خانه / تازه های صنعت هوایی و گردشگری / ۹ کاری که می توانید در تورنتو، رایگان انجام دهید!

۹ کاری که می توانید در تورنتو، رایگان انجام دهید!

دنبال گشت زنی در تورنتو هستید بدون اینکه ذره ای خرج کنید؟

خوب شما به یک شهر بزرگ و جدید، داخل یک کشور جدید آمده اید و عجول و مضطرب هستید. دنبال دست و پا کردن یک شغلید، دنبال جایی برای زندگی هستید، یک قرار داد برای تلفن همراهتون و کلی چیز دیگر. اما زمانی را صرف نمی کنید برای اینکه خانه ی جدیدتان را بهتر بشناسید.

ما نیز آنجا بوده ایم؛ اواخر سال ۲۰۱۴ به تورنتو آمدیم و این، ۹ تا از بهترین کار هایی هست که می شود داخل شهر تورنتو کانادا ، مجانی انجامش داد تا خانه و شهر جدیدتان را بهتر بشناسید.

گردش در تورنتو

 ۱- مشاهده کار های فوق العاده ای که می شود انجام داد؛ از طریق کتابخانه ی محلی خودتان!

تورنتو خاستگاه موزه های جهانی و نمایشگاه های هنریست؛ مثل موزه ی رویال اونتاریو.

می توانید به صورت رایگان از طریق کتابخانه ی خودتان، به آن ها دسترسی داشته باشید.

تورنتو میزبان بهترین موزه ها و نمایشگاه های کاناداست مثل موزه ی رویال اونتاریو ( ROM ) و نمایشگاه هنری اونتاریو.

می دانستید که می توانید بدون اینکه پولی پرداخت کنید وارد آن ها و دیگر جاذبه ها بشوید؟ اگر اینطور نبود، به کتابخانه ی عمومی تورنتو بروید، عضو آنجا بشوید و بعد از موزه ها استفاده کنید.

۲-تور های پیاده روی در تورنتو

بهتر نیست که منظره های تورنتو را با قدم هایتان طی کنید؟

تعدادی تور رایگان پیشنهادی وجود دارد؛ از عالی ترین آن ها که توسط افراد آگاه تور ها پیشنهاد شده، مثل پیاده روی های داوطلبانه ی جین گرفته،

تا سیاحت تاریخی و معماری از چشم اندازهای ) ROM ) و فرصت هایی که در طول گشت زنی داخل شهر، توسط راهنما های سفر پیشنهاد می شود.

هم چنین از تورنتو اغلب به عنوان « شهر محله ها » نام برده می شود پس چرا خود تو دست به کار نشوی و این محله ها را با پای پیاده نگردی؟ الماس های غیر قابل تصوری آنجا وجود دارد؛ در چهارمین شهر بزرگ آمریکای شمالی!

۳- استفاده ی حداکثری از فصل زمستان در تورنتو

هوای تورنتو در فصل زمستان، مقداری سرد می شود اما اشتباه نکنید وقت خواب زمستانی نیست!

تورنتو قطعا در این فصل سرد خواهد بود. اما به خواب نروید! بیرون بیایید و سرمای اون رو در آغوش بگیرید. به علاوه کارهای زیادی هست که می توانید داخل تورنتو، وقتی که هوا سرد می شود، انجام دهید.

زمین های اسکیت روی یخ، در طول زمستان در این شهر دائر خواهد بود. فقط اسکیت های خودتان را همراه داشته باشید یا اصلا نه، اگر اسکیتی نداشتید، می توانید آنجا تعدادی را اجاره کنید.

در ساحل گشتی بزنید و از دیدن مجسمه های قرار داده شده در خط ساحلی که با یخ ساخته شده اند، شگفت زده شوید یا اینکه از منظره ی یخ زده ی برکه ی اونتاریو، لذت ببرید.

همچنین، شما کجا می توانید برکه های یخ زده ی محلی رو پیدا کنید که بشود روی آن ها هاکی بازی کرد؛ اون هم وقتی که از کفش های معمولی، به عنوان تیر دروازه استفاده می کنند؟!

 

۴-از پارک محلتان در تورنتو لذت ببرید!

حدود ۱۵۰۰ پارک در تورنتو وجود دارد و پارک بالا (   -High parkتصویر بالا ) از بقیه ی آن ها، به مراتب وسیع تر است. اگر می خواهید بدانید که چه کاری را در تورنتو انجام دهید، چرا وسایل پیک نیک یا اسکیت هایتان را بر نمی دارید و بیرون نمی روید؟

در تمام فصول، چیز هایی را که پیشنهاد شده بگردید و کشف کنید. از پیاده روی بر روی دریاچه ی یخ زده ی گرنادیر گرفته، تا شکوفه های زیبای گیلاس در فصل بهار، باغ وحش رایگان در تابستان و رنگ های جذاب و دیدنی فصل پاییز.

۵-در های بسته را باز کنید!

می دانید ماشین های ترانزیت در تورنتو، وقتی که داخل خیابان ها نیستند، کجا هستند؟ « در های باز تورنتو » ( Doors Open Toronto ).

آیا تا به حال تصور کرده اید که پشت صحنه ی بسیاری از سازه ها و مکان های مطرح تورنتو، چه چیزی می گذرد؟

خب، پس بیش از این فکر نکنید! خودتان را آماده کنید برای استقبال از « در های باز تورنتو »، اواخر ماه می، زمانی که بیش از ۱۵۰ ساختمان و منطقه ی مهم شهر، جواز ورود رایگان دارند.

پس اگر می خواهید که با تمام وجود، کوهی از شکر خام را لمس کنید، بررسی کنید که چه زمانی قطار های تورنتو راهی می شوند و خودتان را با آن تطبیق دهید. یا اینکه از منظره های تورنتو، طوری دیدن کنید که انگار برای اولین بار است که آن ها را تجربه می کنید. حال دیگر می دانید که زمان فرا رسیدن ماه می، باید چه کار هایی انجام دهید.

بیشتر بخوانید: رستوران های ایرانی تورنتو

۶-شهر تورنتو را از زیر پا بگذرانید

تورنتو ممکن است تکه های عظیم فولادی و بتنی به هم پیوسته، آنگونه که شما فکر می کنید، نباشد!

اگر به دقت در شهر گشت و گذار کنید، متوجه ی تعداد زیادی از دره های عمیق و تنگ می شوید. پس آماده شوید و خود را در طبیعت رها کنید. مطمئن هستم که خیلی زود خود شهر را فراموش می کنید.

این دره ها، گزینه های بسیار مناسب برای کمپ های فصلی هستند؛ از دره های یخی زمستانی گرفته، تا دره های پر آب و با طراوت فصل تابستان.

نمی دانید که ماه های گرم تورنتو را چگونه بگذرانید؟ پس سوار دوچرخه ی خود شوید و این دره ها را از جاده ی خارق العاده ی ۹ کیلومتری، طی کنید یا در مسیر های کنار ریل های آهن، قدم بزنید.

۷-از سواحل تورنتو دیدن کنید:

منطقه ی اسکاربرو بلافس ( Scarborough Bluffs ) در تورنتو، تعدادی ساحل معروف دارد.

بله، تورنتو ساحل هم دارد! البته مهاجران جدید، ممکن است از آن ها چیزی ندانند.

از ساحل چری ( Cherry Beach ) گرفته تا آن هایی که در منطقه ی اسکاربرو بلافس هستند، همه ی آن ها فرصت های بسیار هیجان انگیزی می باشند.

شما می توانید از گذرگاه های موجود در جزایر تورنتو، عبور کنید، صبح خود را در ساحلی اجباری و بعد از ظهر را در ساحلی به انتخاب خودتان بگذرانید.

اما متاسفم! این یکی رایگان نیست و برایتان ۸٫۱۹ دلار هزینه خواهد داشت!

گردش در تورنتو

۸-نقش و نگارهای زیبای روی دیوار ها را کشف کنید

اثر « چشم فریبنده » کار دست یکی از نقاشان با استعداد تورنتو ( تصویر بالا).

دنبال دست یافتن به آثار فرهنگی، بدون کوچک ترین زحمتی هستید؟

پس حتما از چشم انداز هنری تورنتو و نقاشی های دیواری در خیابان گرافیتی( Graffiti Alley) و مناطق محلی، دیدن کنید.

چه به هنر علاقه مند باشید و چه نه، نمی توانید انکار کنید که این حجم از آثار هنری، چقدر خلاقانه و خارق العاده است!

در طول گشت زنی در این مناطق، چرا از کویین وست غربی ( West Queen West ) دیدن نکنید؟ آنجا، خاستگاه خرده فروشان مستقل خانگی و گالری های پنهان است.

بیشتر بخوانید: کار در تورنتو

۹-برای دیدن یک جشنواره در تورنتو، داوطلب شوید!

یکی از بهترین راه ها برای آشنا شدن با افراد جدید و تجربه کردن تعدادی از جشنواره های خارق العاده ی تورنتو، این است که داوطلب شوید. جشنواره هایی مثل جشنواره ی بین المللی فیلم تورنتو ( TIFF ) و جشنواره ی کمدی « فقط برای خنده » ( Just For Laughs )، هر ساله داوطلب می پذیرند.

به عنوان یک داوطلب، در آن ها ثبت نام کنید تا بتوانید شانس یافتن دوستان جدید، کسب تجربیات حرفه ای و حتی تماشای فیلم ها، کنسرت ها و نمایش ها را به طور رایگان داشته باشید.

 

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

سایت های کاریابی کانادا

سایت­ های تخصصی یافتن شغل در کانادا کاریابی در کانادا ، اگر منابع درستی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *