خانه / تازه های صنعت هوایی و گردشگری / چگونه مشتریان خود را حفظ و به جذب مشتری جدید بپردازیم ؟

چگونه مشتریان خود را حفظ و به جذب مشتری جدید بپردازیم ؟

جذب مشتری جدید

هرکسی به سفر کردن علاقه دارد. بااین‌حال، برنامه‌ریزی و رزرو سفر در دهه گذشته تغییرات قابل‌توجهی داشته است. مشتریان مدرن ترجیح می‌دهند مسافرتی شخصی‌تر و خصوصی‌تر را تجربه کنند؛ بنابراین، برای آژانس‌های مسافرتی بسیار مهم است که مسافرین جدید (و همچنین مشتریان سنتی که به ‌آرامی و پیوسته به رزرو آنلاین رو می‌آورند) را حفظ کنند. آژانس کی سفر در سال ۱۳۹۷ شروع به فعالیت کرد و در زمینه ارائه خدمات گردشگری ازجمله بلیط هواپیما ، تور لحظه آخری ، تور داخلی ، تور خارجی مثل تور تفلیس ، تور گرجستان ، تور باتومی ، تور ترکیه ، تور مشهد ، تور کیش و… فعالیت دارد.

عوامل گردشگری برای زنده ماندن در این چشم‌انداز بسیار رقابتی نیاز به اصلاح استراتژی بازاریابی خود دارند. مطالعات مختلف انجام‌شده توسط متخصصان و انجمن‌های صنعت گردشگری به این واقعیت اشاره دارد که ارائه محصولات متمایز و مختلف و خاص به مشتریان بسیار حائز اهمیت است. این تنها کلید به دست آوردن مشتریان جدید و حفظ مشتریان موجود است. استراتژی تغییر برای آژانس‌های مسافرتی همیشه مفید است.

ورود به حلقه تکرار صحیح

با کاهش روند نزولی، مشتریان بیشتری در حال حاضر تمایل به استفاده از یک آژانس مسافرتی خوب دارند؛ اما این کافی نیست. برای اینکه یک آژانس مسافرتی خوب در میان بهترین‌ها باشید، باید مشتریان خود را کاملاً درک کنید و به آن‌ها بیش از انتظارشان ارائه دهید. اگر شما فقط آژانس مسافرتی آنلاین را راه‌اندازی کرده‌اید، رانندگی ترافیکی طبیعی برای دستیابی به نتایج مثبت، می‌تواند زمان زیادی را صرف کند و هزینه‌بر نیز باشد. برای صرفه‌جویی در هزینه، شما باید وابستگی را با استفاده از گزینه‌های دیگر کاهش دهید. سایتتان را بهینه‌سازی کنید تا ناظران را به رزرو کنندگان تبدیل کنید و سپس برای حفظ آن‌ها قطعاً به ترکیب مناسبی از پیشنهاد‌ها‌ی مؤثر و مربوط به سفر نیاز دارید. بیش از آن، شما باید آن‌ها را با یک تجربه جستجوی منحصربه‌فرد و همچنین سفری با محتوای هیجان‌انگیز درگیر کنید. OTA ها باید به یاد داشته باشند که کار پس از ترافیک به پایان نمی‌رسد و همچنین نیاز به صحبت دارد که درنهایت منجر به کسب درآمد خواهد شد؛ در اینجا چند نکته وجود دارد که می‌تواند به شما در جذب و حفظ مشتریان کمک کند:

جذب مشتری جدید

بهینه‌سازی وب‌سایت با رابط کاربرپسند

وب‌سایت مؤثر آن است که تصاویر جذاب و محتوای یکپارچه داشته باشد. ضروری است که پیام را به‌وضوح به بازدیدکنندگان خود انتقال دهید و آن‌ها را برای اولین بار متوجه نام تجاری و برند خود کنید. مسیری روشن و مستقیم برای پرس‌وجو یا رزرو، شانس حفظ احتمالی مشتری آنلاین را افزایش می‌دهد که حتی مشتریان غیر فنی بتوانند آنچه را که دنبال می‌کنند پیدا کنند. ازآنجایی‌که تعداد زیادی از رزروهای مسافرتی امروزه در دستگاه‌های تلفن همراه انجام می‌شود، وب‌سایت خود را درون تلفن همراه نیز بهینه کنید. هنگامی‌که مشتریان از گزینه آنلاین برای رزرو پرواز و یا محل اقامت استفاده می‌کنند، این شانس وجود دارد که با تحسین در معامله روبرو شوند؛ بنابراین، یک رابط کاربری جذاب که به‌وضوح معاملات شما را در صفحه اصلی و همچنین در نتایج جستجو به‌طور قابل‌توجهی در حفظ مشتریان برجسته می‌کند بسیار مفید است. مطالعات کارشناسان نشان می‌دهد که تنها ۵٪ صرفه‌جویی مشتری می‌تواند سودآوری شرکت را ۷۵٪ افزایش دهد. اگر شما مجبور به انتخاب یک سلاح در میان OTA ها هستید، برنامه‌های صادقانه بهترین گزینه است. اگرچه این می‌تواند یک عامل انگیزشی بزرگ باشد، هنوز هم مشتریانی وجود دارند که به‌طور خودکار نمی‌توانند OTA ها را حذف کنند. مفهوم قدیمی “اولین تصور ” کار می‌کند، به همین دلیل شما باید هنگام اضافه کردن اجزای بصری به محتوا توجه بیشتری را جلب کنید.

جذب مشتری جدید

بهترین ابزار بازاریابی – رسانه‌های اجتماعی

برای هر کسب‌وکار موفقیت‌آمیز و پررونق، رسانه‌های اجتماعی یک برگ برنده می‌باشند. بدون یک رد پا در دنیای رسانه‌های اجتماعی، غیرممکن است مشتریان بالقوه را بشناسیم. گام اولیه باید ایجاد یک انجمن یا صفحه در یک سایت رسانه‌ی اجتماعی محبوب باشد که در آن شما می‌توانید تمام تصاویر، محتوا و ایده‌های منحصربه‌فرد خود را به اشتراک بگذارید. همچنین، مسابقات ساده و درعین‌حال مؤثر، باعث جذب جمعیت می‌شوند که در غیر این صورت هرگز متوجه نخواهند شد که صفحه شما وجود دارد! از همه مهم‌تر، شما می‌توانید بازخورد مشتری واقعی را دریافت کرده و آن را برای ارتقا و توسعه به کار بگیرید. هدف اصلی این است که مشتریان شما کجا هستند و همیشه برایشان قابل‌مشاهده باشید، به‌طوری‌که هنگامی‌که آن‌ها به خرید و مسافرت فکر می‌کنند، به شما فکر کنند.

تقسیم‌بندی و شخصی‌سازی مشتری

شناختن مشتریان و پیروی از یک رویکرد خاص مخاطبان، باعث ایجاد بسته‌های سفارشی می‌شود، بنابراین سازمان شما جذاب‌تر و شخصی‌تر از دیگر شرکت‌ها خواهد بود. به‌عنوان‌مثال، صرف هزینه‌های شگفت‌انگیز پول در ایجاد بسته‌های کروز و بازاریابی زمانی که بیشتر مشتریان شما Millennials هستند معنی ندارد. به‌طور مشابه، اگر بیشتر مشتریان شما میان‌سال / بازنشستگان باشند، به‌طورمعمول برایشان هیجان‌انگیز نخواهد بود. صنعت گردشگری عمدتا مبتنی بر عاطفه است و اساس در مورد فروش، تجربیاتی است که بر مبنای عوامل جمعیت شناختی نظیر گروه سنی، جنسیت، ملیت و غیره متفاوت است. فهم و درک آنچه مشتریان می‌خواهند قبل اینکه به زبان بیاورند یک کلید موفقیت است که درآمد بیشتری برایتان به ارمغان می‌آورد. ایجاد شخصیت خریدار یک‌راه عالی برای رسیدن به این هدف است. استفاده از داده‌های بزرگ و تجزیه‌وتحلیل و پیش‌بینی رفتار کاربر به‌طور فزاینده‌ای مهم است و برای سرپا ماندن هر تجارتی در آینده بسیار ضروری و حائز اهمیت هست.

پرداخت بی‌عیب و نقص

برای ایجاد هرگونه رابطه تجاری، اعتماد و بی‌عیب بودن و صداقت ضروری است. وقتی مردم موافق خرید محصول یا خدمات بیشتر بر اساس تجربه و کلمات شما باشند، باید به آن‌ها آنچه شایسته‌شان است پرداخت کنید.  برای OTAs، محتوای روشن و شفاف با یک vibe مثبت یک معنا را دارا هست. نمایش قیمت‌ها شامل تمام عوارض و هزینه‌های اضافی در صفحه نتایج جستجوی موتور رزرو شما اعتماد را افزایش می‌دهد و لغو رزرو را کاهش می‌دهد. بسیاری از وب‌سایت‌های مسافرتی ابتدا هزینه‌های اضافی را مخفی می‌کنند و در آخرین مرحله فرآیند پرداخت آشکار می‌کنند و سبب می‌شود بسیاری از خریداران بالقوه رزرو خود را ترک کنند و به سایت دیگری بروند چون قیمت نهایی چیزی نیست که آن‌ها فکر می‌کردند. همچنین سعی کنید یک‌راه‌حل برای هر یک از پرس‌وجوهایی که مشتریان با آن مواجه می‌شوند، ارائه دهید. مهم‌تر از همه این است که گوش دادن و استفاده از بازخورد، یک تجربه آنلاین بهتر را رقم خواهد زد.

هدف وب‌سایت‌های با ترافیک بالا

همان‌طور که گفته می‌شود، شما باید جایی ماهی گیری کنید که ماهی دارد. وب‌سایت‌هایی مانند Google Places و TripAdvisor، سیستم‌هایی هستند که می‌توانید تمام تورها و فعالیت‌های خود را در آن نمایش دهید و افراد را وادار به صحبت در مورد تجارتتان کنید. با بازاریابی متقابل پلتفرم، وب‌سایت شما طرفداران بیشتری کسب می‌کند. با توجه به روند روزافزون رزرو آنلاین، ادغام درگاه‌های شناخته‌شده پرداخت نیز می‌تواند به حفظ مشتری‌ها کمک کند.

بسته‌های سفارشی

انواع مختلف بسته‌های سفارشی با بهترین قیمت ممکن، راه دیگری برای خرید و حفظ مشتریان هستند. فناوری‌های بسته‌بندی می‌تواند یک گزینه متمایز باشد که به حفظ موقعیت عالی بازار و همچنین ارائه مطالب مربوط به مسافران کمک می‌کند. راه‌حل‌های تحقق‌یافته موجود با گزینه‌های یکپارچه کمک می‌کند تا درآمد بیشتری کسب کنید.

ارائه یک برنامه وفاداری متحد

برای آژانس‌های مسافرتی، ضروری است که مشارکت درازمدت را که به حفظ مشتریان آنلاین کمک می‌کند، درک کنند. وقتی می‌خواهند برای وفاداری‌تان پول خرج کنند، سعی کنید برای اعضا ارزش قائل باشید. ارزهای برنامه وفاداری به‌سختی به‌دست‌آمده‌اند و در حقیقت، جمع‌آوری آن‌ها برای مسافران جدید اهمیت خاصی یافته است. با استفاده از هتل‌ها، اتومبیل‌های اجاره‌ای، فعالیت‌ها، بیمه و غیره می‌توانید اعضای خود را برای به دست آوردن ارزش تشویق کنید و کسانی که عضو نیستند را تشویق کنید تا پرتال آژانس مسافرتی خاصی را برگزینند.

بسته‌بندی

محاسبه ارزش عمر مشتری و تأثیر آن بر سودآوری کسب‌وکار برای مدیران و بازاریابان کسب‌وکار بسیار مهم است و می‌تواند از طریق حفظ مشتری با موفقیت انجام شود. یک پیشنهاد خوب و ارزشمند است و همیشه تنها راه حفظ مشتریان در صنعت گردشگری خواهد بود. یک چرخه سیستماتیک از واسطه، واسطه مجدد، عدم تعهد و میانجیگری سایبری می‌تواند به بررسی و مطالعه در مورد ارزش و حفظ مشتری کمک کند. حفظ مشتریان موجود بدون ایجاد ارزش بالا برای مشتریان غیرممکن است. برنامه‌های بازاریابی مسافرتی و تجربیات آنلاین در حال حاضر ازلحاظ موجودی، ویژگی‌های کسب‌وکار پیشرفته و همچنین محتوای جدید باقی می‌مانند.

خودتان را به‌عنوان نماینده گردشگری متخصص معرفی کنید

یک جستجوی سریع آنلاین صدها نماینده مسافرتی را نشان خواهد داد، بنابراین شما باید ویژگی خاصی داشته باشید که بتواند شما را از دیگران متمایز کند. بر روی یک منطقه مناسب از بازار گردشگری تمرکز کنید، به‌طوری‌که مشتریان ویژه به‌جای راه‌های دیگر به‌سوی شما بیایند.

درخواست کنید و ارجاعات را پاداش دهید

ارجاعات کلامی یک روش آزموده شده و درست برای ایجاد کسب‌وکار جدید است و حتی بسیاری از افراد به سخنان دوستان یا اعضای خانواده بیشتر از نقدهای درخشان آنلاین اعتماد دارند. به مشتریان فعلی تخفیف دهید که درنتیجه باعث رزرو بیشتر می­شود؛ بنابراین شما مشتریان جدید را نیز به دست می­آورید، مشتریان فعلی شما در مورد مزایایشان شاد خواهند شد و نام تجاری شما همچنان رشد خواهد کرد. یک آژانس NEST، گفته است که او معمولا به مشتریان مفید، ۵۰ دلار کارت اعتباری ویزا هدیه می­دهد. او اضافه کرد: “من ممکن است به مشتری‌های پایدار یک اعتبار اضافی ۵۰ دلاری برای کشتی‌های کروز و یا حمل‌ونقل رایگان بدهم.”

از سفرهای پیچیده فرار نکنید

برخی از نماینده‌های مسافرتی از رزروهای پیچیده و یا سفرهای پرزحمت دوری می‌کنند. بااین‌حال، در نظر داشته باشید که اگر سفر ساده باشد، مشتریان می‌توانند خودشان آن را رزرو کنند. از ارائه یک بسته تعطیلات کامل برای گروه‌های بزرگ، تنظیم سفرهای تجاری بین‌المللی یا برنامه سفرهای دور دنیا برای بازنشستگان نترسید.

در تمام پلتفرم‌ها یکپارچگی را حفظ کنید

به‌دقت در مورد اینکه چگونه نام تجاری خود را تعریف می‌کنید فکر کنید و سپس این موضوع را روشن کنید که آیا می‌خواهید کارت‌های کسب‌وکارتان را در یک رویداد پخش کنید یا یک پست در شبکه اجتماعی (مثل توییتر)ارسال کنید. اگر تخصص داشته باشید، باید روی آن تمرکز کنید تا مشتریانی علاقه‌مند به موقعیتتان را جلب کنید. مطمئن بشوید که در تمام پلتفرم­ها حرفه‌ای هستید و تصاویری را که به اشتراک می­گذارید مناسب و صحیح انتخاب کنید.

یادگیری درزمینه‌ی گردشگری را ادامه دهید و مدارک خود را برجسته کنید

راه دیگر برای برگزیده شدن شما، برجسته کردن تجربه یا آموزش مداومتان در این زمینه است. اگر اخیرا در یک کنفرانس مسافرتی حضور داشتید، این اتفاق را تبلیغ کنید، اگر سفر جالبی داشته‌اید، عکس‌ها و راهنمایی‌ها را برای دیگران ارسال کنید تا به آن مقصد بروند. اگر مدتی خارج از کشور زندگی کرده‌اید، از این مزیت استفاده کنید.

از تبلیغات آنلاین و چاپی ارزان‌قیمت استفاده کنید

Kertes که آژانس او یک صفحه در سایت شبکه‌های اجتماعی دارد می‌گوید که “تبلیغات فیس‌بوک یک پوئن است. فیس‌بوک و Pinterest واقعاً گسترش‌یافته‌اند. مردم به‌ویژه نسل جوان در ۲۰، ۳۰ و ۴۰ سالگی، دوست دارند به تصاویر نگاه کنند.”

گزارش‌های منظم مطبوعاتی منتشر کنید

از انتشارات مطبوعاتی یک یا دوصفحه‌ای برای نوشتن خبرهای آژانس مانند تورهای جدید، جوایز و تبلیغات و هم‌چنین برای تولید مقالات برای مجلات محلی و نشریات اینترنتی استفاده کنید. Kertes از Hartford Holidays گفته است که: “یک خانم مطالبی به ازای ۲۵ دلار جهت انتشار برای من می‌نویسد.” Kertes از سرویس توزیع مطبوعاتی استفاده می‌کند که ۷،۸۰۰ مجله، روزنامه، مجلات تجاری و نشریات آنلاین را منتشر می‌کند. Paderson از Smiles and Miles Travel می­گوید: “ناشر من در مورد من و آژانسم در نشریات محلی مانند Easton Journal یا Easton Patch خبرهایی منتشر می‌کند. مشتریان دوست دارند با افرادی که در اخبار هستند ارتباط داشته باشند.”

با سازمان‌های خیریه و سازمان‌هایی برای توسعه رویدادها کارکنید

Kertes از Hartford Holidays می‌گوید:” اکثر سازمان‌های خیریه متمایل به همکاری با شرکت‌ها هستند. آن‌ها آژانس مرا را به مشتریان و اهداکنندگان ترویج می‌کنند و برای من هیچ هزینه‌ای ندارد.” Kertes و موسسات خیریه درآمد حاصل از تورهای گروهی را به اشتراک می‌گذارند، بنابراین این یک موقعیت برد- برد است. برای جذب مشتریان جدید، Kertes و موسسات خیریه هزینه‌های رویدادهای خاص را شریک می‌شوند.

این ده راهنمایی می‌تواند به شما در جذب مشتری جدید کمک کند و درنتیجه کمیسیون شما را به‌عنوان یک نماینده مسافرتی افزایش می‌دهد؛ برای مطالعه مقالات بیشتر به مجله گردشگری کی سفر مراجعه نمایید.

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

سایت های کاریابی کانادا

سایت­ های تخصصی یافتن شغل در کانادا کاریابی در کانادا ، اگر منابع درستی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *