خانه / تازه های صنعت هوایی و گردشگری / در سفر به کانادا (Canada) چه بپوشیم؟

در سفر به کانادا (Canada) چه بپوشیم؟

در این نوشته از وب سایت اپلای استار همراه ما باشید. اپلای استار مرجع اطلاعات کامل در خصوص تحصیل پزشکی در کانادا ، بورسیه تحصیلی کانادا ، ادامه تحصیل در کانادا در رشته های مختلف و..می باشد. در اپلای استار می توانید اطلاعات کاملی در خصوص زندگی دانشجویی و همچنین تحصیل در کانادا را مطالعه نمایید. همراه ما باشید.
کانادا با ۹۹۸ میلیون کیلومتر مربع مساحت به عنوان دومین کشور بزرگ و وسیع جهان در نیمکره شمالی کره زمین و شمال قاره آمریکای شمالی در نزدیکی قطب شمال قرار دارد. این کشور پهناور از سه جهت توسط آب‌های آزاد احاطه شده است. در غرب این کشور اقیانوس وسیع آرام و در شرق آن اقیانوس اطلس و در شمال آن اقیانوس منجمد شمالی وجود دارند. کانادا فقط از سمت جنوب با خشکی در ارتباط است و آن کشور همسایه، ایالات متحده آمریکا است.

سفر کانادا

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که دانستن اطلاعات فوق چه ربطی به پوشش مناسب در کشور کانادا دارد؟ برای پاسخ به پرسش شما بهتر است بگویم که دانستن موقعیت جغرافیایی دقیق کانادا ما را در فهم وضعیت آب و هوایی این کشور و در نتیجه انتخاب پوشش مناسب برای سفر به این کشور پهناور یاری می‌کند.
با توجه به آنچه درباره موقعیت جغرافیایی کانادا گفته شد، باید حدس زده باشید که بخش‌های شمالی این کشور تقریبا در تمام روزهای سال پوشیده از برف و یخ هستند. میزان سرما در برخی از بخش‌های شمالی به اندازه‌ای زیاد است که حتی هیچ انسانی قادر به زندگی کردن در این بخش‌ها نیست. شمال این کشور تماما پوشیده از سفیدی برف و یخ است. و هیچ چیز جز رنگ سفید به چشم شما نمی‌رسد.

سفر کانادا

با وجود اینکه بیشتر نقاط کانادا برفی و قطبی هستند اما وسعت کانادا سبب شده است که نقاط مختلف این کشور آب و هوای گوناگونی را نیز تجربه کنند. معمولا آب و هوای شهرهای غربی کانادا با شهرهای شرقی آن در یک فصل یکسان، متفاوت است. و این تفاوت آب و هوا در یک فصل مشترک بین شهرهای شمالی و جنوبی خیلی بیشتر احساس می‌شود. آب و هوای شهرهای غربی و جنوب غربی کانادا در همسایگی اقیانوس آرام تقریبا در تمام روزهای سال مرطوب و معتدل است. زمستان‌های این نواحی نیز به نسبت سایر نقاط قابل تحمل تر هستند وسرمای کمتری دارند. ونکوور (Vancouver) یکی از این شهرهای غربی و ساحلی است که با آب و هوای معتدل خود فضای مناسبی برای لذت بردن از تفریحات ساحلی را برای گردشگران فراهم کرده است.
بارش‌های آسمانی در بیشتر نقاط کانادا به صورت برف هستند و میانگین باران در تمام نقاط این کشور جز بخش‌های نزدیک به اقیانوس آرام (یعنی همان نواحی غربی و جنوب غربی) کم است.
شهرهای جنوبی این کشور و نزدیک به ایالات متحده آمریکا نیز با آب و هوای نسبتاً مناسب‌تر و زمستان‌های کم آزار تر در مجموع آب و هوای گرم‌تری دارند و به عنوان گرم‌ترین نقاط کانادا شناخته می‌شوند.
در مجموع اختلاف دمای ناشی از وسعت کانادا به اندازه‌ای زیاد است که نقاط قطبی در بیشتر روزهای سال با دمای زیر صفر دست و پنجه نرم می‌کنند. این در حالی است که دمای هوا در نقاط جنوبی در برخی از روزهای سال به بالای بیست درجه نیز می‌رسد.
شهرهای شرقی که در همسایگی اقیانوس اطلس قرار گرفته اند نیز زمستان‌های بسیار استخوان سوزی را برای ساکنین خود به ارمغان آورده اند. پاییز و بهار در این شهرها نسبتاً معتدل است. ساکنین این شهرها از اختلاف دمای شدید بین تابستان و زمستان رنج می‌برند.
در مجموع از نظر وضعیت آب و هوایی مردم کانادا از جنوب تا شمال و از غرب تا شرق این کشور وضعیت خیلی متفاوتی از آب و هوای گرمسیری و جنگل‌های گرمسیری تا آب و هوای قطبی عاری از هر نوع پوشش گیاهی را تجربه می‌کنند. شهرهایی مانند ونکوور که بیشترین ثبات و پایداری و یک دستی در دمای هوا را دارد. استان‌هایی مانند کبک (Quebec)، انتاریو (Ontario)، کلگری (Calgary)، تورنتو (Toronto) که بیشترین ناپایداری و تفاوت دما را با زمستان‌های بلند و آزاردهنده و تابستان‌های کوتاه و شدیدا گرم در بر گرفته اند؛ همه نشان از وضعیت متفاوت آب و هوا در این کشور دارند؛ در نتیجه انتخاب لباس مناسب برای سفر به کانادا یا اقامت در این کشور بستگی به شهری دارد که به عنوان مقصد انتخاب می‌کنید.
سفر شما در حقیقت از زمانی که تصمیم به مسافرت می‌گیرید و مقصد خود را انتخاب می‌کنید آغاز می‌شود. مهم‌ترین و اولین اقدام شما برای مسافرت درخواست ویزاست. در مسیر اقدام و دریافت ویزا معمولا پرسش‌های زیادی برای شما پیش می‌آید که در صورت استفاده از راهنمایی افراد توانا و با تجربه در این عرصه می‌توانید برای پرسش‌های خود جواب مناسب بیابید. و احتمال دریافت ویزای خود را افزایش دهید. یکی از دفاتر معتبری که در این عرصه خدمات صادقانه به شما ارائه می‌دهد؛ مشاورین ویزاموندیال است. ویزاموندیال با تجربه خود قادر به انجام بهترین راهنمایی ممکن است.
پس از اقدامات لازم، سفر شما از لحظه‌ای که پایتان را در فرودگاه می‌گذارید به صورت رسمی آغاز می‌شود. پس نوع لباس شما در هواپیما نیز مهم است! اگر مقصد سفرتان کشور کانادا باشد، زمان زیادی را در هواپیما و بر روی صندلی و در آن محیط کوچیک، بدون تحرک مجبور هستید صرف کنید. در نتیجه لباسی که در طول سفر انتخاب می‌کنید باید راحت باشد. از پوشیدن لباس‌های خیلی رسمی و مجلسی و لباس‌های تنگ و کفش‌های پاشنه بلند جدا خودداری کنید تا احساس بهتری داشته باشید. لباس‌های تنگ و ناراحت جریان خون را در بدن شما کاهش می‌دهند و تعرق بدن را افزایش می‌دهند در نتیجه احساس خستگی و کاهش آب بدن را پیش خواهند داشت. علاوه بر این پوشیدن لباس ناراحت احساس پرواززدگی را نیز در شما افزایش می‌دهد. همچنین سعی کنید لباس‌های خیلی گرم یا خیلی نازک نیز نپوشید زیرا تحمل گرمای زیاد یا سرمای زیاد برای مدت طولانی هم می‌تواند در طول پرواز آسایش را از شما بگیرد. بهتر است یک لباس نه چندان گرم را برای طول مسیر انتخاب کنید و اگر سردتان شد می‌توانید از مهماندار هواپیما درخواست پتو کنید.
شما در هر فصلی که به کانادا سفر کنید و هر کدام از شهرهای این کشور را که مقصد خود قرار داده باشید اما به هر حال لباس گرم مهم‌ترین چیزی است که نیاز دارید! لطفا از خرید لباس گرم در ایران و به همراه خود بردن آن دست بردارید! سرمای زمستانی کانادا به اندازه‌ای زیاد است که لباس‌های گرم ایران آنجا اصلا به کارتان نمی‌آید! دما در زمستان‌های کانادا در بعضی مناطق گاهی به بیست درجه زیر صفر می‌رسد و این یعنی زمستانه‌ترین لباسی که در ایران تولید می‌شود هم مناسب آن سرما نیست! همچنین لباس‌های بافتنی و زمستانه حجم زیادی از چمدان شما را اشغال می‌کند! پس در هر صورت بیخیال بردن لباس گرم از ایران شوید!
اگر مهاجر یا مسافر کانادا هستید در صورتی که سرما برای شما بسیار آزاردهنده است و زندگی تان را مختل می‌کند و یا قصد لذت بردن از هیجانات و جاذبه‌های زمستانی کانادا مانند جشنواره‌ها و ورزش‌هایی همچون اسکی روی یخ را ندارید بهتر است در انتخاب شهر مقصدتان دقت کنید تا شهر نسبتاً گرم‌تری را انتخاب کنید.
با وجود تمام گفته‌های فوق آنچه مشخص است این است که به مرور زمان بدن شما به سرما عادت می‌کند و شاید اولین سال اقامت شما در این کشور کمی برایتان سخت باشد اما در ادامه این مسیر سرمای خشن کانادا برایتان عادی می‌شود.

سفر کانادا

به هر حال چه مسافر و چه مهاجر این کشور باشید بهتر است بدانید که وضعیت این کشور با توجه به موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی آن اداره می‌شود! پس خیلی نگران نباشید! پاساژها و مراکز خرید و هر مکان تفریحی و عمومی دیگری مانند موزه‌ها به وسایل گرمایشی مجهز هستند. وسایل حمل و نقل عمومی نیز کاملا گرما را برای شما به ارمغان می‌آورند. در حقیقت تن‌ها زمانی که در خیابان و پیاده هستید سرما شاید شما را آزار دهد. در این صورت نیز بهتر است همیشه چند لایه لباس بپوشید تا در اماکن عمومی، منزل، اتومبیل شخصی و… اگر حس کردید هوا مناسب یا حتی گرم است لباستان را در بیاورید.
یکی از ارائه دهندگان اصلی لباس گرم در این کشور کانادا گوس (Canada Goose) نام دارد. هر چند قیمت کاپشن‌های این برند زیاد است اما سال‌ها برای شما قابل استفاده است و البته گارانتی نیز دارد. یکی از چیزهایی که کمتر به ذهن می‌رسد اما در آن سرمای سخت و خشن بسیار مورد نیاز است و به گرمای شما کمک می‌کند. جوراب‌های بسیار گرم و مناسب برای آن سرماست. اهمیت جوراب مناسب حتی از نوع کفش و بوت نیز بیشتر است. علاوه بر کاپشن و جوراب مناسب، یک ژاکت زمستانی، شلواری ضخیم مناسب با سرمای زیر صفر درجه که در کانادا با نام Snow Pants به فروش می‌رسد، زیرپوش‌های بلند که حالتی چسبان دارند و به بدن شما می‌چسبند و سبب می‌شوند احساس گرما کنید، کلاه‌ها و شال گردن‌های پشمی که کاملا روی گوش را بپوشاند، دستکش‌های تک انگشتی که دستان شما را در مقایسه با دستکش‌های پنج انگشتی گرم‌تر نگه می‌دارد و… از دیگر لباس‌های مناسب برای سرمای کانادا ست.
اگر ساکن نواحی غربی و جنوب غربی و در نزدیکی اقیانوس آرام هستید همانطور که پیش از این به وضعیت آب و هوایی این نواحی اشاره شد نیاز چندانی به کاپشن‌های خیلی گرم و بوت‌ها و جوراب‌های مناسب هوای قطبی ندارید. در این صورت بهتر است تمرکزتان را برای خرید لباس‌هایی بگذارید که مناسب آب و هوای مرطوب و معتدل و شرجی هستند. لباس‌هایی از جنس نخ بهترین انتخاب ممکن هستند. بارانی و چتر نیز از دیگر ملزومات زندگی در این نواحی است.

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

سایت های کاریابی کانادا

سایت­ های تخصصی یافتن شغل در کانادا کاریابی در کانادا ، اگر منابع درستی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *