خانه / تازه های صنعت هوایی و گردشگری / کار در اوشاوا کانادا

کار در اوشاوا کانادا

یکی از بزرگترین دغدغه‌های افرادی که قصد مهاجرت به کانادا و زندگی در شهر اوشاوا را دارند، پیدا کردن شغل مناسب و کسب درآمد می‌باشد. چه در حال حاضر ساکن اوشاوا بوده و چه در آینده قصد زندگی در این شهر را داشته باشید، برای ورود به بازار کار می‌بایست نسبت به وضعیت اقتصادی و شرایط کلی کار در این شهر آشنایی کافی پیدا کنید. اطلاعاتی که متقاضیان کار در اوشاوا کانادا به آن نیاز دارند شامل وضعیت اقتصادی و نرخ بیکاری، مشاغل پردرآمد، سطح رفاه کارکنان، میزان مالیات بر درآمد و روش‌های مختلف کاریابی در این شهر می‌باشد. در این مقاله ابتدا با شهر اوشاوا آشنا شده و سپس به طور کامل به اطلاعاتی که برای زندگی و کار در این شهر نیاز دارید، می‌پردازیم.

اوشاوا

اوشاوا، پایتخت خودروسازی کانادا

اوشاوا با جمعیت بالغ بر ۲۴۶ هزار نفر، شهری در ساحل دریاچه استان اونتاریو کانادا می‌باشد. از لحاظ مساحت، اوشاوا چهاردهمین شهر بزرگ کاناداست. طبق آمار سایت AreaScore که یکی از معتبرترین منابع اطلاعاتی کانادا است، عمده شهروندان اوشاوا در خانه‌های مستقل زندگی کرده و تنها ۴ درصد از شهروندان این شهر آپارتمان نشین هستند. اوشاوا شهری با پیشینه‌ی تاریخی است. اکثر خانه‌های این شهر طی سالهای ۱۹۶۱ تا ۱۹۸۰ ساخته شده‌اند. همانند سایر شهرهای جنوبی اونتاریو، اوشاوا نیز آب‌ و هوای مرطوب قاره‌ای با تغییرات آب و هوایی فصلی دارد. زمستان‌های اوشاوا سرد و تابستان‌هایش گرم است؛ اما به طور کلی تغییرات آب و هوایی این شهر نسبت به میانگین کشوری کانادا معتدل‌تر است. اوشاوا جاذبه‌های گردشگری متنوعی همچون پارک‌ها،موزه‌ها، دریاچه‌ها و منانطق حفاظت‌شده حیات وحش را در خود جای داده است. بسیاری از مورخان اعتقاد دارند مکانی که امروزه آن را اوشاوا می‌نامیم در ابتدا محل تجارت خز حیوانات بوده‌است؛ از این رو خز و جامه‌های خزدار به یکی از نمادهای اصلی این شهر تبدیل شده است. اما چیزی که بیشتر از هر چیز دیگر به این شهر اعتبار بخشیده، صنعت اتوموبیل‌سازی می‌باشد.

صنعت اتوموبیل‌سازی، مهم‌ترین انتخاب متقاضیان کار در اوشاوا کانادا

شروع صنعت اتوموبیل‌سازی در اوشاوا به سال ۱۹۰۷ بازمی‌گردد. در این سال شرکت اتوموبیل‌سازی مک لاگلین اقدام به تولید اتوموبیل با استفاده از موتورهای بیوک و سایر قطعات مکانیکی نمود. ادغام این شرکت در سال ۱۹۱۸ با شورلت و بیوک منجر به تاسیس ژنرال موتورز کانادا شد. در آن دهه شرکت ژنرال موتورز به سرعت گسترش یافت و باعث رشد اقتصادی و همچنین افزایش جمعیت اوشاوا از ۴۰۰۰ نفر به ۱۶۰۰۰ شد. شرکت ژنرال موتورز بیش از هزاران کارمند را به صورت مستقیم و غیرمستقیم استخدام کرده است؛ به همین دلیل شهر اوشاوا لقب پایتخت اتوموبیل در کانادا را به یدک می‌کشد. امروزه نیز اتوموبیل‌سازی یکی از از محبوب‌ترین انتخاب‌‌های متقاضیان برای کار در اوشاوا کانادا می‌باشد.

منابع درآمدی شهر اوشاوا

شهر اوشاوا علاوه بر صنعت خودروسازی که تاثیر زیادی در میزان درآمد شهروندان این منطقه دارد، به لطف داشتن مراکز تاریخی و فرهنگی، مورد توجه فیلم‌ سازان و سازندگان مستندهای تلویزیونی نیز قرار گرفته است. فیلم it در سال ۲۰۱۷ و همچنین هانیبال (Hannibal)  و ایکس من (X-men) از جمله فیلم‌های مطرح جهانی هستند که در اوشاوا فیلم‌برداری شده‌اند. معروف‌ترین مکان اوشاوا که در تولید اکثر فیلم‌های گرفته شده از این شهر از آن استفاده شده، ParkWood Estate می‌باشد.

توریسم نیز یکی دیگر از منابع درآمدی بزرگ شهر اوشاوا به حساب می‌آید. منطقه دورهام هر ساله ۳ میلیون توریست را به خود جذب می‌کند که از این تعداد، بسیاری از آن‌ها اوشاوا را به عنوان اولین مکان برای بازدید خود انتخاب می‌کنند.علاوه بر موارد بالا، استخراج فصلی نمک و تولید کود کشاورزی نیز از منابع درآمدی مهم مردم شهر اوشاوا به شمار می‌روند.

پس از رشد اقتصادی عظیمی که شرکت ژنرال موتورز برای اوشاوا به ارمغان آورد، مراکز علمی و سلامتی متعددی در این شهر افتتاح شد. این مراکز ظرفیت کار در شهر اوشاوا را به طرز چشمگیری افزایش داده‌اند. این مراکز هرساله نیازمند تعداد زیادی نیروی کار می‌باشند و بسیاری از مهاجرین، کار در این مراکز را به عنوان اولویت اول شغلی خود انتخاب می‌کنند.

چرا اوشاوا یکی از بهترین شهرهای کانادا برای کار می‌باشد؟

یک مهاجر برای اینکه بتواند شهری مناسب برای سکونت و اقامت خود در کانادا را انتخاب کند باید موارد متعددی را مورد بررسی قرار دهد. مراکز آماری کشورهای مختلف با تهیه آمار متشکل از عوامل گوناگون اقتصادی بهترین شهرها برای کار در هر کشور را انتخاب می‌کنند. بر اساس همین عوامل در سال ۲۰۱۶، اوشاوا به عنوان بهترین شهر کانادا برای کار در میان ۳۳ شهر دیگر این کشور انتخاب شد. در ادامه مقاله با فاکتورهای تعیین کننده در انتخاب محل سکونت برای اشتغال آشنا شده و وضعیت شهر اوشاوا در هر کدام از این عوامل را بررسی می‌کنیم.

جاذبه‌ های دیدنی اوشاوا

بررسی وضعیت اقتصادی شهر اوتاوا

۱-نرخ بیکاری

نرخ بیکاری عاملی مهم برای انتخاب محل سکونت می‌باشد. هر چه میزان بیکاری در یک شهر کمتر باشد، آن شهر برای سکونت مناسب‌تر می‌باشد. طبق آخرین آمارها، میزان بیکاری در شهر اوشاوا تنها ۵٫۸ درصد است که نسبت به سال گذشته با بهبود ۴٫۹ درصدی مواجه شده است. اوشاوا این آمار را مدیون موسسه‌های آموزشی، امکانات رفاهی و بهداشتی و همچنین تجارت خز حیوانات است. این آمار نگرانی‌های مهاجران در خصوص پیدا کردن کار در این منطقه را از بین برده است.

۲-درآمد سالیانه شخصی و خانوار

درآمد هر شخص در شهر اوشاوا به طور میانگین ۳۹۵۶۴ دلار بوده و ۶ درصد جمعیت این شهر سالانه بیش از ۱۰۰ هزار دلار درآمد دارند. قشر کم درآمد شهر اوشاوا که ۱۱٫۴۴ درصد جمعیت این شهر را تشکیل می‌دهند، سالانه بین ۲۰۰۰۰ تا ۲۹۹۹۹ دلار درآمد دارند. البته عدد گفته شده در بالا میزان درآمد افراد بدون کسری مالیات می‌باشد. در صورتی که هزینه مالیات را از درآمد حذف کنیم این میانگین به ۳۳۶۰۲ دلار می‌رسد. درآمد ناخالص خانوار نیز در شهر اوتاوا به طور میانگین ۸۸۴۸۰ دلار می‌باشد.

۳-میزان مالیات بر درآمد

میزان مالیات بر درآمد در شهر اوشاوا ۱۵٫۱۱ درصد است که این میزان برابر با مالیات فدرال کشور کانادا می‌باشد.

۴-هزینه اجاره ماهیانه مسکن

در اشاوا میانگین هزینه ماهانه برای مساکن اجاره‌ای ۹۰/۹۲۵ دلار می‌باشد که به میانگین هزینه اجاره در کانادا که ۷۰/۹۲۵ می‌باشد بسیار نزدیک است؛ بنابراین شهر اشاوا از لحاظ هزینه سکونت جزو شهرهای متوسط کانادا به شمار می‌رود.

بیشتر بخوانید: اجاره خانه در کانادا

انواع مشاغل در کانادا

حال که با مزیت‌های کار در اوشاوا کانادا آشنا شدید، شاید این پرسش به ذهنتان برسد که چگونه می‌توانید موقعیت شغلی مورد نظر خود را در شهر اوتاوا پیدا کنید. روند پیدا کردن شغل در اوتاوا نیز همانند شهرهای دیگر کشور کانادا می‌باشد. در کانادا مشاغل به روش‌های مختلفی همچون استخدام دائمی، استخدام قراردادی یا فریلنسینگ، استخدام نیمه وقت و سایر روش‌ها مانند استخدام فصلی، داوطلبانه و … تقسیم بندی می‌شوند.در ادامه به طور مفصل با هر یک از این روش‌ها آشنا می‌شوید.

روش‌های مختلف کار در اوشاوا کانادا

۱-استخدام ثابت

در اوشاوا، بیشترین نوع استخدام متقاضیان، استخدام ثابت می‌باشد. در این موقعیت، کارمندان از حقوق پایه، امکانات مرتبط با سلامتی و در برخی موارد از پاداش‌ها و امکان بهره‌مندی از بخشی از سهام شرکت و … برخوردار خواهند شد؛ همچنین مشاغل دائمی و ثابت امکاناتی برای رشد شخصی و آموزش کارکنان خود مهیا می‌کنند. در این مشاغل برخی هزینه‌ها نظیر مالیات بر درآمد، بیمه کارکنان و بازنشستگی کانادا توسط شرکت و کارمندان پرداخت می‌شود؛ همچنین کارکنان در صورت از دست دادن شغل خود و در حالی که مقصر این اتفاق خودشان نباشند، از حمایت دولت برخوردار خواهند شد. موسسات آموزشی  و همینطور بخش‌های مختلف شرکت ژنرال موتورز از جمله پرمتقاضی‌ترین شغل‌های ثابت در شهر اوشاوا می‌باشند.

۲-استخدام قراردادی-فریلسنری

یکی دیگر از محبوب‌ترین روش‌های کار در اوشاوا کانادا، کار از طریق استخدام قراردادی می‌باشد. در این قراردادها هزینه ثابت بابت انجام پروژه به متقاضی یا فریلسنر پرداخت می‌شود. بر خلاف استخدام ثابت، طرح استخدام قراردادی به طور معمول شامل مزیت‌های اضافی نخواهد شد. همچنین فریلنسر هزینه‌ای به عنوان بیمه کارمندی پرداخت نخواهد کرد.

۳-کار به صورت نیمه وقت

بسیاری از مشاغل در کانادا و شهر اوشاوا به صورت نیمه وقت انجام می‌شوند. شغل‌هایی که با توجه به ماهیتشان به صورت دوره‌ای، هفتگی، کارهای شیفت عصر یا شب یا روزانه انجام می‌شوند. بسیاری از این شغل‌ها شغل‌های خدماتی، شغل‌های بیمارستانی، مغازه‌های غذایی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و … می‌باشند. میزان پرداختی این مشاغل محدوه گسترده‌ای دارد اما به طور معمول در دسته درآمدهای پایین قرار می‌گیرد (میانگین ۱۰٫۱۵ دلار کانادا در ساعت)

۴- کار به صورت داوطلبانه

بسیاری از کارفرمایان در کانادا به دنبال استخدام افراد با تجربه هستند. در صورتی که تجربه کافی در زمینه مورد نظر را نداشته باشید، می‌توانید از طریق کار به صورت داوطلبانه رزومه کاری خود را قویتر کنید.

چگونه در اوشاوا  کار پیدا کنیم؟

تا به اینجای مقاله با تاریخچه شهر اوشاوا، مشاغل پردرآمد، اطلاعات اقتصادی مهم و همچنین روش‌های استخدامی مختلف این شهر آشنا شدید. حال نوبت آن رسیده است که به یکی دیگر از دغدغه‌های مهاجرین یعنی نحوه پیدا کردن کار در اوشاوا کانادا بپردازیم. به طور کلی روش‌های زیادی برای کاریابی و جستجو مشاغل مرتبط با توانایی‌های متقاضیان وجود دارد. در ادامه با برخی از مهم‌ترین روش‌ها آشنا می‌شوید.

 

 

 

 

روش‌های مختلف کاریابی در اوشاوا

۱-اینترنت

امروزه اینترنت به یکی از موثرترین روش‌های پیدا کردن و اقدام برای مشاغل مختلف تبدیل گشته است. بسیاری از سایت‌های اینترنتی این امکان را فراهم کرده‌اند که متقاضی تنها با چند کلیک ساده بتواند شغل مورد نظر خود را پیدا کند. سایت هایی نظیر Monster، Workopolis و Hotjobs از منابع مهم اینترنتی برای کاریابی در کشور کانادا به شمار می‌روند. علاوه بر این سایت‌ها هر شهر و استان کانادا، سایت محلی مخصوص به خود را دارد که در آن علاوه بر کسب اطلاعات و اخبار روز شهر می‌توان موقعیت‌های شغلی موجود را نیز مشاهده کرد. برای مشاهده موقعیت‌های شغلی اوشاوا به وبسایت Oshawa.ca مراجعه نمایید. در این سایت‌ها می‌توانید انواع مشاغل تمام‌وقت، فصلی، پروژه‌ای و … را به راحتی پیدا کنید. در صورتی که هدف اصلی شما کار به صورت فریلنسری است در وبسایت‌های Freelancer.com،Upwork و Fiverr می‌توانید پروژه‌های مورد نظر خود را پیدا کنید. این سایت‌ها در سطح بین‌المللی پروژه‌های دورکاری را به متقاضیان خود ارایه می‌دهند.

۲-آژانس‌های استخدامی

آژانس‌های تبلیغاتی در سراسر کشور کانادا اقدام به استخدام متقاضیان کار می‌کنند. هر کدام از آژانس‌ها با توجه به موقعیت خود نیازهای خاصی از شرکت‌ها و افراد مختلف را برآورده می‌کنند.تمرکز آژانس‌های تبلیغاتی بیشتر بر حول قراردادهای کوتاه مدت می‌گردد. یکی از آژانس‌های تبلیغاتی معروف شهر اوشاوا آژانس CFRC DET OSHAWA می‌باشد.

۳- بانک شغلی HRSDC

مرکز منابع انسانی و ارتقای مهارت کانادا خدمات مختلفی برای متقاضیان کار در نظر گرفته است. از جمله این خدمات می‌توان به ورکشاپ‌های رزومه‌نویسی، مصاحبه‌های ماک و … اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت HRSDC مراجعه کنید.

۴-روزنامه‌ها و مطبوعات خبری

بسیاری از انجمن‌ها و روزنامه‌های محلی بخش مجزایی برای پیدا کردن آگهی‌های شغلی به خود اختصاص داده‌اند. علاوه بر آن، برخی مطبوعات به صورت اختصاصی اقدام به چاپ مجله‌های آگهی‌های شغلی کرده‌اند که آن‌ها را به یکی از بهترین منابع پیدا کردن کار در اوشاوا کانادا تبدیل کرده است. این روزنامه‌ها را می‌توانید در ایستگاه‌های مترو، روزنامه‌فروشی‌ها و یا مراکز HRSDC محلی پیدا کنید.

 مهاجرت کاری به اوشاوا با تراست

شهر اوشاوا یکی از بهترین مکان‌ها برای سکونت در کشور کاناداست. این شهر که به مهد صنعت خودرو و تجارت خز حیوانات تبدیل شده است، هر ساله توجه تعداد زیادی از مسافرین را به خود اختصاص داده است. پس از مطالعه کامل این مقاله، اطلاعات مورد نیاز برای شروع کار در اوشاوا کانادا را به دست آورده و می‌توانید با دیدی باز نسبت به آینده شغلی خود در این شهر تصمیم بگیرید.

 

منابع :

https://www.justlanded.com/english/Canada/Canada-Guide/Jobs/Types-of-Employment

http://www.areascore.ca/area/oshawa_on

https://en.wikipedia.org/wiki/Oshawa

https://www.justlanded.com/english/Canada/Canada-Guide/Jobs/Finding-a-job

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

شرکت پرستاری در ولنجک

استفاده از خدمات شرکت پرستاری سبب می‎شود تا به شیوه‎ایی راحتر از خدمات درمانی، مراقبتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *