خانه / تازه های صنعت هوایی و گردشگری / سیستم های حمل و نقل کانادا

سیستم های حمل و نقل کانادا

سیستم های حمل و نقل کانادا

اهمیت سیستم های حمل و نقل کانادا را به واسطه پهناوری این کشور هرگز نمی توانیم نادیده بگیریم. از جمله مزایای زندگی در کانادا حمل و نقل عمومی عالی این کشور می باشد. فاصله بسیار زیادی که بین مزارع، جنگل ها، معادن و شهرهای اطراف کانادا وجود دارد بسیار زیاد است و هرگز نمی توان آنها را با پای پیاده طی کرد. همین موارد موجب شده است که توجه بسیار زیادی به سیستم های حمل و نقل کانادا شود. در واقع شما باید به خوبی بدانید حمل و نقل یکی از بخش های کلیدی کشورهای پیشرفته به شمار می رود و به کیفیت آن بسیار اهمیت می دهند.

توضیحاتی در مورد سیستم های حمل و نقل کانادا

برای اینکه با سیستم های حمل و نقل کانادا آشنایی بیشتری داشته باشید در ادامه توضیحاتی را بیان می کنیم که اطلاعات تان در این مورد افزایش پیدا کند.

تاریخچه حمل و نقل در کشور کانادا

اگر بخواهیم در مورد تاریخچه سیستم های حمل و نقل کانادا صحبت کنیم باید بدانید تاریخچه کلی این کشور به این مورد رابطه بسیار نزدیکی دارد. اولین افرادی که ساکن کشور کانادا بودن از مسیرهایی دریایی بیشتر استفاده می کردند. آنها فعالیت خود را در رودخانه ها و اطراف اقیانوس آغاز نمودند و به مدت مرور زمان فعالیت هایشان گسترش پیدا کرد. بعد از آن سیستم حمل و نقل ریلی وارد کانادا شد و خیابان هم کم کم وسعت بسیاری پیدا کردند. امروزه خطوط هوایی بیشتر مورد کاربرد است و افراد برای سفر به شهرهای کانادا هم از خطوط هوایی استفاده می کنند. البته که باید بدانید خطوط ریلی در بین انواع سیستم های حمل و نقل کانادا هنوز هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و افراد زیادی با استفاده از خطوط ریلی به شهرهای کانادا سفر می کنند.

زیرساخت های حمل و نقل در کشور کانادا

هر یک از سیستم های حمل و نقل کانادا شامل دو بخش اصلی می باشد که یکی از آنها وسیله حمل و نقل است و دیگری جاده ای می باشد که باید طی شود. زمانی که این دو روش با یکدیگر ترکیب شوند به پایانه و یا بندر نیاز دارند تا از این طریق کالاهای گوناگونی را وارد و یا صادر کنند. برخی از این زیرساخت ها طبیعی می باشند و برخی دیگر از آنها به دست انسان ساخته شده اند. کشور کانادا تلاش اصلی اش بر این مبنا می باشد که از وسایل حمل و نقل به روز و بسیار مدرن استفاده کند. همچنین تمامی مسیرهایی که سیستم های حمل و نقل از آنها عبور می کند را برای تردد خودروها امن می سازد.

مزایا و معایب سیستم حمل و نقل در کشور کانادا

سیستم های حمل و نقل کانادا به طور کامل از به روز ترین و بهترین وسیله های حمل و نقل تشکیل شده است که هر یک از آنها پیشرفته می باشد. به طور کلی باید بدانید هر یک از سیستم های حمل و نقلی کانادا مزیت های بسیار زیادی دارد و هر فردی بر اساس نیاز خود یکی از این سیستم ها را برای جابجایی انتخاب می کند. امروزه سیستم حمل و نقل ریلی در کانادا بسیار بیشتر شده است، چرا که هزینه کمتری دارد و افرادی که نمی خواهند هزینه زیادی پرداخت کنند این سیستم را انتخاب می نمایند. تنها معایبی که برای سیستم های حمل و نقل کانادا می توانیم بیان کنیم هزینه بالای برخی از آنها می باشد که شما بر اساس بودجه مالی خودتان می توانید یکی از آنها را برای جابجایی انتخاب کنید.

هزینه حمل و نقل عمومی اتوبوس و مترو در کانادا

از انواع سیستم های حمل و نقل کانادا اتوبوس و مترو می باشد که بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند. هزینه حمل و نقل عمومی کانادا نسبت به سایر کشورها کمتر می باشد. در واقع شما باید برای پرداخت هزینه این دو وسیله حمل و نقل عمومی کارت شارژ تهیه کنید. این کارت ها به صورت هوشمند می باشند و شما می توانید آنها را شارژ کنید. مراکزی که در داخل ایستگاه های مترو و اتوبوس وجود دارد کارت شما را شارژ می کنند. هزینه کارت ها به طور معمول ۸۰ دلار می باشد ولی دانشجویان باید ۵۰ دلار پرداخت کنند. البته شما می توانید کارت های تک سفره هم خریداری کنید و از آن برای سفرهای خود استفاده نمایید.

هزینه حمل و نقل عمومی تاکسی در کانادا

از دیگر انواع سیستم های حمل و نقل کانادا تاکسی ها می باشند که آنها به وسیله شرکت های مختلفی اداره می شوند. یکی از مهمترین وجه مشترکی که همه آنها دارند تابلوی پلاستیکی روی خودرو می باشد که اگر چراغ آن خاموش باشد یعنی مسافری در درون تاکسی دارد. همچنین اگر چراغ آن روشن باشد یعنی مسافری ندارد و آماده مسافربری می باشد. نرخ تاکسی ها در هر شهر متفاوت می باشد ولی به طور کلی هزینه پرداختی آن نسبت به وسیله های حمل و نقلی دیگر بیشتر است.

اجاره کوتاه مدت اتومبیل در کانادا

یکی از دیگر سیستم های حمل و نقل کانادا اجاره اتومبیل می باشد که شما می توانید آن را به صورت شخصی کرایه کنید. اگر شما گواهینامه کانادا داشته باشید با استفاده از کارت اعتباری تان می توانید اتومبیل مورد نظر خود را کرایه کنید. اینکه شما باید چه میزان هزینه برای اجاره اتومبیل بپردازید به طور کامل بستگی به نوع اتومبیل کرایه شده شما دارد. پایین ترین قیمت کرایه اتومبیل از روزی ۳۰ دلار شروع می شود و بالاتر هم می رود. همچنین ماشین های الکترونیکی  هم در کشور کانادا وجود دارد که شما با استفاده از نرم افزار مخصوص می توانید به طور ساعتی آنها را اجاره کنید.

اخذ گواهینامه رانندگی در کانادا

شما برای اینکه از سیستم های حمل و نقل کانادا به صورت شخصی استفاده کنید باید گواهینامه این کشور را دریافت نمایید. اگر شما در کشور ایران گواهینامه داشته باشید ب راحتی می توانید گواهینامه کانادایی خود را هم دریافت نمایید. بهتر است شما تمامی مدارک مربوط به گواهینامه تان را که در ایران دارید همراه خود داشته باشید. دولت کانادا با استفاده از آن گواهینامه به مدت ۶۰ روز به شما اجازه می دهد در شهر رانندگی کنید. بعد از ۶۰ روز باید به یکی از مراکز تست رانندگی بروید و مدارک مربوطه را تحویل دهید.

انواع گواهینامه های رانندگی در کانادا

اگر شما بخواهید از سیستم های حمل و نقل کانادا به صورت شخصی استفاده کنید باید یکی از انواع گواهینامه های کشور را بر اساس اتومبیل خود انتخاب کنید. انواع گواهینامه های این کشور عبارت می باشد از :

– گواهینامه اتوبوس

– گواهینامه ماشین آلات سنگین

-گواهینامه موتور سیکلت

– گواهینامه مبتدی برای تازه واردان

– گواهینامه تاکسی، آمبولانس و مینی بوس

– گواهینامه وسایل نقلیه که دارای سه محور می باشد.

– گواهینامه وسایل نقلیه مسافربری استاندارد

خرید اتومبیل در کانادا

سیستم های حمل و نقل کانادا بسیار متنوع می باشد و شما می توانید هر یک از آنها را که مایل هستید را برای جابجایی و رفتن به مقصد انتخاب کنید. ولی برخی از افراد هم مایل هستند که اتومبیل شخصی در این کشور برای خودشان خریداری کنند. خرید اتومبیل در این کشور بسیار آسان می باشد و شما با استفاده از آن دیگر می توانید تمامی کارهای خودتان را انجام دهید. اما دقت داشته باشید که برای خرید اتومبیل باید سه مدرک مهم را تحویل دهید. گواهینامه رانندگی، بیمه اتومبیل و ثبت خودرو از جمله مهمترین مدارک و اقداماتی می باشد که برای خرید اتومبیل باید انجام دهید.

نحوه پرداخت وجه اتومبیل خریداری شده در کانادا

شما برای خرید خودرو که یکی از سیستم های حمل و نقل کانادا می باشد، می توانید هزینه آن را به دو صورت پرداخت کنید. یکی از روش های آن اجاره و دیگری وام است، البته که به صورت یکجا و نقدی هم می توانید آن را خریداری نمایید. وام یکی از روش های خرید اتومبیل می باشد که شما به بانک ها مراجعه نموده و مبلغ مشخص شده ای را برای خرید خودرو پرداخت می کنید. اینکه شما توانایی پرداخت قرض های وام خود را داشته باشید بسیار مهم است و بانک به آن اهمیت می دهد. اجاره خودرو هم یکی از روش های دیگر است که بسیار آسان می باشد و نسبت به سود بانکی هزینه کمتری را پرداخت خواهید کرد.

بیمه اتومبیل در کانادا

اگر در بین انواع سیستم های حمل و نقل کانادا خودروی شخصی خودتان را انتخاب کرده اید، باید بیمه آن را هم پرداخت کنید. دقت داشته که هزینه بیمه اتومبیل به شرایط مختلفی بستگی دارد و شرکت بیمه با در نظر گرفتن آن عوامل هزینه بیمه را از شما دریافت می کند. به طور کلی هزینه بیمه اگر جریمه شوید و یا تصادف داشته باشید بسیار زیاد است.

اقدامات لازم به هنگام تصادف با اتومبیل در کانادا

اگر شما با یکی از سیستم های حمل و نقل کانادا به خودروی برخورد داشته باشید و تصادف کنید باید با پلیس تماس بگیرید. اگر فردی در خودرو جراحت دیده باشد باید اورژانس تماس بگیرید تا هر چه سریعتر او به بیمارستان برود. اگر شما خودتان می توانید پیش از اینکه پلیس بر سر صحنه تصادف برسد بهتر است خودتان عکسبرداری کنید. در واقع زمانی که پلیس صحنه را بررسی کنید باید مشخص شود که هر فرد چه میزان باید خسارت پرداخت کند و بیمه هم تا حدودی برخی هزینه ها را پرداخت می نماید.

برای مطالعه مقالات بیشتر درباره کانادا می توانید به وب سایت trustimm.com مراجعه نمایید.اطلاعات بیشتر درباره جشن های کانادا ، هزینه تحصیل کارشناسی در کانادا ، تحصیل فوق لیسانس در کانادا ، تحصیل دکترا در کانادا و… را می توانید در شهروند بخوانید.

 

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

سایت های کاریابی کانادا

سایت­ های تخصصی یافتن شغل در کانادا کاریابی در کانادا ، اگر منابع درستی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *