خانه / تازه های صنعت هوایی و گردشگری / معرفی ۱۰ مقصد اسرارآمیز جهان!

معرفی ۱۰ مقصد اسرارآمیز جهان!

اغلب ما با شگفتی در مورد مکانهای اسرارآمیز بر روی زمین اندیشیده ایم. و بهترین جای قضیه آنست که جهان همواره به شگفت زده کردن ما ادامه میدهد. هر گوشه از زمین چیزی عجیب و خاص برای شما دارد که منتظر کشف شدن می باشند. بدینگونه دانشمندان و حفاران به آنجا میروند و چیزی جدید برای ما می آورند. چه این محل دور از دسترس باشد چه یک مکان توریستی تشنگی ما برای کشف چیزهای نو و عجیب و غریب هرگز سیر نمیشود. در مورد اکثریت مکانها دانشمندان همچنان بدنبال جواب هستند و برخی از این جوابها در حال کشف شدن میباشند. همانطوریکه نیل آرمسترانگ به درستی میگوید:« رمز و راز شگفتی بوجود میاورد و شگفتی اساس رغبت فرد به ادراک میباشد.» این جهان شگفت انگیز حس کشف آنها را به ما میدهد و مجهول‌ها را به روشنی در میاورد. برخی باور دارند که بهتر است بعضی چیزها ناگفته بماند همانطوریکه جاهایی در دنیا وجود دارد که دانشمندان حتی پس از کلی جست و جو نمی‌توانند توضیح دهند. با این نوشته از مجله گردشگری کی سفر همراه ما باشید. سایر مقالات مرتبط با راهنمای سفر را می توانید در مجله گردشگری کی سفر مطالعه کنید. کی سفر مرجع آنلاین خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل می باشد. در کی سفر می توانید به راحتی را رزرو کنید. ما در کی سفر همه چیز را برای داشتن یک سفر اقتصادی و به صرفه آماده کرده ایم. بیایید امروز در مورد بعضی از مرموزترین و ناشناخته‌ترین مکان های روی زمین که همچنان برای ما بیگانه ولی زیبا می باشند اطلاعاتی کسب کنیم.

سنگ های محرک/ دره ی مرگ

آیا تا بحال شنیده اید که صخره ای بدون کمک انسانی به خودی خود بحرکت درآید؟ خوب اکنون خواهید شنید. اطمینان دارم که هیچ یک از شماها از سنگهای محرک در دره ی مرگ کالیفرنیا هیچ اطلاعی ندارید. این شگفتی از سال ۱۹۱۵ بوجود آمد یعنی زمانیکه مردم اثری را مشاهده کردند که نشان می داد یک سنگ در زمین خشک بخودی خود به حرکت درآمده است.

سنگ های محرک

این سنگهای محرک ثبت شده و بیشتر مورد مطالعه قرار گرفتند تا مردم بهنگام سفر به این محل عجیب و غریب اطلاعات کافی داشته باشند. برخی معتقدند که بدلیل تشکیل یخ در اطراف سنگها ببحرکت درمیایند و این درحالیست که همچنان مردم این را عجیب میپندارند. تاکنون کسی حرکت این سنگها را ندیده است. بعضی از این سنگها بصورت خطی حرکت میکنند و بعضی ها بصورت بیضی شکل حرکت میکنند. عجیب است مگر نه؟

تپه مغناطیسی- لاداکا-هند

اکثر شما شاید در حال برنامه ریزی برای مسافرت به سرزمین شگفت انگیز لاداکا باشید. چه بخواهید از جاده سفر کنید و چه بخواهید گرمای تابستان را بدر کنید لاداکا جاییست که میتوانید به آنجا بروید. خوب اگر قصد عزیمت به این سرزمین را دارید حتما درمورد تپه های مغناطیسی ای که وسایل نقلیه را به سمت خود میکشانند هم چیزهایی شنیده اید. برای رفتن به این مکان اسرار آمیز به راحتی می توانید تور هند را از کی سفر تهیه کنید!

این تپه ی اسرارآمیز یک جاده ی ممتد کوچک است که تا بزرگراه سریناگار-له ادامه دارد. این جاده ی بالای کوهی به همان اندازه که عجیب به نظر میرسد عجیب هم میباشد. بهنگام رانندگی در این جاده اگر ماشینتان خاموش هم باشد ماشین خود بخود به آرامی به حرکت در می آید آنهم با سرعت ۲۰کیلومتر باور کنید یا نه چنین تپه ای وجود دارد.

تخته سنگ های مااوراکی/نیوزلند

بگذارید شما را جایی ببریم که شگفتی دیگری دارد. اکثر مردم آنها را سنگهای بزرگ تخم مرغی میدانند درحالیکه برخی نلاش میکنند همچنان به درک این شگفتی بپردازند. ساحل کوکوهه به تنهایی یک منظره ی نادر تماشایی میباشد جاییکه میتوانید تعداد زیادی تخته سنگهای عظیم که در ساحل پراکنده شده اند را ببینید.

تخته سنگ های مااوراکی

این محل با چشم اندازهای سبز و قهوه ای خود منظره های چشمگیر سرشار از شگفتی را بوجود می آورد. محیط تخته سنگهای کروی تا ۱۲ فوت میرسد. مردم معتقدند که این تخته سنگها در نتیجه ی مقدار بالای مواد معدنی و رسوبات که در اطراف فسیل جمع و سفت شده اند بوجود آمده اند.  آیا صوت نوعی شگفتی میباشد؟

آاوکی قارا/ ژاپن

اگر فیلم دوست و دوستدار رمز و راز هستید حتما چیزهایی در مورد جنگل آاوکی قارا شنیده اید. فیلم جنگل در سال ۲۰۱۶ وحشتناکی و عجیب و غریبی جنگل را به نمایش گذاشته است. صحنه هایی که همچنان ذهن افراد را درگیر خود ساخته اند. این جنگل که با نام جنگل خودکشی نیز شناخته میشود در پای کوه فوجی در ژاپن قرار دارد. موارد بسیاری از روح زدگی و اشباح در داخل جنگل دیده شده است. اگرچه این جنگل عجیب ترین جنگل در دنیا محسوب میشود روح زدگی این جنگل را در نوع خود منحصربفرد میسازد.  آیا جرات دیدن این جنگل را دارید؟؟ بیشتر بخوانید: مشاهده قیمت پرواز خارجی و ژاپن در کی سفر

آبشارهای آتشین ابدی / نیوآرچرد- نیویورک

جای عجیب و غریب دیگری در اورچرد پارک نیویورک وجود دارد که شما را بیشتر شگفت زده میکند. در جایی از شیل کریک بخشی از چست نات میتوانید پرتویی درخشان در داخل یک آبشار کوچک ببینید. در ابتدا شاید از این منظره صرف نظر کنید ولی اگر با دقت به آن نگاه کنید میبینید که پرتویی به روشنایی می سوزد. هر روزه مقدار زیادی گاز متان از این مکان آزاد می شود و آن را شعله ور می سازد. همانطوریکه از این پارک بازدید مینمایید آشکار شدن این جادو را ببینید و شاهد شعله های سوزان آتش در داخل آبشار باشید.گاهی اوقات پرتوهای آتش با آب خاموش می شوند ولی دوباره بلافاصله روشن می شوند.

آبشارهای آتشین ابدی

پیر وفادار / پارک ملی یلو استون

کشف رازها همواره دشوار و در عین حال جذاب میباشد. یک محل مرموز دیگر چشمه ی آب گرم پیر  وفادار در پارک ملی یلو استون است. تعداد ۳۰۰ مورد از چشمه های آب گرم فعال در اینجا فوران میکنند. بیشتر از همه ی این چشمه ها پیر وفادار همان چشمه ایست که اولد یلو استون را مشهور ساخته است. این چشمه ی چشم نواز با فوران مرتب آب منظره ی چشمگیری در برابر چشمان تماشاگران بوجود میاورد. این فوران هر ۵۵ تا ۱۲۰ دقیقه ظاهر میشود و حدود ۲ تا ۵ دقیقه به طول می انجامد. گردشگران بسیاری از سراسر دنیا برای بازدید از پارک ملی و لذت بردن از دیدن فورانهای سفید و دودکننده به اینجا می آیند.

پاموک کالا / ترکیه

یک محل پر رمز و راز دیگر که باید از آن بازدید کنید پاموک کالا در ترکیه می باشد. این چشم انداز برفی نتیجه ی کربنات کلسیم که از ۱۷ چشمه ی آب گرم طبیعی و در طول سالها ته نشین شده اند میباشد. برای رفتن به این مکان سری به وب سایت کی سفر بزنید و بلیط لحظه آخری استانبول را تهیه کنید.

حقیقت جالب دیگری که در مورد این محل وجود دارد آب سرشار از مواد معدنی اینجا هست که به اعتقاد برخی فواید درمانی دارد. گفته میشود که دمای اینجا تا حدود ۱۰۰ درجه ی فارنهایت میرسد. مردم امروزه برای لذت بردن از چشم اندازهای چشمگیر تراسها و تخته سنگها و آبشارهای سفید سنگ شده ی پاموک کالا از اینجا بازدید میکنند.

آبشارهای خونین/ قطب جنوب

یک کوه برفی با راه خونی در میان آن تصور کنید. این منظره غیرطبیعی به نظر میرسد؟ آبشار خونین رنگ در این نقطه یخ رود سفید تایلر را دچار زنگ زدگی میکند. این پدیده همچنان به دلیل پیدایش رنگ قرمز بهنگام فوران آبشار مرموز میباشد.

به گفته ی بسیاری از میکروب شناسها و یخبندان شناسها این پدیده بدلیل آهن غنی موجود در دریاچه بوجود میاید. آبی که از دریاچه جاری میشود این رنگ قرمز را بوجود آورده و طوری جلوه میکند که انگار خون در آب جاری شده است.

جنگل سنگ/ جنگل سنگ شیلین چین

وقتی جنگل را تصور میکنیم حیات وحش سبز و آرام بخش آن به فکرمان میرسد. آیا میخواهید داستان جنگل سنگ را بشنوید؟ درست است عجیب بنظر میرسد. درست در استان یوننان چین جنگل منحصربفرد و مرموز سنگ شیلین قرار دارد.

جنگل سنگ

در این جنگل بجای درختان و بوته های بلند سنگهای آهکی برج مانند بیشماری وجود دارد. این سنگهای آهکی در منطقه ای به وسعت ۹۶۰۰۰هکتار شکل گرفته و آنرا به جنگلی از سنگ ها تبدیل کرده است. هر ساله هزاران گردشگر برای دیدن زیبایی بینظیر این جنگل سحرآمیز به اینجا می‌ آیند.

لانگ یربین/ نروژ

تصور کنید که ماههای معدودی از روشنایی روز را بتوانید ببینید و نتوانید شب را تجربه کنید. دوباره عجیب بنظر میرسد مگرنه؟ این مجمع الجزایر نروژی که در شمال گرین لند در دریای قطب شمال قرار دارد از ۲۰ آوریل تا ۲۳ آگوست تنها شاهد روشنی روز میباشد. بهنگام ظهور این پدیده مردمی که در اینجا زندگی میکنند نمیتوانند شب پرستاره ای را ببینند. در این مدت شب برای این مردم به قصه و داستان تبدیل میشود. در این مدت آفتاب بطرز عجیبی در مجمع الجزایر اسوالبارد غروب نمیکند. باور کنید یا نه این پدیده هرسال در اینجا رخ میدهد. باورنکردنی است مگرنه؟ خوب این بار نوبت شماست تا به کشف حقیقت سری این محل بپردازید ولی یادتان باشد زیبایی این مکانها را دریابید.

سایر مقالات مرتبط با راهنمای سفر و رزرو هتل را می توانید در مجله گردشگری کی سفر مطالعه کنید. کی سفر مرجع آنلاین خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل می باشد. در کی سفر می توانید به راحتی می توانید هتل ارزان قشم ، هتل ارزان گرگان ، یزد ، کیش و.. را رزرو کنید. ما در کی سفر همه چیز را برای داشتن یک سفر اقتصادی و به صرفه آماده کرده ایم.

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

سایت های کاریابی کانادا

سایت­ های تخصصی یافتن شغل در کانادا کاریابی در کانادا ، اگر منابع درستی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *