خانه / تازه های صنعت هوایی و گردشگری / ۵ نکته برای موفقیت در صنعت گردشگری

۵ نکته برای موفقیت در صنعت گردشگری

موفقیت در صنعت گردشگری

پیام‌رسانی تلفن همراه به‌عنوان ابزار کسب تجربه مشتری

رشد سریع و نرخ پذیرش برنامه‌های تلفن همراه مانند اسنپ چت، واتساپ یا اینستاگرام برای اولین بار به‌عنوان فرصت‌های بزرگی برای بازاریاب‌هایی که در تلاش برای جلب‌توجه رسیدن به نسل‌های جوان‌تر، به‌ویژه Millenials بودند موردنظر قرار گرفت. درحالی‌که این سیستم‌عامل‌ها از دیدگاه تبلیغاتی بسیار زیرک می‌باشند، ما به‌وضوح شاهد یک‌روند در حال ظهور برای هتل‌ها و خطوط هوایی هستیم که با استفاده از این برنامه‌های محبوب، با مشتری خود ارتباط برقرار می‌کنند. هتل‌هایی مانند Barcelo Illetas Albatros مهمانان را تشویق می‌کنند تا از طریق WhatsApp و به صورت ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته به‌صورت رایگان با هتل ارتباط برقرار کنند؛ کی سفر نیز  دهنده‌ی هتل و هتل آپارتمان هایی مثل هتل آپارتمان اراک ، هتل آپارتمان سنندج ، هتل آپارتمان بجنورد ، هتل آپارتمان آستارا ، هتل آپارتمان خرم آباد ، هتل آپارتمان رامسر و … می باشد. استفاده از KLM و انجام طرح‌های مشابه در مسنجر و Instagram اجازه می‌دهد تا پاسخ‌های مستقیمی از افرادی که مارک‌های تجاری بیشتری را دنبال می‌کنند، به دست آوریم.

موفقیت در صنعت گردشگری

واقعیت مجازی

در اینجا من به شما در مورد چهار روند تکنیکی که بازاریابان مسافرت تا سال ۲۰۲۰ باید در نظر بگیرند گفتم. یکی از آن‌ها، واقعیت مجازی، در حال حاضر در صدر رسیدن به هدف اصلی است و یک روز بدون اشاره به مقصد، نام تجاری هتل و یا برنامه‌ریزی رویداد استفاده جدید از این فن‌آوری صورت خواهد گرفت. یک شرکت هواپیمایی مانند KLM این کار را سال گذشته در رویداد ITB در برلین انجام داد.پس چگونه برند‌های مسافرتی می‌توانند از واقعیت مجازی برای کمک به تبلیغ محصولات و خدمات و یا در ارتباط با مشتریان بالقوه استفاده کنند؟ در اینجا چند ایده وجود دارد:

  • نمایش اتاق هتل، سالن‌ها و امکانات رفاهی
  • محک زدن قبل از خرید
  • بازدید مجازی برای برنامه‌ریزی جلسات، مراسم عروسی، اجلاس‌ها و غیره
  • بازدید کردن از مقصد یا مکان قبل از رزرو کردن (آژانس‌های مسافرتی مانند Thomas Cook در حال انجام این کار هستند)
  • بالا بردن انتظارات مسافر قبل از سفر

VR به معنای جایگزینی یک سفر واقعی نیست، اما ممکن است به‌خوبی با برجسته کردن آن، برخی از ویژگی‌های کلیدی پیش از فروش را در مرحله برنامه‌ریزی فرایند تصمیم‌گیری تکمیل کند.

بازاریابی Omnichannel

درحالی‌که omnichannel روند جدیدی نیست، ما می‌توانیم انتظار داشته باشیم که این پدیده برای اکثر بازاریابان مسافرتی یک نگرانی اصلی باشد؛ و این در چه مورد است؟ این اساس چالشی است که ما برای جذب، درگیر کردن و شناخت مشتریانی که ممکن است از طریق پست‌های گوناگون (ایمیل، وب، رسانه‌های اجتماعی)، دستگاه‌های مختلف (دسکتاپ، لپ‌تاپ، گوشی هوشمند،) و همچنین آفلاین با ما ارتباط برقرار کنند مورداستفاده قرار می‌دهیم.

گوگل به‌تازگی امکان بازاریابی متقابل را با امکان بازاریابی مجدد برای کاربران واردشده راه‌اندازی کرده است و ما می‌توانیم پیشنهادهای مشابه دیگری را با فیس‌بوک و همچنین در ایمیل در سال پیش رو، انتظار داشته باشیم. چالش برای تشخیص کاربران در دستگاه‌های مختلف و پلت فرم باقی و پویا خواهد ماند، اما برند‌های مسافرتی در این زمینه تلاش‌های بسیاری انجام دادند تا در مقابل این حجم ایستادگی کرده و از مزایای مصرف‌کنندگان سنتی‌شان نیز بهره‌مند شوند.

موفقیت در صنعت گردشگری

سلطه فیس‌بوک و گوگل

ممکن است مقدار بار زیادی بر رسانه‌های اجتماعی، برنامه‌های تلفن همراه و دیگر شبکه‌های اشتراک‌گذاری وجود داشته باشد، این واقعیتی است که فیس‌بوک بسیار بااهمیت است. با بیش از ۱٫۸ میلیارد کاربر فعال، بیش از ۱ میلیارد کاربر فعال روزانه، فیس‌بوک دارای باارزش‌ترین کالا است: زمان صرف شده در پلتفرم! فیس‌بوک همچنین باعرضه برنامه در موبایل تبدیل به یک برنامه کلیدی شده است (Instagram، WhatsApp، همراه با برنامه‌های فیس‌بوک مانند لایک صفحات، مسنجر و فیس‌بوک) همراه با ویژگی‌های جدید کشنده مانند:Facebook 360، Facebook Live و تبلیغات پیشرفته.در همین حال، علیرغم شایعاتی که رسانه‌های اجتماعی (و مخصوصا فیس‌بوک) پخش می‌کنند که گوگل در حال غرق شدن است گوگل به همان اندازه قوی است، زیرا جستجوهای مسافرتی هرساله افزایش می‌یابد. به برنامه‌های جدید مسافرتی (نگاه کنید به تصویر بالا)، به تکامل مداوم در محصولات مرتبط با سفر – و حتی قابل رزرو – از طریق جستجو Flight یا Hotel Finder اشاره‌ای نمی‌کنیم. بنابراين برند‌‌های مسافرتی باید خصوصی در “Google My Business” که در آن بررسی‌ها به‌صورت منظم ارسال می‌شوند، کنترل و مدیریت شوند … و جایی که رستوران‌ها، هتل‌ها و مقصدها باید مطابق با آن پاسخ دهند!

پایان توییتر؟

با اطمینان می‌توان گفت شایعات رسانه‌های اجتماعی تا حدودی آرام شده و به سطح کمال رسیده است. Linkedin از سال ۲۰۰۳ تاکنون پیشرفت کرده است، اما مایکروسافت در سال گذشته به این نتیجه رسید که باید تلاش کند تا به سطح بالاتری دست یابد (و از موفقیتش کسب درآمد کند). سؤال‌های مشابهی در مورد Pinterest و حتی Snapchat به‌عنوان Instagram Stories در سال گذشته رایج گشت. پلتفرم‌های متفاوتی نظیر Meerkat یا Blab به دلیل موفقیت و محبوبیت فیس‌بوک، نجات نیافتند.اما توییتر چطور؟ آیا توییتر می‌تواند برنامه بعدی باشد که گردوخاک به پا می‌کند؟ درحالی‌که من قطعاً مایل نیستم، مطمئنا می‌توانم در مورداستفاده از این رسانه‌های اجتماعی، میزان بی‌میلی سهامداران صنعت گردشگری را ببینم. به‌طور واضح گفته‌شده است، این زمان تقلای یک پلتفرم است؛ و درحالی‌که هنوز شبکه‌ای بسیار محبوب برای مشاهیر و نفوذ گران است – درواقع به نظر می‌رسد کانال رسمی ارتباطات برای انتخابات ریاست جمهوری منتخب دونالد ترامپ هست- در دو تا سه سال گذشته مشارکت بسیار کمی برای اکثر حساب‌های فعال در پلتفرمی که در آن فضایی وجود دارد انجام‌شده است.

سؤال واقعی این است: اگر شما برند تجاری هستید، آخرین بار چه زمانی در یک کمپین تبلیغاتی توییتر سرمایه‌گذاری کردید؟ (با فرض اینکه شما تابه‌حال یک‌بار هم انجام ندادید) هرگاه سخنرانی می‌کنم یا در یک اجلاس صحبت می‌کنم، این سؤال را می‌پرسم. برای فیس‌بوک، ۷۵ درصد از مخاطبان دستان خود را بالا می‌برند که اظهار می‌کنند اخیرا به‌نوعی در تبلیغات، افزایش پست و غیره سرمایه‌گذاری کرده‌اند. برای Linkedin، ممکن است ۱۰ تا ۳۰ درصد از دست‌ها را دریافت کنم. توییتر؟ کمتر از ۱۰٪ … شاید این فقط یک صنعت گردشگری است، اما تبلیغاتی که در این پلتفرم انجام‌شده را نمی‌بینم، مگر اینکه ما در حال صحبت کردن در مورد هتل‌های زنجیره‌ای و یا مقصدهای بزرگ باشیم؛ بنابراین پایان توییتر ممکن است نزدیک باشد؟ فکر می‌کنم متأسفانه بله.

پخش زنده

فراتر از فیس‌بوک و یوتیوب زنده (بتا)، در حال حاضر راه‌های متعددی برای پخش زنده رویداد یا راه‌اندازی این محصول وجود دارد و Instagram نیز این ویژگی جدید را در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی کرده است. نمی‌توان از Snapchat اسم نبرد، جایی که عنصری از تعاملات خام وجود دارد، حتی اگر به‌صورت زنده نباشد و همچنین محدود به حداکثر ۱۰ ثانیه باشد.سیستم‌عامل‌های دیگر مانند Periscope یا حتی توییتر Live نیز این کار را انجام می‌دهند و ما می‌توانیم پیشرفت‌های بیشتری را در Facebook Live انتظار داشته باشیم؛ زیرا در آنجا فیلم و ویژگی‌های جدیدی مانند ۳۶۰ درجه و رویدادهای برنامه‌ریزی وجود دارد که هرروزه در آن ظاهر می‌شود. اگر این روند برای برند‌های مسافرتی آهسته باشد، ما می‌توانیم وبلاگ نویسان و حامیان سفر را در مسیر درست پیش ببریم. آیا هتل‌ها، مقصدها، خطوط هوایی یا جاذبه‌ها به دنبال آن هستند؟ این روندی است که منتقدان به دنبال یافتن پاسخی برای آن هستند …

مهارت های اجتماعی

مهارت‌های اجتماعی یک مجموعه بسیار مهم از مهارت‌هایی هستند که هر کس باید یاد بگیرد. برخی از مهارت‌های اجتماعی وجود دارند که بسیار ضروری هستند و شما بدون آن‌ها نمی‌توانید کاری را انجام دهید. در آژانس‌های مسافرتی آنلاین، ۴ مهارت اجتماعی زیر بسیار سودمند می‌باشند:

توانایی حفظ آرامش

بسیار سخت است هنگامی‌که شما آشفته یا نگران هستید، به‌خوبی فکر کنید، بنابراین، بسیار مهم است که یاد بگیرید چگونه در همه شرایط آرام باشید. یادگیری نحوه آرامش در موقعیت‌های بی‌ثبات، یک مهارت اجتماعی بسیار مفید است که می‌تواند بسیاری از مشکلات مربوط به استرس قابل‌اجتناب را از بین ببرد.

دانستن چگونگی ایجاد روابط دوستانه

صرف‌نظر از اینکه ممکن است درون شما چگونه باشد، شما باید یاد بگیرید که چگونه با اطرافیان خود ارتباط برقرار کنید زیرا هیچ‌کس نمی‌تواند به‌عنوان یک جزیره تنها زندگی کند و شما درنهایت به مردم نیاز خواهید داشت. دانستن چگونگی ایجاد اعتماد، استعداد نیست، این‌یک مهارت اجتماعی است که هر فرد می‌تواند یاد بگیرد. تنها چیزی که به نظر می‌رسد متفاوت باشد این است که بسته به نوع شخصیت، بعضی افراد فقط نیاز به تلاش بیشتری نسبت به دیگران دارند.

دانستن تفاوت بین جسور بودن و عصبانی بودن(توانایی انعطاف پذیری)

واقعاً بین این دو یک دیواره‌ی باریکی است، به همین دلیل است که به‌عنوان یک مهارت اجتماعی مهم لازم است که از تفاوت بین آن‌ها آگاهی داشته باشیم. خوب است که با شور و شوق نظرات خود را به اشتراک و روی میز بگذارید، اما شما باید آگاه باشید تا بتوانید در هنگام عصبانیت، قبل از توهین به دیگران خود را کنترل نمایید.ما در جهان با میلیاردها نفر زندگی می‌کنیم و واقعیت این است که همه ما نمی‌توانیم نظرات و دیدگاه‌های مشابهی داشته باشیم. اگر نمی‌خواهید با همه‌کسانی که ملاقات می‌کنید دعوا کنید، باید یاد بگیرید که انعطاف‌پذیر بوده و با آن‌ها همکاری داشته باشید. شما ممکن است احساس کنید که راه شما، بهترین راه است، اما مهم است که به پیشنهاد‌ها و مشارکت دیگران هم فکر کنید. به‌اندازه کافی انعطاف‌پذیر باشید، چراکه مهم نیست چقدر هوشمندانه یا خودکفا هستید، بالاخره به دیگران نیاز خواهید داشت تا در زندگی پیشرفت کنید. شما نمی‌توانید همه‌چیز را خودتان انجام دهید؛ بنابراین شما باید برای به اشتراک گذاشتن ایده‌ها، ایجاد مشارکت لازم و انعطاف‌پذیری باهم همکاری کنید.

یاد بگیرید چگونه ارتباط برقرار کنید

ارتباط کم‌وبیش یک هنر است (هرچند برخی معتقدند که این ‌یک علم است) و حقیقت این است که راه‌های زیادی برای برقراری ارتباط وجود دارد، شما فقط باید به بهترین روش ارتباطی برای استفاده در موقعیت‌های مختلف برای افراد مختلف حساس باشید. شما باید یاد بگیرید که چه زمانی ارتباط برقرار کردن به‌صورت رابطه چهره به چهره و چه زمانی برقراری ارتباط از طریق کلمات مناسب است. شما باید در نظر داشته باشید که کلمات نوشته‌شده دارای احساس کم یا بی‌احساس هستند؛ بنابراین در هنگام برقراری ارتباط با افراد عاطفی، نباید کانال ارتباطی انتخابی شما، نوشتن کلمات باشد.

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

سایت های کاریابی کانادا

سایت­ های تخصصی یافتن شغل در کانادا کاریابی در کانادا ، اگر منابع درستی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *