خانه / تازه های صنعت هوایی و گردشگری / هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

افرادی که به دنبال ویزای کانادا هستند باید اطلاعات خود را در مورد هزینه تحصیل کانادا افزایش دهند. شما در هر مقطع تحصیلی که بخواهید ادامه تحصیل دهید باید هزینه جداگانه ای را پرداخت نمایید. بسیاری از افراد هزینه تحصیل در کانادا پرداخت نمی کنند و بورس می شوند. ولی به باید بدانید که این عده افراد شرایط خاصی دارند دانشگاه های معتبر کانادا تمامی ویژگی ها و تخصص آنها را مورد بررسی قرار می دهد.

تحصیل در کانادا

توضیحاتی در مورد هزینه تحصیل در کانادا

شما برای هر مقطع تحصیلی که بخواهید در کانادا بگذرانید باید در مورد هزینه پرداختی آن مقطع اطلاعات کافی داشته باشید. برخی از مقاطع و هزینه تحصیل در کانادا عبارت می باشد از :

هزینه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

بسیاری از افراد این پرسش برایشان به وجود می آید که هزینه تحصیل در کانادا آنها با دیپلم در چه حدودی می شود. یکی از نکاتی که در این مورد شما باید در نظر بگیرید و به آن دقت داشته باشید این است که برای تحصیل در کشور کانادا باید دو مرحله را پشت سر بگذرانید. یکی از این مراحل اخذ پذیرش یکی از دانشگاه ها و کالج های معتبر کانادا می باشد و دومین مسئله دریافت ویزا می باشد. فردی که می خواهد با مدرک دیپلم در کشور کانادا ادامه تحصیل دهد باید تا ۱۸ سالگی دو الی سه سال فاصله داشته باشد، در غیر این صورت نمی تواند وارد دانشگاه شود. هزینه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در هر دانشگاه یکسان نمی باشد، همچنین شما در هر رشته ای هم وارد شوید باید هزینه متفاوتی را پرداخت کنید. بنابراین هزینه های پرداختی شما بستگی به نوع دانشگاه و همچنین رشته انتخاب شده شما دارد.

هزینه تحصیل در کانادا ۲۰۲۰

کشور کانادا یکی از کشورهای بسیار توسعه یافته می باشد که تا حدودی نسبت به برخی از کشورها هزینه های آن پایین تر می باشد. هزینه تحصیل در کانادا بسته به نوع مدرسه و یا دانشگاهی می باشد که شما برای ادامه تحصیل انتخاب می کنید. شهریه کلی که دانش آموزان باید در سال ۲۰۲۰ پرداخت کنند نزدیک به ۳۰ هزار دلار می باشد و همچنین شهریه دانشگاه ها هم از ۱۲ هزار تا ۳۰ هز دلار متغیر می باشد. مهمترین هزینه ای که شما باید در دوران تحصیل پرداخت کنید اقامت و مسکن تان می باشد. هزینه اقامت در هر خانه هم بسته به شهری که در آن اقامت دارید تفاوت می باشد. ولی به طور کلی هزینه مسکن امکان دارد برای دانشجویان مقداری بالا باشد.

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی

میانگین شهریه ای که باید دانشجویان دوره کارشناسی پرداخت کنند تا ۳۰ هزار دلار هم می رود. برخی از رشته هایی که آموزشی هستند بدون شک هزینه کمتری می خواهند ولی رشته های پزشکی و مهندسی از جمله گران ترین رشته های دانشگاه های کشور کانادا به شمار می روند. به طور کلی شما باید بدانید هر رشته ای که در هر دانشگاهی برای مقطع کارشناسی انتخاب می کنید دارای هزینه متفاوتی می باشد که باید پرداخت کنید.

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا  نسبت به دوران کارشناسی تا حدودی پایین تر می باشد. البته باید بدانید هزینه پرداختی شما بستگی بسیار زیادی به رشته مورد نظرتان دارد ولی از آنجایی که تنها دو سال باید در این مقطع باشید هزینه های پرداختی تان تا حدودی کمتر می باشد. هر ساله میانگین شهریه ای که برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در نظر گرفته اند ۱۷ هزار دلار می باشد که احتمال دارد آن را ۴ درصد افزایش دهند. برخی از رشته ها که بسیار گران می باشد بدون شک هزینه بیشتری را در بر می گیرد  و تا ۶۶ هزار دلار هم می رود. اگر شما می خواهید در مورد هر رشته اطلاعات بیشتری به دست آورید و هزینه های پرداختی آنها را هم مورد بررسی قرار دهید، بهتر است با کارشناسان موسسه و سازمان های مهاجرتی مشورت کنید.

هزینه تحصیل در کانادا در مقاطع دبیرستان

سیستم آموزشی که در دبیرستان کانادا وجود دارد بسیار مدرن و قوی می باشد، بر همین اساس بسیار یاز والدین ترجیح می دهند فرزندان خود را به این کشور برای تحصیل بفرستند. اینکه هزینه تحصیل در کانادا برای مقاطع دبیرستان به چه اندازه است بستگی به نوع اقامت شما دارد. اگر والدین اقامت دائم داشته باشند و یا با ویزای کار در این کشور مشغول به فعالیت باشند، هزینه ای برای دوران دبیرستان فرزندان خود نیازی نیست پرداخت کنند و ۱۰۰ درصد رایگان می باشد. اما اگر فرزند شما یک دانش آموز بین المللی می باشد باید هر ساله ۱۴ هزار دلار کانادا شهریه پرداخت کند. البته باید بدانید این هزینه شهریه مدارس دولتی می باشد و بدون شک برای مدارسی که خصوصی هستند باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید. هزینه بیمه هم یکی دیگر از هزینه هایی می باشد که علاوه بر هزینه تحصیل باید توسط دانش آموزان به دولت کانادا پرداخت شود. هر ساله هزینه بیمه هزار دلار می باشد و همچنین اگر می خواهید فرزند شما با یک خانواده کانادایی زندگی کند باید ۱۰ هزار دلار پرداخت کنید.

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع دکتری

هزینه تحصیل دکتری در کانادا هم بسیار پایین تر از دوران کارشناسی می باشد و البته که بستی به نوع رشته شما و دانشگاه انتخاب شده تان هم دارد. برخی از دانشجویان بین المللی نزدیک به ۱۶ هزار دلار باید هزینه تحصیلی دوران دکتر یرا پرداخت کنند و برخی از آنها که بورس می شوند هم به طور ۱۰۰ درصد تحصیل آنها رایگان می باشد. اگر شما بتوانید توانایی خود را به دانشگاه های کانادا ثابت کنید از میزان شهریه ای که باید پرداخت نمایید کم می شود. برای دانشگاه های معتبر کانادا اینکه شما می خواهید چه رشته ای را انتخاب کنید و اینکه خارجی و یا داخلی هستید بسیار مهم است و روی هزینه های  پرداختی تان تاثیر بسیاری می گذارد.

تحصیل در کانادا

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

بدون شک شما علاوه بر هزینه تحصیل در کانادا که باید پرداخت کنید، هزینه های زندگی های از دیگر هزینه های پرداختی تان می باشد که باید برای آن برنامه ریزی های لازم را انجام دهید. هزینه هایی که برای زندگی باید پرداخت نمایید تا حدودی از میانگین متعادل بالاتر است، اما باید بدانید کیفیت زندگی در این کشور بسیار عالی و تضمین شده می باشد. محدوده قیمت هایی که باید برای هزینه مسکن پرداخت نمایید متنوع می باشد و اینکه شما خانه و یا خوابگاه می خواهید داشته باشید در هزینه هایتان نقش دارد. هزینه مواد غذایی و حمل و نقل در این کشور متعادل می باشد و زیاد بالا نیست، البته که در کشور کانادا برنامه های حمایت مالی بسیاری برای دانشجویان وجود دارد. به طور مثال دانشجویان برای خرید کارت مترو نیم بها هزینه می دهند.

شهریه دانشگاه های کانادا

هزینه تحصیل در کانادا و هر یک از دانشگاه هایی که شما برای ادامه تحصیل انتخاب می کند بسیار متنوع می باشد. برخی از دانشگاه هایی که دولتی هستند هزینه کمتری دریافت می کنند، ولی برخی از آنها که خصوصی هستند هزینه بیشتری دریافت می کنند. هر یک از مقاطعی که شما می گذرانید هزینه و شهریه های متنوعی دارد و شما باید آن مقطع را مورد بررسی قرار دهید تا هزینه های پرداختی را تخمین بزنید. کارشناسانی که در موسسه و سازمان های تجاری هستند در این زمینه به شما مشورت های لازم را ارائه می دهند.

هزینه دانشگاه در کانادا

هر یک از دانشگاه هایی که کشور کانادا دارد، هزینه های متفاوتی را نسبت به نوع رشته ای که شما در آن مشغول به تحصیل می شوید دریافت می کند. شما باید برای پرداخت هزینه تحصیل در کانادا به نوع دانشگاه و رشته ای که در نظر دارید دقت بسیاری داشته باشید و در مورد آن تحقیقات لازم را انجام دهید، بر این اساس حدود قیمتی که می خواهید پرداخت کنید را به خوبی متوجه می شوید.

شهریه کالج های کانادا

برخی از کالج های کانادا دولتی هستند که هزینه کمتری را از دانشجویان دریافت می کنند و برخی از آنها خصوصی می باشند که بدون شک آنها هزینه بیشتری را دریافت می کنند. شما برای پرداخت هزینه تحصیل در کانادا در دوران دبیرستان باید به نوع رشته ای که می خواهید انتخاب کنید و به کالج مورد نظرتان دقت بسیاری داشته باشید تا از این طریق در مورد هزینه آنها مطمئن شوید.

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

برای هزینه تحصیل در کانادا علاوه بر اینکه شما باید به فکر شهریه ها و هزینه زندگی خود باشید، باید هزینه های دریافت ویزا را هم مورد بررسی قرار دهید. سازمان ها و موسسه هایی که در زمینه مهاجرت به کانادا تخصص دارند می توانند به مشا بهترین روش دریافت ویزا را معرفی کنند. شما از آن طریق در کمترین زمان ویزای خود را دریافت می کند و سازمان های مهاجرتی مبلغ ناچیزی را برای خدماتی که ارائه می دهند از شما دریافت خواهند کرد. تمکن مالی یکی از مهمترین مواردی می باشد که برای دولت کانادا بسیار اهمیت دارد و برای ارائه ویزای تحصیلی به این مورد دقت بسیاری می کند.

مقالات بیشتر درباره تحصیل در کانادا را می توانید در وب سایت شهروند مطالعه کنید. اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه مک گیل کانادا ، دانشگاه لاوال کانادا ، دانشگاه دالهاوزی کانادا ، دانشگاه تورنتو کانادا ، دانشگاه بیشاپ کانادا ، دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا ، دانشگاه براندون کانادا ، دانشگاه آلبرتا کانادا و دانشگاه آکادیا کانادا را در شهروند می توانید مطالعه کنید.

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

بورسیه تحصیلی کانادا

بورسیه تحصیلی کانادا از آنجایی که هزینه تحصیل در در کشور کانادا تا حدودی بالا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *