خانه / تازه های صنعت هوایی و گردشگری / کار در حین تحصیل در کانادا

کار در حین تحصیل در کانادا

کار در حین تحصیل در کانادا

یکی از اولویت­ های بسیاری از افراد در زندگی بیمه­کردن آینده­شان است؛ و قدم اول در این فرایند کسب تحصیلات خوب برای به دست آوردن شغلی خوب در آینده است. ولی اگر راهی برای انجام هم­زمان این دو وجود داشته باشد چه؟

در کانادا، این راه قطعا وجود دارد! جواز تحصیل کانادا به دانشجویان اجازه­ ی کار در حین تحصیل در کانادا را می­ دهد، و درعین ­حال، در طول دوره ­ی تحصیل، به همسر آن­ها فرصت­های کاری ارائه می­دهد.

جواز تحصیل کانادا

شرایط موردنیاز برای کار درحین تحصیل

اگر بخواهید هم­زمان با درس­ خواندن کار کنید، باید شرایط تعیین ­شده توسط سازمان مهاجرت و شهروندی کانادا را داشته باشید. این شرایط عبارتند از:

باید دانشجوی تمام­ وقت یکی از موسسات زیر باشید:

یک موسسه­ ی دولتی مربوط به تحصیلات پس از دبیرستان، مانند یک کالج یا دانشگاه؛ یا

یک موسسه ­ی خصوصی مربوط به تحصیلات پس از دبیرستان که تحت همان قوانین و مقررات موسسات دولتی اداره می ­شود، و حداقل ۵۰ درصد بودجه­ ی خود را از دولت دریافت می­کند (درحال­ حاضر فقط موسسات آموزشی خصوصی سطح کالج در کبک موردقبول هستند)؛ یا

یک موسسه­ ی خصوصی کانادایی که طبق قوانین استانی حق اعطای مدرک دارد.

جواز تحصیلی معتبر.

روزی که دیگر تمام شرایط بالا را دارا نباشید نباید دیگر در دانشگاه کار کنید (مثلا اگر دیگر دانشجوی تمام­وقت محسوب نشوید).

به علاوه، برای کار در کانادا یا برای دریافت منافع و خدمات از برنامه ­های دولتی باید درخواست یک شناسه­ی بیمه ­ی اجتماعی (SIN) از سرویس کانادا دهید.

همسر شما چگونه می ­تواند در کانادا کار کند

اگر شما یه فکر مهاجرت به ­همراه همسرتان هستید، خیالتان راحت باشد که او نیز می­تواند در کانادا کار کند. شرایط موردنیاز برای این امر دقیقا همان است که در بالا ذکر شد، و همسرتان تنها نیاز دارد درخواست جواز کاری باز دهد. فایده­ی اصلی این نوع جواز این است که برای دریافت آن نیاز به ارائه­ ی پیشنهاد کاری یا نظر بازار کاری سرویس کانادا وجود ندارد.

بدین­ شکل، شما می­توانید به همراه هم یک سبک زندگی پایدار بسازید، و نیز خود را برای آینده آماده کنید. ممکن است زمانی که تحصیل خود را به اتمام برسانید دلتان بخواهد برای همیشه در کانادا بمانید. در این صورت، می­توانید هر دو در دسته­بندی کلاس تجربه­ ی کانادا و سپس برای اسکان دائم اقدام کنید.

کار دانشجویی در کانادا

شرایط کار دانشجویی در کانادا

 • دانشجویان بین‌المللی در کانادا حداکثر ۲۰ ساعت در هفته می‌توانند کار دانشجویی انجام دهند اما در دوره تعطیلات دانشگاه، امکان کار برای ۴۰ ساعت نیز وجود دارد.
 • ساعت تعیین شده برای دانشجویان تمام وقت است.
 • برای انجام کار دانشجویی نیازی به دریافت ویزای کاری کانادا ندارید.
 • لازم نیست کار دانشجویی مرتبط با رشته تحصیلی شما باشد.
 • دانشجو در رابطه با مکان انجام کار دانشجویی با محدودیت مواجه نیست و می‌تواند با هر کارفرمایی و در هر ایالتی در کانادا همکاری نماید.
 • تا زمانی که برنامه تحصیلیتان در کانادا شروع نشده نمی‌توانید به کار دانشجویی بپردازید.
 • کار دانشجویی نمی‌تواند تمام وقت باشد
 • ارائه رزومه به کارفرمای کانادایی

مزایای انجام کار دانشجویی در کانادا

 • انجام کار در حین تحصیل، منجر به آشنایی دانشجو با کارفرمایان کانادایی می‌شود و شرایط مناسبی را برای ورود دانشجو به بازار کار کانادا بعد از پایان تحصیل فراهم می‌کند.
 • مانند سایر کارکنان در کانادا از مزایایی برخوردار می‌شوید. مثلا دستمزد شما از حداقل حقوقی که به کارکنان در آن ایالت تعلق می‌گیرد کمتر نخواهد بود.
 • در دوره کار دانشجویی، مهارت‌هایی را می‌آموزید که ممکن است به صرف گذراندن واحدهای درسی در دانشگاه به دست نیایند. البته در صورتی که کار دانشجویی با رشته تحصیلیتان مرتبط باشد.
 • ایجاد و تقویت اعتماد به نفس برای ورود به بازار کار بعد از پایان تحصیل
 • یادگیری نحوه برخورد با کارفرمای کانادایی

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

سایت های کاریابی کانادا

سایت­ های تخصصی یافتن شغل در کانادا کاریابی در کانادا ، اگر منابع درستی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *