خانه / توسعه کسب و کار / برند و برندسازی / معرفی کسب‌و‌کار آژانس مسافرتی با استفاده از سربرگ شرکت

معرفی کسب‌و‌کار آژانس مسافرتی با استفاده از سربرگ شرکت

سربرگ اداریباید به این نکته اشاره کرد که حرفه‎ای و قابل اعتماد نشان دادن می‎تواند کسب‎وکار مسافرتی را بهبود بخشد و یا نابود سازد. چاپ کسب‎وکار مسافرتی خود در سربرگ رسمی طراحی شده بیش از اینکه یک وسیله ارتباطی باشد، نمایش واقعی فیزیکی از بیزینس شما است. نه‌تنها بخش مهمی از استراتژی ارتباطات بازاریابی و فروش را در بر می‌گیرد، بلکه در مورد تصویر برند شما نیز بسیار قابل اهمیت است. علاوه بر این، یک طرح خوب وسیله‌ای عالی برای نشان دادن حرفه‌ای بودن است و اعتبار را برای شما به‌عنوان یک عامل فراهم می‌کند. به همین دلیل است که به یک فرم مخصوص طراحی‌شده نیاز دارید تا لوگو شرکت خود را به رخ بکشید.  نمونه سربرگ حرفه‎ای در تصویر بالا مشاهده می‎شود.

سربرگ اداریلوگو و نام تجاری شما نه‌تنها به شناخت بیشتر مشتریانتان کمک می‌کند، بلکه برند تجاری شما و خدمات منحصربه‌فردی که آن را وعده می‌دهید را نیز به نمایش می‎گذارد. سربرگ اداری در کنار بیزینس کارت و کاور شبکه‎های‎ اجتماعی، به شما اجازه می‌دهد لوگوی سفر خود را به طرز شگفت‌انگیزی به رخ مشتریان بکشید و کمک می‌کند تا آگاهی بیشتری از نام تجاری در صنعت و در میان مشتریان خود ایجاد کنید.

خودتان سربرگ اداری لازم را بسازید

سربرگ اداریبه‌عنوان بخشی از صنعت گردشگری، وظیفه اصلی شما این است که حامیان خود را از یک مقصد عجیب‌وغریب به مقصد دیگر منتقل کنید و به برنامه سفر و سیر و سیاحت آن‌ها کمک کنید. بااین‌حال، ممکن است شما در نوع خاصی از تعطیلات باشید مانند سفر‌های تاریخی، ساحلی یا حیات‌وحش. آیا نمی‌خواهید مشتریانتان بدانند که شما بهترین خدمات و وعده‌های تعطیلات زندگی‌شان را در بهترین بسته‌های مسافرتی ارائه می‌دهید؟

۸ نکته برای طراحی سربرگ رسمی مسافرتی:

 1. بیش از حد از متن استفاده نکنید و متن شما شلوغ نباشد.
 2. فرمت مناسب و یکدستی را عاقلانه انتخاب کنید.
 3. سلسله مراتب را دنبال کنید.
 4. از عناصر بصری استفاده کنید.
 5. آن را ساده ارائه کنید.
 6. هم ترازی متن را در نظر بگیرید.
 7. سفر خود را منعکس کنید.
 8. بررسی و اصلاح کنید.

ارتقاء هویت تجاری برند با استفاده از سربرگ حرفه‎ای

سربرگ کسب‌وکار شما نام تجاری و واقعیت شما را به نمایش ‌می‌گذارد بنابراین باید برای تمام مدارک رسمی استفاده شود. هنگامی‌که شما خدمات، بسته‌ها، معاملات، قراردادها، پیشنهاد‌ها و نامه‌های خود را بر روی سربرگ طراحی‌شده به‌راحتی طراحی کنید، به‌جای آن‌که آن را در یک بروشور ساده سمبل کنید، اعتبار و اقتدار برند تجاری خود را تقویت می‌کنید. یک پیام واضح و مختصر و درجه ‌یک باعث ایجاد اعتماد و وعده همکاری درست شما می‌شود. هر چیزی که آژانس مسافرتی شما را از دیگر آژانس‌های مسافرتی جدا می‌کند همانند یک آهنربا باعث جذب مشتری می‌شود.

سربرگ رسمیاگر می‌خواهید که یک سربرگ تأثیرگذار باشد باید بسیار حرفه‌ای باشد. این تضمین می‌کند که حرف و عمل شما یکی است و نام تجاری شما به معنی کسب‌وکارتان است. بااین‌وجود، صرف‌نظر از اینکه حرفه‌ای گری را از بین ببریم، سربرگ شما یک بوم نقاشی است که شما می‌توانید برای انتقال پیام اصلی نام تجاری خود استفاده کنید. خلاقیت، عمق ادراک و احساسات شما را به نحوی می‌توان به‌طور مؤثر در دیدگاه‌های مختلف ازجمله یک تور بیابان غم‌انگیز، قدم زدن همراه با دل‌تنگی در دل تاریخ و یا تعطیلات ساحلی جالب برای مشتریان خود، بیان کرد.

سربرگ شرکتاگر سربرگ کاری خود را به‌عنوان یک ابزار بازاریابی نبینید، پس حتماً هیچ ایده خارق‌العاده‌ای برای کاهش بودجه بازاریابی ندارید. این کار نه‌تنها برند آژانس مسافرتی شما را پخش می‌کند، بلکه مشتریان را به نحوی با شما در ارتباط قرار می‌دهد و به‌عنوان یک یادآوری برای اینکه چرا آن‌ها تصمیم به استفاده از خدمات شما را در اولویت قرار داده‌اند، عمل می‎کند. سربرگ کسب‌وکار شما یک وسیله نقلیه عالی برای پیشنهاد‌ها‌ی ویژه، کوپن‌ها، نامه‌های فروش و سایر مواردی است که شما برای ایجاد انگیزه در مشتریان ارائه می‌دهید. بااین‌حال، سربرگ کسب‌وکار شما هرگز نباید یک تبلیغات آشکار باشد. درحالی‌که بخش عمده‌ای از سربرگ کسب‌وکار شما همچنان باید به‌عنوان یک وسیله تجاری و ارتباطی به هدف خود برسد، می‌توانید بخش دیگر آن را در پایین یا پشت بطری خود قرار دهید و آن را به یک تبلیغات تبدیل کنید.

تبلیغ کسب‌و‌کار از طریق ساخت کاور برای شبکه‎های اجتماعی

کاور شبکه های اجتماعیبا توجه به گسترش اطلاعات، زمانی که مشتریان بالقوه از صفحه شما بازدید می‌کنند، فقط چند ثانیه برای جذب آن‎ها و علاقه‎شان زمان دارید. بر طبق برخی مطالعات، بازدیدکنندگان صفحه شما را ظرف چهار ثانیه پس از ورود، قضاوت می‌کنند و از این میان، بیش از ۷۵٪ بازدیدکنندگان برحسب نگاه و احساسشان به صفحه شما، برند تجاری‌تان را مورد قضاوت قرار می‌دهند. صفحات شما در گوگل پلاس، لینکدین، توییتر و فیس‌بوک به‌عنوان نقطه کانونی توجه عمل می‌کنند. زمانی که بازدیدکنندگان در یکی از این کانال‌ها قرار دارند و ازآنجایی‌که صفحات بیزینس مسافرتی شما، گسترش مستقیم وب‌سایت شما هستند، یک وب‌سایتی که به‌خوبی اجراشده باشد بیش از هر چیزی نشان‌دهنده نام تجاری شما برای بازدید کنندگان است.

عکس کاور بسیار مهم است.

ازآنجاکه عکس کاور شما بخش قابل‌توجه صفحه شما است و همچنین اولین چیزی است که مردم در مورد بیزینس پروفایل شما در سفر می‌بینند، ضروری است تصاویری درخشان طراحی کنید که بازدیدکنندگان خود را هیجان‌زده کرده و حتی برخی از پیام‌ها را در ذهنشان تحمیل کنید حتی اگر تنها چیزی که آن‌ها در مورد صفحه شما می‌بینند، تصویر کاور باشد. به همین دلیل، هنگام راه‌اندازی کانال‌های رسانه‌های اجتماعی برای کسب‌وکار شما ضروری است که آژانستان را از طریق تصاویر کاور خود به‌طور مؤثر نشان دهید. ازآنجایی که عکس کاور شما اولین چیزی است که کاربران شما در صفحه‌تان مشاهده می‌کنند، می‌توان از آن برای ایجاد یک تأثیر پایدار استفاده کرد.

۶ نکته برای طراحی کاور شبکه های اجتماعی:

 1. ابعاد استاندارد را دنبال کنید.
 2. تم مناسب با موضوع کسب و کار
 3. انتخاب تصاویر جذاب
 4. از حداقل رنگ ممکن استفاده کنید.
 5. زیاده نویسی نکنید.
 6. انتخاب فونت خوانا و واضح.

تیترهای رسانه اجتماعی شما فقط تصاویری نیستند که در نمایه شما زیبا هستند؛ آن‌ها توانایی بسیار بیشتری دارند. آنچه اکثر مردم در کسب‌وکار مسافرت به آن توجه دارند این واقعیت است که تصاویر کاور می‌تواند ماهیت نام تجاری‌تان را تقویت کند و پیام شما را در ذهن بازدیدکنندگان حفظ کند. درحالی‌که شما یک جریان ثابت از تصاویر جذاب و توییت ها را مدیریت می‌کنید، تصویر کاور شما اولین و گاهی اوقات تنها تصویری است که بازدیدکنندگان شما قبل از اینکه صفحه‌تان را ترک کنند می‌بینند. اطمینان حاصل کنید که آن را در ذهن نگه می‌دارند و چیزهای مناسبی نسبت به آن می‌گویند. در این مقاله چند ایده برای انتخاب تصاویر و ساخت کاور  ارائه‌شده است.

 

بیشتر بخوانید:

درباره سعید سویزی

مدیر محتوای وبسایت آکادمی فرانگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *