خانه / تازه های صنعت هوایی و گردشگری / هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا

کانادا به دلیل کیفیت استثنایی زندگی و فرصت‌های بی‌شماری که پیش روی ساکنانش قرار می‌دهد، شهرت یافته‌است. اما قبل از این که به این کشور مهاجرت کنید لازم است با موارد ضروری بسیاری آشنا شوید.اگر به فکر مهاجرت به کشور کانادا هستید بهتر است که مخارج زندگی در کانادا را در نظر بگیرید.

کانادا

مخارج ماهانه کانادا

بسیاری از شهر‌های کشور کانادا در بین بهترین شهر‌های جهان برای سکونت قرار دارند. با این حال مخارج زندگی براساس ایالت، ناحیه، شهر و حتی محله‌ای که در آن زندگی می‌کنید به طور قابل توجهی متغیر است. به همین دلیل است که انجام تحقیقات و همچنین مقایسه مخارج موردنظر شما با اهداف و استطاعت مالیتان برای شهری که در نظرگرفته‌اید از اهمیت زیادی برخوردار است.

در کشور کانادا، مخارج خانواده در مجموع می‌تواند به اندازه نیمی از کل حقوق شما باشد. برای مثال در شهر انتاریو میانگین مخارج خانواده در سال ۲۰۱۶ در مجموع ۸۸٫۹۵۳ دلار در سال بود که تقریبا ۲۰٫۴۳۴ دلار متعلق به هزینه مسکن، ۱۵٫۶۲۷ دلار متعلق به مالیات،۱۲٫۳۴۷ دلار صرف وسایل حمل‌ونقل، ۸٫۷۴۷ دلار صرف خوراک و ۲٫۲۵۸ دلار صرف تحصیلات شد. همچنین علاوه بر مخارج ضروری مثل هزینه خوراک، پوشاک و مسکن (که به این مخارج در زمستان افزوده می‌شود)، هزینه‌هایی مثل مراقبت‌های شخصی، سلامت‌ جسمانی، بهای‌بیمه و اثاثیه منزل نیز باید درنظر گرفته‌شود.

در کشور کانادا، هزینه‌های مربوط به (قبوض) برق با توجه به ایالت‌ها متفاوت‌اند و شهر انتاریو بالاترین درصد این هزینه‌ها را به خود اختصاص می‌دهد. براساس گزارشی از موسسه فریزر که از اداره آمار کانادا به‌دست آمده‌است، هزینه مربوط به اقامت در شهر انتاریو از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۶، ۷۱ درصد افزایش یافت. در همین زمان، کانادا نیز به طور میانگین با ۳۴ درصد افزایش روبه‌رو شد.

در سال ۲۰۱۶، قبوض برق مناطق مسکونی به ازای هر کیلووات ساعت انرژی الکتریکی۱۷٫۸۱ سنت در شهر تورنتو کانادا و ۱۶٫۱۵ سنت در شهر اوتاوا بود. درصورتیکه که این ارقام کمتر از شهرهایی مثل سانفرانسیسکو و نیویورک است که به ترتیب به ازای هرکیلووات ساعت انرژی الکتریکی ۳۱٫۰۵ سنت و ۲۹٫۵۲ سنت باید پرداخت شود. این ارقام در دیگر شهرهای کانادا مثل شهر مونترال کانادا و وینیپگ دوبرابر است که میانگین هردوی آن‌ها ۸٫۴۳ سنت می‌باشد. براساس نقطه‌ای از جهان که برای مهاجرت انتخاب می‌کنید، هزینه‌های کانادا می‌تواند کمتر یا بیشتر از محل زندگی سابق شما باشد. برای مثال در هند، میانگین هزینه‌های برق حدود ۱۰ سنت است درحالی که در فیلیپین حدود ۲۱ سنت است. (هردو مبلغ با دلار کانادا محاسبه می‌شود)

هزینه‌های ارتباط از راه دور نیز در کشور کانادا که شامل هزینه‌های تلفن‌همراه، اینترنت، تلگراف و ماهواره می‌باشد در مقایسه با دیگر کشورها گران‌تر است.

میانگین مخارج ماهانه در تورنتو

  • اینترنت و تلفن: ۱۲۷٫۵۰ دلار
  • وسایل نقلیه عمومی: ۱۷۶٫۲۵ دلار
  • مواد‌غذایی: ۲۸۳٫۶۰ دلار
  • بیمه: ۵۲ دلار

تورنتو

کدام شهرهای کانادا گران‌ترین خانه‌ها را دارند؟

توجه به اجاره‌بها از اهمیت زیادی برخوردار است چراکه غالبا بین ۳۰ تا ۵۰ درصد از بودجه خانواده را شامل می‌شود. به طور میانگین در کانادا اجاره‌بهای یک آپارتمان دوخوابه تقریبا ۹۹۰ دلار در ماه است اما این مقادیر در شهر انتاریو کمی بیشتر است.

به‌تازگی، تورنتو نیز همچون ونکوور، از جمله‌ی گران‌ترین شهرها برای زندگی در این کشور به حساب می‌آید. بحران مسکن اخیر در این شهر تاحدی مورد انتقاد قرار گرفته‌است. براساس اطلاعات بدست آمده در سال ۲۰۱۶ از آژانس رهن و اجاره‌بها در کانادا (CMHC) میانگین اجاره‌بها ماهانه برای یک آپارتمان دوخوابه در تورنتو ۱٫۳۲۷ دلار بود. با این حال بررسی فهرست اجاره‌نامه‌ها در سال ۲۰۱۷ نشان داد که میانگین اجاره‌ها ۲٫۲۵۲ دلار بوده است و این به این معناست که مستاجران جدید توانسته‌اند تقریبا ۷۰ درصد بیشتر از رقم میانگین را بپردازند!

برخلاف تورنتو، شهر اتاوا کانادا و دیگر شهرهای انتاریو جزو شهرهایی هستند که ارزان‌ترین اجاره‌بها را دارند. اجاره ماهانه یک آپارتمان دوخوابه مشابه در اوتاوا ۱٫۲۰۱ دلار، در همیلتون ۱٫۰۳۷ دلار، در لندن ۱٫۰۰۲ دلار و در ویندسور ۸۵۲ دلار است.

ضمنا در شهر کِبِک نیز شما می‌توانید ارزان‌ترین خانه‌ها را در کشور کانادا اجاره کنید. به عنوان مثال، مونترال که دومین شهر پرجمعیت کاناداست را در نظر بگیرید: اجاره‌بهای ماهانه یک آپارتمان دوخوابه ۷۹۱ دلار است که این مبلغ کمتر از نیمی از اجاره‌بهایی است که برای آپارتمانی مشابه باید در تورنتو بپردازید.

همانطورکه این مطالعه نشان می‌دهد، مهم نیست که چقدر مخارج شهرهای کانادایی گران‌قیمت است، در مقایسه با دیگر شهرهای سرتاسر جهان از لحاظ کیفیت زندگی، همه‌ی این شهرها در شرایط مطلوبی قرار دارند.

مالیات در کانادا

دولت کانادا (فدرال) به هماهنگی برنامه‌ها و سیاست‌های سرتاسر کشور می‌پردازد اما هر ایالت قوانین مالیاتی مربوط به خود را دارد.

مالیات بر درآمد در کانادا

معمولا مالیات از حقوق کارمندان برداشته می‌شود که اغلب هر دو هفته یکبار این پرداخت صورت می‌گیرد. کارگران شغل آزاد و کارآفرینان می‌بایست مبلغی را برای مالیات کنار بگذارند یا از پیش آن را بپردازند. این پوشش‌های مالیاتی، خدمات مختلفی همچون دسترسی به مدارس دولتی (که دانشگاه‌ها را نیز شامل می‌شود)، مراقبت‌های بهداشتی، مراقبت از کودکان و سایر موارد دیگر را دربرمی‌گیرد که در غیر اینصورت هزینه‌های گزافی برای شهروندان به همراه دارد.

مبلغی که می‌بایست به دولت فدرال و ستاد مالیات ایالتی پرداخته شود نسبت به درآمد مالیاتی شما متغیر است. برای مثال محاسبات صورت گرفته در شهر انتاریو در سال ۲۰۱۷ به شرح زیر است:

  • ۰۰۰ دلار: نرخ ۱۵ درصدی فدرال، نرخ ۵٫۰۵ درصدی ایالتی (جمع کل ۲۰٫۰۵ درصد)
  • ۰۰۰ دلار: نرخ ۲۰٫۵ درصدی فدرال، نرخ ۹٫۱۵ درصدی ایالتی (جمع کل ۲۹٫۶۵ درصد)
  • ۰۰۰ دلار: نرخ ۲۶ درصدی فدرال، نرخ ۱۱٫۱۶ درصدی ایالتی (جمع کل ۳۷٫۱۶ درصد)

افراد کم درآمد به محض ارائه اظهارنامه مالیات بر درآمد، برای انواع تخفیفات واجد شرایط هستند.

اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، دولت کانادا چندین منبع را برای تازه‌واردها فراهم آورده که به مسئله سیستم مالیاتی کانادا می‌پردازد. به خاطر داشته باشید، کسانی که می‌خواهند از برنامه ویزای کار و تعطیلات بهره‌مند شوند، تابع قوانین مختلفی هستند.

مالیات بر کالا و خدمات در کانادا

درحالی‌که در بعضی از ایالت‌های کانادایی، دو نوع مالیات برای خرید کالا و خدمات اعمال می‌شود اما در اونتاریو مالیات ایالتی و فدرال تحت قانون مالیات بر فروش هماهنگ با یگدیگر درنظرگرفته می‌شوند. این مالیات بر اساس قیمت خرید کالاها صورت می‌گیرد که می‌تواند خرید یک لیوان آبمیوه یا خرید یک ماشین جدید باشد.

به طور کلی در انتاریو نرخ مالیات بر فروش هماهنگ ۱۳ درصد است. که بخش ایالتی ۸ درصد و بخش فدرال ۵ درصد از آن را پوشش می‌دهد. برخی محصولات و خدمات معاف از مالیات بر فروش هماهنگ می‌باشند که ممکن است مزایا و یا تخفیفات دیگری را نیز شامل شوند. برای درک بهتر این موضوع می‌توانید به صفحه وزارت دارایی انتاریو مراجعه فرمایید.

ونکوور

اصول و مبانی نظام مالی در کانادا

همانطور که دانستن هزینه‌های زندگی در کانادا از اهمیت زیادی برخوردار است، موارد دیگری نیز وجود دارد که توجه به آن‌ها به شکل‌گیری آینده شما در این کشور کمک خواهد کرد. سیستم بانکداری کانادا یکی از این موارد است. پیشنهاد می‌شود پیش از مهاجرت به کشور کانادا با سیستم این کشور و مسائلی مثل گزارش‌های اعتباری، چک، حساب پس‌انداز، کارت‌های اعتباری و معاملات بانکی آشنا شوید.

همچنین می‌بایست در اسرع وقت با تکمیل فرم تقاضا اقدام به باز کردن یک حساب بانکی کانادایی کنید. این عمل با انجام چند مرحله ساده به صورت اینترنتی امکان‌پذیر است. اگر وضعیت مالی شما این اجازه را بدهد، بانک ملی نیز راهبردها و توصیه‌هایی عملی را در جهت چگونگی افزایش پس‌انداز در کانادا به شما پیشنهاد می‌دهد.

انعام، مالیات و سیاست‌های اصلی در کانادا

در کشور کانادا و دیگر نقاط جهان، انتخاب هوشمندانه و دانستن برخی موارد مثل مالیات، انعام، ساعات کاری و مبادلات و همچنین سیاست‌های بازپرداخت از اهمیت زیادی برخوردار است. در این‌جا راهنمای کاملی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا به بسیاری از قوانین و مقررات انتاریو و دیگر مناطق کانادا دست یابید.

شروع یک زندگی جدید در کانادا اتفاقی هیجان‌انگیز است. اکنون با هزینه‌های زندگی در کانادا آشنا شدید و درک بهتری نسبت به مفاهیم مالی پیدا کردید. خواندن دلایل (مهاجران) تازه‌وارد درمورد انتخاب کشور کانادا به عنوان محلی برای زندگی می‌تواند کمک‌کننده باشد. مطمئن باشید که با مشورت، برنامه‌ریزی و گرفتن ویزا بسیاری از نکات را می‌آموزید.

 

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

سایت های کاریابی کانادا

سایت­ های تخصصی یافتن شغل در کانادا کاریابی در کانادا ، اگر منابع درستی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *