خانه / تازه های صنعت هوایی و گردشگری / ۹ راه برای راه اندازی یک آژانس مسافرتی

۹ راه برای راه اندازی یک آژانس مسافرتی

آژانس مسافرتی

آیا برای شروع یک آژانس مسافرتی برنامه ریزی دارید؟ این یک کسب و کار پر سود است. اما شما باید آماده رقابت با همه نقاط در بازار خود باشید. مردم به دلیل خدمات و منابع با کیفیت ترجیح می دهند از خدمات شرکت های قدیمی و پایدار استفاده کنند. بنابراین، باید در روزهای اول شروع یک آژانس مسافرتی آماده باشید که موانع را کنار بگذارید. ممکن است چند ماه طول بکشد تا آنکه شروع به درآمدزایی کنید. پس، شما باید یک طرح بازاریابی را ایجاد و پیاده سازی کنید و یک تیم متخصص حرفه ای را استخدام کنید؛ در اینجا ۹ راه آسان برای شروع یک آژانس مسافرتی به شما خواهیم گفت:

پیدا کردن توجیه خود

نوع آژانس مسافرتی را که می خواهید راه اندازی کنید پیدا کنید.کسب و کار مسافرتی گسترده است، زیرا نیازهای مختلف مسافرت مردم را پوشش می دهد. منابع کوچک شما نمی توانند اکثر مناطق کسب و کار سفر را پوشش دهند. بنابراین، توجیه خود را پیدا کنید. با انجام برخی از تحقیقات به راحتی میتوان نیازهای سفر محلی خودتان را بشناسید. به عنوان مثال، افرادی که در محل شما هستند ممکن است نیاز به آژانس هایی داشته باشند که مقصد ماجراجویی را برایشان فراهم می کند و ماه عسل هایی را دوست دارند که در آن به پیاده روی بپردازند به جای آرامش در ساحل. به نیازهای خاص مردم در شهر خود فکر کنید تا بتوانید موانع را پیدا کنید.

آژانس مسافرتی

یک برنامه موثر داشته باشید

اولا می دانید که طرح کسب و کار شما بیشتر برای موفقیت در اجرای آن از جمله آژانس مسافرتی اهمیت دارد. یک طرح کسب و کار، همه چیز در مورد داشتن یک نقشه راه است که شما در روزهای آینده  آن را می پیمایید. بنابراین، یک تصویر واضح داشته باشید که چگونه می توانید با مسائل مالی مهم کسب و کارتان مقابله کنید و در صورت نیاز به استخدام یک کارمند یا تجهیزات، هزینه کنید. اگر بخواهید یک آژانس مسافرتی خانگی بسازید یا به دنبال یک آژانس مسافرتی میزبان هستید، بسته به انتخاب آن، برنامه ریزی کنید. توجه داشته باشید که برای برنامه ریزی آژانس مسافرتی، باید زمان زیادی را صرف کنید. در طول این دوره، شما باید در رویدادهای صنعتی شرکت کنید و در مورد محصولات مهم یا خدماتی که میخواهید راه اندازی کنید مطلع شوید.

انجام برخی از ورزش ها با نام تجاری

ساختار برند یک تمرین مهم برای هر کسب و کار است. هنگام تبدیل شدن به یک نام تجاری است که یک کسب و کار می تواند اعتماد را در مورد محصولات یا خدمات خود در قلب و ذهن مصرف کنندگان ایجاد کند. اما ایجاد یک تصویر با نام تجاری قوی آسان نیست. درابتدا، شما باید لوگوی مسافرتی منحصر به فرد برای شرکت خود داشته باشید. لوگو یک نماد تجاری است که ارزش های تجاری شرکت و پیام های تبلیغاتی را نشان می دهد.

اطمینان حاصل کنید که آژانس مسافرتی شما یک لوگوی جذاب دارد که می تواند یک پیام را برای مشتریان خود ارسال کند. اگر ایجاد لوگو را گران قیمت یافتید، ساخت لوگوی مسافرتی خود را به سیستم عامل هایی مانند Design hill  بدهید. این یک بازار پیشرو است که شما می توانید مسابقه طراحی خود را ایجاد و کار طراحی خود را در یک هفته یا بیشتر در یک قیمت مقرون به صرفه انجام دهید. پیدا کردن استراتژی تبلیغاتی آژانس مسافرتی باید به طوری که می خواهید تعیین شود، به طوری که نشان دهد، چه کسی هستید و چگونه باید شرکت خود را در بازار مورد نظر ارایه دهید.

پوشش تمام جنبه های قانونی

اگر چه بر خلاف شروع کسب و کارهای دیگر مانند آبجوسازی و یا ایجاد داروخانه، هیچ خط قرمز قانونی در راه اندازی یک آژانس مسافرتی وجود ندارد، اما هنوز به برخی اسناد نیاز دارید. هر دولت وشهری نیاز به مجوز خاصی دارد. مثلا، شما نیاز دارید یک مجوز برای فروش بلیط هواپیما سفر در تهران، مشهد، کرمانشاه، اهواز و اصفهان بگیرید. ممکن است لازم باشد مجوزهای عمومی را نیز برای این کار دریافت کنید

آژانس مسافرتی

بدست آوردن دارایی

هنگام راه اندازی آژانس مسافرتی خود، استراتژی مالی خود را هم می دانید. شما ممکن است آژانس خود را از یک مقیاس کوچک، احتمالا از خانه شروع کنید. در این مورد، اعضای خانواده و همسالان شما می توانند از شما حمایت مالی کنند. اما اگر می خواهید از یک دفتر و با برخی از کارکنان شروع کنید، باید به طور جدی در مورد دریافت وجوه فکر کنید. شما باید برخی از هزینه های مربوط به بازاریابی آنلاین و آفلاین را بدانید؛ به عنوان مثال، یک وب سایت کسب و کار برای بازاریابی آژانس مسافرتی خود در وب لازم دارید. طراحی وب سایت شما باید به گونه ای باشد که کاربر پسند باشد و تمام اطلاعات مربوط به خدمات شما را داشته باشد. شما نیاز به مقدار زیادی از سرمایه برای حفظ وب سایت خود در رتبه بندی بالا درجستجوی گوگل دارید. برای نیازهای روزافزون شما در کمک مالی، شما باید به بودجه سرمایه گذاری توجه کنید. شما همچنین می توانید وام ها و خطوط اعتباری را برای این کار بررسی کنید.

انتخاب محل درست

هنگامی که شما طرح کسب و کار، استراتژی بازاریابی و چیزهای دیگر را در جای خود قرار داده اید، زمان تصمیم گیری در مورد مکانی مناسب برای آژانس مسافرتی شما فرا رسیده است. اگر شما کسب و کار فردی خود را از خانه اجرا نمی کنید، پس باید محل مناسب خود را پیدا کنید تا آژانس مسافرتی خود را برای عموم ارائه دهید. هنگام پیدا کردن محل کسب و کار، ترافیک رفت وآمد یکی از ملاحظات است. اما مهمترین مورد این است که فضای اداری کافی برای جابجایی کارکنان و توسعه های آینده شما وجود داشته باشد و محل انتخابی باید تصویر نام تجاری شما را منعکس کند.

ارتقاء آژانس مسافرتی

شما به رقابت کسب و کار مسافرت در بازار محلی خود ادامه خواهید داد. اطمینان حاصل کنید که کسب و کار شما برای اکثر روزها برای مردم در محلی قابل مشاهده باشد. بنابراین، در اسرع وقت طرح تبلیغاتی کسب و کار را برای آژانس خود ایجاد کنید. شما پول زیادی برای تبلیغات و بازاریابی صرف خواهید نمود. اما ابتدا باید یک طراح  کارت مناسب برای کسب و کار خلاق آژانس مسافرتی خودتان داشته باشید. طراحی کارت باید به گونه ای باشد که کسب و کار شما را برای ایجاد یک اثر پایدار روی گیرندگان کارت معرفی کند. همچنین تمرکز بر ایجاد مقدار زیادی از فعالیت های بازاریابی جهت ارتقاء کسب و کار خواهید داشت. تبلیغ در روزنامه های محلی داشته و آگهی های خود را در بیلبورد ها در معرض دید عموم قرار دهید.

آژانس خود را در کانال های اجتماعی قرار دهید

شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام جایی است که مشتریان آژانس مسافرتی شما در آن قرار دارند. آن ها در بسیاری از شبکه های اجتماعی فعال هستند. شما باید کسب و کار سفر خود را در میان این افراد انجام دهید. بنابراین، ابتدا یک صفحه رسانه اختصاصی اجتماعی برای هر کانال برجسته اجتماعی ایجاد کنید. برای مثال، یک صفحه اینستاگرام عالی، صفحه تلگرام، صفحه  لینکدین و صفحات دیگر ایجاد کنید. این صفحه های رسانه های اجتماعی باید قادر باشند بازدید کنندگان خود را به مشتریان وفادار خود تبدیل کنند. سعی کنید همیشه در این صفحات اجتماعی به روز باشید و به نظرات کاربران پاسخ بدهید.

تمرکز در ایجاد ارتباط با مشتری

هیچ کسب و کاری نمی تواند بدون توجه به ایجاد اعتماد بین مشتریان رشد کند. آژانس مسافرتی باید اقداماتی را برای ایجاد روابط با مشتریان مختلف که از آژانس شما استفاده کرده اند یا احتمالا در آینده نزدیک استفاده خواهند کرد، انجام دهد. اطمینان حاصل کنید که کارکنان خود را در مورد چگونگی برخورد با مهمانان مسافر خود در حالی که از تعطیلات خود لذت می برند، آموزش داده اید. آشپز محلی شما، راهنماهای تور و رانندگان، تمام کارکنان باید از ارزش برخورد با مشتریان خود آگاه باشند. اگر مشتریان با بعضی از شکایات به صورت آفلاین یا آنلاین به وب سایت شما آمده اند، آنها را حل و فصل کنید و مسائل آن ها را برطرف کنید.

در نتیجه، شما باید طرز تفکر گردشگری خود را پیدا کنید و طرح کسب و کار خود را ایجاد کنید. مکان خوب و بودجه کافی برای شروع لازم است. شما باید منابع بازاریابی قابل توجهی را مانند لوگو، کارت های کسب و کار، وب سایت ها و بسیاری دیگر، برای ترویج کسب و کار مسافرتی خود ایجاد نمایید. آژانس کی سفر در سال ۱۳۹۷ شروع به فعالیت کرد و در مسیر آسان کردن فرآیند خرید و ارائه‌ی خدمات گردشگری گام نهاد. سامانه‌ی جست‌وجوی بلیط و خدمات مسافرتی کی‌ سفر، تحت‌نظر آژانس مسافرتی تک ستاره‌ی پاسداران، که در سال ۱۳۸۴ توسط سید حسین خابنما تأسیس شد، فعالیت دارد. این آژانس اکنون با اجرای مستقیم تورهای داخلی و خارجی و در اختیار داشتن قسمت بزرگی از بازار پرواز، هتل و تورهای داخلی و خارجی کشور، با افتخار عنوان بزرگ‌ترین مجموعه‌ی عرضه‌ی خدمات گردشگری در ایران را به دوش می‌کشد. از جمله خدمات کی سفر می توان به بلیط چارتر تهران مشهد ، بلیط چارتر تهران کیش ، بلیط چارتر تهران اهواز ، بلیط چارتر مشهد کیش ، بلیط چارتر تبریز مشهد ، بلیط چارتر اهواز مشهد ، بلیط چارتر تهران استانبول ، بلیط چارتر تهران نجف و… اشاره کرد.

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

شرکت پرستاری در ولنجک

استفاده از خدمات شرکت پرستاری سبب می‎شود تا به شیوه‎ایی راحتر از خدمات درمانی، مراقبتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *