خانه / توسعه کسب و کار / تحلیل کسب و کار / ۱۰ نکته جذاب برای ساخت یک کسب‎وکار مسافرتی سود ده

۱۰ نکته جذاب برای ساخت یک کسب‎وکار مسافرتی سود ده

پول درآوردن با صداقت تمام در کسب‎وکار مسافرتی می‎تواند سخت باشد، اما بدست آوردن مشتریان زیاد همیشه دشوار نیست. فقط کارت ویزیت را در یک رویداد شبکه ای پخش کنید، به احتمال زیاد با افرادی که کلاه برداری می‎کنند برخورد می‎کنید. اما به ندرت این کلاه برداری ها دریک رزرو ۲۰ هزار دلاری تور صورت می‎گیرد. در اغلب موارد، مشتریان جدید به دنبال اطلاعات رایگان هستند، بودجه ناچیزی دارند، وقت زیادی را تلف می‎کنند و حتی ممکن است به شما بگویند که خودشان رزرو می‎کنند.

آژانس-مسافرتی-سود-ده

مشتریانی را پیدا کنید که به شما اعتماد دارند و از خدمات شما قدردانی می‎کنند و کسب‎وکار سودآوری را برای شما به ارمغان می‎آورند. تیم محتوای آکادمی فرانگر در این مقاله ۱۰ نکته برای جذب مستقیم مشتری کسب‎وکار مسافرتی ارائه کرده است:

۱٫ تعهد به بازاریابی در دراز مدت

به عنوان یک کارآفرین آژانس مسافرتی، باید ۵۰٪ وقت خود را صرف بازاریابی کنید و ۵۰٪ دیگر را با مشتری بگذرانید. بسیاری از مردم از این توصیه­‎ی ما تعجب می‎کنند، اما زمانی که شما چنین تأکید زیادی بر روی بازاریابی نکنید، خود را از یک  رویکرد بازاریابی با نام ” shot-gun” که یک نوع رویکرد بازاریابی توده‎ای است و به تبلیغ حداکثری برای رسیدن به فروش حداکثر توجه دارد، محروم می‎کنید.

۲٫ خودتان را به عنوان متخصص معرفی کنید.

مشتریان ما که به اندازه کافی شجاع هستند می‎توانند یک تخصص خاص را انتخاب کنند و با آن دست‎وپنجه نرم کنند و به بزرگترین و سریع‎ترین نتایج در ارتقاء مشتریان خود می‎رسند. امروز تصمیم بگیرید که شما یک متخصص باشید و موقعیت تخصص خود را با ارائه اطلاعات خوب و به صورت رایگان، هرچه بیشتر در اختیار افراد قرار دهید.کانتور تور متخصص

۳٫ رویکرد و استراتژی بازاریابی مزرعه

اگر شما نمی‎خواهید یک تخصص را انتخاب کنید، بهترین کاری که می‎توانید انجام دهید این است که یک تاکتیک کاری خوب را از دلالان ملکی سرقت کنید. رویکرد بازاریابی که برای آن‎ها مناسب است، رویکرد و استراتژی مزرعه (farm) است. به عبارت دیگر، یک بازار جغرافیایی کوچک که بادقت برچسب گذاری شده است را انتخاب کنید و سپس تبدیل به یک بازیکن غالب در آن بازار شوید. یک ویژگی خوب در مورد این استراتژی این است که تعداد آژانس‎های مسافرتی کمی از آن استفاده می‎کنند. بنابراین شما رقابت کمتری نسبت به دلالان مسکن در این استراتژی خواهید داشت.

۴٫ داستان خود را به اشتراک بگذارید

اگر می‎خواهید افراد به شما اعتماد کنند، یکی از بهترین راه‎های ایجاد اعتماد در ابتدا با چشم‎انداز شما گسترش می‎یابد. بیایید داستان خود را به اشتراک بگذارید، انتقادپذیر باشید و عمیق شوید. ممکن است شما سرطان داشته باشید و برنامه‎ریزی برای آژانس مسافرتی به شما کمک کند تا خود را بهبود بخشید و خوب شوید. یا شاید شما طلاق تحقیر آمیزی را تجربه کرده اید، اما در نهایت به دلیل اینکه کسب‎و‎کار مسافرتی خود را شروع کرده اید و استقلال خود را پیدا کرده اید، روحیه‎تان بهتر شود. این‎ها را با افراد به اشتراک بگذارید. این راهکار یکی از روش‎های پربازده برای جذب مشتری است که می‎توانید انجام دهید.

۵٫ یک طرح بازاریابی ایجاد کنید و به آن بچسبید.

تقویم خود را در بیاورید و خود را متعهد به انجام کارهای بازاریابی خاصی بصورت روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه کنید. فقط تقویم خود را در بیاورید و روی آن آیتم هایی را قرار دهید. این عمل ساده می تواند خیلی عمیق باشد. آن را برنامه ریزی کنید. به عنوان مثال، شما می توانید به موارد زیر متعهد شوید:

 • روزانه – پست های اینستاگرام
 • هفتگی – یک خبرنامه الکترونیکی ارسال کنید؛ یک مقاله بنویسید و به وبلاگ بفرستید
 • ماهانه – ضبط یک یا دو فیلم و ارسال در یوتیوب و همچنین وبلاگ؛ در یک رویداد شبکه ای صحبت کنید
 • سه ماهه – ارسال یک ایمیل نامه حلزون به بهترین مشتریان خود
 • سالانه – یک رویداد خیریه محلی را میزبانی کنید.

۶٫ یک خبرنامه الکترونیکی هفتگی ارسال کنید.

ما این کار را پیشنهاد می‎دهیم، اما بسیاری از مردم این کار را انجام نمی‎دهند. هنگامی که این کار به درستی انجام شود، خبرنامه الکترونیکی که به صورت هفتگی ارسال می‎شود. این نوع بازاریابی می‎تواند قوی‎ترین بازاریابی  باشد که داشته‎اید.‎

۷٫ سرمایه گذاری مشترک

صاحبان کسب‎وکار دیگری را که از قبل همان مشتریانی که شما می خواهید داشته باشید را دارند، انتخاب کنید و با آن‎ها همکاری کنید. این تمایز مهمی است که شما می‎خواهید به یک صاحب کسب‎وکار نزدیک شوید که از قبل دارای مشتری است، نه کسی که هنوز در حال تلاش برای جذب آن است. گفتگو را با گفتن این‎که می‎خواهید به آن‎ها کمک کنید باز کنید. برخی از کسب‎وکارهایی که می‎توانید به آن نزدیک شوید،عبارت‎اند از:

 • صاحبان بنگاه املاک
 • صاحبان رستوران
 • صاحبان فروشگاه پوشاک، بوتیک
 • صاحبان کافی شاپ‎ها
 • فروشنده‎های جواهرات
 • برنامه‎ریزان مالی

 چند ایده از نحوه کار با آن‎ها می‎تواند موارد زیر باشد:

 • ارائه یک مقاله برای خبرنامه به صورت ماهانه
 • طرح موضوع مشترک؛ یعنی مانند مزه کردن قهوه، و شما می‎توانید در مورد سفر به جایی که قهوه متعلق به آن است، صحبت کنید.
 • ارائه کوپن و دریافت آن هنگام فروش

۸٫ یک نامه بصورت ماهانه ارسال کنید

مشتریان موجود شما بهترین راه برای شروع کسب‎و‎کار سود ده هستند. مردم به‎ندرت از ایمیل حلزونی استفاده می‎کنند. از این به نفع خود استفاده کنید و نام شخصی آن‎‎ها را بر روی آن (عنوان نامه) قرار دهید. در متن آن برای مشتریتان بنویسید و به آن‎ها بگویید که کسب‏‎وکارتان در چه مرحله‎ای است و اطلاعات آن‎ها را بروز کنید. سپس از آن‎ها بخواهید تا از طریق ارجاع به کسب‎وکار شما کمک کنند.

۹٫ برداشتن گوشی و تماس با مردم

تماس تلفنیشما در تجارت در یک رابطه هستید و بخشی از این به معنی برقراری ارتباط با مشتریان است، حتی زمانی که آن مشتریان به خدمات شما نیاز ندارند. سیستمی ایجاد کنید که در آن شما متعهد به برقراری تماس با پنج مشتری در هر هفته هستید. هدف شما برای تماس تلفنی باید موارد زیر باشد:

۱) از آن‎ها بپرسید که چکار انجام می‎دهند؛

۲) دوباره بررسی کنید که اطلاعات تماس شما درست است.

۳) ایده تعطیلات را در ذهن آن‎ها شکوفا کنید

برای مثال، می‎توانید چیزی شبیه به این بگویید “امیر! من تو و همسرت را در ماه اردیبهشت، روز سالگردتان می‎بینم. آیا تابحال تو همسرت را برای سفر به ایتالیا در سالگردتان سورپرایز کرده‎ای؟ من خوشحال می‎شوم همه مقدمات را برای شما فراهم کنم و ….”

۱۰٫ داوطلب شوید

این روش دیگری برای تغذیه روابط است. برای اینکه در مورد چیزی شناخته شوید، مثلا به یک رویداد خیریه یا هیئت مدیره کتابخانه عمومی بروید و شناخته شوید.

ماموریت شما: از طریق این لیست جلو بروید و غیر ممکن‎ها را ممکن کنید. برای انجام موارد بالا متعهد شوید و آن‎ها را روزانه انجام دهید تا نتایج آن را ببینید.  این دوره را تکرار کنید.

درباره عرفان آسیابچی

توسعه دهنده کسب و کار و مسئول مصاحبه با افراد موفق صنعت گردشگری

بیشتر بخوانید

متخصص-سفر

۲۰ نکته مهم در فعالیت آفلاین و آنلاین یک آژانس مسافرتی

امروزه با توجه به دانش مسافرین و افزایش خواسته‎های آن‎ها، آژانس‎های مسافرتی باید خود را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *