خانه / تازه های صنعت هوایی و گردشگری / ۱۵ شهر هنری برتر در دنیا برای سفر با تورهای لحظه آخری

۱۵ شهر هنری برتر در دنیا برای سفر با تورهای لحظه آخری

این شهرها که در جای‌جای دنیا پراکنده‌شده‌اند با داشتن مجسمه‌های حیرت‌انگیز در خیابان‌هایشان، گالری‌های هنری مشهور و هنر خیابانی رو به رشد، مقصدی ایدئال برای همه‌ هنردوستان هستند. کی سفر در این نوشته سفری به برخی از هیجان‌انگیزترین شهرهای هنری دنیا خواهد داشت، از شهرهای شلوغ و مهمی همچون پاریس گرفته تا مراکز هنری نوظهور، مانند مکزیکوسیتی و لاگوس.

پاریس- فرانسه

شهر پاریس با داشتن ۱۰۰۰ گالری هنری در نقطه‌نقطه‌ی خود کعبه‌ی هر هنردوستی است. از موزه‌های هنری برجسته‌ای مانند لوور گرفته تا گالری‌های هنری معاصر چون گالری دانیل تمپلن یا گالری‌ تازه تأسیس لا مزون روژ، در هر گوشه‌ای از این شهر، می‌توان نور هنر را یافت. شما می‌توانید به‌راحتی با مراجعه به لیست تورهای خارجی ارزان قیمت در کی سفر بهترین قیمت را برای سفر به فرانسه پیدا کنید.

نیویورک- ایالات‌متحده

منهتن به‌نوبه‌ی خود با داشتن نهادهای مشهوری چون موزه‌ی هنری مادر شهر و موما و طراحی موزه‌ی گاگنهایم توسط فرانک لیولد رایت که در نوع خود یک اثر هنری محسوب می‌شود، به‌علاوه‌ی مرکز گالری‌های هنری، می‌تواند کارشناسان هنری را برای چندین روز سرگرم کند! اما نیویورک همین نیست! برای دیدن هنر خیابانی و گالری‌های برجسته‌ی هنری که آثار استعدادهای نوظهور را به نمایش می‌گذارد به محله‌ی بوشویک بروکلین بروید. بازدید از باغ مجسمه‌ی سقراط و موزه‌ی کوینز را هم فراموش نکنید.

توکیو- ژاپن

اگرچه بعضی از شهرها بخش‌های هنری کم‌وبیش شناخته‌شده‌ی خود را دارند توکیو با داشتن گالری‌های هنری پراکنده در این مادر شهر از شهرهای دیگر فرق دارد ولی همه‌ی این گالری‌ها ارزش زحمت رفتن به آن‌ها را دارد. یک جای خوب برای شروع این گردش هنری راپونگی هست-موزه‌ی هنری موری و مرکز هنری ملی و جاهای دیگری مانند هنرهای زیبای اوتا اینجا قرار دارد- و در تایتو گرمابه‌ی اس سی ای آی که یک گالری فعلی در یک گرمابه‌ی ۲۰۰ ساله‌ی قدیمی هست یکی از معتبرترین مقاصد هنری در توکیو هستند.

توکیو

سائوپائولو/ برزیل

شهرت کلان‌شهر سائوپولوی برزیل شاید به پای شهرت پاریس و نیویورک نرسد ولی این شهر پایتخت هنری آمریکای لاتین است. در کنار نمایشگاه هنری بزرگ سائوپولو که هردو سال یک‌بار برگزار می‌شود که دومین نمایشگاه هنری قدیمی پس از ونیز هست، موزه‌ی هنر مدرن نیز در این شهر قرار دارد که بازدیدکنندگان می‌توانند هنر مدرن و معاصر برزیلی را در اینجا ببینند. در این موزه یک باغ با سی مجسمه‌ی برجسته نیز وجود دارد. گالری‌های هنری‌ای مانند چوک کالچرل نیز چشم‌اندازی از استعدادهای محلی و درحال ظهور به ما می‌دهد.

لندن/ بریتانیای کبیر

سلیقه‌ی هنری خاص شما هر چه که باشد- کلاسیک، مدرن، معاصر و یا هرچیز دیگری- لندن یک گالری برای آن دارد. برای دیدن شاهکارهای هنری‌ای مانند گل‌های آفتابگردان وینسنت وان گوف و ارابه‌ی علف جان کنستابل به گالری ملی بروید. برای تماشای هنر مدرن بین‌المللی و آثار افرادی همچون پیکاسو و هاکنی و وارهل به گالری تیت مدرن بروید. گالری جدال انگیز ساعاتچی جایی است که همه باید آثار برجسته‌ی معاصر را آنجا ببینند درحالی‌که طرفداران جاهای هنری کمتر رسمی نیز باید در مکه‌ی هنر خیابانی یعنی شوردیچ بازدید نمایند.

مکزیکوسیتی/ مکزیک

ممکن است سائوپائولو پایتخت هنری آمریکای لاتین باشد ولی مراکز دیگری همچون مکزیکوسیتی نیز در عرصه‌ی هنر بین‌المللی مدعی هستند. از سال ۲۰۱۴ این شهر میزبان نمایشگاه هنری معاصر خود، نمایشگاه هنر مادی، بوده است درحالی‌که گالری‌های معاصر روبه ترقی همچون خانه‌ی گاگا و کوریمانزوتا در عرصه‌ی هنر بین‌المللی موج به راه انداخته است. برای دیدن عکس‌های دیواری حیرت‌انگیز ال ماندو از دیگو ریورا به کاخ ملی بروید و گالری زیبای لا کاسا آزول را برای دیدن آثار هنرمند معروف معاصر، فریدا کاهلو از دست ندهید. بیشتر بخوانید: دانلود راهنمای سفر شهرها و کشورهای مختلف

مکزیک

فلورانس/ ایتالیا

برای تماشای هنر عصر رنسانس جای بهتری از فلورانس وجود ندارد. گالری آکادمی را که محل نگهداری معروف‌ترین آثار میکل‌آنژ ازجمله مجسمه‌ی دیوید هست حتماً باید بازدید کرد. گالری مشهور دگلی اوفیزی جایی است که می‌توان شاهکارهایی همچون تولد ونوس اثر باستیل و بانوی گلدفینچ اثر رافائل را در اینجا دید. اگرچه هنر عصر رنسانس در فلورانس از توجه خاصی برخوردارست طرفداران هنر معاصر می‌توانند در موزه‌ای که پس از تأسیس در سال ۲۰۰۷ آنتی اوفیزی نام گرفت و برعکس گالری قبلی هست به تماشای هنر موردعلاقه‌ی خود بپردازند. مجسمه‌ی لاک‌پشت طلایی در میدان وچیوی فلورانس/ ایتالیا

لاگوس/ نیجریه

بزرگ‌ترین شهر نیجریه، لاگوس، با صحنه‌ی فرهنگی روبه رشد به‌سرعت به یکی از مقاصد هنری برتر در آینده‌ی نزدیک تبدیل خواهد شد. مرکز هنر معاصر و سازمان انجمن هنرمندان آفریقایی هر در سال ۲۰۰۷ تأسیس گردید. انجمن هنرمندان آفریقایی مسئول برگزاری فستیوال سالانه‌ی عکس لاگوس و مسابقه‌ی هنر ملی است. جاهایی همچون گالری امنکا که هدف آن هنرمندان قدیمی و درحال پیشرفت معاصر نیجریه هست در کنار استعدادهای بین‌المللی در تلاش است تا هنرهای مترقی لاگوس را به عرصه‌ی حضور دربیاورد.

سنگاپور

کشور-شهر سنگاپور شاید بیشتر به‌عنوان یکی از مراکز تجاری برتر دنیا شناخته شود ولی صحنه‌ی هنری آن نیز بسیار گیرا است. از موسسه‌ی هنر معاصر و موزه‌ی هنر سنگاپور گرفته تا گالری ملی سنگاپور که اخیراً افتتاح‌شده و سرپرستی بزرگ‌ترین مجموعه‌ی هنری آسیای جنوب شرقی و سنگاپور را بر عهده دارد پراست از مقاصد هنری. اگرچه حین راه رفتن در خیابان‌های این شهر نیز می‌توان مجسمه‌های عمومی بی‌نظیری همچون مجسمه‌ی تجلیل شهر جدید سالوادور دالی و یو او بی پلازا و مجسمه‌ی نسل اول چون فاح چونگ در نزدیکی پل کاوناگ دید. نقاشی‌های روی دیوارهای ساختمان‌های قدیمی کوچه‌ی حاجی

سنگاپور

برلین/ آلمان

برلین با داشتن گالری ملی آلت و گالری گمالد که شاهکارهای قرون ۱۳ تا ۱۹ را به نمایش می‌گذارد و گالری ملی نو که اخیراً افتتاح‌شده با مجموعه‌ی هنر قرن بیست خود جایگاه یکی از متنوع‌ترین صحنه‌های هنری دنیا است. برای دیدن جاهای هنری دیگری همچون گالری جنب شرقی که در ۱.۳ کیلومتری دیوار برلین قرار دارد به خیابان فریشان بروید. این گالری آثار بیش از ۱۰۰ هنرمند بین‌المللی را به نمایش گذاشته است. در کنار رودخانه می‌توانید برای تماشای مجسمه‌ی مرد مولکولی جاناتان بوروفسکی راه بروید.

شیکاگو/ ایالات‌متحده

اگرچه این شهر بادی سازمان‌های جهانی‌ای همچون موزه‌ی هنر معاصر و موسسه‌ی هنری شیکاگو را در خود جای‌داده است بااین‌وجود برای تجربه‌ی هنر باشکوه نیازی برای رفتن به داخل این سازمان‌ها نیست. حین پیاده‌روی در منطقه‌ی پول آثار هنری عمومی‌ای همچون مجسمه‌ی پیکاسو و مجسمه‌ی شیکاگوی هنرمند اسپانیایی بنام جون و مجسمه‌ی دروازه‌ی باد آنیش کاپور در پارک میلنیوم را می‌توانید ببینید. منطقه‌ی انبار قدیمی، ریور نورث، مرکز هنری دیگریست که با داشتن بیش از ۱۰۰ گالری هنری بزرگ‌ترین ناحیه‌ی هنری خارج از نیویورک محسوب می‌شود. پارک میلنیم در شیکاگو/ ایلینوی/ ایالات‌متحده

بوگوتا/ کلمبیا

پایتخت کلمبیا، بوگوتا،‌ نیز همچون مکزیکوسیتی خود را به‌عنوان یک مرکز هنری درحال ظهور اثبات می‌کند و در سال‌های اخیر به‌عنوان یکی از مقاصد برتر هنری دنیا در عرصه‌ی هنر خیابانی محسوب می‌شود. درواقع، حین راه رفتن در شهر می‌توان آثار هنرمندان مشهور داخلی و خارجی همچون دی جی لوی از شهر بوگوتا و کریسپ که در استرالیا به دنیا آمده دید. موزه‌ی هنر مدرن بوگوتا و موزه‌ی بوترو محل نگهداری بیش از ۱۰۰ اثر از «کلمبیایی‌ترین هنرمندان کلمبیا» نیز ارزش بازدید دارند.

بارسلونا/ اسپانیا

هنردوستانی که به بارسلونا می‌روند بایستی به موزه‌ی پیکاسو که محل نگهداری یکی از بزرگ‌ترین مجموعه آثار پیکاسو در دنیاست بروند ولی موزه‌ی ملی هنر کاتالونیا که تعداد چشمگیری از آثار رمانسک و گاتیک و بارک را به نمایش می‌گذارد نیز حتماً باید مورد بازید قراربگیرند. علاوه بر این گالری‌های معاصر و جدید نیز مانند ارتویستاس نیز نباید فراموش نشود. سفر به بارسلونا بدون دیدن آثار حیرت‌انگیز گااودی معنی ندارد. اگرچه آثار او بیشتر به حوزه‌ی معماری تعلق دارد تا هنر ولی برای دیدن برخی از شگفت‌انگیزترین نمونه‌ی آثار گااودی به ساگرادا و پارس گول بروید. قبل برنامه‌ریزی برای سفر رؤیایی به اسپانیا توصیه می‌کنیم قیمت تور اروپا گردی در کی سفر را بررسی کنید.

بارسلونا

ملبورن/ استرالیا

از مؤسسات بزرگی همچون گالری ملی ویکتوریا، قدیمی‌ترین موزه‌ی هنری عمومی استرالیا و مرکز هنر معاصر استرالیا گرفته تا موزه‌ی هنر معاصر گرتورد در منطقه‌ی فیتزروی صحنه‌ی هنری ملبورن را نباید از دست داد. بعضی از بهترین آثار هنری ملبورن در خیابان‌ها و مکان‌های عمومی شهر قرار دارد. مجسمه‌ی کیف عمومی اثر سایمون پری، مجسمه‌ساز انگلیسی، در خیابان بورک و مجسمه‌ی زنگ‌های فدراسیون در پارک بیرانگ مار و مجسمه‌ی فرشته‌ی هنرمند ملبورنی، دبورا هالپرن را ببینید.

سان‌فرانسیسکو/ ایالات‌متحده

افتتاح موزه‌ی هنر مدرن سان‌فرانسیسکو، اولین موزه‌ی ساحل غربی که به هنر مدرن و معاصر اختصاص‌یافته، در سال ۱۹۳۵ سانفرانسیسکو را در جایگاه بهترین شهر هنری کالیفرنیا قرارداد اما دوستداران هنرهای زیبا حتماً باید از موزه‌ی د یانگ که محل نگهداری یکی از نفیس‌ترین مجموعه نقاشی‌های آمریکایی در کشور هست بازدید نمایید. اگر می‌خواهید تجربه‌ی متفاوتی از هنر داشته باشید به منطقه‌ی میشن سانفرانسیسکو بروید. اینجا پراست از عکس‌های دیواری‌ که اینجا را به یک گالری هنری در نوع خود تبدیل کرده است.

سایر مقالات مرتبط با راهنمای سفر و رزرو هتل را می توانید در مجله گردشگری کی سفر مطالعه کنید. کی سفر مرجع آنلاین خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل می باشد. در کی سفر می توانید به راحتی می توانید بلیط هواپیما ماهان ، بلیط هواپیما ایران ایر، بلیط هواپیما کیش ایر، بلیط هواپیما آسمان و… را رزرو کنید. ما در کی سفر همه چیز را برای داشتن یک سفر اقتصادی و به صرفه آماده کرده ایم.

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

سایت های کاریابی کانادا

سایت­ های تخصصی یافتن شغل در کانادا کاریابی در کانادا ، اگر منابع درستی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *