خانه / تازه های صنعت هوایی و گردشگری / روش یافتن مشتری جدید بدون هزینه زیاد

روش یافتن مشتری جدید بدون هزینه زیاد

امروزه مشتریان در هنگام برنامه‌ریزی سفر، هیجان، راحتی و بهترین معاملات را می‌خواهند. بر اساس یک نظرسنجی، ۵۳ درصد از مراجعه کنندگان، از وب‌سایت‌های آژانس‌های مسافرتی برای تحقیق در مورد تعطیلات استفاده می‌کنند که چه مسافرتی را برای کسب‌وکار و یا در تعطیلات خود انتخاب کنند. بسیاری از مشتریان می‌خواهند که آژانس‌های مسافرتی با دانش و نظر تخصصی خود به کار آن‌ها بپردازند. ارائه خدماتی بهتر، سریع‌تر و مقرون‌به‌صرفه تر ازآنچه مشتری می‌تواند برای خودش انجام دهد، مهم است تا بتواند نیازهای مشتری را برآورده سازد. کی‌ سفر نیز در سال ۱۳۹۷ شروع به فعالیت کرد و در مسیر آسان کردنِ فرآیند خرید و ارائه‌ی خدمات گردشگری گام نهاد. سامانه‌ی جست‌وجوی بلیط و خدمات مسافرتی کی‌ سفر، تحت‌نظرِ آژانس مسافرتی تک ستاره‌ی پاسداران، که در سال ۱۳۸۴ توسط سید حسین خابنما تأسیس شد، فعالیت دارد. این آژانس اکنون با اجرای مستقیم تورهای داخلی و خارجی و در اختیار داشتن قسمت بزرگی از بازار هتل داخلی و خارجی کشور از جمله هتل های ۱ ستاره کیش ، هتل های ۲ ستاره کیش ، هتل های ۳ ستاره کیش ،  هتل های ۴ ستاره کیش ، هتل های ۵ ستاره کیش ، هتل ارزان کیش و …. با افتخار عنوان بزرگ‌ترین مجموعه‌ی عرضه‌ی خدمات گردشگری در ایران را به دوش می‌کشد.

مشتریان قدیمی طلایی هستند. با آن‌ها به‌درستی رفتار کنید و باعث شوید بیشتر مراجعه کنند؛ اما یافتن مشتریان جدید برای رشد آینده ضروری است. در اینجا برخی از روش‌های ارزان‌قیمت آورده شده است که نماینده‌های مسافرتی می‌توانند مشتریان جدید را جلب کنند.

یافتن مشتری جدید

از قدرت ارجاعات استفاده کنید

 Scott Kertes از Hartford Holidays، یک آژانش Ensemble در Garden City، N.Y. می‌گوید: “ما به تکرار و ارجاع، تکیه می‌کنیم. هیچ راه ارزان‌تر برای کسب‌وکار جدیدی به‌غیراز این‌که یک مشتری گذشته برای ارجاع درخواست داده شود وجود ندارد.” مشتریان را با هدایای کوچک دعوت کنید. Kertes اغلب برای ارجاع مشتریان، کارت هدیه استارباکس پاداش می‌دهد. Ellen Paderson از Smiles and Miles Travel در Easton، ماس، یک آژانس NEST، گفته است که او معمولا به مشتریان مفید، ۵۰ دلار کارت اعتباری ویزا هدیه می­دهد. او اضافه کرد: “من ممکن است به مشتری‌های پایدار یک اعتبار اضافی ۵۰ دلاری برای کشتی‌های کروز و یا حمل‌ونقل رایگان بدهم.”

به گروه‌های جدیدی که منجر به کسب‌وکار شوند، بپیوندید

گروه‌های شبکه‌ای می‌توانند منجر به مشتریان جدید شوند. Lori Kenner از Boca Express Travel، یک آژانس آمریکایی اکسپرس در بوکاناتون، فلوریدا، می‌گوید: “من به باشگاه ارشد سرپرست محلی، Business Associates of West Broward که دو بار در ماه در هنگام صبحانه دورهم جمع می‌شدند، ملحق شدم. تنها ۳۰ تا ۴۰ عضو و در هر حوزه یک نفر وجود دارد. من تنها نماینده مسافرتی هستم بنابراین تمام منافع مربوط به سفر به من می‌رسد.”

هزینه عضویت کانر ۳۰۰ دلار در سال است. حدود ۴۰ درصد از اعضا از Kenner به‌عنوان نماینده مسافرتی خود استفاده می‌کنند و همچنین کانر سفرهایی را برای این گروه سازمان‌دهی می‌کند. Kertes همچنین به نمایندگان توصیه کرده است که “به‌طور فعال در اتاق بازرگانی محلی شرکت کنید. من به تمام رویدادهای شبکه‌ای در Long Island می‌روم. این هزینه در حدود ۱۰۰ دلار در سال است. “

از مزایای ابزارهای کنسرسیوم استفاده کنید

اکثر کنسرسیوم‌ها نماینده‌های رهبری مشتریان و ابزارهای دیگر برای کمک به تولید کسب‌وکار جدید را ارائه می‌دهند. Paderson که نمایندگی گردشگری خانگی او به TRAVELSAVERS وابسته است، می‌گوید: “کنسرسیوم به من ۱۰۰ کارت‌پستال در سال برای ارسال به مشتریان جدید می‌دهد.”

یافتن مشتری جدید

از تبلیغات آنلاین و چاپی ارزان‌قیمت استفاده کنید

Kertes که آژانس او یک صفحه در سایت شبکه‌های اجتماعی دارد می‌گوید که “تبلیغات فیس‌بوک یک پن است. فیس‌بوک و Pinterest واقعاً گسترش‌یافته‌اند. مردم به‌ویژه نسل جوان در ۲۰، ۳۰ و ۴۰ سالگی، دوست دارند به تصاویر نگاه کنند.” چاپ تبلیغات در روزنامه‌های محلی نیز ارزان است و بنا به گفته Paderson، قرار دادن تبلیغات در کلیسا و بولتن‌های معبد بسیار منطقی است.

گزارش‌های منظم مطبوعاتی منتشر کنید

از انتشارات مطبوعاتی یک یا دوصفحه‌ای برای نوشتن خبرهای آژانس مانند تورهای جدید، جوایز و تبلیغات و هم‌چنین برای تولید مقالات برای روزنامه‌ها و مجلات محلی و ملی و همچنین نشریات اینترنتی استفاده کنید. Kertes از Hartford Holidays گفته است که: “یک خانم مطالبی به ازای ۲۵ دلار جهت انتشار برای من می‌نویسد.” Kertes از سرویس توزیع مطبوعاتی استفاده می‌کند که ۷،۸۰۰ مجله، روزنامه، مجلات تجاری و نشریات آنلاین را منتشر می‌کند. Paderson از Smiles and Miles Travel می­گوید: “ناشر من در مورد من و آژانسم در نشریات محلی مانند Easton Journal یا Easton Patch خبرهایی منتشر می‌کند. مشتریان دوست دارند با افرادی که در اخبار هستند ارتباط داشته باشند.”

لیست خدمات پستی  را برای مشتریان جدید اجاره کنید

شرکت‌های بازاریابی در سراسر کشور لیست‌های چشم‌انداز را به شرکت‌ها می‌فروشند یا اجاره می‌دهند. برخی از آن‌ها گران هستند، اما برخی‌ها نه. Kertes می‌گوید: “بهترین کار، استفاده از خدمات حمل‌ونقل پستی  است. شما می‌توانید یک لیست از مشتریان آینده‌نگر را در حدود ۱۰ سنت در دلار اجاره کنید. برنامه‌های ویژه به شما اجازه می‌دهد چشم‌انداز را از محله‌ها یا کد پستی‌های مختلف انتخاب کنید و گروه‌های جمعیتی را بر اساس سن یا درآمد تعیین کنید.”

با سازمان‌های خیریه برای توسعه رویدادها و تورهای ویژه کارکنید

Kertes از Hartford Holidays می‌گوید:” اکثر سازمآن‌های خیریه متمایل به همکاری با شرکت‌ها هستند. آن‌ها آژانس مرا را به مشتریان و اهداکنندگان ترویج می‌کنند و برای من هیچ هزینه‌ای ندارد.” Kertes و موسسات خیریه درآمد حاصل از تورهای گروهی را به اشتراک می‌گذارند، بنابراین این یک موقعیت برد- برد است. برای جذب مشتریان جدید، Kertes و موسسات خیریه هزینه‌های رویدادهای خاص را شریک می‌شوند. 

با فروشندگان در نمایشگاه‌های تجاری و رویدادهای ویژه شرکت کنید

Kenner گفته است که: “ما رویدادهای کوچک را به‌عنوان همکاری با فروشندگان و آژانس تجاری انجام داده‌ایم.” Paderson از Smiles and Miles Travel غرفه‌هایی را در نمایشگاه‌های عروسی راه‌اندازی می‌کند تا مشتریان جدید را جلب کند.

یک سفر خوب و کامل ارائه دهید

مهم است که با برنامه‌ریزی سفر خوبی داشته باشید و با بحث در مورد نیازهای مشتری همراه جزئیات؛ از خدماتی که آن‌ها از شما درخواست می‌کنند، بودجه آن‌ها، انتخاب هتل‌ها، ترجیح آن‌ها برای غذا و غیره مطلع شوید. به‌عنوان‌مثال، اگر مشتری یک گیاهخوار است، در هنگام برنامه‌ریزی سفر، جزئیات تمام وعده‌های غذایی گیاهخواری را در اختیارشان قرار دهید. هر جنبه باید کنترل شود و سفر باید با خواسته‌های مشتری هماهنگ باشد. یک سفر اشتباه به‌دوراز رضایت مشتری است، به همین علت  و برای جلوگیری از ناراحتی، آن‌ها به آژانس‌های مسافرتی مراجعه می‌کنند. ثانیا بسیاری از مشتریان به نظر و توصیه کارشناسان هم توجه می‌نمایند. اگر خانواده‌ای هست که به تعطیلات سفر می‌کند، به آن‌ها پکیجی را ارائه می‌دهند که فعالیت‌های مختلفی ازجمله گشت‌وگذار، مراکز خرید، فعالیت‌های کودکان و غیره داشته باشد. با پیشنهاد‌های خود، خودتان را در جای مشتری قرار دهید و فکر کنید که چه نوع تعطیلاتی برای خانواده‌تان می‌خواهید.

یافتن مشتری جدید

صرفه‌جویی در زمان

یک دلیل عمده برای مشتریان برای انتخاب یک آژانس مسافرتی این است که آن‌ها زمان کافی برای آزمایش بهترین گزینه‌ها را ندارند، مخصوصا اگر سفر خارجی باشد. در چنین شرایطی، مشتریان شما بهترین گزینه را در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌خواهند و به دلیل کمبود تجربه در مورد این موضوع به دنبال مشاوران سفر هستند. در اینجا اعتماد مشتری به ماهیت آژانس شما مهم است. ارائه تسهیلات به‌طور عمده شامل نیازهای مشتری شما است و به‌خوبی در جزئیاتی که برنامه‌ریزی‌شده، وجود دارد. بدانید که برنامه‌های سفر اغلب به تغییرات پیش‌بینی‌نشده بستگی دارند. آژانس‌های مسافرتی باید آماده باشند تا مشتری را در حلقه هرگونه تغییرات در برنامه یا سفر خود نگه‌دارند. آن‌ها باید ارتباطات در زمان واقعی را فعال کنند تا مشتریان بتوانند در صورت وقوع رویدادها مطلع شوند. پس از برخورد با چنین مشکلی، همیشه باید بهترین گزینه‌های متناوب را برای مشتریان ارائه دهید.

پیشنهاد‌ها‌ی کیفی با ارزش پولی برای مشتریان

مشتریان همیشه در جستجوی معاملات خوب و با تخفیف هستند. با استفاده از منابع مختلف اطلاعات و ارائه‌دهندگان خدمات مسافرتی، آن‌ها دارای انگیزه بیشتری برای معامله بهتر هستند. هنگامی‌که به دنبال معاملات هستند، مشتریان نه‌تنها قیمت را در نظر می‌گیرند، بلکه کیفیت کلی که دریافت می‌کنند را هم در نظر دارند. با توجه به انتخاب‌های متنوع، ارزش تجربه مشتری افزوده می‌شود. آژانس‌های مسافرتی باید بتوانند نیازهای مشتریان را درک کنند و بر مبنای روش روشن و صرفه‌جویی در هزینه، گزینه‌هایی را توصیه کنند. هیچ مشتری نمی‌خواهد بیش ازآنچه لازم است، پول پرداخت کند.

ارائه ارتباطات شخصی و مداوم با مشتری

اگر مشتریان شما هرگونه سؤالی داشته باشند، اطمینان حاصل کنید که در دسترس هستید. ارائه کانال‌های ارتباطی متعدد برای آن‌ها برای برقراری ارتباط با شما، می‌تواند بیش از تلفن، از طریق خدمات چت زنده و یا ایمیل مفید باشد. شرکت‌های مسافرتی باید تعیین کنند که مشتریان از آن‌ها چه می‌خواهند و باید بدانند که چگونه قبل از خرید و در طول سفر می‌توانند از آن‎‌ها اطلاع داشته باشند. در هنگام ارائه هرگونه اطلاعات مربوطه، در جزئیات توضیح دهید و ارتباط برقرار کنید. با ارائه مشاوره تخصصی و منابع موردنظر خود برای مشتریان به آن‌ها کمک کنید. خدمات خود را شخصی‌سازی کنید و بدانید که مشتری چه چیزی را می‌خواهد. هنگامی‌که مشتری تور موردنظر خود را خریداری کرده است، نباید این پایان رابطه مشتری و آژانس باشد؛ بنابراین، آژانس‌های مسافرتی باید قبل و بعد از رزرو در دسترس باشند و باید به پرسش‌هایی که مشتریان دارند، پاسخ دهند که به حفظ مشتری‌ها کمک می‌کند و به‌عنوان خدمات به مشتریان خوب محسوب می‌شود.

آژانس‌های مسافرتی امروزه می‌توانند سرزنشی بد از طرف مصرف‌کنندگان تکنولوژی دریافت کنند که می‌گویند: ” چرا من به شما در قبال چیزی که خودم هم می‌توانم انجام دهم، پول پرداخت کنم؟ ” حقیقت این است که آژانس‌های مسافرتی در حال حاضر می‌توانند از بهترین تکنولوژی‌ها استفاده کنند و خدماتی را ارائه دهند که ارزش پرداخت پول را دارند. آژانس‌های مسافرین امروزه در صنعت مسافرتی نقش بسیار ارزشمند ایفا می‌کنند، اما بهترین‌ها از ویژگی‌های مشترک برخوردار هستند.

 

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

سایت های کاریابی کانادا

سایت­ های تخصصی یافتن شغل در کانادا کاریابی در کانادا ، اگر منابع درستی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *