خانه / توسعه کسب و کار / تحلیل کسب و کار / ۶ نکته از کایلی جانسون، برنده جایزه مدیریت آژانس هواپیمایی، در مورد مدیریت آژانس مسافرتی

۶ نکته از کایلی جانسون، برنده جایزه مدیریت آژانس هواپیمایی، در مورد مدیریت آژانس مسافرتی

مدیریت آژانس مسافرتی موفق نیازمند سازگاری، عقل سلیم، مهارت‎های عالی مردم و بالاتر از همه، شور و شوق است. کار سختی است، اما زمانی که فروشگاه شما شکوفا شود، می‎فهمید که همه چیز ارزشمند است. در این مقاله، آکادمی فرانگر ۶ نکته از زبان کایلی جانسون، برنده جایزه مدیریت آژانس هواپیمایی در آگوست ۲۰۱۸ در جهت مدیریت بهتر آژانس مسافرتی فراهم کرده است.

آماده شدن برای روز کاری

آژانس-مسافرتیاطمینان حاصل کنید که همه کارکنان قبل از باز شدن در شعبه هستند. مدیر همانند افرادی است که کار می‎کنند، بنابراین زمانی را برای مواجهه با هرگونه شکایت قبل از باز کردن درب‎ها، در نظر می‎گیرد.

به‎روز رسانی‎های کمپین خود را بررسی کنید. چه تغییراتی در سپرده‎ها و تخفیف‎ها انجام شده است؟ در کدام اپراتور باید تمرکز کنید؟ اطمینان حاصل کنید که همه کارکنان هر روز صبح اهداف خود را به‎روز رسانی کرده‎­اند. این امر اطمینان می‎دهد که همه متمرکز هستند.

به همه چیز نگاه کنید و ببینید آیا چیزی است که نیاز به تغییر دارد، مانند تخفیف و پیام فروش.

اگر روز قبل کار نکند، احتمالا امروز کار نخواهد کرد، بنابراین سازگاری داشته باشید و تغییراتی را که فکر می‎کنید مشتریانی را برای شما جذب می‎کند، انجام دهید.

استعلامات روز گذشته و آنچه که همه در حال کار بر روی آن هستند را بررسی کنید. بعد از آن شما آماده برای شروع روز هستید.

تمرکز بر روی مشتری

تمرکز-بر-مشتریرضایت مشتری باید ماهیت دوم را برای مشاوران سفر داشته باشد، اما ارزش بازآفرینی اصول اولیه را دارد.

  • به محض ورود مشتری به آن‎ها خوش آمد بگویید، صرف نظر از اینکه برایشان خدمتی انجام دهید.
  • تعیین کنید که آیا آن‎ها نیاز به مشاوره دارند و یک دوره زمان واقعی برای خدمت رسانی به آن‎ها ارائه دهید.
  • اطمینان حاصل کنید که تمام کارکنان مکالمه و صحبت می‎کنند.

تعامل یک کلید است. مقداری شوخی، مشاوره و شور و شوق به مشتری اطمینان و اعتماد می‎دهد و آن‎ها در فضای مناسب ذهنی قرار می‎­دهد.

در نهایت، اطمینان حاصل کنید که معامله را بسته‎اید. اگر آن‎ها بدون ثبت نام شعبه را ترک کنند، شما برای آن‎ها برنامه‎ی تعطیلات مناسبی پیدا نکرده‎اید.

سازمان یافتگی

سازمان-یافتگیاطمینان حاصل کنید که شما سازماندهی کرده‎­اید و مسئولیت‎های روزمره اداری را بر عهده دارید، برای اجرای صحیح کسب‎ و کار این موارد حیاتی است.

بلیط‎ها، تأییدیه‎ها، یادآوری‎های حساب و سپرده‎ها را به سرعتی که می‎توانید پردازش کنید.

انجام کسب و کار افزوده

از زمان برای بهره‎وری خود استفاده کنید تا درآمدتان را با اضافه کردن افزونه‎ها بیشتر نمایید، برای مثال به مشتریانی که ارز، بیمه و سایر افزودنی‎ها را خریداری نکرده‎اند، توجه کنید.

شما همچنین می‎توانید زمان خود را بر روی فعالیت‎هایی که باعث جذب مشتری می­‎شوند، مانند ارسال انبوه ایمیل و یا تعطیلات آخر هفته‎ی آن‎ها اختصاص دهید. همچنین، می‎توانید خبر ایجاد کسب و کار جدید را در انجمن خود انتشار دهید.

من از سوپرمارکت‎ها، املاک صنعتی یا هر جای دیگر بازدید می‎کنم که تعداد زیادی از کارکنان وجود دارد که ممکن است نیاز به مشاوره در سفر داشته باشند.

انگیزه دادن به کارکنان

کارمندان-پرشورچیزی به عنوان یک کارمند پردردسر وجود ندارد، فقط کارمندی است که انگیزه ندارد.

یک مدیر خوب می‎داند که چه چیزی باعث انگیزه هر یک از اعضای تیم است و بر این اساس مدیریت می‎کند. بعضی افراد علاقه‎مند به پاداش مالی هستند، بعضی‎ها هدف‎گرا و بعضی‎ها زمانی که کارفرمایان از آن‎ها ستایش و تعریف می‎کنند، بهتر عمل می‎کنند.

اگر مدیریت یک کارمند سخت باشد، همیشه یک دلیل وجود دارد. شاید آن‎ها تحت فشار هستند و یا در خانه مشکلی دارند. به اصل موضوع رسیدگی کنید. در این موارد معمولا مشکل به‎راحتی حل می‎شود.

استراحت را فراموش نکنید

سعی کنید استراحت کنید. مدیریت شعبه می‎تواند استرس‎زا باشد، بنابراین در پایان هر روز برای خود وقت بگذارید تا برای چالش‎هایی که پیش رو دارید، آماده باشید.

درباره کایلی جانسون (Keeley Johnson)

کایلی جانسون مدیر شعبه در  The Co-operative Travelدر شهرهای اولدام و سالفورد است، اولین بار با کسب و کار در طرح آموزش جوانان در سال ۱۹۹۵ شروع به کار کرده است.

او جایزه Travel Weekly Agent Excellence Award را برای بهترین مدیریت در Large Agency category در شمال انگلستان دارد و در ماه آوریل به عنوان مدیر افتخاری سال جاری در جایزه Achievement Agent برگزیده شده است.

درباره عرفان آسیابچی

توسعه دهنده کسب و کار و مسئول مصاحبه با افراد موفق صنعت گردشگری

بیشتر بخوانید

متخصص-سفر

۲۰ نکته مهم در فعالیت آفلاین و آنلاین یک آژانس مسافرتی

امروزه با توجه به دانش مسافرین و افزایش خواسته‎های آن‎ها، آژانس‎های مسافرتی باید خود را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *