistance))، تحقیق یا در آزمایشگاه به عنوان محقق فعالیت کنید (دامنه فعالیت های پیشنهادی به شما کاملا بر اساس رشته متفاوت و از نظر تنوع فرصتها بسیار گسترده می باشند ).

همانطور که در جلوتر نیز به تشریح تفاوت میان دو مقطع کارشناسی و تحصیلات عالی میپردازیم، واضح است که شما برای تحصیل در مقطع دکتری می بایست کاملا در اساس تخصصی که در حوزه رشته شما تعریف می شود موضوعات و پروژه های اساتید مرتبط با خواسته اتان را پیدا نموده، بعد از رعایت کردن پیش نیازهای دانشگاه (تعداد مقالات، شرط معدل و …) وارد تعامل با استاد شده و با ایشان برای پروژه مورد نظر صحبت و هماهنگی ها انجام خواهد شد تا در ترم آتی شما در صورت انتخاب استاد، برای پروژه مورد نظر در دانشگاه ثبت نام میکنید و در حین تحصیل جدای از کلاس هایی که بخشی از واحدهای مورد نیاز شما برای فارغ التحصیلی میباشد، باقی زمان تحصیل شما منعطف به پیشرفت پروژه طی فازبندی هایی است که شما توافق نموده‌ اید.

ادامه تحصیل در کانادا 

دانشگاه‌های ممتاز کانادا

در بخش به معرفی دانشگاه های برتر کانادا پرداخته میشود و در انتهای مقاله نیز فهرستی از دانشگاه های مختلف بر اساس هزینه کردهای شما برای اپلیکیشن فی و مابقی هزینه های مالی آورده شده است.

 

 

پستی و بلندی های اقامت تحصیلی دانشجویی در کانادا

بعد از اینکه دانشگاه و شهر انتخاب شد، می‌بایست به یک سری نکات برای درخواست و دریافت ویزای تحصیلی کانادا توجه نمایید:

شما برای اخذ مجوز تحصیل در کانادا باید دو مرحله عمده رو پشت سر بگذارید:

۱. دریافت و گرفتن پذیرش از یک دانشگاه یا کالج کانادایی

۲. دریافت و گرفتن ویزای دانشجویی

گرفتن پذیرش به فاکتورهای زیادی از قبیل سن، گپ تحصیلی (فاصله فراقت میان مقاطع تحصیلی)، تطابق رشته مورد نظر با رشته های قبلیتون، دانشگاهی که از اون فارغ التحصیل شدید، معدل و دستاوردها و مقالات علمی دوران تحصیلتون، رتبه دانشگاهی که میخواهید از اون پذیرش بگیرید، نمره زبان آیلتس تافل در برخی  رشته های تحصیلی و دانشگاهها داشتن GRE یا GMAT بستگی دارد.

بدین معنی هست که مامورین امور مهاجرت (آفیسر) در این مرحله توجهی به میزان تمکن مالی شما یا وضعیت خانوادگی و متاهل بودنتون یا اینکه آیا می‌خواهید بعد از تحصیل داخل کانادا بمونید یا برگردید ندارند. و مسئله ای اصلی دریافت ویزا هست که بیشتر توضیح داده میشه:

شما خودتون رو بذارید جای افیسر ویزا یک نفر از یک دانشگاه رده پایین ایران با معدل پایین، چندین سال پیش فارغ التحصیل شده و با نمره پایین زبان از یک دانشگاه نه چندان بالای کانادا پذیرش بدون کمک هزینه گرفته، هیچ سندی هم دال بر اینکه تمایلی به برگشتن به میهن خودش وجود نداره، مسلما شک خواهد کرد و پیگیر برنامه ی شما برای آینده خواهد شد. پس برای گرفتن ویزا باید به نکات زیر توجه ویژه داشته باشین:

دانشگاه مبدا و معدلتان و دستاوردهای علمی حین تحصیل، دانشگاهی که برای تحصیل انتخاب کرده‌اید و داشتن یا نداشتن بورس یا کمک هزینه (کمک هزینه دانشگاه در اولویت، نسبت به پول شخصی هست، چون سفارت فرض رو بر مورد تایید بودن شما از لحاظ علمی توسط دانشگاه میدونه و اگه فاند داشته باشین خیلی روی موارد تحصیلیتون شک و تردید و سوال نمیمونه).

داشتن بستگان در کانادا مخصوصا شهر مورد نظر (در ویزای دانشجویی منفی حساب میشه چون حس می‌کنند و تصور می‌کنند که قصد شما موندگاری در این شهر هست)، داشتن تمکن مالی برای حداقل یکسال (شهریه زندگی و هزینه بلیت برگشت)، داشتن سند ملکی یا کاری خود یا پدر و مادر که نشون دهنده وابستگی به ایرانه حتی سند ماشین، داشتن پیشنهاد شغلی از ایران که شما رو تایید کنه و اعلام کنه داخلش که شما بعد از بازگشت به ایران استخدام شرکت خواهید شد، نداشتن گپ تحصیلی زیاد، تطابق رشته‌هاتون با هم، تکرار نکردن یک مقطع تحصیلی (مثلا یکبار ایران ارشد رشته‌ای را خوانده‌اید دوبار بخواهید ارشد رشته‌‌ی دیگر را بخوانید) و از همه مهم‌تر نامه به اصطلاح Study Plan که شامل موارد زیر هست و در آن توضیح خواهید داد که:

۱- دلیل ترجیح کانادا به ایران برای انتخاب مسیر تحصیلیتون چه موردی هست؟

۲- چطور بین تمام کشورها انتخابتون به کانادا منجر شد؟

۳- چرا تصمیم دارین که در دانشگاه خاص نام برده، تحصیل کنید؟

۴- هدف شما بعد از اتمام تحصیل چیست؟

۵- چه ضمانتی مبنی بر بازگشت شما بعد از اتمام دوره تحصیلتان وجود داره که به کشور خودتان باز گردید؟

۶- در زمینه تحصیلیتان چه کارهایی انجام دادید؟ و …

 

در کل باید توجه داشته باشید که شما باید نهایتا، تاثیر بسیار مثبتی از خودتان باقی بگذارید، حتی اگر یک بخش داخل رزومه شما ضعیف هست، بعنوان مثال اگر گپ تحصیلیتان زیاد باشد، اقدام به قوی‌تر کردن بخش‌های دیگر نمایید یا اگر سند ملکی ندارید باید با آب و تاب (مثلا قید کنید که پدر مادرم پیر هستن یا …، حتی مدارک پزشکی ارائه بدین تا که نشون بده شما باید باز به کشور اصلی خودتون برگردید. اگر ایشون ذره‌ای حس کنه که شما به دلیل هدفی غیر از تحصیل مهاجرت کردین پروندتون کامل ریجکت می‌شود

همونطور که اطلاع دارین بیشترین تقاضا برای سه مقطع، کارشناسی، کارشناسی ارشد یا Master و دکتری میباشد. از این بین تفاوت بسیاری برای کیفیت زندگی شما پیش روی شما خواهد بود، از این جهت که دانشجوی کارشناسی اوقات فراغت بسیار زیادی دارد و محل زندگی اکثرا در کمپس ( محل خوابگاه های دانشگاه در فضای خاص ) و مسائل زندگیش بسیار متفاوت هست، در این بین بدین خاطر که کانادا اجازه کار همزمان با تحصیل را مجاز و منوط به شروطی می داند ولی همین دلیلی بر اجازه کار تا ۲۰ ساعت در هفته و کسب درآمد و باز شدن دایره انتخاب هایمان. از روی دیگر، دانشجویان ارشد نیز از چنین امتیازی برخوردار هستند و همزمان با تحصیل امکان دریافت حقوق در ازای کار را بصورت رسمی دارند و فضای کمپس اختصاصی به دانشجویان ارشد با امکانات و رفاه متفاوتی از دانشجویان کارشناسی میباشد و همه این موارد به این خاطر گفته شد که اکثرا باور دارند که مقطع دکتری همون طور که اکثر داخل ایران باهاش برخورد میشه، مانند بقیه مقاطع هست، ولی در کانادا کاملا مسئله متفاوت است، شما بر روی علاقه یا تخصصی اصلیتان برمبنای دایره فعالیت هایی که استاد دانشگاه و ارتباط با صنعت بسیار قوی آنها، کل پروپوزال مسیر تحصیلی و موضوع انتخابی شما را به گونه ای می باشد که شما بجای تحصیل در یک مقطع تحصیلی در واقع قراردادی مبنی بر بوجود آوردنه یک “پدیده” و “اتفاق” جدید مینمایید. در واقع مقطع دکتری یک شغل متخصص حساب می گردد و ارزش و اعتبار بسیار متفاوتی با ایران دارد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا

در این بخش نیز خلاصه‌ای از هزینه هایی که برای شما در طی این مهاجرت می بایست مدنظر داشته باشین، اعلام خواهد شد، به این دلیل خلاصه است چون در بخش مربوط به هزینه های زندگی در کانادا کاملا همه ابعاد توضیح داده شده است.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های کانادا نسبت به باقی کشورهایی که برای مهاجرت تحصیلی میتوان انتخاب نمود تا حدی بالا میباشد، اما به نسبت کشورهایی مانند انگلستان، ایالات متحده آمریکا و استرالیا هزینه کمتری دارد. شهریه دانشگاه ممکن است به صورت سالانه با توجه به شهر یا رشته تحصیلی شما تغییر کند. به عنوان مثال، دانشگاه های نیوفاندلند کمترین شهریه تحصیل را دارند، در حالی که انتاریو بیشترین هزینه در بین دانشگاه های کانادا دارا میباشد.

 

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی

 • میانگین شهریه: ۶۵۰۰ دلار کانادا در سال

 

نمونه هایی از رشته های پر هزینه:

 • دندانپزشکی (۲۱۰۰۰ دلار کانادا در سال)
 • قانون (۱۱۴۰۰ دلار کانادا در سال)

 

نمونه هایی از رشته هایی با هزینه کرد متوسط:

 • علوم اجتماعی (۸۵۰ دلار کانادا در سال)
 • علوم آموزشی و تربیتی (۲۰۰۰ دلار کانادا در سال)

 

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

 • میانگین شهریه: ۷۰۰۰ دلار کانادا در سال

 

نمونه هایی از رشته های پر هزینه:

 • MBA (27500 دلار کانادا در سال)
 • مهندسی (۳۷۰۰۰ دلار کانادا در سال)

 

نمونه هایی از رشته هایی با هزینه کرد متوسط:

 • طراحی (۲۰۰۰ دلار کانادا در سال)
 • علوم انسانی (۱۸۰۰ دلار کانادا در سال)

 

دانشگاه های مقرون به صرفه در کانادا

در زیر فهرستی از دانشگاه های کانادا را با بهترین شهریه تحصیلی ارائه شده است:

 • دانشگاه یادبود نیوفاندلند با میانگین هزینه تحصیل ​​۱۷۰۰ دلار کانادا در سال.
 • دانشگاه سیمون فریزر با میانگین هزینه تحصیل ​​۶۴۰۰ دلار کانادا در سال.
 • دانشگاه ساسکاچوان با میانگین هزینه تحصیل ​​۷۰۰۰ دلار کانادا در سال.
 • دانشگاه آتاباسکا با میانگین هزینه تحصیل ​​۵۰۰۰ دلار کانادا در سال.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه های برتر و ممتاز

در زیر فهرستی از میانگین هزینه های تحصیل ​​در دانشگاه های برتر کانادا ارائه شده است:

 

 • دانشگاه تورنتو با میانگین هزینه تحصیل ​​۳۸۰۰۰ دلار کانادا در سال.
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا با میانگین ​​هزینه تحصیل ۸۵۰۰ تا ۹۰۰۰ دلار کانادا در سال.
 • دانشگاه مک گیل با میانگین هزینه تحصیل ​​۸۰۰۰ دلار کانادا در سال.
 • دانشگاه مونترال با میانگین هزینه تحصیل ​​۱۰۰۰۰ دلار کانادا در سال.

 

هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا

هزینه های زندگی در کانادا تا حدی بالاتر از میانگین هزینه ها نسبت به آپشنهای شما برای انتخاب ​​است، اما کیفیت زندگی در این کشور تضمین شده است و امری واضح. برای سکونت در اکثر استان ها مانند کبک، مونترال و اتاوا حداقل به مبلغ ۱۰۰۰ تا ۱۴۰۰ دلار کانادا در ماه نیاز دارید.

 

ونکوور و کالگری با توجه به ماهیت بسیار پرزرق و برق و زیبا و البته گران خود از پرهزینه ترین شهرهای کانادا هستند که برای زندگی در این شهرها به حدود ۱۳۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار کانادا در ماه نیاز دارید.

 

هزینه های مسکن

گزینه های زیادی برای انتخاب مسکن در کانادا وجود دارد و محدوده قیمت نیز به همان میزان متنوع است.

 

گزینه های اصلی مسکن برای دانشجویان در کانادا عبارتند از:

خوابگاه دانشجویی: هزینه بین ۲۵۰ تا ۶۲۵ دلار کانادا در ماه می باشد.

خانه های دانشجویی دانشگاه: هزینه از ۴۰۰ دلار کانادا شروع می شود و می تواند تا ۸۰۰ دلار کانادا در ماه نیز برسد.

آپارتمان مشترک: ۲۵۰ تا ۷۰۰ دلار کانادا در ماه، که قیمت اجاره به محل و امکانات آن بستگی دارد.

 

درصورتی که شما قرار اجاره با صاحب خانه بگذارید معمولا مبلغی بعنوان تضمین پیش صاحب خانه باقی میماند که مبلغ آن کاملا توافقی (حتی گاها بدون پول پیش) است ولی روال آن یک یا دو قسط از مبلغ اجاره تعیین میباشد و اکثرا بصورت هفتگی اقدام به تسویه نموده ولی گزینه ماهانه نیز گاها پیشنهاد میگردد.

 

سایر هزینه های مربوط به مسکن

در صورت اجاره آپارتمان باید برخی هزینه های دیگر را به مبلغ اجاره اضافه کنید، از قبیل:

امکانات رفاهی (برق، آب، گرمایش، حق شارژ): ۱۵۰ دلار کانادا در ماه

اینترنت پرسرعت: ۵۰ دلار کانادا در ماه (البته اینترنت موبایل دارای قیمتی مشابه و تقریبا بدون محدودیت برای استفاده قابل انتخاب هست و البته باید توجه داشته باشید که اکثر فضاهای شهری و پرجمعیت و خوابگاه و دانشگاه همگی از پوشش اینترنت بیسیم بهره میبرند و دسترسی به اینترنت با ساده ترین اطلاعات شما هم برای شما ممکن هست)

 

هزینه مواد غذایی

هزینه لازم برای خرید از سوپرمارکت ها و خواربار فروشی های محلی تنها در حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ دلار کانادا در ماه است. برخی از ارزانترین سوپر مارکت ها در سراسر کانادا عبارتند از: Canadian Superstore، Walmart، No Frills.

در واقع عناوین نام برده شده فروشگاه های زنجیره ای هستند که در قالب جدید فروشگاه های کوچک محلی ولی بصورت شبکه ای با قیمتهای تخفیفی و مناسب اقدام به توزیع کالا میکنند و در این بین به گذاشتن طرح های تشویقی تخفیفی بسیار معروف می باشند. از طرفی مسلما هزینه کرد شما مطابق سلیقه شما تغییر میکند ولی عدد گفته شده برای تامین سبد مواد پروتینی و مغذی لازم شما برای یک ماه کفایت می‌کند.

 

برای صرف غذا در رستوران عادی باید حدود از حداقل ۱۰ تا ۴۰ دلار کانادا پرداخت کنید. هر وعده غذایی برای یک نفر در یک رستوران متوسط ​​در حدود ۶۰ دلار کانادا هزینه دارد و براساس منو انتخابی شما کاملا متغییر می باشد و قیمت رستوران های لوکس هم مسلما قابل ذکر نمیباشند، در کل بهترین راه یادگیری آشپزی و تامین خوراک خانگی گرم توصیه می گردد.

 

هزینه ی حمل و نقل عمومی

دانشجویانی که در سنین ۱۸ تا ۲۵ سال در دانشگاه های کانادا ثبت نام می کنند، هنگام خرید بلیط حمل و نقل ماهانه، از تخفیف های متنوع و بسیار جذابی بهره مند می شوند که تحت سرویسهای مختلف به اعتبار آنها افزوده خواهد شد یا در موقع تسویه اعمال خواهد گشت.

 

قیمت خرید یک بلیط حمل و نقل عمومی برای استفاده از ماشین های خدمات شهری یا مترو به طور کلی ۹۰ دلار کانادا در ماه برای رفت و آمد متوسط است، در حالی که قیمت میتونید یک بلیط یک طرفه به ارزش ۳ دلار کانادا تهیه نمایید.

 

استفاده از تاکسی نیز یک روش معمول حمل و نقل در سراسر کانادا است و کرایه ها بین ۲ تا ۶ دلار کانادا به ازای هر کیلومتر می باشد و امروزه با حکمرانی جدید سرویسهای هوشمند مسافری اوبر و … هزینه کردهای شما بسیار پایین می آید.

 

فاندهای تحصیلی، کمک مالی و حمایت دانشجویی

دولت کانادا با توجه به برنامه های زیادی که برای سیستم آموزشی و تعامل با صنعت اندیشیده و براین اساس راه کارهای تامین منابع مالی برای حمایت از دانشجویان دارد.

در اینجا فهرستی از کمک هزینه های مالی ویژه که از طرف دولت کانادا برای ترویج و گسترش مهاجرت پذیری برای حمایت از دانشجویان بین المللی ارائه شده است:

 • بورس تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه های مختلف کانادا برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری (که بالا توضیح داده شد با تایید استاد دانشگاه)
 • بورس تحصیلی ارائه شده توسط موسسه های آموزشی غیر کانادایی برای تسهیل همکاری با جامعه دانشگاهی محلی ( بسیاری از سازمانها و شرکتها در راستای سیاستهای دولت کانادا موظف به داشتن ارتباط و تامین نیازهای بخشی از این دست مسائل هستند و در این راستا اقدام به پرورش تخصصی دانشجویان و پروژه های آنها مینمایند، بدین خاطر می توان با کسب بورس و حمایت سازمانهای مختلف برای احقاق خواسته هایشان منابع مختلفی را برای تسهیل زندگی شما تخصیص دهند.
 • بورس تحصیلی ویژه دانشجویان خارجی برای تحصیل و تحقیق در کانادا ( دانشجویان خارجی یکی از مهمترین و با ارزش ترین منابع مالی مهاجرتی یک کشور می باشد و کانادا تمایل بسیار زیادی به جذب و فراهم کردن بستر تحصیل بورسیه های دانشجویان خارجی دارد).

با این همه تفاسیر مشخصا برای تحصیل و زندگی در شرایطی بسیار متفاوت از آنچه تابحال تجربه کردیم، کانادا یکی از بهترین گزینه های مورد انتخاب میباشد، از هزینه ها تا وجود تعداد زیادی از مهاجرین در یک فضای چندملیتی، امکانات رفاهی بسیار، احساس امنیت مالی و تمرکز بر استعدادیابی و تعامل بسیار راهبردی دانشگاه ها و اساتید با صنعت همگی نوید یک تغییر بسیار بزرگ در شما و نسلهای آینده شما خواهد گذاشت.

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

سایت های کاریابی کانادا

سایت­ های تخصصی یافتن شغل در کانادا کاریابی در کانادا ، اگر منابع درستی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *