خانه / تازه های صنعت هوایی و گردشگری / با جشن های مردم کانادا آشنا شوید !

با جشن های مردم کانادا آشنا شوید !

در این نوشته از وب سایت اپلای استار همراه ما باشید تا معروف ترین جشن هایی که در فرهنگ مردم کانادا وجود دارد را معرفی نماییم. اپلای استار مرجع اطلاعات کامل در خصوص شرایط تحصیل پزشکی در کانادا ، شرایط تحصیل در دانشگاه های کانادا ، شرایط تحصیل در دبیرستان های کانادا ، شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا و… می باشد. به راحتی می توانید با مراجعه به وب سایت اپلای استار به روز ترین اطلاعات راجع به زندگی دانشجویی و همچنین تحصیل در کانادا را بیابید. در ادامه همراه ما باشید.
مردم کانادا برای جشن‌هایی مانند تولد و کریسمس ارزش زیادی قائل هستند و معمولا این جشن‌ها با شکوه برگزار می‌شوند. وقتی کریسمس فرا می‌رسد مردم با شکلات یا شیرینی به دیدار یک‌دیگر می‌روند. بنابراین اشخاصی هم که مقیم کانادا هستند بهتر است به این سنت احترام بگذارند و اگر قصد رفتن به منزل دوست خود را دارند بهتر است با یک جعبه شیرینی یا شکلات به منزل دوست خود بروید و کریسمس را به او تبریک بگویید. معمولا هدیه قبل از صرف شام تقدیم می‌شود.

جشن های کانادا

کانادایی‌ها هدیه را در همان زمانی که دریافت می‌کنند باز می‌کنند. در کانادا اگر قصد دارید برای تولد دوست خود هدیه تهیه کنید یا برای موفقیت او در یک رشته تحصیلی یا ورزشی با خرید هدیه او را غافلگیر کنید نباید هیچ‌گاه پول نقد به او بدهید. در واقع دادن پول نقد در کانادا امر مرسومی نیست و حتی ممکن است بی احترامی تلقی شود. بنابراین بهتر است که متناسب با سن دوست خود برای او هدیه بخرید. وقتی برای یک جشن به خانه یک دوست کانادایی دعوت می‌شوید برای صرف شام باید به نحوه دست گرفتن چاقو و چنگال خود دقت کنید. در کانادا مخصوصا در مناطق انگلیسی زبان مردم به هنگام صحبت کردن، حرف یک‌دیگر را قطع نمی‌کنند. در واقع اگر زمانی که شخصی در حال صحبت کردن است صحبت او را قطع کنید این رفتار مودبانه تلقی نخواهد شد. البته در مناطق فرانسه زبان مانند ایالت کبک ممکن است که شما این رفتار را از بعضی از مردم مشاهده کنید. به طور کلی مردم کانادا از سطح فرهنگ بالایی برخوردار هستند اما در هر کشوری تعدادی از مردم هنجار شکن هستند و کانادا نیز از این مقوله مشتثنی نیست. در کانادا مردم به هنگام ملاقات یکدیگر در جشن‌ها به یکدیگر دست می‌دهند و در این زمان به طرف مقابل خود نگاه می‌کنند.

جشن های کانادا

یکی از جشن‌های پر طرفدار و مشهور در کانادا جشن ولنتاین است. این جشن در روز ۱۴ فوریه برگزار می‌شود. جشن ولنتاین جشنی است که به افتخار قدیس والنتین در کلیسا‌های کاتولیک برگزار می‌شده است. این جشن برگرفته از سنت‌های روم باستان و مسیحیت است. در این روز دختر و پسر‌هایی که عاشق یکدیگر هستند برای طرف مقابل هدیه یا گل سرخ می‌خرند. در این روز زوج‌ها نیز به همسر خود هدیه می‌دهند و با یکدیگر شام می‌خورند. این روز در کانادا تعطیل رسمی محسوب نمی‌شود. زوج‌ها در این روز معمولا به یک رستوران یا یک مکان رمانتیک می‌روند و به طرف مقابل ابراز احساسات کرده و به نوعی از آشنایی با یکدیگر احساس خوب خود را ابراز می‌کنند. هدیه‌ای که در این روز داده می‌شود یک هدیه متقابل است. به این معنا که هم شوهر به همسر خود هدیه می‌دهد و هم زن به شوهر خود هدیه‌ای را تقدیم می‌کند. این جشن فقط مختص زوج‌های جوان نیست و حتی ممکن است اشخاصی هم که چند سالی از ازدواجشان گذشته این روز را با همسر خود جشن بگیرند و به یکدیگر هدیه بدهند و ابراز احساسات کنند. به علاوه در این روز دختر و پسر‌هایی که هم که قصد ازدواج با یکدیگر را دارند جشن می‌گیرند و از این که با یکدیگر آشنا شده‌اند و شریک زندگی خود را پیدا کرده‌اند احساس خوب خود را بیان می‌کنند و لحظات عاشقانه‌ای را خلق می‌کنند.
یکی دیگر از جشن‌های مردم کانادا روز جمعه خوب است. علت جشن گرفتن این روز این است که مردم اعتقاد دارند این روز متعلق به حضرت مسیح است. لازم به ذکر است که در کانادا دین اکثر مردم مسیحیت است و روز‌های مرتبط با دین و مذهب در این کشور نیز مهم تلقی می‌شود و ممکن است جشن یا برنامه خاصی برای این روز تدارک دیده شود. یکی دیگر از روز‌های مهم در کانادا که معمولا با برپایی جشن همراه است روز یکشنبه پاک نام دارد. این روز در تقویم کانادا اواخر مارچ یا اوایل آپریل است. کانادایی‌ها معتقدند که یکشنبه پاک روز رستاخیز حضرت مسیح است. یکشنبه پاک روز بسیار گرامی در کانادا محسوب می‌شود و در این روز معمولا دوستان و اشنایان دور یکدیگر جمع می‌شوند و ساعاتی را با هم سپری می‌کنند. یکی دیگر از جشن‌های مهم در کانادا جشن ویکتوریا است که یادبودی برای ملکه ویکتوریا محسوب می‌شود.

جشن نور در ونکوور

جشن نور که در تابستان و در بخش رودخانه‌ای شهر ونکوور برگزار می‌شود یکی از مهمترین جشن‌های دریایی در دنیا محسوب می‌شود. در این فستیوال زیبا و مهیج با استفاده از تکنولوژی برتر نقش‌های زیبایی به نمایش در می‌ایند و شما می‌توانید با شنیدن موسیقی زیبا از تماشای اشکال زیبایی که با نور ایجاد می‌شوند لذت ببرید.

فستیوال بین المللی فیلم تورنتو

این فستیوال که مختص فیلم‌های سینمایی است در سطح جهانی از اعتبار خاصی برخوردار است و بیشتر هنرمندان برای بازی در این فیلم‌ها برنامه‌ریزی دقیقی انجام می‌دهند و شاید بتوان گفت یکی از مهمترین صحنه‌هایی است که یک هنرمند می‌تواند توانایی خود را به نمایش بگذارد. در این فستیوال بین المللی از سر تا سر دنیا فیلم‌های زیادی به نمایش در می‌آید و کارگردان‌ها به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. حضور در این فستیوال منوط به تهیه بلیط است و شما می‌توانید بسیاری از هنرمندان معروف را در این فستیوال بین المللی فیلم تورنتو از نزدیک ببینید. بعضی از فیلم‌هایی که در سطح جهانی مشهور هستند و جزء فیلم‌های پر فروش محسوب می‌شده‌اند برای اولین بار در این فستیوال به نمایش در آمده‌اند. مردم کانادا از این فستیوال به دلیل شباهت ان با فضای هالیوود بسیار استقبال می‌کنند و مردم زیادی هم که علاقه‌مند به هنر نمایشی هستند از سر تا سر دنیا برای تماشای ان به کانادا سفر می‌کنند.

جشن های کانادا
فستیوال گل لاله

این فستیوال زیبا و رویایی در شهر آتاوا در کانادا برگزار می‌شود. اواخر فصل زمستان در شهر اتاوا برف‌ها ذوب می‌شوند و گل‌های متنوع و رنگارنگی سر از خاک بر می‌دارند. در این روزها اتاوا تبدیل به بهشت گردشگران و حتی خود مردم کانادا می‌شود. شاید از خود بپرسید که چگونه این تعدادگل زیبا در شهر اتاوا رویش پیدا می‌کنند. در پاسخ باید گفت که این گل‌های زیبا، هدیه پادشاه هلند به کشور کانادا است بابت پناه دادن به شاهزاده هلندی در جریان جنگ جهانی دوم.

فستیوال زمستانی وینترلود

این جشن زیبا در سه هفته اول ماه فوریه برگزار می‌شود. در این فستیوال انواع حرکات نمایشی و تفریحی انجام می‌شود و تماشاگران از تماشای آن لذت می‌برند. در این جشن هنرمندان حضور پیدا می‌کنند و با ساخت مجسمه‌های یخی هنرنمایی می‌کنند. در واقع می‌توان گفت که این فستیوال تبدیل به یک نمایشگاه از مجسمه‌های یخی می‌شود. برگزاری مسابقه اسکی روی یخ یکی از تفریحات جذاب مردم کانادا محسوب می‌شود که در این فستیوال تبدیل به یک رقابت جذاب شده است. در این جشن جذاب بعضی مواقع گروه‌های موسیقی هم حضور پیدا می‌کنند و فضا را با اجراهای زیبای خود دلنشین‌تر می‌کنند. در این فستیوال بعضی از مجسمه‌ها از زیبایی خاصی برخوردار هستند. بعضی از هنرمندان با استفاده از برف اتومبیل می‌سازند و تفریح بسیار جذابی را برای کودکان ایجاد می‌کنند. کودکان با نشستن داخل اتومبیل و با عکس گرفتن و بازی کردن از این فستیوال لذت می‌برند.

فستیوال کارناوال زمستانی کبک

این فستیوال در اواخر ماه ژانویه و اوایل فوریه برگزار می‌شود. این فستیوال یکی از بزرگترین جشن‌های دنیا در برف است. سرسره‌های برفی که در شهر کبک ساخته می‌شود در دنیا کم نظیر است. شهر کبک از زیبایی خاصی برخوردار است و در زمان برگزاری جشنواره زمستانی زیبایی ان دو چندان می‌شود. این جشنواره با مجسمه‌ها و تفریحات مهیجی که ایجاد می‌کند شهر کبک را تبدیل به یک شهر رویایی زمستانی می‌کند. شهر کبک در این فستیوال بسیار جذاب است و تبدیل به یک مکان مهیج هم برای مردم ساکن کبک و هم گردشگران می‌شود. حرکات نمایشی که در این فستیوال برگزار می‌شود بسیار جذاب هستند و شاید بتوان گفت بهترین حرکات نمایشی در دنیا در این فستیوال برگزار می‌شود. مجسمه‌هایی که در این فستیوال ساخته می‌شود بسیار هنرمندانه هستند و با لباس‌های محلی که به این مجسمه‌ها پوشانده می‌شود گردشگران با لباس‌های محلی استان کبک آشنا می‌شوند. در واقع می‌توان گفت که این فستیوال کمک زیادی به شناساندن فرهنگ مردم کانادا به خصوص ساکنین کبک به گردشگران می‌کند.

فستیوال غذای taste mtl

در این فستیوال رستوران‌های مختلف کانادایی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و با ارائه غذاهای مختلف سعی در برتر نشان دادن رستوران خود نسبت به سایر رقبا دارند. با شرکت در این جشن بزرگ شما می‌توانید با سلیقه غذایی مردم کانادا آشنا شوید و غذاهای خوش مزه و متفاوت کانادایی را تست کنید. در این رقابت هر رستورانی که بتواند به رتبه‌های اول دست پیدا کند احتمالا مشتریان بیشتری را به رستوران خود جذب خواهد کرد. به طور کلی تمام رستوران‌هایی که در این رقابت شرکت می‌کنند سعی دارند تا بهترین غذاهای خود را که توسط بهترین اشپز رستوران پخته شده است به معرض نمایش بگذارند به همین دلیل رقابت بسیار تنگاتنگ است و به دست اوردن رتبه‌های اول کار بسیار سختی محسوب می‌شود به این دلیل که بیشتر رستوران‌هایی که در این فستیوال شرکت می‌کنند جزء رستوران‌هایی هستند که غذای ان‌ها در کانادا معروف است.

فستیوال اتش بازی مونترال

در این فستیوال بزرگ که در عرصه جهانی از جایگاه حائز اهمیتی برخوردار است کمپانی‌های زیادی برای اجرای حرکات نمایشی حاضر می‌شوند و میلیون‌ها تماشاگر از سر تا سر دنیا نیز برای تماشای این حرکات مهیج و جشن بزرگ در مونترال حاضر می‌شوند. در این فستیوال به کمپانی‌هایی که بتوانند رتبه‌های برتر را به دست بیاورند مدال طلا، نقره و برنز داده می‌شود. در این فستیوال حرکات نمایشی عجیبی همراه با آتش مشاهده می‌شود. این حرکات کم نظیر چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند. این جشن بزرگ یکی از مهمترین موقعیت‌هایی محسوب می‌شود که در آن هم کمپانی‌ها و هم اشخاصی که در انجام حرکات نمایشی تبحر دارند می‌توانند توانایی خود را به معرض نمایش بگذارند. همچنین شرکت‌کننده‌ها می‌توانند با حضور در این فستیوال بزرگ و مهیج برند خود را در سطح دنیا به شهرت برسانند و این امر در کسب درآمد کمپانی‌ها و نمایش‌هایی که در اجراهای مختلف ارائه می‌کنند تاثیرگذار است. برگزاری این فستیوال بزرگ لحظات مهیجی را برای مردم مونترال و تماشاگرانی که از تمام نقاط دنیا به کانادا سفر کرده‌اند رقم می‌زند. در این فستیوال حرکات نمایشی که اجرا می‌شوند در حدی کم نظیر و مهیج هستند که برخی از گردشگران فقط به قصد حضور در این فستیوال به کانادا سفر می‌کنند. اگر قصد سفر به کانادا را دارید بهتر است از زمان برگزاری این فستیوال مهیج مظلع شده و با تهیه بلیط در ان حضور پیدا کنید.

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

سایت های کاریابی کانادا

سایت­ های تخصصی یافتن شغل در کانادا کاریابی در کانادا ، اگر منابع درستی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *