خانه / تازه های صنعت هوایی و گردشگری / ۱۰ شهر برتر آمریکای جنوبی برای سفر با تورهای لحظه آخری

۱۰ شهر برتر آمریکای جنوبی برای سفر با تورهای لحظه آخری

آمریکای جنوبی ممکن است قاره‌ی ترسناکی برای مسافران باشد. اینکه در این سرزمین وسیع تصمیم بگیرید کجا بروید و چه ببینید می‌تواند کار دشواری باشد؛ اما فهرست شهرهای برتر آمریکای جنوبی به‌راحتی هر مسافر مرددی را فردی با اطمینان در مورد سفر به آمریکای جنوبی تبدیل کند. با بهترین مکان‌هایی که در آنجا می‌توانید فرهنگ این قاره‌ی پهناور را از این سر تا به آن سر بشناسید آشنا شوید. در این مقاله از مجله گردشگری کی سفر همراه ما باشید. کی سفر مرجع آنلاین خرید بلیط هواپیما مسیرهای مختلفی از جمله بلیط هواپیما تهران عسلویه، بلیط هواپیما تهران چابهار، بلیط هواپیما تهران بوشهر و.. می باشد. ما در کی سفر همه چیز را برای داشتن یک سفر اقتصادی برایتان آماده کرده ایم. همراه ما باشید.

بوینس آیرس، آرژانتین

این شهر آرژانتینی که به رقص تانگوی خود مشهور است جایی است که عاشقان شراب ناب و غذای عالی و موزه‌های در حد استانداردهای جهانی باید به آنجا بیایند. فرصت‌های فرهنگی بی‌نظیر بسیاری در این شهر وجود دارد چراکه اینجا جاهای زیادی برای کشف فرهنگ آرژانتینی وجود دارد. تئاتر زیبای کولون برای دیدن یک اپرا و اجرای هنر مدرن ازجمله‌ی این مکان‌ها می‌باشد. از منوی بزرگ رستوران‌ها هر غذایی که می‌تواند شما را سیر کند را انتخاب کنید از غذای آسادوی آرژانتینی گرفته تا غذای مخلوط آسیایی. فراموش نکنید که از قبرستان زیبا و فراموش‌نشدنی اینجا، لا رکولتا، بازدید نمایید و با تاریخ عمیق فرهنگ پورتنو آشنا شوید.

آرژانتین

کارتاگنا، کلمبیا

شهر کارتاگنا مترادف است با جذابیت. این شهر ساحل شمالی کلمبیا به خیابان‌های سنگ‌فرش خود معروف بوده و معماری پر از رنگ آن‌همه‌ی کارائیب را به تماشا فرامی‌خواند. در حیاط یکی از کلیساهای زیبای بوینس آیرس راه بروید و یا سوار یک ارابه شوید و دید متفاوتی از این شهر را ببینید. به کشف قلعه‌های اسپانیایی بپردازید ویا در ساحل استراحت کنید. کارتاگنا همه‌ی این‌ها را مدیون شگفتی‌های غنی فرهنگی و تاریخی و طبیعی خود هست. بیشتر بخوانید: مشاهده پروازهای خارجی در وب‌سایت کی سفر

دریاچه تی تی کاکا، پرو

برای اینکه چشم‌انداز بی‌نظیری از فرهنگ پرو ببینید به دریاچه تی تی کاکا بروید. این منطقه سکنه ی اقوام محلی گوناگونی هست که دید دست اولی از تاریخ این ملت آمریکای جنوبی به همه می‌دهد. چیزی که تی تی کاکا را منحصربه‌فرد می‌سازد بیش از چهل جزیره‌ی آنست که افراد محلی در آنجا زندگی می‌کنند. به این جزایر شناور تنها می‌توان با قایق رفت. رفتن از ساحل با قایق ۴۰ دقیقه طول می‌کشد و ارزش گذراندن وقت و خرج پول دارد تا یاد گرفت چگونه مردم محلی از این جزایر مراقبت می‌کنند و حیاط و نشاط این جزایر را پرورش می‌دهند.

کویتو، اکوادور

پایتخت کشور اکوادور در پای کوه‌های آند قرار دارد و از ارتفاعات ۹۳۵۰ فوتی خود جذابیت‌های زیادی برای نمایش به مسافران دارد. این شهر که زمانی به اینکاها تعلق داشته اکنون شهر برتر اکوادور می‌باشد. کویتو تاریخ فرهنگی غنی‌ای دارد و بازدیدکنندگان می‌توانند این مرکز استعماری که به‌خوبی نگهداری شده است و کلیساهای قرون ۱۶ و ۱۷ میلادی را کشف کنند. کلیساها و ساختمان‌های دیگر بعلاوه ی میدان اصلی، پلازا گراند، ترکیب پیچیده‌ای از سبک‌های معماری اکوادوری و اروپایی و شمال آفریقا نشان می‌دهد. آرایه ی معماری شهر کویتو با زنجیره‌ی رستوران‌ها و مغازه‌ها و بازارهایش تکمیل می‌شود و اینجا را به یک شهر برتر آمریکای جنوبی تبدیل می‌کند.

ریو دو ژانیرو، برزیل

کشف آمریکای جنوبی بدون سفر به «سیداد ماراویلهوسا» یعنی «شهر باشکوه ریو» تکمیل نمی‌شود. چشم‌انداز پویای ریو با کوهه‌ای گرانیتی رو به دریای آن به‌نوبه‌ی خود نوعی منظره هست ولی همیشه چیزهای بیشتری برای کشف در اینجا وجود دارد مانند باغ‌های گیاهان محلی و میدان اسب‌دوانی گاوئا. ماهیت آرام فرهنگ کاریوکا را کشف کرده و یک روز را در یکی از سواحل مشهور اینجا بگذرانید. شب به اینجا بیایید و از رستوران‌های بی‌نظیر اینجا استفاده کنید و در یکی از محله‌های رنگارنگ اینجا برقصید. قبل از هرگونه برنامه‌ریزی برای سفر به ریودوژانیرو توصیه ما این است برای خرید آنلاین بلیط هواپیما و رزرو تور ارزان قیمت این مقصد به کی سفر سری بزنید!

برزیل

واپارایسو، شیلی

به ایستگاه قدیمی سانتیاگو بروید و وارد یک شهر ساحلی پر از شخصیت شوید. خانه‌های رنگی و محله‌های بوهیمیایی دامنه‌ی تپه‌های شهر را آرایش می‌کنند. تپه‌هایی که جان می‌دهند برای پیدا کردن یک کافه‌ی عالی. یا اینکه برای تماشای نقاشی‌های روی دیوارها بروید و خونگرمی هنرمندانه‌ی والپارایسو را در خارج از موزه‌ها دریابید (این موزه‌ها هم در جای خود ارزش دیدن دارند). این شهر همچنین محل زندگی شاعر معروف پابلو نرودا هست که خانه‌اش اکنون به یک موزه تبدیل‌شده تا بازدیدکنندگان بتوانند از آن بازدید نمایند. والپارایسو شهری است با رستوران‌ها و هیجانات شبانه‌ی کنار دریا و بالای کوه‌ها که نباید از آن غفلت نمود.

لاپاز، بولیوی

لاپاز پایتخت کشور بولیوی مسافران زیادی را به خود جذب می‌کند. علیرغم شهرت این شهر به متراکم بودن تجربه‌ی شهری که در ارتفاع ۱۰۰۰ فوتی قرار دارد در آمریکای جنوبی نظیر ندارد. مسافران ماجراجو از انتخابی که از میان غذاهای خیابانی می‌کنند لذت خواهند برد و حتی شاید از چای برگ درخت کاکائو که درمان ناخوشی‌های ناشی از ارتفاعات هست نیز بخورند. شهر لاپاز با داشتن موزه‌های فراوان برای غرق شدن در تاریخ بولیوی و بازارهای آن برای شناختن فرهنگ این کشور جذاب کافی را دارد.

آسانسیون، پاراگوئه

کشور کوچک پاراگوئه که زمانی دروازه‌ی اساسی اکتشافگران بوده و پایتخت آن، آسانسیون، نقش مهمی در این زمینه ایفا کرده است. این شهر که «مادر شهرها» لقب گرفته نقطه‌ی شروع مسافران بوده و امروزه ازجمله جاهایی محسوب می‌شود که هرکسی که به این قاره میاید باید از آن بازید نماید. کلیسای ملی و موزه‌ی شهرداری دو مکان مهم برای بازدید هستند اما قدم زدن در میدان‌ها و بازار روباز را هم فراموش نکنید. چشم‌انداز رستوران‌ها هرروز بیش‌ازپیش وسعت می‌گیرد و برگرهای گورمنت و پیتزاهایی که روی آتش چوب پخته می‌شوند و غذای سنتی آسادو در اولویت منوی این رستوران‌ها هستند.

لیما،‌پرو

شهر ساحلی لیما به چشم‌اندازهای زیبای اقیانوس آرام و ساختمان‌های بلند مدرن و مکان‌های باستانی اش مشهور است. سابقاً کلیشه‌ای در مورد شهر وجود داشته که بر اساس آن معماری مدرنی در شهر نبوده ولی اکنون این شهر برخی از بهترین رستوران‌های آمریکای جنوبی را در خود جای‌داده است. موزه‌های لیما بصیرتی از فرهنگ و هنر محلی به دست می‌دهند. در کنار موزه‌ها کارهای زیادی ازجمله پاراگلادینگ و موج‌سواری و صخره‌نوردی نیز می‌توان در این شهر انجام داد. تمامی این ویژگی‌ها این شهر را برای بازدید همه‌ی سنین مناسب می‌سازد.

پرو

مدلین،‌کلمبیا

در سال‌های اخیر دومین شهر بزرگ کلمبیا از یکی از خطرناک‌ترین شهرهای روی زمین به یک مادر شهر شلوغ تبدیل‌شده است. پابلو اسکوبار،‌پدر قاچاق مواد، به خاطر کارهای زشت و غیرقانونی‌اش همواره موردتوجه بوده اما او برای شناساندن شکوه این شهر به دنیا تلاش زیادی کرده است. آب‌وهوای ملایم این شهر لقب «شهر بهار همیشگی» را به اینجا داده است و پس‌زمینه‌ی باشکوه کوهه‌ای ناهموار اینجا چشمه‌ای را در زیر پای مردم محلی قرار داده است. موسیقی و رقص سنتی اینجا، سالسا را یاد بگیرید. رقص و موسیقی سالسا ثابت می‌کند که این آهنگ‌های لاتینی بشدت در خون مردم محلی جاری است. برای کسانی که می‌خواهند شب را با رقص و آواز بگذرانند از این سر شهر تا آن سر شهر بار وجود دارد. برای کسانی هم که عاشق کشف مناظر باشکوه هستند ده‌ها مسیر پیاده‌روی منتظرشان هست. پیشنهاد درجه‌یک: حتماً از قهوی اینجا امتحان کنید.

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

بورسیه تحصیلی کانادا

بورسیه تحصیلی کانادا از آنجایی که هزینه تحصیل در در کشور کانادا تا حدودی بالا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *