خانه / تازه های صنعت هوایی و گردشگری / وضعیت امنیت در کانادا چگونه است ؟

وضعیت امنیت در کانادا چگونه است ؟

در این نوشته از وب سایت اپلای استار همراه ما باشید تا در امنیت زندگی در کانادا را از جنبه های مختلف بررسی کنیم. اپلای استار مرجع اطلاعات کاملی در خصوص مدارک ویزای تحصیلی کانادا ، اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل ، شرایط گرفتن بورس تحصیلی از دانشگاه های کانادا ، نحوه کرایه کردن خانه در کانادا ، نحوه دریافت ویزای کار پس از تحصیل در کانادا و… می باشد. با مراجعه به وب سایت اپلای استار به راحتی می توانید از به روز ترین اطلاعات مورد نیاز برای زندگی دانشجویی و تحصیل در کانادا مطلع شوید. در ادامه همراه ما باشید.
امنیت شخصی، عنصری اصلی در سلامت افراد به شمار می آید که توسط خطراتی ناشی از حمله فیزیکی یا قربانی جرایم دیگر به خطر می افتد. جرم ممکن است منجر به از دست دادن زندگی، دارایی، درد فیزیکی، استرس پس از حادثه و یا اضطراب شود. به نظر می‌رسد یکی از بزرگ‌ترین اثرات جرم بر سلامت مردم، احساس آسیب‌پذیری ناشی از آن باشد.

امنیت در کانادا

امنیت در کانادا ، پنج عامل مهم در مهاجرت

ایمنی نقش مهمی در تعیین مکان زندگی شما ایفا می‌کند! درست مانند کاری که قبل از سفر به یک مقصد جدید انجام می دهید، در زمان مهاجرت نیز، لازم است که امنیت و ایمنی شهر مقصد را بررسی کنید. به همین منظور در ادامه به ذکر برخی از مهم‌ترین عوامل ایمنی و امنیتی خواهیم پرداخت که ممکن است در زمان مهاجرت به کانادا ذهن تازه واردان را به خود مشغول کند.
کانادا یکی از امن‌ترین کشورهای دنیا به حساب می آید. بر اساس گزارش “شاخص صلح جهانی” سال ۲۰۱۸، که سطح خشونت و ایمنی را در ۱۶۳ کشور مورد بررسی قرار داده است، کانادا ششمین کشور امن دنیاست. کانادا در شاخص ذکر شده، در کنار دانمارک و جمهوری ‌چک قرار دارد و این در حالی است که کشور استرالیا، هلند و انگلستان به ترتیب در۶، ۱۷و ۵۱ جایگاه پس از کانادا قرار دارند.
شاخص OECD که سعی بر اندازه‌گیری کیفیت زندگی به طور جامع دارد، به کانادا، در بررسی امنیت، امتیاز ۹.۱ از ۱۰ می‌دهد. این رده‌بندی، کانادا را به طور چشم گیری بالاتر از ایالات‌متحده (۷.۸)، نیوزیلند (۷.۶) و استرالیا (۷.۵) قرار می‌دهد.
در این گزارش نگاهی می‌اندازیم به امنیت در کانادا، بر اساس پنج عامل مختلف از جمله: میزان جرم، سلامت و امنیت کارگران، مسکن، بهداشت و خدمات اضطراری و درک عمومی از امنیت شخصی!

امنیت در کانادا

میزان جرم در کانادا

میزان جرائم در کانادا ۵۳۳۴ است. این رقم با در نظر گرفتن تعداد حوادث جنایی گزارش شده‌ به پلیس در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر تعیین شده است. ایالات‌متحده در مقایسه با کانادا، حدود ۲۰۰ % خودکشی، ۱۲۷% حملات خشونت آمیز و ۶۵ % سرقت بیشتر را گزارش کرده است.

سلامت و ایمنی کارگران در کانادا

تمامی کسب و کارها در کشور می بایست سلامت و ایمنی کارگران را در حین کار تضمین کنند. این تعهدات از طریق قانون کار کانادا اجرا می‌شوند که از حقوق کارگران و کارمندان محافظت می‌کند.

مسکن در کانادا

خوشبختانه، کانادا یکی از بهترین سیستم‌های مسکن در جهان را دارد. نزدیک به ۸۰ درصد از نیاز ساکنان به مسکن، در بازار از طریق سرمایه‌گذاری در برنامه‌های مسکن مقرون ‌به ‌صرفه تامین می‌شود. در سال ۲۰۱۷، دولت کانادا اولین استراتژی ملی مسکن خود را اعلام کرد که به دنبال آن، ۴۰ میلیارد دلار به خانه‌های مقرون ‌به ‌صرفه، قابل‌دسترس و پایدار اختصاص داده شد.

بهداشت و خدمات اضطراری در کانادا

سیستم مراقبت بهداشتی کانادا در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته است. تمام مردم کانادا، از جمله آن‌هایی که دارای وضعیت اقامت دائم هستند، به پزشک خانواده رایگان و خدمات بیمارستانی در سراسر کشور دسترسی دارند. برنامه بیمه سلامت ملی کانادا شرایطی را فراهم می کند که تمام مردم کانادا، بدون توجه به مکان یا درآمد، خدمات بهداشتی با کیفیت دریافت ‌کنند.

ایمنی شخصی در کانادا

در سال ۲۰۱۷، ۸۸ درصد از افراد در کانادا، از امنیت شخصی خود احساس رضایت می کردند. امنیت شخصی و ایمنی در کانادا، در مقایسه با دیگر کشورهایی که توسط OECD اندازه‌گیری شده‌اند، در سطح بالایی قرار دارد. به طوری که ۸۱ درصد از مردم ادعا کردند که در شب با آسودگی خاطر قدم می زنند.

امن ترین شهر کانادا

در گزارش “شاخص شهرهای امن” در سال ۲۰۱۹، تورنتو جایگاه ششم را به خود اختصاص داد، در حالی که توکیو برای سومین سال پیاپی، در صدر جدول رده‌بندی قرار گرفت. این شاخص ۶۰ شهر را در پنج قاره رتبه بندی می کند و امنیت شهرها را براساس چهار فاکتور زیر می سنجد:
• امنیت دیجیتال
• زیرساخت
• سلامت
• امنیت شخصی

امنیت در کانادا

لازم به ذکر است که تورنتو در امنیت دیجیتال رتبه ی ۹، در زیرساخت رتبه ی ۱۲، در سلامت رتبه ی ۱۷ و در بررسی امنیت شخصی، رتبه ی ۸ را کسب کرد و در نهایت مجموع این امتیازات، این شهر را تا جایگاه ششم درفهرست امن‌ترین شهرهای جهان بالا برد.

آیا کانادا برای مهاجران جدید مکان مناسبی است ؟

از آنجا که جهان شاهد رسوایی ها و سیاست های ضد مهاجرت آمریکا است، برخی مهاجران به دنبال جایی دیگر برای شروع یک زندگی جدید هستند. همین امر کشور کانادا را به مکانی جایگزین برای یافتن “رویای آمریکایی” معروف تبدیل کرده است.
کانادا همواره از مهاجران استقبال کرده است، اما رویکرد اخیر آمریکا نسبت به مهاجرت، مهاجران بیشتری را به سوی کانادا، به عنوان جایگزینی مناسب برای شروع زندگی جدید، هدایت کرده‌ است. حال این سوال پیش می آید که چه چیز کانادا را به چنین مقصد بزرگی برای مهاجران جدید تبدیل کرده ‌است؟ در ادامه به ذکر چند عامل مهم خواهیم پرداخت.

امنیت در کانادا

کانادا پذیرای مهاجران و فرهنگ ‌ها ی متعدد

در دهه ۱۹۷۰، کانادا رسماً سیاستی را برای ترویج تعدد فرهنگ‌ ها اتخاذ کرد و از آن زمان به بعد، این امر به بخشی مهم از هویت کانادا تبدیل شد. کانادا به رویکرد “موزاییک” خود در رابطه با تعدد فرهنگی مشهور است که در آن مردم از فرهنگ‌ های مختلف، در حالی که میراث فرهنگی و شیوه‌ های مذهبی خود را حفظ کرده اند، هماهنگ با یکدیگر زندگی میکنند.

کانادا کشوری امن

کانادا به طور مداوم در نظر سنجی ها و شاخص های مختلف، در میان ۱۰ کشور برتر جهان قرار می گیرد. این کشور برای کنترل سلاح و رویکرد صلح‌ آمیز خود نسبت به دیپلماسی خارجی شهرت دارد. به طور کلی، میزان جرائم در کانادا پایین است و نسبت به زمان اوج خود در دهه ۱۹۸۰نیز به میزان قابل ‌توجهی کاهش ‌یافته است.

دسترسی به مراقبت‌ های بهداشتی جهانی

سیستم بهداشت جهانی کانادا در دهه ۱۹۶۰ به کار گرفته شد. به موجب این برنامه، هر استان یا منطقه‌ در کانادا یک برنامه درمانی اتخاذ کرد تا تمام ساکنان بتوانند به خدمات پزشکی، بدون پرداخت هزینه برای خدمات درمانی دسترسی داشته باشند. براساس گزارش OECD، کانادا در سال ۲۰۱۷، ۶۳۲۳ دلار برای هر نفر در بخش مراقبت ‌های بهداشتی هزینه کرده ‌است.به لطف برنامه ‌های قابل ‌اعتماد مراقبت ‌های بهداشتی، که برای همه در کشور در دسترس است، کانادا در میان کشورهایی قرار گرفته است که بالاترین میزان امید به زندگی را دارند.

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

سایت های کاریابی کانادا

سایت­ های تخصصی یافتن شغل در کانادا کاریابی در کانادا ، اگر منابع درستی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *