خانه / توسعه کسب و کار / تحلیل کسب و کار / ۲۰ نکته مهم در فعالیت آفلاین و آنلاین یک آژانس مسافرتی

۲۰ نکته مهم در فعالیت آفلاین و آنلاین یک آژانس مسافرتی

امروزه با توجه به دانش مسافرین و افزایش خواسته‎های آن‎ها، آژانس‎های مسافرتی باید خود را با آن‎ها وقف داده و سهم خود را از بازار آفلاین و آنلاین بگیرند. آکادمی فرانگر در این مقاله به ۲۰ مورد مهمی که هر آژانس مسافرتی باید در حال حاضر، آنلاین و آفلاین درست انجام دهد، اشاره کرده است.

۱٫ تخصص

متخصص-سفرچندین مقصد یا فعالیت را انتخاب کنید و تصمیم بگیرید که متخصصی بهتر از دیگران باشید. اکنون مصرف کنندگان به اطلاعات مسافرتی زیادی دسترسی دارند، به ویژه از طریق وب‎سایت‎ها که خودشان تبدیل به “آژانس‎های مسافرتی عمومی” شده‎اند. هنگامی که آن‎ها به دنبال راهنمایی هستند، یعنی به دنبال یک متخصص واقعی می‎باشند.

۲٫ شخصی سازی

تمرکز-بر-مشتریخود را از راه تبادل نظر متمایز کنید، درست از اولین ارتباط شما با مشتریان، به آن‎ها راه حل‎های خودکفای شخصی، توصیه‎ها و غیره را ارائه دهید، چه آنلاین، چه از طریق تلفن و چه حضوری.

۳٫ ایجاد یک مجموعه از تجربه‎های منحصر به‎فرد و دسترسی ویژه

همه چیز درباره فروش تجربیات است. منحصر به‎فردتر بودن ارزش بیشتری را دربر خواهد داشت. هر چه بیشتر شما دسترسی مشتریان را به رویداد‎های خاص یا افراد ایجاد کنید، متمایزتر خواهید شد.

۴٫ پیچیده باشید

مسافران می‎توانند سفرهای ساده خود را رزرو کنند (مثلا سفرهای نقطه به نقطه‎ای مثل تهران به مشهد). مسافران واقعا نیاز به عواملی برای سفرهای پیچیده دارند (مثلا سفرهای طولانی بین المللی یا کروز) که انرژی و تخصص شما باید در این سفرهای پیچیده باشد.

۵٫ تقسیم بازار

بازار را به دو نوع مسافر تقسیم کنید: کسانی که پول بیشتری نسبت به زمان دارند و کسانی که زمان بیشتری نسبت به پول دارند.

نمایندگان تنها می‎توانند در بخش سابق کسب و کار به رقابت بپردازند. مسافران با پول بیشتر نسبت به زمان، ارزش خرید تخصص آژانس مسافرتی را داشته و توانایی مدیریت جنبه‎های سفر را از شما انتظار دارند.

۶٫ کار با نرخ خالص به جای گرفتن کمیسیون

گرفتن کمیسیون، آن‎ها را مشخص کنند. این به انعطاف پذیری قیمت‎ها و جریان نقدی بهتر کمک می‎کند و بدون هیچ زحمتی جمع‎ آوری کمیسیون را کاهش می‎دهد.

۷٫ دائما خود را ارزیابی کنید: آیا من بهترین ارزش را ارائه می‎دهم؟

بازار به طور مداوم در حال تغییر است. آیا برای همه محصولات و خدماتی که ارائه می‎دهید، نرخ‎های رقابتی را دریافت می‎کنید؟ آیا استراتژی‎های مختلفی برای به‎دست آوردن بیشترین ارزش مشتریان خود دارید؟

۸٫ استاد راه خود باشید

آیا می‎دانید که اگر مشتریان بپرسند: “به من درباره خودتان و آژانس‎تان توضیح دهید” یا اینکه “چه چیزی باعث می‎شود شما از نمایندگان دیگر متفاوت باشید؟” چه بگویید؟ سه پیام برتر در راه شما چیست؟ آن‎ها را به خاطر بسپارید.

۹٫ مهارت های فروش “مشاوره قابل اعتماد” را فرا بگیرید

مشاور-معتمداین شغل فروش مشورتی است. بیشتر نمایندگان می‎توانند خیلی بیشتر به فروش برسانند اگر آن‎ها بتوانند به عنوان یک مشاور قابل اعتماد درک شوند. این بدین معنی است که مهارت‎های ایجاد ارتباط و ایجاد اعتماد به جای مهارت فروش عالی تاثیر می‎گذارد.

۱۰٫ ایجاد شهرت قابل اعتماد برای نام تجاری

خودتان یا آژانس خود را در رسانه ملی یا حداقل روزنامه‎های محلی تبلیغ کنید. برند و برند سازی را مد نظر خود قرار دهید. نظرات مشتریان را برای اعتبار خود در اینستاگرام و لینکدین بنویسید. شهرت خود را با نظرات مسافرین واقعی در یک سرویس ارجاعی، ایجاد کنید.

۱۱٫ یک وب‎سایت خوب داشته باشید

بسیاری از نمایندگان وب‎سایتی دارند که برایشان زیان‎ آور است. وب‎سایت‎های نمایندگی به سه چیز کلیدی نیاز دارند: طراحی خوب + محتوای قانع کننده + حفظ آسان و به‎روز.

اگر شما یک توسعه دهنده وب خوب ندارید، می‎توانید از خدمات وب‎سایت‎های مانند Intuit یا HP Logo Works یا فرانگر استفاده کنید.

۱۲٫ پاسخگویی فوق العاده و قابل دسترس با استفاده از گوشی‎های هوشمند

حتی زمانی که شما در دفتر نیستید، از یک گوشی هوشمند استفاده کنید تا از طریق صدا، ایمیل و رسانه‎های اجتماعی پاسخگو باشید. از یک Google Voice استفاده کنید تا به شما در تلفن ثابت، تلفن همراه و یا هر شماره دیگر اطلاع رسانی نماید.

۱۳٫ بهبود کارایی پردازش

اکثر نمایندگان فرصت‎های فراوانی در کارایی عملیاتی خود دارند. به عنوان مثال، خلاصه کردن زمان برای توسعه برنامه سفر سفارشی، هزینه برای زمان مشاوره و غیره.

۱۴٫ بدانید که چه زمانی برای دریافت هزینه درخواست دهید

ما باور نداریم که یک جواب سریع در برنامه‎ ریزی هزینه وجود داشته باشد. زمان درست را برای صحبت در مورد هزیته‎ها انتخاب کنید و این مورد را برای انواع مختلف مشتریان خود بررسی کنید، رفتار تمام مشتریان شما یک‎سان نیست.

۱۵٫ تعامل با رسانه های اجتماعی

شبکه-های-اجتماعی

ما یک صفحه تلگرام و یک صفحه اینستاگرام را برای کسب و کار مسافرتی شما توصیه می کنیم. مشتریان خود را به طرفداران خود تبدیل کنید و امکان ارسال نظرات از خدمات‎تان را فراهم نمایید. با رویکرد بینش و راهنمایی با آن‎ها تعامل کنید. تلگرام برای ارسال پست‎های خاص و یا معاملات خوب است، اما یک صفحه اینستاگرام کمتر بر روی فروش تمرکز دارد و بیشتر در مورد گفتگو با طرفداران و نمایش اطلاعات مفید شما کاربرد دارد.

در مقاله‎ای تحت عنوان ۱۲ نکته برای یک آژانس مسافرتی در جهت استفاده بهتر از شبکه‎های اجتماعی نکاتی برای مدیران و کارکنان آژانس‎های مسافرتی در جهت استفاده سودمندانه‎تر از شبکه‎های اجتماعی آمده است.

۱۶٫ شراکت برای به‎دست آوردن راهکار‎ها و مزایای جدید

یک بازاریاب خوب باشید یا اگر نیستید، یک آژانس بازاریابی را برای کمک به خودتان استخدام کنید یا مثلا از سرویس ارجاع سفر مانند زیکاسو برای هدف منحصر به فرد لوکس بودن خدمات استفاده کنید. با برون سپاری می‎توانید در زمان خود صرفه جویی کنید و بر فروش تمرکز داشته باشید.

۱۷٫ بهبود مهارت‎های نوشتاری ایمیل

بازاریابی-ایمیلیبسیاری از مشتریان ارتباط از طریق ایمیل را ترجیح می‎دهند. نگارش خوب، یک مهارت فروش است که به ایجاد اعتماد و ارتباط با مشتریان کمک می‎کند. یک کلاس برای بهبود این مهارت بروید و با این کار فرآیند فروش را بهبود بخشید.

۱۸٫ به سرعت اولین پاسخ خود را به مشتریان بدهید.

روری کیفیت اولین تعامل خود با مشتری جدید خیلی دقت کنید، چه یک تماس تلفنی باشد چه یک ایمیل. ایجاد یک تصور خوب اولیه، نقش مهمی در فرآیند فروش دارد.

۱۹٫ توافق و معامله را نفروشید! تخصص را بفروشید!

بسیاری از متخصصان تبلیغاتی در وب‎سایت خود تبلیغ می‎فرستند با این مضمون که می‎توانند بهترین معاملات را دربر داشته باشد. مقابله با معاملات اینترنتی دشوار و حتی سخت‎تر خواهد شد. کسب و کار خود و پیامتان برای فروش، مشاوره تخصصی و خدمات شخصی را تغییر دهید و تخصص محورشان کنید.

۲۰٫ یک دانشجوی تغییر پذیر مادام العمر باشید

این صنعت فوق العاده تغییر کرده است و سرعت تغییر هم مدام بیشتر می‎شود. یک دانشجوی دائمی از بهترین شیوه‎ها باشید و آماده باشید تا شیوه‎های جدیدی را برای انجام کارهای خود اتخاذ کنید. مهم نیست چند سال است که در صنعت بوده اید. می‎توانید در دوره‎های آموزشی آژانس‎های هواپیمایی شرکت کنید و مهارت فروش بلیط را فراگیرید.

و در نهایت ما درخواستی از همه داریم:

همانطور که موفقیت را به‎دست آورده‎اید، یک الگو برای نسل‎های بعدی جوان درباره استخدام آژانس هواپیمایی و یا مسافرتی، الهام بخشیدن به آن‎ها و آموزش آن‎ها باشید. این صنعت به‎شدت نیازمند نیروی تازه است و استعداد‎های جوان تنها زمانی پیروی می‎کنند که الگوهای موفقیت آمیز خود را ببینند.

با آرزوی موفقیت همه جانبه در تلاش‎های تجاری مداوم شما.

درباره عرفان آسیابچی

توسعه دهنده کسب و کار و مسئول مصاحبه با افراد موفق صنعت گردشگری

بیشتر بخوانید

آژانس-مسافرتی

۶ نکته از کایلی جانسون، برنده جایزه مدیریت آژانس هواپیمایی، در مورد مدیریت آژانس مسافرتی

مدیریت آژانس مسافرتی موفق نیازمند سازگاری، عقل سلیم، مهارت‎های عالی مردم و بالاتر از همه، …

یک دیدگاه

  1. بنظر من الی گشت عالیه
    مخصوصن تور ترکیه رو پیشنهاد میکنم
    ما دو ماه پیش رفتیم.. بابت زبان ترکی استانبولی هم یه فایل آموزشی صوتی دانلود کردیم که خیلی راحت میشد به کمک اون ارتباط برقرار کنیم:
    https://looksfile.ir/product/46891/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%A8%D9%88%D9%84%DB%8C-%D9%81%D9%82%D8%B7-29%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%86

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *