خانه / تازه های صنعت هوایی و گردشگری / شرایط سنی مهاجرت به کانادا

شرایط سنی مهاجرت به کانادا

آیا از شرایط سنی ویزای کار کانادا مطلع هستید؟ از شرایط سنی تحصیل در کانادا چطور؟ سیستم EXPRESS ENTRY یا همان سیستم کارگران ماهر فدرال به‌دلیل اهمیت جذب نیروی کار ماهر و جوان در کانادا سالانه اقدام به دعوت عده زیادی از متقاضیان می‌کند.

حضور نیروی کار جوان با مهارت‌های جدید تاثیر قابل توجهی بر شرایط شغلی و اقتصادی کانادا دارد. از این رو جذب متقاضیانی که قصد مهاجرت برای مسائل شغلی را دارند برای دولت کانادا حائز اهمیت است.

متقاضیانی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق مسائل شغلی را دارند با ثبت‌نام در این سسیتم مقدمات مهاجرت خود را فراهم می‌کنند. ثبت‌نام در این سیستم مراحل خاصی دارد که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم. مهاجرت از طریق سیستم اکپرس اینتری نیاز به دریافت امتیازاتی دارد که از روش‌های مختلف این امتیازات کسب می‌شوند.

یکی از عوامل تاثیرگذار در امتیازات سیستم EXPRESS ENTRY سن متقاضیان است. تحصیل در کانادا نیز شرایط سنی خاصی دارد که به‌طور مفصل توضیح خواهیم داد.

شرایط سنی ویزای کار کانادا

اخذ ویزای کار کانادا به چند روش امکان‌پذیر است. عده‌ای ممکن است به‌عنوان سرمایه‌گذار اقدام به راه‌اندازی کسب‌وکار تجاری در کانادا کنند. در چنین شرایطی شرایط سن و سال تاثیر محسوسی در اخذ ویزای کاری نخواهد داشت. البته مهم است که شخص تاجر به سن قانونی رسیده باشد و بالای ۱۸ سال سن داشته باشد.

عده‌ای از افراد نیز با کسب پیشنهاد شغلی یا جاب‌آفر اقدامات مهاجرت خود را به کانادا فراهم می‌کنند. برخی دیگر از افراد نیز با ثبت‌نام در سیستم EXPRESS ENTRY و کسب امتیاز در این سیستم اقدام به مهاجرت می‌کنند. در سیستم کارگران ماهر فدرال به‌دلیل جذب نیروی کار برای دولت کانادا سن متقاضیان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

شرایط سنی ویزای کار کانادا

شرط ارسال دعوتنامه برای متقاضیانی که در سیستم اکسپرس اینتری ثبت‌نام کرده‌اند اخذ حداقل امتیاز تعیین شده توسط متقاضیان مهاجرت است. این امتیازات به عواملی چون سن، تحصیلات، مهارت‌های زبانی، امتیازات همسر، سابقه سفر به کشورهای خارجی و غیره بستگی دارد.

حداقل امتیاز لازم برای پذیرش در سیستم EXPRESS ENTRY 67 امتیاز از ۱۰۰ امتیاز ذکر شده است. جدول شرایط سنی ویزای کار کانادا و امتیازات مربوط به سن اشخاص در سیستم کارگران ماهر فدرال به شرح زیر است: برای ارسال دعوتنامه متقاضیانی که امتیاز آنها به ۱۲۰۰ امتیاز کل نزدیک‌تر باشد، واجد شرایط اخذ دعوتنامه مهاجرتی به ‌حساب می‌آیند.

سن افراد امتیازات فرد مجرد امتیازات همسر
۱۷ ۰ ۰
۱۸ ۹۹ ۹۰
۱۹ ۱۰۵ ۹۵
۲۰-۲۹ ۱۱۰ ۱۰۰
۳۰ ۱۰۵ ۹۵
۳۱ ۹۹ ۹۰
۳۲ ۹۴ ۸۵
۳۳ ۸۸ ۸۰
۳۴ ۸۳ ۷۵
۳۵ ۷۷ ۷۰
۳۶ ۷۲ ۶۵
۳۷ ۶۶ ۶۰
۳۸ ۶۱ ۵۵
۳۹ ۵۵ ۵۰
۴۰ ۵۰ ۴۵
۴۱ ۳۹ ۳۵
۴۲ ۲۸ ۲۵
۴۳ ۱۷ ۱۷
۴۴ ۶ ۵
۴۵به بالا ۰ ۰

از میان متقاضیانی که در سیستم اکسپرس اینتری حساب کاربری ایجاد کرده‌اند، هر ماه برای دو نفر دعوتنامه ارسال می‌شود. افرادی‌که امتیازات بالاتری داشته‌ باشند، در اولویت دریافت دعوتنامه هستند. درضمن ممکن است تحت شرایطی امتیاز دو شخص همزمان برابر باشد.

در چنین شرایطی اولویت با شخصی است که زودتر اقدام به ثبت‌نام در سیستم اکپرس اینتری کرده باشد. در سیستم کارگران ماهر فدرال اشخاص با ثبت‌نام اولیه و تکمیل اطلاعات نمایه خود در این سیستم امتیاز اولیه‌ای کسب می‌کنند. سپس در ادامه از طریق آزمون‌های مورد نیاز و ارائه مدارک لازم امتیازات بیشتری کسب می‌شود.

اشخاص متاهل از طریق ثبت اطلاعات همسر خود و مهارت‌های او در سیستم اکسپرس اینتری قادر به کسب امتیازات بیشتری خواهند بود. درضمن توجه داشته باشید که اگر امتیازات همسر شما از خودتان بیشتر است، او را به‌عنوان شخص اول در سیستم معرفی کنید.

از مزایای ثبت‌نام در سیستم اکسپرس اینتری و اخذ دعوتنامه از این سیستم امکان همراهی ۵ نفر از اعضای خانواده به‌همراه شخص متقاضی مهاجرت است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری کانادا

برای اخذ ویزای کاری کانادا نیاز به ارائه مدارکی وجود دارد که به شرح زیر هستند:

  • ارائه اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه به‌همراه ترجمه دقیق یکی از مدارک برای اخذ ویزای کاری کانادا ضروری محسوب می‌شود؛
  • ارائه اصل و کپی کارت ملی به‌همراه ترجمه رسمی از دیگر موارد ضروری برای این امر است؛
  • اصل پاسپورت یکی‌دیگر از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا به‌حساب می‌آید؛
  • ارائه مدارک تحصیلی برای اخذ ویزای کاری کانادا الزامی است؛
  • ارائه مدارک زبان مربوط به انگلیسی یا فرانسوی یکی دیگر از ملزومات ویزای کاری کانادا محسوب می‌شود؛
  • اثبات برخورداری از تمکن مالی از دیگر ضروریات این امر است؛
  • اثبات عدم سوءپیشینه و سابقه قضایی و کیفری از موارد ضروری برای اخذ ویزای کاری کانادا تلقی می‌شود؛
  • ارائه مدارک مربوط به سوابق شغلی و بیمه برای دریافت ویزای کاری کانادا لازم است؛
  • درنهایت اثبات سلامت روحی و جسمی برای اخذ ویزای کاری کانادا محسوب می‌شود.

شرایط سنی تحصیل در کانادا

 شرایط سنی تحصیل در کانادا

کانادا جزو دومین کشور پهناور جهان است که مهاجران زیادی را به خود جذب می‌کند. این کشور مهاجرپذیر به‌دلیل شرایط اقتصادی، اجتماعی، علمی مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. والدینی که تنها هدفشان موفقیت تحصیلی در فرزندانشان است نیز فکر مهاجرت تحصیلی به کانادا را در سر می‌پرورانند.

این کشور از سطح آموزش بالایی در تمامی مقاطع برخوردار است. بنابراین باید گفت محدودیت شرایط سنی تحصیل در کانادا محدودیتی ندارد. برخی از والدین ممکن است ابتدا شرایط شغلی خود را برای مهاجرت به کانادا مهیا کنند سپس اقدام به تثبیت وضعیت تحصیلی فرزندان خود کنند.

برخی از والدین سرمایه لازم برای راه‌اندازی کسب‌وکار تجاری در کانادا را دارند. از این رو برای اخذ ویزای کاری کانادا اقدام می‌کنند. پس از دریافت ویزا این اشخاص قادر خواهند بود اعضای خانواده خود را نیز به ‌همراه خود به کانادا ببرند.

اخذ ویزای کاری کانادا امکان دریافت اقامت دائم کانادا را نیز برای افراد و خانواده آنها فراهم می‌کند. این اشخاص پس از مهاجرت به راحتی قادر خواهند بود فرزندان خود را در مدارس یا دانشگاه‌های کانادایی ثبت‌نام کنند و دیگری نیازی به اخذ دعوتنامه یا مجوز تحصیلی نباشد.

حتی اگر والدین سرمایه زیادی برای ایجاد کار تجاری در کانادا نداشته باشند، با دریافت جاب‌آفر یا ثبت‌نام در سیستم اکسپرس اینتری به‌راحتی قادر خواهند بود مقدمات اقامت در کانادا و تحصیل فرزندانشان را در این کشور فراهم کنند.

برای افراد زیر ۱۸ سال که هنوز به سن قانونی نرسیده‌اند زندگی و تحصیل در کانادا ممکن است سخت باشد؛ از این رو دولت کانادا مقدمات لازم را برای مهاجرت این افراد به‌ همراه خانواده‌هایشان فراهم کرده است. از طرفی مسائل احساسی و دوری از خانواده مسئله‌ای فارغ از سن و سال است.

بدین جهت دانشجویانی که شرایط تحصیل در دانشگاه‌های کانادا برایشان فراهم شده است نیز قادر هستند با ارسال دعوتنامه‌ای والدین خود را به کانادا دعوت کنند.

شرایط سنی تحصیل در کانادا در مقطع ابتدایی

دوره ابتدایی در سیستم آموزشی کانادا به دو مقطع دبستان و دبیرستان تقسیم می‌شود. مانند ایران در حالت کلی تحصیلات پیش از دانشگاه در کانادا نیز ۱۲ سال است. کودکان ۳ الی ۶ سال در کانادا در مقطع پیش‌دبستانی مورد آموزش قرار می‌گیرند.

منظور از دبستان در کانادا همان مقطع ابتدایی و راهنمایی در ایران است. سپس دانش‌آموزان وارد دوره دبیرستان می‌شوند که ۴ سال تحصیلی پیش از دانشگاه را دربرمی‌گیرد. طبق قوانین کانادا افراد از ۶ الی ۱۸ سال باید مقاطع ابتدایی تحصیلات خود را سپری کنند. تحصیلات ابتدایی در کانادا بلااستثنا اجباری است.

بیشتر بخوانید: مدارس شبانه روزی کانادا

تحصیل زیر ۱۸ سال در کانادا

تحصیل کودکان در کانادا

شرایط سنی تحصیل در کانادا در دوره دانشگاه

پس از اتمام دوره ۱۲ ساله تحصیلی پیش از دانشگاه و اخذ مدرک دیپلم دانش‌آموزان وارد دوره کارشناسی می‌شوند. دوره کارشناسی در کانادا نیز مانند ایران ۴ سال است. البته لازم به‌ذکر است در شهر کبک کانادا ممکن است تحصیلات کارشناسی ۳ سال به‌طول بیانجامد.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا برای تحصیل در مقطع کارشناسی موانع خاصی ندارد. تنها مسئله سن است که گاهی اوقات افسر مهاجرت را مجبور به سخت‌گیری می‌کند. برای مثال یک شخص ۴۰ ساله به‌سختی قادر به اخذ ویزای تحصیلی در کانادا خواهد بود.

ناگفته نماند از ضروریات تحصیل در دانشگاه‌های کانادایی برخورداری از مدرک IELTS6 است.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و شرایط سنی تحصیل در کانادا

پس از تکمیل دوره کارشناسی و اخذ مدرک لیسانس افراد وارد مقطع کارشناسی ارشد می‌شوند. در کانادا فاصله میان تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد نباید بیش از ۵ سال باشد. برخورداری از مدرک IELTS6-6.5 با توجه به رشته تحصیلی برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد الزامی است.

شرط ورود به مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های کانادایی کسب معدل بالای ۱۳ در مقطع کارشناسی است. تحصیلات در این مقطع حدود ۱ الی ۲ سال طول می‌کشد. تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌هایی کانادایی به ۳ روش امکان‌پذیر است.

در روش اول دانشجو به‌صورت حضوری و گذراندن واحدهای مربوطه دوره تحصیلی خود را به اتمام می‌رساند. در روش دوم ممکن است دانشجو به‌همراه استاد خود به پژوهش‌های علمی بپردازد. در روش سوم نیز دانشجو قادر است از ترکیب دو روش قبل برای گذراندن دوره تحصیلی خود استفاده کند.

تحصیل در مقطع دکتری و شرایط سنی تحصیل در کانادا

برای تحصیل در مقطع دکتری در کانادا محدودیت سنی وجود ندارد. دانشجویان با ارائه پژوهش‌ها، مقالات و فعالیت‌های علمی خود قادر خواهند بود به اخذ ویزای تحصیلی کانادا در مقطع دکتری بپردازند. برای تحصیل در این مقطع لازم است که دانشجو با استاد راهنما در ارتباط باشد و دعوتنامه تحصیلی برای تحصیل در کانادا را دریافت کند.

دو شرط اصلی تحصیل در مقطع دکتری داشتن مدرک IELTS7 و معدل بالای ۱۳ در مقطع کارشناسی ارشد است. مدت دوره دکتری در کانادا باتوجه به رشته تحصیلی همینطور دانشگاهی که دانشجو در آن تحصیل می‌کند، ۳ الی ۵ سال است.

تحصیل در این مقطع بیشتر به‌صورت انجام پروژه‌های علمی است. برخی شرکت‌ها و موسسات از این پروژه‌ها حمایت می‌کنند. این حمایت کمک هزینه‌ای برای زندگی و تحصیل در کانادا نیز محسوب می‌شود.

کلام پایانی

شرایط سنی ویزای کار کانادا در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت و متوجه شدیم که سن افراد برای یافتن یک شغل مناسب در کانادا، همینطور اخذ ویزا از طریق سیستم EXPRESS ENTRY بسیار حائز اهمیت است. دولت کانادا برای پیشرفت شرایط اقتصادی خود نیاز به نیروی کار ماهر، باتجربه و جوان دارد.

این موضوع باعث شده است که دولت کانادا شرایط اخذ ویزای کاری را برای نیروهای بین‌المللی سهل و آسان در نظر بگیرد. البته کسب امتیاز در سیستم اکسپرس اینتری نیاز به برخورداری از مهارت‌های خاصی دارد. استخدام نیروی کار زیر ۱۸ سال و بالای ۴۵ سال اصولا در کانادا امکان‌پذیر نیست.

شرایط سنی تحصیل در کانادا برخلاف شرایط شغلی از محدودیت خاصی برخوردار نیست. حتی دانش‌آموزان زیر ۱۸ سال نیز با داشتن دعوتنامه از جانب مدارس کانادایی قادر به اخذ ویزای تحصیلی در کانادا خواهند بود. اگر برای اخذ ویزای کاری یا تحصیلی کانادا نیاز به مشاوره و پشتیبانی دارید، پیشنهاد می‌کنیم با کارشناسان ما در سایت تراست در ارتباط باشید و از خدمات قابل توجهی چون مشاوره رایگان و تهیه پیک‌آپ کانادا بهره‌مند شوید.

منبع

 

 

 

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

حسابداری در کانادا

چگونه به عنوان یک تازه وارد موفق شوید؟ حسابداری و زمینه های مالی، گستردگی زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *