خانه / تازه های صنعت هوایی و گردشگری / مشاغل بازاریابی در کانادا ؛بهترین شانس موفقیت

مشاغل بازاریابی در کانادا ؛بهترین شانس موفقیت

اگر این مطلب را می خوانید، احتمالا به آن معناست که دنبال یک شغل بازاریابی در کانادا هستید. اگر تازه وارد کشور شده اید و نیاز به توصیه و راهنمایی دارید، این مطلب را دنبال کنید.

همانند بانکداری، سرمایه گذاری و حسابداری در کانادا، سه تا از مهم ترین فعالیت های بازاریابی کانادا، در سه شهر بزرگ آن جریان دارد؛ ونکوور، تورنتو و مونترال.

این سه شهر، خاستگاه مهم ترین مراکز و کمپانی های بازاریابی در سراسر کشور هستند و پیشنهادات کاری مناسبی برای متقاضیان واجد شرایط دارند. پس اگر دنبال فرصتی برای کسب یک شغل در زمینه ی مدیریت بازار یابی، متخصص رسانه ی اجتماعی یا متخصص سئو ( SEO ) هستید، در جایی درستی قرار دارید.

این خبر خوبی برای متخصصان بازاریابی و فارغ التحصیلات کاناداست. خبر بد اینکه رقابت بسیار شدیدی در این بازار برای متقاضیان وجود دارد. برای متمایز شدن از آن ها، باید تا جایی که می توانید، آماده و بی نظیر باشید.

خب، تازه واردان به کانادا، چطور می توانند به این مشاغل سود آور دست یابند؟ در ادامه چند مورد را بررسی می کنیم:

مهاجرت به کانادا
Location Canada. Green pin on the map.

رزومه ی چشمگیری حاضر کنید!

آیا رزومه ی شما، چیزی شبیه متن زیر است؟

« سابقه ی مدیریت تمام کانال های رسانه ی اجتماعی و بازاریابی مخاطبین برای کمپانی. »

اگر اینگونه است، وقت آن رسیده که رزومه خود را چشمگیر تر کنید. حتما در ابتدا لینک زیر را مطالعه کنید:

https://moving2canada.com/resume-format-in-canada/

برای انجام این کار، رزومه ی شما باید حاوی کارهایی که کرده اید، شرایطی که با آن مواجه شده اید و دستاورد های شما برای کمپانی باشد.

به نمونه ی زیر دقت کنید:

« من به صورت ویژه ای خود را در قبال بالا رفتن شهرت و مطرح شدن برند کمپانی در فیسبوک، اینستاگرام، یوتیوب و لینکدین، مسئول می دانم. از طریق برنامه ریزی های دقیق رسانه ای من قادر بوده ام که محتوا را به مشتری ها برسانم. در نتیجه ی ترافیک رسانه ی اجتماعی و ابعاد آن حدود ۵۵ درصد در طول یک سال افزایش یافت. »

این فرمت نوشتن، کارفرما را بیشتر ترغیب نمی کند که برای حل مشکلاتش از شما استفاده کند؟ البته که نیاز نیست حتما مثل این نمونه بنویسید. به عنوان یک قاعده ی کلی، از فرمت استفاده کنید:

مشکل/ مانع —— راه حل ——- نتایج / دستاورد ها

با رعایت این فرمت، احتمال گذر از این مرحله و رسیدن به مرحله ی مصاحبه، بسیار بالاست. البته قبل از آن مطمئن شوید که برای کار، به اندازه ی کافی آماده هستید. چند توصیه را از ما به خاطر داشته باشید:

  • کوتاه پاسخ بدهید؛ دستاورد هایتان را ذکر کنید اما زیاده گویی نه! از رزومه ی خود به عنوان منبع استفاده کنید.
  • قبل از مصاحبه، به صورت مفصل درباره ی کمپانی تحقیق کنید. به مدیر کمپانی نشان دهید که چه تحقیقاتی انجام داده اید اما خودنمایی نکنید!
  • وقتی از شما پرسیدند « چرا می خواهی برای ما کار کنی؟ »، اول کار درباره ی چیزی که خودتان می خواهید صحبت نکنید؛ بلکه به صحبت درباره ی احتیاجات کمپانی بپردازید.
  • اگر از شما خواسته شد جنبه های جذاب و خسته کننده ی کار را نام ببرید، اول سه جنبه ی مثبت را بگویید؛ مثل حقوق و مزایا، مکان و زمان کار و … سپس تنها یک نکته ی کوچک منفی نام ببرید.
  • برای اثبات لیاقت خود در حل مشکلات کمپانی، به تجربیات گذشته تان در کمپانی های مشابه اشاره کنید.

در لینک زیر، سوالات متداول مصاحبه ها را بخوانید:

https://moving2canada.com/employment-interview-questions/

 

مصاحبه ی کاری:

قبل از هر کاری، در گوگل، لینکدین و سایت های مرتبط، درباره ی شهر و کمپانی های موجود در آن تحقیق کنید. مصاحبه های کاری در کانادا، اغلب در کافه ها انجام می شود.

با یک ایمیل کوتاه که به طور مختصر سطح توانایی ها و تجربیات شما را شرح می دهد شروع کنید. نیاز نیست همان اول کار رزومه را ارسال کنید. بدون پرداخت به جزئیات، اول بررسی کنید که اصلا کارفرما تمایلی دارد با شما درباره ی بازاریابی، ملاقات داشته باشد یا خیر.

بعضی متخصصان بازاریابی، که سختی های این کار را درک کرده اند، می توانند به شما کمک کرده و نکات مفیدی را گوشزد کنند. بعد از آن که ایمیل معرفی خود را ارسال کردید، بد نیست که با تعدادی از آن ها در تماس باشید. البته ممکن است زمینه ی کاری آن ها دقیقا با شما یکی نباشد اما احتمالا کسی را بشناسند که بتواند کمکتان کند.

به خاطر داشته باشید که یافتن شغل بازاریابی، وقت گیر است. به دنبال نتایج فوری نباشید و زود ناامید نشوید.

اگر دارای یک ویزای کاری موقت هستید، به کارفرما اطمینان دهید که برای تمدید آن آمادگی دارید. در حقیقت آن ها را به ماندن در کانادا و ادامه ی این حرفه دل قرص کنید. خیلی از کمپانی ها درباره ی اقامت موقت متقاضیان، نگرانی دارند.

 

سوالات متداول:

 

۱ ) با کدام یک از کمپانی های استخدام، تماس داشته باشیم؟

کمپانی های استخدامی زیادی در زمینه ی بازاریابی در کانادا فعال هستند. شاید مشهور ترین آن ها، Randstad Canada باشد. ( https://www.randstad.ca/about/ )

همچنین آدرس های زیر، مختص کمپانی های استخدامی بازاریابی در شهر های تورنتو، ونکوور و بریتیش کلمبیاست.

https://smartsavvy.com/

https://www.iqpartners.com/toronto-recruiters/media-digital-and-marketing/

 

۲ ) باید شغل موقت بگیریم؟

در واقع بله، باید صاحب سابقه شوید و مشتری جذب کنید. البته کسانی هستند که به شما کمک کنند شغلی دائمی دست و پا کنید که قطعا برای رزومه ی شما بهتر خواهد بود. در حقیقت تجربه ی کاری، مسئله ایست که تقریبا هر کارفرمای کانادایی از آن سوال می کند. داشتن آن، حتی در شغلی که دوست ندارید، قطعا به درد می خورد.

 

۳ ) کار های قراردادی یا آزاد مفید خواهند بود؟

بله قطعا! هر چند کار دائمی بهتر است اما فرصت های کار آزاد یا قراردادی را هم نباید از دست بدهید. نه تنها راه بسیار خوبی برای کسب تجربه است، بلکه نشان دهنده ی ابتکار عمل و مهارت شما می باشد که داخل رزومه قرار می گیرد.

برای کمپانی های مختلف ایمیل بزنید و خود و قابلیت هایتان را معرفی کنید. در نوشتن، برنامه ریزی عملیات یا مطبوعات مهارت دارید؟ همین نکات ریز به شما کمک بسیاری در یافتن شغل بازاریابی خواهد کرد.

از کجا معلوم شاید پروژه ی کمپانی دقیقا به مهارت شما برای چند هفته یا حتی بیشتر نیاز داشته باشد.

 

۴ ) درآمد مشاغل بازاریابی در کانادا چگونه است؟

بسته به ایالت و شهر محل کار شما دارد و البته تجربه ی کاری. بر اساس آمار یکی از کمپانی ها، شروع حرفه ی بازار یابی با ۳۵۰۰۰ دلار در سال خواهد بود. که شامل مدیر رسانه ی اجتماعی، هماهنگ کننده و کارشناس بازاریاب است.

تجربه ی بیشتری، پرداختی شما را بالاتر می برد. به خصوص مشاغل مدیریتی این رشته که می تواند حقوقی در حدود ۷۰۰۰۰ دلار به همراه داشته باشد.

بر اساس گزارش منتشر شده ی نیوو ( Neuvoo )، متوسط حقوق یک مدیر رسانه ی اجتماعی در کانادا، حدود ۵۶۰۰۰ دلار در سال بوده است. شرح گزارش را در لینک زیر بخوانید:

https://neuvoo.ca/salary/?job=marketing+manager

که بسته به تجربه و محل کار شما، تا مبالغ ۱۰۰۰۰۰ در سال هم پیش می رود.

نگاه گذرایی که به ایالت های کانادا داشته باشیم، می فهمیم که بالاترین حقوق برای مدیر رسانه ی اجتماعی، در ایالات زیر بوده است:

کبک ( ۶۰۰۰۰ دلار )، اونتاریو ( ۵۷۰۰۰ دلار ) و بریتیش کلمبیا ( ۵۷۰۰۰ دلار ).

همچنین ایالات زیر در زمینه ی مدیریت بازاریابی، بیشترین پرداختی را داشته اند:

ساسکاچوان ( ۷۹۰۰۰ )، آلبرتا ( ۷۵۵۰۰ )، بریتیش کلمبیا ( ۷۴۱۰۰ )، اونتاریو ( ۷۱۷۰۰ ) و کبک ( ۶۵۶۵۰ ).

مونترال نیز یکی از پر فرصت ترین شهر های کانادا برای بازاریابی است اما باید به زبان فرانسه تسلط داشته باشید.

 

۵ ) کدام زمینه های بازاریابی پر تقاضاتر هستند؟

زرنگی و چابکی، باید در ذات شخص بازاریاب باشد. جای تعجبی ندارد که تقاضا برای زمینه های مختلف بازاریابی، مدام در حال تغییر است. در سال ۲۰۱۹، مدیر بازاریابی، هماهنگ کننده و متخصص بازاریابی دیجیتال، پر تقاضاترین مشاغل بودند.

بر اساس گزارش منتشر شده، مدیر پروژه، گرافیست و معاون پژوهشی، پر تقاضاترین مشاغل سال ۲۰۱۸ بوده اند؛ به ترتیب با تقاضای ۲۴۰۰، ۱۵۰۰ و ۱۳۰۰ نفر در ماه.

تحلیلگر داده ها با تقاضای زیر ۱۰۰۰ نفر در ماه، چهارمین شغل پرتقاضا بین ۲۰ شغل برتر سال ۲۰۱۸ بوده است.

متن کامل گزارش در لینک زیر موجود است:

http://strategyonline.ca/2019/05/29/what-are-the-most-in-demand-marketing-jobs-in-canada/

با افزایش تعداد متخصصان رسانه ی اجتماعی در سال های اخیر، این شغل در ۶ ایالت از ۱۰ ایالت کانادا، نتوانست جزئی از ده تای برتر باشد. اگر چه این شغل نسبت به زمینه های دیگر بازاریابی مثل مشاور سئو یا تولید کننده ی محتوا، پیشتاز بوده است.

به طور خلاصه، با نگاه کردن به جنبه های مختلف استخدام در زمینه ی بازاریابی، به نتایج مثبتی می رسیم.

بر اساس گزارشات، به نظر می رسد که تقاضا برای مشاغل بازاریابی، در سه سال گذشته ۵۳ درصد افزایش داشته است. ضمن اینکه تقاضا برای کار پروژه ای، کار آموزی و کار ساعتی، به ترتیب ۱۷، ۱۸ و ۲۱ درصد کاهش داشته است.

برای کسب اطلاعات بیشتر، حتما صفحه ی زیر را مطالعه کنید:

http://strategyonline.ca/2019/05/29/what-are-the-most-in-demand-marketing-jobs-in-canada/

جواز تحصیل کانادا

۶ ) کجا باید دنبال مشاغل بازاریابی بگردیم؟

 

علاوه بر سایت هایی مثل ایندید ( Indeed ) و CMA ( https://www.the-cma.org/ )، فرصت های شغلی بسیاری در لینکدین وجود دارد. مهارت های مصاحبه و ارتباطات شبکه ای، به شما کمک زیادی در یافتن شغل بازاریابی خواهد کرد. بد نیست از صفحه ی زیر دیدن کنید:

https://moving2canada.com/networking-in-canada/

ارتباطات شبکه ای قطعا چیزی بیش از یک گفتگوی ساده با مخاطب خواهد بود؛ بسیار چالش برانگیز تر و گسترده تر.

و در نهایت، جستجو در بازار های مخفی کانادا، شانس دستیابی به شغل را بالا می برد. راهنمای زیر، در این زمینه کمکتان خواهد کرد:

https://moving2canada.com/hidden-jobs-market-in-canada/

 

بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۲۰:

نیاز نیست که حتما متخصص باشید تا درک کنید بازاریابی دیجیتال، بخش جدایی ناپذیر بازاریابی در سال ۲۰۲۰ در کانادا بوده است. دانستن این نکته، یک متقاضی تیزهوش را به سمت مشاغل رایج تر در خانه ی جدید خودش سوق می دهد. خب، در ۱۲ ماه آینده، انتظار رخ نمایی چه بخش هایی را داریم؟

تحقیقات اخیر نشان می دهد که بازاریابی دیجیتال، پر اهمیت تر از چیزیست که به نظر می آید.

در تایید این حرف، John Wiltshire، رییس انجمن بازاریابی کانادا می گوید:

« چیزهایی که مردم خیال می کنند بسیار رایجند، رایج نیستند و چیزهایی که خیال می کنند قدیمی شده اند، هنوز پر کاربرد و مورد قبول هستند. »

همانند بازاریابی از طریق ایمیل که علارغم نداشتن زرق و برق و ظواهر خاص، به کار خود ادامه می دهد. در صفحه ی زیر در مورد تغییرات بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۲۰، بیشتر بخوانید:

https://obj.ca/index.php/article/how-will-digital-marketing-change-2020

Wiltshire  اظهار داشته که بازاریابی ایمیلی، یکی از بخش های در حال پیشرفت بازاریابی و در عین حال ابزاری بسیار پرکاربرد است. همچنین تحقیقات اخیر انجمن بازاریابی نشان می دهد که اکثر مشتریان، هنوز هم مایل به دریافت اطلاعات از طریق ایمیل هستند.

وقتی به بحث بازاریابی دیجیتال می رسیم، Wiltshire ادعا می کند که پپیشرفت بسیار آرامی در حال رخ دادن است. به عنوان مثال وقتی به واقعیت افزوده ( Augmented reality ) یا هوش مصنوعی نگاه می کنیم، می بینیم که تعداد کاربران کم، نشان از کمبود دانش در این بخش نیست. بلکه تنها نیاز به زمان دارد تا خودش را اثبات کند.

علت دیگری که ابزار های بازاریابی دیجیتال قدیمی مثل ایمیل، اجازه ی رشد به ابزار های جدید مثل واقعیت افزوده را نمی دهند، هزینه های آن هاست. برنامه ریزی بودجه، مسئله ی مهمی برای کاربران کاناداییست.

Wiltshire می گوید بسیاری از بیزینس ها درگیر این موضوع هستند که بازاریابی دیجیتال را در خانه انجام دهند یا بیرون از آن:

« همانطور که در بازاریابی دیجیتال پیشرفت می کنیم، روش های قدیمی منسوخ می شوند. این مسئله ی نگران کننده ایست چون با متمایل شدن برندهای بزرگ به سمت خانه ها، آن ها ماهیت واقعی خود و تجربه و تخصص افرادی را که در هر جایی قادر به بازاریابی مشریان بودند، از دست می دهند. »

این خلاصه ای از وضعیت بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۲۰ بود اما پیشنهاد می کنیم در این زمینه بیشتر تحقیق و مطالعه کنید.

راه های مهاجرت به کانادا برای بازاریابی:

گزینه های راحت و سریعی برای مهاجرت به کانادا برای متخصصان بازاریابی وجود دارد؛ به خصوص برای جوانانی که تجربه ی کاری، تسلط به زبان فرانسه و انگلیسی و تحصیلات بالایی دارند. کارکنان بخش بازاریابی از طریق تحصیلات خود قیاس می شوند.

یکی از بهترین راه ها، سیستم Express Entry

( https://moving2canada.com/express-entry-canada/ ) می باشد. اما راه های دیگری هم وجود دارد؛ همانند PNP ( https://moving2canada.com/pnp-canada-live-tracker/ ).

همچنین کانادا راه های ساده ای را جلوی اعضای خانواده ی شخص برای کارکردن، اقامت دائم و اخذ جواز تحصیلی می گذارد.

اگر Express Entry گزینه ی مناسب شرایط شما نیست، می توانید به PNP فکر کنید. ایالت ها از این برنامه، بر حسب نیاز های محلی خود برای نام نویسی متقضیان اقامت دائم استفاده می کنند. به طور کلی متخصصان مدیریت بازرگانی در کانادا ، راه بی دردسری برای مهاجرت از طریق PNP دارند. صفحه ی راهنمای زیر را درباره ی PNP مطالعه کنید:

https://moving2canada.com/pnp-canada-live-tracker/

اگر می خواهید سریع تر به کانادا بیایید، شاید اخذ جواز موقت کار، راه خوبی باشد. که از روش های زیر امکان پذیر است:

IEC: این برنامه قابل اجرای برای جوانان بیش از ۳۰ کشور است. متقضیان می توانند بدون نیاز به پیشنهاد کاری، جواز کار موقت بگیرند. با توجه به نوع شهروندی آن ها، پروسه ای بین ۱۲ تا ۲۴ ماه دارد.

https://moving2canada.com/immigration/canadian-work-permits/international-experience-canada/

 

Intra – Company transfer: مخصوص افرادی که کارفرمایان فعلی آن ها، وابسته به کانادا هم هستند.

https://moving2canada.com/intra-company-transfer-canada/

 

LMIA: با کمک کارفرمای کانادایی یا یک پیشنهاد کاری، این برنامه برای اخذ جواز کار، شما را یاری می کند.

https://moving2canada.com/lmia/

 

این ها راه های رایج برای متخصصان بازاریابیست. البته با توجه به شرایط شما، راه های دیگری هم هست. راهنمای کامل مهاجرت را مطالعه کنید:

https://moving2canada.com/immigration-to-canada/

همچنین حتما از صفحه ی استخدام ما در آدرس زیر دیدن کنید:

https://moving2canada.com/employment/

اگر قصد دارید که از طریق IEC راهی کانادا شوید، چرا از با گرفتن بیمه ی سفر، زمان و پول خود را حفظ نمی کنید؟ برای جزئیات بیشتر، از صفحات زیر دیدن کنید:

https://moving2canada.com/planning/travel-insurance-for-canada/

https://moving2canada.com/jobs-in-canada/write-a-resume/

https://moving2canada.com/immigration-to-canada/working-holiday-visa-in-canada/

کار در نوا اسکوشیا

کار در ساسکاچوان

 

 

 

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

شرکت پرستاری در ولنجک

استفاده از خدمات شرکت پرستاری سبب می‎شود تا به شیوه‎ایی راحتر از خدمات درمانی، مراقبتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *