خانه / تازه های صنعت هوایی و گردشگری / شرایط تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل در کانادا

ادامه تحصیل در کانادا

کانادا یکی از مقاصد محبوب ایرانیان برای تحصیل، کار و ادامه زندگی است. این کشور به دلیل تنوع فرهنگ باعث جذب مهاجرانی از سراسر جهان شده است. کانادا از نظر کیفیت تحصیل، کیفیت زندگی و اقتصاد در لیست برترین های جهان قرار دارد. از نظر بررسی کیفیت تحصیل در مدارس، کالج و دانشگاه های کانادا از کیفیت تحصیلی بالایی برخوردارند همچنین ۵ تا از معتبرترین مدرسه های بیزینس دنیا در کانادا قرار دارد، از نظر کیفیت زندگی نیز کانادا در لیست ۱۰ کشور برتر جهان قرار دارد و از نظر اقتصادی این کشور در لیست ۵ کشور برتر دنیا است.

ما در این بخش قصد داریم درباره اخذ اقامت برای زندگی دانشجویی در کانادا و تمام موضوعات مرتبط با آن بپردازیم.

همانطور که حتما شنیده اید آسان ترین راه برای مهاجرت و اخذ اقامت از طریق تحصیل است. اگر قصد ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی در کانادا را دارید حتما ما را تا انتهای مقاله دنبال کنید.

اولین و مهم ترین بخش اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کانادا است، برای اخذ این ویزا شما باید مراحلی را طی کنید که ما به صورت کلی آنها برای شما شرح می دهیم.

شرایط تحصیل در کانادا

بیشتر بخوانید: شرایط تحصیل در کانادا

اخذ ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا در دو نوع دانشجویی و دانش آموزی وجود دارد. این ویزا از ویزاهای موقتی است که برای تحصیل و زندگی در مدتی مشخص صادر می شود. مهم ترین شرط دریافت ویزای تحصیلی، دریافت پذیرش از کالج، دانشگاه و یا یک موسسه آموزش عالی است. اگر به هر علت دیگر در کانادا هستید و قصد تحصیل را دارید باید کانادا را ترک کرده و اقدام به دریافت ویزای تحصیلی کنید. مراحل دریافت ویزای تحصیلی عبارتند از:

 1. دریافت پذیرش (LOA) از کالج، دانشگاه و یا یک موسسه آموزش عالی معتبر

افرادی که قصد دریافت ویزای تحصیلی دارند باید یک نامه پذیرش از محل تحصیل مورد نظر خود دریافت کنند. کسانی که قصد تحصیل در کبک را دارند باید ابتدا به دولت کبک جهت دریافت توافقنامه ( CAQ) مراجعه کنند؛ همچنین می توانند آن را از دانشگاهی که در آن قصد تحصیل دارند نیز دریافت کنند.

*دقت داشته باشید که این اقدامات را باید قبل از گرفتن ویزای تحصیل انجام دهید.

 1. دریافت بسته ویزای تحصیلی

شما می توانید با مراجعه به وبسایت CIC یا مراجعه به سفارت کانادا در کشور خودتان یا مراجعه به اداره گذرنامه این بسته را دریافت کنید. در برخی کشورها نیاز به دریافت مجوز اقامت موقت و سپس اقدام برای این مرحله است اما اقدام برای دریافت مجوز اقامت موقت، تداخلی در کار شما ایجاد نکرده و مراحل دریافت ویزا را طولانی تر نمی کند؛ شما می توانید همزمان با پیگیری مجوز اقامت نیز به پیگیری دریافت بسته ویزای تحصیلی خود بپردازید.

 1. تکمیل فرم سوالات

برای اینکه بتوانید بسته ویزای تحصیلی را دریافت کنید شما باید به چند سوال در سایت CIC که درباره خودتان است پاسخ دهید. پاسخ دادن به این سوالات مشخص می کند که شما واجد دریافت ویزای تحصیلی و اجازه تحصیل در کانادا هستید یا خیر و در صورتی که واجد شرایط بودید مشخص می کند چه مدارکی را برای ادامه مراحل نیاز دارید.

 1. دریافت کد

اگر شرایط و مدارک شما توسط وبسایت پذیرفته شود برای شما یک پیامک حاوی کد تاییدیه ارسال می شود که مدت اعتبار این کد ۶۰ روز است. صفحه ایی که در آن، این کد نوشته شده است دارای اطلاعات مهمی مانند میزان شهریه، راهنما برای درخواستنامه و یک فهرست از مدارک لازم برای انجام مراحل بعد است؛ حتما این صفحه را پرینت بگیرید و تا آخرین مرحله داشته باشید.

 1. ارسال مدارک

زمانی که تصمیم به ارسال درخواستنامه گرفتید، یک حساب MYCIC ایجاد کنید و کدی که در مرحله قبل دریافت کرده بودید را در آن وارد کنید. با انجام این کار یک فهرست از مدارک مورد نیاز برای شما ارسال می شود. شما برای ادامه کار نیاز به یک اسکنر دارید تا مدارک را با کیفیت بالا عکسبرداری کرده و ارسال کنید.

زمانی که درخواستنامه و مدارک را تهیه کردید و همچنین شهریه را پرداخت کردید می توانید درخواستنامه را برای CIC ارسال کنید.

 1. مصاحبه

در برخی موارد نیاز است که افراد برای مصاحبه به اداره گذرنامه ایی که در محل زندگیشان است مراجعه کنند.

مدت زمان دریافت ویزای تحصیلی کانادا برای اخذ اقامت دانشجویی

مدت زمان بررسی مدارک و دریافت ویزای تحصیلی بسته به محل اقامت افراد متفاوت است و ممکن است برای برخی کشورها بین ۴ تا ۶ هفته و برای برخی دیگر تا ۲۰ هفته طول بکشد. همچنین مدت زمان بررسی به زمان ارسال مدارک نیز بستگی دارد؛ برای مثال اگر در انتهای سال تحصیلی مدارک را ارسال کنید احتمال طولانی شدن زمان بررسی وجود دارد.

هزینه ویزای تحصیلی کانادا برای اخذ اقامت دانشجویی در کانادا

عوامل مختلفی در هزینه ویزای تحصیلی در کانادا نقش دارد از جمله رشته انتخابی، دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه، مقطع تحصیلی، رتبه جهانی و کشوری دانشگاه و شهر یا ایالتی که قصد تحصیل در آن را دارید در هزینه ویزای تحصیلی شما تاثیرات مهمی دارند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا برای زندگی دانشجویی در کانادا

مدارک لازم برای اخذ پذیرش کالج در کانادا مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع لیسانس مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع فوق لیسانس مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا
اسکن تمام صفحات پاسپورت فعلی و قدیمی اسکن تمام مدارک تحصیلی اسکن تمام مدارک تحصیلی اسکن تمام مدارک تحصیلی
اصل و ترجمه کارنامه سه سال آخر تحصیل با فرمت PDF اسکن تمام ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی اسکن تمام ریزنمرات مدرک لیسانس + مدرک لیسانس اسکن تمام ریز نمرات مدرک لیسانس و فوق لیسانس
اصل و ترجمه شناسنامه ترجمه تمام مدارک تحصیلی و ریز نمرات به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه تمام ریز نمرات مدرک لیسانس + ترجمه مدرک لیسانس به زبان انگلیسی یا فرانسوی مدرک لیسانس و فوق لیسانس
آدرس کامل، کد پستی و شماره تماس اسکن تمام صفحات پاسپورت فعلی و قدیمی اسکن تمام صفحات پاسپورت فعلی و قدیمی ترجمه تمام ریز نمرات+ ترجمه مدرک لیسانس و فوق لیسانس به زبان انگلیسی یا فرانسوی
در صورت نیاز، رزومه به زبان انگلیسی یا فرانسوی با فرمت WORD رزومه به زبان انگلیسی یا فرانسوی با فرمت WORD اسکن تمام صفحات پاسپورت قدیمی و جدید
مدرک زبان انگلیسی مدرک زبان انگلیسی رزومه به زبان انگلیسی یا فرانسوی با فرمت WORD
انگیزه نامه با فرمت WORD انگیزه نامه با فرمت WORD انگیزه نامه با فرمت WORD
توصیه نامه از اساتید با فرمت PDF توصیه نامه با فرمت PDF توصیه نامه با فرمت PDF
یک قطعه عکس با فرمت ۵*۳ و ۵*۴ با فرمت PDF یا JPEG یک قطعه عکس با فرمت ۵*۳ و ۵*۴ با فرمت PDF یا JPEG یک قطعه عکس با فرمت ۵*۳ و ۵*۴ با فرمت PDF  یا JPEG
آدرس کامل، کدپستی و شماره تماس آدرس کامل، کدپستی و شماره تماس آدرس کامل، کدپستی و شماره تماس
در صورت نیاز پروپوزال با فرمت WORD
در صورت نیاز فایل مقاله یا ژورنال با فرمت PDF

 

تمکن مالی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا برای زندگی دانشجویی

یکی از مدارکی که برای دریافت ویزا نیاز دارید گواهی تمکن مالی است. شما با یکی از مدارک زیر می توانید تمکن مالی خود را اثبات کنید:

 • گواهی سرمایه گذاری از طرف موسسه مالی در کانادا
 • گواهی معتبر از یکی از بانک های کانادا
 • پرینت گردش مالی ۴ ماه اخیر
 • گواهی پرداخت شهریه
 • نامه ایی از طرف دانشگاه که نشان دهد شما هزینه های تحصیل را پرداخت کرده اید.
 • حواله بانکی قابل انتقال به دلار
 • در صورت بورسیه، نامه نشان دهنده بورسیه شدن شما

استادی پرمیت در کانادا برای زندگی دانشجویی در کانادا

استادی پرمیت نیز یکی از مدارکی است که برای تحصیل در کانادا نیاز است. با دریافت ویزای تحصیلی کانادا شما اجازه ورود به کانادا را دارید اما برای تحصیل در کانادا باید استادی پرمیت تهیه کنید. چون در کشور ما سفارت کانادا نیست شما برای تهیه استادی پرمیت باید به صورت آنلاین اقدام کنید.

زندگی دانشجویی در کانادا

زندگی دانشجویی در کانادا از چند نظر بررسی می شود. هزینه های زندگی، شهریه دانشگاه، محل زندگی و کار دانشجویی از مهم ترین موارد مورد بررسی هستند. در مورد اولین موضوع که هزینه های زندگی است می توان گفت هزینه ها متناسب با سبک زندگی افراد متفاوت است و به مواردی مانند شهریه دانشگاه، محل اقامت، خرید های فرد، هزینه خرید خودرو، هزینه خریدهای روزانه، هزینه خوراک، هزینه وسایل نقلیه، هزینه برق، گاز، تلفن، اینترنت، پوشاک و … بستگی دارد.

به طور کلی شهریه و هزینه های زندگی در هر دانشگاه و هر شهر متفاوت است. در این بخش به بررسی شهرهای محبوب و مهم ترین موضوعات مرتبط برای دانشجویان بین الملل مانند شهریه دانشگاه، اسکان و درآمد کاردانشجویی می پردازیم.

زندگی دانشجویی در تورنتو

تورنتو یکی از شهرهای محبوب دانشجویان در کانادا است. دانشگاه تورنتو نیز از دانشگاه های معتبر در دنیا است که دانشجویان زیادی را به خود جذب می کند.

 • یکی از مهم ترین موضوعات مرتبط با دانشگاه برای دانشجویان بین المللی، شهریه است. شهریه دانشگاه تورنتو در مقطع کارشناسی با توجه به رشته تحصیلی بین ۲۰۰۰۰ دلار کانادا تا ۶۳۰۰۰ دلار کانادا، در مقطع کارشناسی ارشد بین ۱۴۰۰۰ دلار کانادا تا ۳۸۰۰۰ دلار کانادا و در مقطع دکترا میانگین ۲۰۰۰۰ دلار کانادا است.
 • دانشجویان در تورنتو می توانند در خوابگاه های دانشگاه در مدت تحصیل خود بمانند یا اینکه می توانند از اسکان های موقتی که وجود دارد استفاده کنند. هزینه اسکان با توجه به محل انتخابی متفاوت خواهد بود.
 • دانشجویان در تورنتو می توانند همزمان با تحصیل نیز به کار نیمه وقت بپردازند. کار دانشجویی کمتر از ۳۰ ساعت در هفته است و درآمد آن میانگین هر ساعت ۱۵ دلار کانادا است.
 • زندگی دانشجویی در کانادا

زندگی دانشجویی در وونکور

ونکوور در استان بریتیش کلمبیا قرار دارد و سومین شهر بزرگ در کانادا است. این شهر دارای آب و هوایی معتدل و سواحلی زیبا است که باعث شده دانشجویان و مهاجران زیادی را جذب کند.

 • شهریه دانشگاه های ونکوور با توجه به رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است، به صورت میانگین می توان گفت شهریه مقطع کارشناسی تقریبا ۲۵۰۰۰ دلار کانادا، شهریه مقطع کارشناسی ارشد تقریبا ۱۵۰۰۰ دلار کانادا و در مقطع دکترا بین ۱۰۰۰۰ دلار کانادا تا ۲۰۰۰۰ دلار کانادا متفاوت است.
 • دانشجویان در وونکور نیز می توانند در خوابگاه های دانشجویی یا اسکان های موقت بمانند. هزینه های اسکان باتوجه به نوع اسکان متفاوت است.
 • در وونکور همانند تورنتو دانشجویان می توانند به کار همزمان با تحصیل بپردازند و یک کاره نیمه وقت ( کمتر از ۳۰ ساعت در هفته) داشته باشند. میانگین درآمد کار دانشجویی در وونکور بین ۱۰ تا ۱۵ دلارکانادا است.

زندگی دانشجویی در کلگری

 • دانشگاه کلگری رشته های متفاوتی دارد. از نظر بررسی شهریه رشته های پزشکی و مهندسی شهریه های گرانی دارند، اما به طور میانگین می توان گفت متوسط شهریه در مقطع کارشناسی ۱۸۰۰۰ دلار کانادا و در مقطع کارشناسی ارشد ۱۶۰۰۰ دلار کانادا و در مقطع دکترا ۲۰۰۰۰ دلار کانادا است.
 • دانشجویان در کلگری می توانند در خوابگاه های دانشجویی و یا اسکان های موقت بمانند که هزینه اسکان ها باتوجه به نوع اسکان متفاوت است.
 • کار دانشجویی در کلگری نیز کمتر از ۳۰ ساعت در هفته بوده و به طور میانگین ساعتی ۱۵ دلار کانادا درآمد یک دانشجو است.

زندگی دانشجویی در کبک

کبک یکی از شهرهای مقرون و به صرفه از نظر زندگی و تحصیل است.

 • شهریه دانشگاه های کبک به نسبت سایر شهرها بسیار کمتر است. به صورت میانگین شهریه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ۱۵۰۰۰ دلار کانادا و برای مقطع دکترا ۱۳۰۰۰ دلار کانادا است. دقت داشته باشید که این هزینه ها به صورت میانگین در نظر گرفته شده است و برای اطلاع از شهریه ها به صورت دقیق باید به وبسایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کرده و شهریه رشته خود را در مقطع مورد نظر بررسی کنید.
 • دانشجویانی که قصد تحصیل در کبک را دارند می توانند در خوابگاه های دانشگاه و یا اسکان های موقت بمانند. هزینه اسکان های موقت کبک به نسبت سایر شهرها کمتر است.
 • دانشجویان در کبک نیز همانند سایر شهرها می توانند کار پاره وقت دانشجویی در دانشگاه و یا خارج از دانشگاه داشته باشند. میانگین درآمد کاردانشجویی در کبک نیز باتوجه به کار انجامی تقریبا ۱۵ دلار کانادا است.

بورسیه تحصیلی در کانادا

شرایط بورسیه شدن در هر مقطع و هر رشته متفاوت است. در صورتی که موفق به دریافت بورسیه تحصیلی کانادا شدید، هزینه های تحصیل شما رایگان می شود. دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه می شوند می توانند به صورت پاره وقت نیز کار کنند و درآمدی از کار دانشجویی داشته باشند. بدیهی است که هزینه این گروه از دانشجویان بسیار کمتر از دانشجویانی است که بورسیه ندارند و بخش عمده هزینه دانشجویانی که بورسیه شدند هزینه های محل اقامت، خوراک، پوشاک، حمل و نقل و سایر موارد است.

کار دانشجویی در کانادا

دانشجویانی که قصد کار در مدت زمان تحصیل دارند باید دارای مجوز تحصیل و سین نامبر باشند و حتما در یکی از مراکز آموزشی کانادا ثبت نام کرده باشند. در صورتی که شرایط و مدارک مورد نیاز تکمیل بود دانشجویان در کانادا می توانند به صورت ON-CAMPUS یا به صورت OFF-CAMPUS مشغول به کار نیمه وقت شوند. مشاغل ON-CAMPUS که مشاغلی در دانشگاه هستند شامل کار برای دانشگاه، کار به عنوان دستیار تحقیق، کار به صورت خود اشتغال(در محیط دانشگاه)، کار در رستوران و سالن های ورزشی دانشگاه و کار در سازمان های دانشجویی است. دانشجویانی که به صورت OFF-CAMPUS مشغول به کار می شوند، در خارج از دانشگاه می توانند مشغول به کار شوند.

درآمد کاردانشجویی در کانادا

همانطور که اشاره کردیم میانگین درآمد کار دانشجویی تقریبا ۱۵ دلارکانادا در هر ساعت است. درآمد کار دانشجویی در هر شهر و هر شغل متفاوت است و حداقل درآمد کاردانشجویی ۱۰ دلار کانادا و حداکثر آن ۲۵ دلار کانادا در ساعت است که این با توجه به نوع شغل و شهری که در آن مشغول به کار هستید متفاوت است.

مزیت های تحصیل در کانادا برای ایرانیان

 1. مقرون و به صرفه بودن هزینه های تحصیل و زندگی

شهریه دانشگاه های کانادا و هزینه زندگی در کانادا بسیار ارزان تر از سایر کشورهای اروپایی و انگلیسی است. در کانادا شما می توانید با بهترین شرایط و هزینه های مناسب به تحصیل بپردازید. اگر موفق به اخذ بورسیه تحصیلی شوید که زندگی رویایی را در کانادا خواهید داشت!

 1. تحصیل در دانشگاه های معتبر

دانشگاه های کانادا از دانشگاه های معتبر در دنیا هستند که از نظر سطح کیفیت با بهترین دانشگاه های اروپا و آمریکا رقابت می کنند. دانشگاه های کانادا در لیست ۱۵۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند.

 1. امکان تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به ویزای کاری کانادا

دانشجویانی که موفق به اخذ مدرک تحصیلی در یکی از دانشگاه های کانادا شوند می توانند درخواست کار بعد از تحصیل بدهند. دولت کانادا از دانشجویان حمایت ویژه ایی می کند و برنامه های کاری عالی برای آنها در نظر دارد.

 1. کار همزمان با تحصیل

برخی از دانشگاه های اروپایی و آمریکایی اجازه کار به دانشجو را نمی دهند یا اینکه دانشجو فقط ساعات محدودی اجازه کار دارد اما در کانادا شما می توانید ۲۰ ساعت در هفته کار کنید و با درآمد کار دانشجویی خود بخش زیادی از هزینه ها را پوشش دهید.

 1. تحصیل و زندگی در کانادا برای همراهان

در صورتی که فرد موفق به اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های کانادا شد می تواند برای همسر و فرزندش نیز ویزا تهیه کند. فرزند فرد محصل می تواند به صورت رایگان در مدارس کانادا تحصیل کند و همسر فرد نیز می تواند به صورت تمام وقت مشغول به کار شود.

 1. کیفیت بالای زندگی

بر اساس رتبه بندی، شهرهای کانادا در لیست برترین شهرها برای زندگی دانشجویی قرار دارد. عواملی چون شهریه های تحصیلی مناسب، هزینه های مناسب زندگی، کیفیت بالای تحصیل، امنیت و… باعث شده که شهرهای کانادا از بهترین محل ها برای ادامه تحصیل باشند.

 1. تحصیل به زبان انگلیسی و فرانسوی

همانطور که گفتیم کانادا کشوری دو زبانه است و دانشجویان می توانند هم به زبان انگلیسی و هم به زبان فرانسوی در این کشور مشغول به تحصیل شوند.

 1. دریافت اقامت کانادا

یکی از بهترین راه ها برای اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل است. زمانی که دانشجویان فارغ التحصیل شوند می توانند برای اجازه کار و اخذ اقامت درخواست دهند.

۵ دانشگاه برتر کانادا

دانشگاه های کانادا از نظر سطح کیفیت تحصیل در رتبه بالایی قرار دارند و بسیاری از دانشگاه های این کشور در لیست دانشگاه های برتر جهان قرار دارند و در رشته های مختلف دستاورد های متعددی داشته اند. در این بخش ما فقط ۵ دانشگاه برتر را آورده ایم که اکثر افراد موفق همچون نخست وزیران، نویسنده های موفق، پزشکان موفق و … از آنها فارغ التحصیل شده اند.

دانشگاه تورنتو از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا است. این دانشگاه دستاوردهای علمی متعددی داشته است و این باعث شده که در لیست برترین دانشگاه های دنیا قرار بگیرد. رشته های مختلفی در مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه ارائه می شود همچنین این دانشگاه توانسته در حوزه پزشکی در لیست بهترین دانشگاهای دنیا قرار بگیرد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا رتبه دوم در لیست بهترین و قدیمی ترین دانشگاه های کانادا را دارد. این دانشگاه در لیست بیست دانشگاه برتر جهان نیز قرار دارد. در این دانشگاه رشته های متفاوتی با گرایش های مختلف در تمامی مقاطع تحصیلی وجود دارد.

دانشگاه مک گیل واقع در استان کبک از دانشگاه های انگلیسی زبانی است که علاوه بر تدریس رشته های مختلف در زمینه رشته های پزشکی و مراقبت درمانی حرف های زیادی برای گفتن دارد!

دانشگاه مک مستر در شهر انتاریو قرار دارد. دانشکده پزشکی این دانشگاه دستاوردهای جهانی زیادی دارد. این دانشگاه از معدود دانشگاه هایی است که همیشه در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد.

این دانشگاه، تنها دانشگاه فرانسوی زبان در لیست ۵ دانشگاه برتر کانادا است. یک چهارم دانشجویان این دانشگاه، دانشجویان بین المللی هستند. مونترال شهری است که از نظر هزینه های زندگی بسیار مقرون و به صرفه است و تحصیل در دانشگاه این شهر کمک زیادی به کاهش هزینه های زندگی می کند.

ادامه تحصیل در کانادا

راهکارهای کاهش هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا

تحصیل در کانادا شاید از نظر هزینه کمی متفاوت با ایران باشد اما تحصیل در دانشگاه های معتبر این کشور مزایایی دارد که باعث شده است اکثر دانشجویان به تحصیل در این کشور بپردازند. با این حل راهکارهایی برای کاهش هزینه های زندگی وجود دارد مانند:

 • استفاده از خوابگاه های دانشجویی و یا زندگی در حومه شهر
 • استفاده از کتاب های دست دوم یا pdf
 • استفاده از وسایل نقلیه عمومی
 • استفاده از امکانات دانشگاه
 • کار پاره وقت دانشجویی

سوالات متدوال درباره اخذ اقامت برای زندگی دانشجویی در کانادا

شهریه تحصیل در دانشگاه های کانادا چقدر است؟

شهریه تحصیل در کانادا در شهرهای مختلف متفاوت است اما به صورت تقریبی در مقطع کارشناسی ۱۰۰۰۰ دلار کانادا تا ۲۰۰۰۰ دلار کانادا، در مقطع کارشناسی ارشد ۱۳۰۰۰ دلار کانادا تا ۲۵۰۰۰ دلار کانادا و در مقطع دکترا ۵۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار کانادا است.

با درآمد کار دانشجویی چقدر از هزینه ها را می توان پوشش داد؟

حداقل درآمد کار دانشجویی ۱۰ دلار کانادا در ساعت و میانگین ساعت کار ۲۰ ساعت در هفته در ایام تحصیل و ۴۰ ساعت کار در هفته در ایام تعطیلات است.

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا چقدر است؟

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا به عوامل مختلفی بستگی دارد اما به صورت میانگین بین ۷۰۰ دلار کانادا تا ۲۰۰۰ دلار کانادا هزینه زندگی دانشجویی در ماه خواهد بود.

هزینه بیمه درمانی دانشجویان در کانادا چقدر است؟

هزینه بیمه درمانی باتوجه به هر استان متفاوت است؛ به صورت میانگین هزینه بیمه درمانی دانشجویان ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار کانادا در سال خواهد بود.

شهریه کالج و موسسات فنی حرفه ایی کانادا چقدر است؟

هر کالج و موسسه فنی حرفه ایی شهریه متفاوتی دارد اما میانگین بین ۲۰۰۰ دلار تا ۱۸۰۰۰ دلار کانادا شهریه ها متفاوت است.

ارزان ترین دانشگاه های کانادا چه دانشگاه هایی هستند؟

گران ترین دانشگاه های کانادا کدام دانشگاه ها هستند؟

دانشگاه های تورنتو ( با شهریه سالانه ۱۵۰۰۰ تا ۵۷۰۰۰ دلار کانادا)، دانشگاه بریتیش کلمبیا ( با شهریه سالانه ۱۳۰۰ تا ۵۲۰۰۰ دلار کانادا) و دانشگاه مک گیل ( با شهریه سالانه ۲۲۰۰ تا ۵۸۰۰۰ دلار کانادا) از دانشگاه های گران کانادا هستند. با این حال تحصیل در کانادا بسیار مقرون و به صرفه تر در سایر کشورهای اروپایی است.

آیا امکان دریافت بورسیه برای دانشگاه های کانادا وجود دارد؟

بله، امکان بورسیه تحصیلی کانادا برای ایرانیان وجود دارد؛ همچنین به دلیل صانحه هواپیمای اوکراینی شرایطی کمی متفاوت برای ایرانیان وجود دارد که بورسیه را راحت تر کرده است.

آیا پس از فارغ التحصیل شدن در کانادا می توان اقامت گرفت؟

دانشجویان بعد از اتمام تحصیل می توانند با اخذ مجوز کار تا ۳ سال در کانادا اقامت داشته و سپس برای اقامت دائم اقدام کنند.

شهریه دانشگاه های کانادا به صورت سالانه یا ترمی است؟

معمولا شهریه ها باید سالانه پرداخت شوند اما برخی دانشگاه امکان پرداخت شهریه به صورت ترمی را نیز دارند.

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

سایت های کاریابی کانادا

سایت­ های تخصصی یافتن شغل در کانادا کاریابی در کانادا ، اگر منابع درستی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *