خانه / تازه های صنعت هوایی و گردشگری / نکات کاربردی که باید هنگام بستن چمدان برای سفر در نظر بگیرید

نکات کاربردی که باید هنگام بستن چمدان برای سفر در نظر بگیرید

حمل بار در سفر

بستن بار در یک چمدان سامسونت، یک هنر است. قوانین سفر این‌قدر سخت هست که برای شما مثل یک کابوس شود. اگر فردی نتواند بار خود را به‌خوبی ببندد و حالا به هر طریقی که شده بار را از مراحل امنیتی نیز عبور دهد بعد می‌بایست چمدان خود، که به‌صورت واضح دارای اضافه‌بار است و وسایل زیادی در آنجا داده شده است را در کشوی بالای سر خود جای دهد. البته که هرچقدر هم با شانه­ی خود چمدان را هل دهد، در قفسه­ جا نخواهد شد و حتی ممکن است مهماندار هواپیما به او بگوید: «بس است این چمدان آنجا جا نمی‌شود». پس شما سعی کنید فرد بی‌خردی نباشید. می‌دانید چه کسی مثل آدم حرفه­ای چمدان خود را جمع می‌کند؟ افراد واقعاً با تجربه. مهماندارهای هواپیما و اعضای امنیت پرواز نیز آنجا هستند و در حقیقت آن‌ها کسانی هستند که ساعت‌های بیشتری را در هواپیما سپری کرده و طبیعتاً بهتر از شما این کار را انجام می‌دهند. آن‌ها این کار را تبدیل به یک علم کرده‌اند. در ادامه همراه آژانس هواپیمایی کی سفر باشید تا با نکات کاربردی بستن چمدان آشنا شویم. کی سفر مرجع رزرو هتل های ۵ ستاره استانبول ، هتل های ۵ ستاره آنتالیا ، و.. می باشد. در کی سفر می توانید بهترین قیمت

 کفش اولویت شما خواهد بود!

اگر شما قصد دارید از فضا استفاده بهینه شود و البته تا حد امکان نیز وسایل را در چمدان جای دهید. سلسله‌مراتب لباس­ها را در نظر داشته باشید. همه لباس­ها یکسان نیستند و در پایین‌ترین نقطه این سلسله‌مراتب (پایین‌ترین نقطه چمدان شما) کفش قرار می‌گیرد. نصیحت یک مهماندار باتجربه­ی هواپیما به شما این خواهد گفت: «تعداد کفش­های همراه خود را به حداقل برسانید زیرا این امر باعث می‌شود فضای بیشتری در اختیار شما باشد». یک ایده خوب برای استفاده بهتر از فضای کفش‌ها این است که از کفش­هایی م

انند صندل­ که در دل هم جمع می‌شوند و یا پاشنه‌کوتاهی دارند استفاده شود. این نوع از کفش­ها در قیاس با چکمه­ها؛ کتانی­ها و یا کفش­های مخصوص پیاده‌روی، تقریباً فضایی را اِشغال نمی‌کنند. البته این‌ دسته از کفش­ها را می‌توانید پایتان کنید و تنها یک جفت کفش مجلسی اضافی را در چمدان قرار داده و همراه خود ببرید.

در ادامه مهماندار  با تجربه­ی دیگری به شما می‌گوید که «تمامی شلوارها را ابتدا به‌صورت عادی تا زده و سپس آن‌ها را دور هم گرد کنید و آن‌ها را بالای کفش­ها و در کنار یکدیگر قرار دهید». سپس همین کار را  برای تی‌شرت‌ها انجام دهید. در نهایت نیز لباس­های زیر و جوراب‌ها را در بالای آن‌ها گذاشته و یا فضاهای خالی را با آن‌ها پر کنید. یکی دیگر از مهماندار­های پرواز در ارتباط با همین قانون گرد کردن لباس  نکته­ای را به شما نیز می‌گوید: «در صورت امکان یک اتوی کوچک مسافرتی را نیز همراه خود ببرید تا مشکل چروک شدن لباس­ها شما را عذاب ندهد».

حمل بار در سفر

 به قانون مکعبی کردن وسایل احترام بگذارید!

یکی دیگر از مهماندارهای پرواز در مورد بسته‌بندی مکعبی شکل وسایل به شما می‌گوید: «بسته‌بندی‌های زیپ­دار با سایزهای مختلف جلوی خیلی از بدبختی­­ها را خواهد گرفت». کیسه­های سبک مکعبی شکل به شما کمک می‌کند تا وسایل خود را به‌صورت مرتب، سازمان‌دهی شده کنید. آن‌ها مانند قطعات یک پازل در کیف شما چیده خواهند شد؛ بنابراین بسته‌بندی زیاد ساده نیست و بازی پیچیده­ی خود را دارد. برخی وسایل نیز مانند کیسه‌های خواب هم که می‌توان هوای آن‌ها را خارج کرد نیز در این شرایط به درد شما می‌خورد و با خارج کردن هوا حجم کمتری را می‌گیرد و جایگزین کردن این وسایل، باعث می‌شود لباس‌ها فضای بیشتری داشته باشند.

 وسایل تهدیدآمیز خود را در پلاستیک بپیچانید

اگر شما به‌صورت اتفاقی اتوی مسافرتی خود را فراموش کنید، قرار دادن لباس­ها و وسایل تجملاتی درون مشمای پلاستیکی راه خوبی برای سالم نگه‌داشتن آن‌ها است. «من لباس و یونیفورم خودم را همواره در یک پلاستیک زباله یا پلاستیک­هایی که از خشک­شویی گرفته‌ام، قرار می‌دهم». این نیز توصیه­ی یک مهماندار پرواز است و لطفاً آن را شوخی نگیرید!  دیگر نه لکه و نه چروکی را نخواهید دید و من به شما تضمین می‌دهم.

 یک لباس شنا نیز همراه داشته باشید

«چراکه… شما چه می‌دانید شاید لازمتان شد» این نیز توصیه­ی یک مهماندار بود و صد البته نباید آن را  هم دست کم گرفت.

حمل بار در سفر

 جعبه کمک­ های اولیه را همراه داشته باشید

اگر شما سفری در پیش دارید که بیش از ۴ ساعت طول می‌کشد، خود را آماده به هم ریختن وضعیت بدن خود کرده و هر آنچه لازم است را همراه خود ببرید. «من خودم یک جعبه لوازم دارویی و یک جعبه وسایل مورد نیاز پرواز را همراه خودم دارم». جعبه کمک­های اولیه من شامل داروهایی مانند سرماخوردگی، آب‌ریزش بینی و ضد تهوع و البته وسایلی مانند گوش­گیر و گیره­ی مو می‌شود. البته این جعبه ممکن است شامل هر وسیله دیگری نیز باشد؛ مواردی مثل چشم‌بند، بالشت محافظ گردن داروی دیمن هیدینات و … باشد.

 فقط اصل کاری ­ها را جمع آوری کنید

یکی از دوستان که نبوغ خاصی در استفاده­ی بهینه از فضا داشت می‌گفت بهترین راه برای ذخیره­ی فضا این است که وسایل کمتری را همراه خود ببرید! این کار وزن چمدان شما را کاهش داده و احتمالاً هزینه‌های کمتری را گریبان گیر شما خواهد کرد. «ما همیشه فکر می‌کنیم که می‌توانیم به بهترین شکل کارها را انجام دهیم؛ اما صادقانه بگویم بعد از سفر شما به قدری خسته خواهید بود که بیشتر از اینکه بخواهید فکر کنید به خوابیدن نیاز خواهید داشت». من خودم به‌شخصه سعی می‌کنم از رنگ­هایی برای لباس­هایم استفاده کنم که می‌توان آن‌ها را چندین بار به تن کرد و دیگر لباس اضافی با خودم نمی‌برم. یک راه خوب دیگر این است که تمام وسایل لازم را بسته‌بندی کنید، بعد یک‌چهارم آن‌ها را کنار بگذارید. این کار به‌خوبی جواب می‌دهد.

 اگر وسایل شما در کیفتان جا نمی‌شود، چرا آن‌ها را نمی‌پوشید؟

اگر همه­ی راه‌ها را امتحان کردید و هیچ‌کدام به شما جواب نداد آنگاه وقتش رسیده است تا برخی از آن‌ها را به تن کنید. لباس‌های ضخیم و سنگین را اولویت بدهید زیرا فضای زیادی را برای شما باقی می‌گذارد و اگر هنوز هم فضای کافی به دست نیامد، آنگاه آن‌ها را روی‌هم بپوشید. هواپیماها معمولاً خیلی سرد هستند و برای همین پوشیدن چند لباس روی‌هم زیاد هم جای دوری نمی‌رود و حتی اگر بخواهید کمی هم به خواب بروید قطعاً نقش بالشت را به‌خوبی برای شما بازی خواهند کرد.

سفر به خیر

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

سایت های کاریابی کانادا

سایت­ های تخصصی یافتن شغل در کانادا کاریابی در کانادا ، اگر منابع درستی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *