خانه / تازه های صنعت هوایی و گردشگری / راه هایی برای تمرکز بر مشتری و افزایش درآمد

راه هایی برای تمرکز بر مشتری و افزایش درآمد

تمرکز بر مشتری

این قسمت، بخشی از راهنمای راه‌اندازی کسب‌وکار است – یک لیست منتخب از مقالات که به شما در برنامه‌ریزی، شروع و رشد کسب‌وکار گردشگری کمک می‌کند! صنعت گردشگری یک صنعت رو به رشد بدون نشانه‌های کند شدن است. در سال ۲۰۱۴، سهم اقتصاد جهانی صنعت گردشگری ۷٫۶ تریلیون دلار بود. صنعت گردشگری نه‌تنها یکی از بزرگ‌ترین صنایع در جهان است، بلکه گستره وسیعی از انواع کسب‌وکار و نیازهای مشتری را شامل می‌شود. این باعث می‌شود که بتوان راحت به صنعت گردشگری وارد شد چراکه موقعیت مناسب زیادی برای پر شدن و کسب تجربه وجود دارد، اما به نظر می‌رسد که ایستادگی و ماندن در این صنعت دشوار باشد زیرا بازیگران بزرگی به بازار تسلط دارند. برای کمک و راهنمایی در ماندگاری و درآمدزایی کسب‌وکار گردشگری شما، در اینجا هفت پژوهش استراتژیک، استراتژی‌های پشتیبانی شده با داده‌ها بیان‌شده‌اند که شما می­توانید امروز اعمال کنید – و یا برای زمانی که می‌خواهید کسب‌وکار خود را پیاده و اجرا کنید، برنامه‌ریزی کنید.

درخواست ارجاعات

برنامه ارجاع مشتری اگر به‌درستی اجرا شود، می‌تواند راه مؤثری برای افزایش درآمد برای آژانس مسافرتی شما باشد. در تلاش برای ارزیابی اثربخشی واقعی برنامه‌های ارجاع، Referral Saasquatch به جمع‌آوری آمار برنامه‌های ارجاع مشتری پرداخته است و پی بردند که ۶۵ درصد از کسب‌وکار جدید از ارجاع‌ها به دست می­آید و ۹۲ درصد از پاسخ‌دهندگان به ارجاعات از طریق افرادی که می‌شناختند، اعتماد می‌کردند. Sami Belbase، رئیس شرکت Encore Jets، لیست درخواست‌های ارجاع را به‌عنوان شماره یک در لیستی از مؤثرترین راهکارها برای بهبود درآمد اعلام کرده است. در مورد اینکه چرا او از برنامه ارجاع حمایت می‌کند، سامی مختصراً بیان می‌کند: “اگر درخواست نکنید، نمی‌توانید دریافت کنید.” در حال حاضر، فرایند درخواست ارجاعات می‌تواند کمی پیچیده باشد —در حقیقت، Hubspot متوجه شد ناکامی بسیاری از برنامه‌های ارجاعی به دلیل ناخوشنودی اغلب کارکنان هنگام درخواست ارجاع است.

حضور فعال در رسانه‌های اجتماعی داشته باشید

اگر کسب‌وکار گردشگری شما از رسانه‌های اجتماعی به نفع خود استفاده نمی‌کند، ایده خوبی است که حداقل برخی از پروفایل‌های اجتماعی را انتخاب کنید و در آن‌ها حضورداشته باشید. درحالی‌که هر کسب‌وکار دارای پایگاه کاربری متفاوت با عادات رسانه‌های اجتماعی مختلف است، احتمال خوبی وجود دارد که مشتریان شما از رسانه‌های اجتماعی برای اهداف گردشگری استفاده کنند. گزارشی از Deloittefound نشان می­دهد که بیش از یک‌سوم از مردم از رزرو آنلاین برای تعطیلات خود استفاده می‌کنند و همچنین نشان می‌دهد که بیشتر مسافران در اسرع وقت پس از بازگشت از سفر، در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی بحث می‌کنند. Sami Belbase در مورد رسانه‌های اجتماعی، استراتژی چندکاناله را توصیه می‌کند، بیان می‌کند که استراتژی رسانه‌های اجتماعی که به‌خوبی اجراشده‌اند یکی از مؤثرترین تاکتیک‌ها برای افزایش درآمد کسب‌وکار Encore Jets است. او می‌گوید: “هر پلت فرم کمی متفاوت و برای هدف‌های مختلف ساخته‌شده است. مزایای هر یک را در اختیار بگیرید و یک استراتژی چندکاناله را درحالی‌که یک برنامه‌ی جامع در ذهن دارید، تشکیل دهید.”

اعضای گروه خود را (به‌ویژه گروه فروش) با انگیزه‌های زیادی تحریک کنید

هنگامی‌که افزایش درآمد کسب‌وکار شما مطرح می­شود، گروه فروش شما در خط مقدم قرار دارد؛ بنابراین، چگونه گروه فروش خود را تشویق کنید تا به‌سختی برای جذب بیشتر مشتریان کار کنند و بیشترین سفر ممکن را رزرو کنند. Emmelie De La Cruz، مدیر بازاریابی دیجیتال برای Shofur، گفته است: “بزرگ‌ترین رشد درفروش از طریق انگیزه کارکنان فروش ما از راه مشوق‌های شخصی بوده است.” در ادامه: “نماینده فروشی که بتواند به اهداف جاری فروش این ماهش برسد، تمام هزینه‌های سفر به فینال NBA را دریافت خواهد کرد.”

داده‌ها، موفقیت برنامه‌های انگیزه­ای فروش را تائید می‌کنند: Blackhawk Engagement Solutions دریافتند که هنگامی‌که به‌درستی ساختاریافته باشند، برنامه‌های انگیزشی فروش می‌توانند عملکرد کارکنان را تا ۴۴ درصد افزایش دهند. نه‌تنها این مورد، بلکه آن‌ها دریافتند که افزایش درآمد سالانه در سه شرکتی که از انگیزه‌های فروش واقعی برخوردار هستند، سه برابر بیشتر است! Emmelie می‌گوید: “این رویکرد شخصی به انگیزه‌های کارکنان، بسیار بهتر از کمیسیون است و به ایجاد روحیه در گروه کمک می‌کند. هنگامی‌که گروه ما در مورد کارهایی که انجام می‌دهند خوشحال و هیجان‌زده باشند، به تعاملات بهتر با مشتریان ما و درنتیجه، فروش بیشتر تبدیل می‌شود.”

مشتریان خود را تشویق کنید تا نظراتشان را بیان کنند

همه ما می‌دانیم که بررسی‌های آنلاین اهمیت زیادی دارند – چند بار شما به رستورانی مراجعه کرده‌اید که در Yelp نظرات منفی راجع به آن هست؟ بااین‌حال، اهمیت بررسی آنلاین صرفاً برای صرف غذا نیست. Natasha Malinsky، فروشنده و لایف استایلر برای TourNYC Tour می‌گوید: “بررسی نظرات واقعی مشتری، پاسخ به کسب‌وکار بیشتر است. TripAdvisor کلید طلایی است و مشتریان آن را مانند کتاب مقدس سفر می‌دانند.” اما بررسی آنلاین چقدر برای افزایش درآمد مهم است؟ مطالعات نشان می‌دهد که هنگام تصمیم‌گیری در مورد خرید، ۹۰ درصد از مصرف‌کنندگان نظرات را بررسی می­کنند و ۸۷ درصد از مشتریان، به یک کسب‌وکار با امتیاز کم در سایت‌های بررسی توجه نمی­کنند. تمام چیزی که گفته شد این است که چگونه نظرات مشتریان را دریافت کنید؟ جواب به این سوال ساده است و شما  فقط باید از آن ها بپرسید.

ایجاد ارتباط شخصی با مشتریان خود

درحالی‌که استراتژی‌های افزایش درآمد، تمرکز خود را برجذب مشتری‌های جدید می‌گذارد، اهمیت بازگشت مشتریان را فراموش نکنید. شما باید به بازگشت مشتریان توجه زیادی داشته باشید: این احتمال وجود دارد که شما بتوانید فروشی ۶۰ تا ۷۰ درصدی به مشتریان قبلی‌تان داشته باشید، درحالی‌که فروش به مشتری جدید فقط ۵ تا ۲۰ درصد است. بنابراین، با دانستن این موضوع، چگونه می­توانید در کسب‌وکار گردشگری خود مطمئن شوید که ارتباط جامع با مشتریان کنونی خود را ایجاد کرده و باعث می‌شوید آن‌ها دوباره از شما خرید کنند؟ Simon Harding از “Theatre Breaks” توصیه می‌کند شخصاً ارتباط برقرار کنید. او توضیح می‌دهد: “ما با کسانی که قبلاً رزرو کرده‌اند تماس می‌گیریم تا مطمئن شویم که فرایند رزرو درست است و باکسانی که از سفر برگشته‌اند، ارتباط برقرار می‌کنیم که اطمینان حاصل کنیم که زمان خوبی داشته‌اند. این واقعاً یک فرایند شخصی است. ما سعی می‌کنیم مشتریان خودمان را حفظ کنیم تا ارتباط داشته باشیم. خوب، این کار کمی اضافی است، اما حیات یک آژانس مسافرتی دارای فرازوفرود است و ما این مورد را موجب صرفه‌جویی در وقت می‌دانیم، زیرا با حفظ ارتباط، ما از قبل آنچه مشتری برای بعد می‌خواهد را می‌دانیم؛ بنابراین هیچ لحظه‌ای نمانده و فرصتی بیشتر برای بستن یک قرارداد وجود دارد. “

برای Simon و Theater Breaks، دستیابی به مشتریان به‌صورت شخصی دارای مزایایی است ازجمله افزایش بررسی‌ها و ارتباط کلامی که منجر به کسب‌وکار می‌شود. او می‌گوید: “درحالی‌که ما صحبت می‌کنیم، می‌خواهیم نقدهای رسمی داشته باشیم. اکنون ما فرصتی برای پیدا کردن جاهایی که مشتریان به‌احتمال‌زیاد آن‌ها را نقد می‌کنند داریم.”

به‌جاهایی بروید که مشتریان شما هستند

درحالی‌که رسانه‌های اجتماعی و دیگر بازاریابی‌های آنلاین مطمئناً مؤثر هستند، مواردی وجود دارد که برای رسیدن به‌جایی که مشتریان وقت خود را صرف می‌کنند، باید گفته شود. David Feldsott، بنیان‌گذار و مدیرعامل PanTrek، توصیه می‌کند: “ما برای پیدا کردن مشتریان بالقوه در دنیای واقعی بیرون رفتیم.” دیوید می‌گوید: “ازآنجایی‌که ما یک آژانس مسافرتی آنلاین هستیم که بلیت‌های اتوبوس میان شهرها را می‌فروشد، مصرف‌کنندگان هدف ما معمولاً هزاره‌ها هستند (دانش آموزان، گردشگران، متخصصان جوان و کوهنوردان)؛ بنابراین ما به هتل‌ها رفتیم و به کارکنان درباره وب‌سایتمان گفتیم تا سؤالاتشان را ساده‌تر کنیم، به دانشگاه‌های محلی رفتیم و برای دانشجویان تبلیغ کردیم، در ترمینال­ها که در آن گردشگران و توریست‌ها سؤالات معمول در مورد سفرهای اتوبوس و غیره را جستجو می‌کنند آگهی نصب کردیم “

PanTrek بهبود چشمگیری در کسب‌وکار خود درنتیجه‌ی صحبت با مشتریان بالقوه دیده است. دیوید می‌گوید: “مردم محصولات ما را بررسی کردند، عاشق آن‌ها شدند و کسب‌وکار ما از طریق ارتباط کلامی گسترش یافت. ما مشتری‌های جدیدی را یافتیم که حتی نمی‌دانستند سرویس ما وجود داشته و آن‌ها ما را به مسافرانی دیگر که در کنار جاده‌ها ملاقات می­کردند معرفی کردند.” این تنها یک موفقیت در کسب‌وکار نیست، بازاریابی کلامی با تخمین تقریباً ۵۰۰۰۰۰ مکالمه از هر ۱۰۰۰ مشتری بسیار قدرتمند است. علاوه بر این ۹۲ درصد از مشتریان به توصیه‌های کلامی بیش از تبلیغات اعتماد می‌کنند.

ایجاد مشارکت استراتژیکی

یک همکاری استراتژیک عبارت است از همکاری کسب‌وکار شما با کسب‌وکار دیگری به‌صورتی که به نفع هردوی شما باشد. درزمینه کسب‌وکار گردشگری، می‌تواند به‌صورت همکاری یک آژانس با یک خوابگاه در مقصد، به جهت تخفیف اتاق برای مسافران باشد. مشارکت‌ها می‌توانند به‌طور باورنکردنی باعث افزایش درآمد مؤثر باشند. فقط به مطالعه این مورد از Kissmetrics نگاه کنید که جزئیات نحوه عملکرد یک شبکه شریک تجاری را برای افزایش درآمد ۱،۹۸۳ درصدی نشان می­دهد!

Sami Belbase موفقیت‌های بزرگی با مشارکتی که برای Encore Jets ایجاد کرده بود، به دست آورد. او توضیح می‌دهد: “قوی‌ترین راه برای همکاری با یک شرکت دیگر منجر به علاقه به یک مشتری می‌شود. برای مثال، هنگامی‌که مشتری من می­خواهد در یک جای عالی رزرو داشته باشد، به‌عنوان‌مثال، St.Tropez، من از یک شرکت املاک و مستغلات، دعوت و به‌طور مستقیم با مدیریت آن صحبت می‌کنم، در مورد علایق مشتری با آن‌ها بحث می­کنم. بلافاصله، سطح اعتماد و منافع متقابل بین آژانس من و آژانس املاک و مستغلات برانگیخته می‌شود. تقریباً همیشه آن‌ها یک مشارکت روبه‌جلو را مطرح می­کنند، زیرا مشتریانی دارند که نیازمند خدمات من هستند. “

برای مطالعه مقالات بیشتر در زمینه گردشگری به مجله گردشگری کی سفر مراجعه کنید؛ کی سفر ارائه دهنده انواع خدمات گردشگری از جمله رزرو هتل می‌باشد که از جمله این هتل‌ها می توان به هتل های ۱ ستاره مشهد ، هتل های ۲ ستاره مشهد ، هتل های ۳ ستاره مشهد ، هتل های ۴ ستاره مشهد ، هتل های ۵ ستاره مشهد ، هتل ارزان مشهد ، هتل های مشهد نزدیک حرم و … اشاره کرد.

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

سایت های کاریابی کانادا

سایت­ های تخصصی یافتن شغل در کانادا کاریابی در کانادا ، اگر منابع درستی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *