خانه / توسعه کسب و کار / تبلیغات و فروش / ۱۳ ایده تأثیر گذار برای بازاریابی دیجیتال آژانس مسافرتی

۱۳ ایده تأثیر گذار برای بازاریابی دیجیتال آژانس مسافرتی

بازاریابی دیجیتالبیشتر صاحبان تجارت گردشگری با مسافرت آشنا هستند، اما اغلب شناختی از بازاریابی ندارند. تجارت آنلاین دشوار است، قیمت ها کم است، رقابت سنگین است و کلید این رقابت تلاش است و شما احتمالاً ترجیح می‎دهید که این تلاش برای تورهایی که سخت فروش می‌روند استفاده شود. مدیریت وب سایت، محتوای به‎روز، موتورهای رزرو، GDS، دیدگاه‌ها، وبلاگ‎ها، خبرنامه‎ها و رسانه‎های اجتماعی اگر نتیجه‌ی ضعیف داشته باشند تنها برای شما ضرر محسوب می‌شوند و همچنین روحیه‌ی شما را از بین می‌برند. یک گام به عقب بردارید، زیرساخت‌های خود را بررسی کنید و ابزارها و تکنیک‎ها را برای کار بازاریابی خود شناسایی نمایید.

با شخصیت مسافر آشنا شوید

پروفایل مشتریاگر شما واقعاً مسافرهای ایده آل خود را نشناخته باشید چگونه می‎توانید یک استراتژی بازاریابی ایجاد نمایید؟

بله، اطلاعات آماری مسافرین مهم است، اما فراتر از آن شما باید از خودتان بپرسید که چه چیزی در هنگام تحقیق، برنامه‎ ریزی و رزرو آن‎ها را هدایت می‎کند. چه چیزی باعث انگیزه آن‎ها برای مسافرت می‎گردد؟ چه چیزی آن‎ها را ناامید می کند؟ آن‎ها اطلاعات مورد نیاز خود را از کجا پیدا می‎کنند؟

۳ تیپ شخصیت برتر مسافرین خود را تعریف کنید و وب‎سایت و کمپین‎های بازاریابی خود را بر اساس آن‎ها انجام دهید.

نگاهی دقیق به وب‎سایت خود داشته باشید

وب سایت شما باید سنگ بنای تلاش‎های بازاریابی شما باشد. همیشه جایی برای بهبود در نرخ تبدیل و تجربه کاربری وجود دارد.

سایت‎های مدرن و به‎روزی هم وجود دارند که در موتورهای جستجو رتبه خوبی ندارند، در حالی که برخی سایت‎های دیگر که ضعیف طراحی شده‎اند و کاربر پسند نیستند در لیست وتورهای جستجو خوب رتبه گرفته‌اند.تنظیمات وب‎سایت

چندین مورد ساده برای انجام این کار وجود دارد:

مسئولیت پذیرانه فکر کنید

هنگام ساخت و یا توسعه مجدد وب سایت خود، دستگاه های تلفن همراه یا تبلت‎ها را نادیده نگیرید. بالغ بر ۵۰٪ از بازدیدکنندگان شما احتمالاً سایت شما را از طریق دستگاه تلفن همراه خود مرور می‎کنند. اگر آن‎ها نتوانند با سایت شما به درستی کار کنند چقدر دلسرد می‌شوند؟

پیگیر بازدیدکنندگان خود باشید

راه اندازی و مدیریت گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) برای سایت شما اهمیت بالایی دارد. اطلاعاتی که  شما می‎توانید در مورد رفتار کاربران جمع آوری کنید، بسیار مهم است: چگونه سایت شما را پیدا کرده‌اند، ازچه صفحاتی بازدید شده است، از چه صفحاتی سایت را ترک کرده‌اند، چه مدت در سایت مانده‌اند و خیلی موارد دیگر. این داده‎ها به تلاش‌های بازاریابی شما ارزش می‌دهند. اگر در این فضا راحت نیستید از یک متخصص استفاده کنید.

طراحی ساده

طراحی-وب-سایتموفق‎ترین برندهای اینترنتی از طرح‎های ساده برای سایت خود استفاده می‌کنند که باعث می‎شود اطلاعات آسان پیدا شود. آیا سایت شما، کسب و کار و برند شما را آن‎گونه که هست معرفی می‌کند؟ و آیا کاربر پسند است؟ آیا محتوای کافی وجود دارد و به اندازه کافی اقدامات برای ترقیب بازدید کننده به خرید قوی می‎باشد؟

تست تجربه کاربری (UX) خود را شروع کنید و به آن اهمیت دهید

آیا وب‎سایت شما آن‎چه که از آن انتظار دارید را انجام می‎دهد؟ آیا مورد قبول بازدیدکنندگان است و چه درصدی از آنان طراحی سایت شما را پذیرفته‎اند؟ آیا می‌دانید که افزایش ۵ درصدی در رضایت مشتری از سایت به چه صورت می‎باشد؟ چنین افزایشی امکان پذیر است اگر شما حدس زدن را کنار گذاشته و با استفاده از نرم افزارهای مخصوص از قبیل Optimizely شروع به کار نمایید. استفاده از چنین ابزارهای سنجش تجربه کاربری راه خوبی برای درک انتظارات و نقاط منفی حس شده از سایت شما از طرف کاربران می‌باشد.

تلاش های بازاریابی را به سایت خود مرتبط کنید

بخش عمده‎ای از اطلاعات شما باید در سایت موجود باشد، بنابراین هیچ فرصتی را برای ارسال ترافیک به بخش‎هایی که قابل ردیابی و ثبت هستند از دست ندهید. چراکه همین بررسی‎ها به بهبود و افزایش آمار بازدیدکنندگان منجر می‌شود. همچنین می‌توانید از  ارسال خبرنامه استفاده کنید. به طوری‎که فقط یک قسمت را به اشتراک بگذارید و خوانندگان را تشویق کنید که به سایت مراجعه کنند. همچنین این کار برای شبکه‎های اجتماعی نیز مفید است.

به روز رسانی منظم

موتورهای جستجو محتوای تازه را دوست دارند، بنابراین به روز و مرتبط نگه داشتن سایت می‎تواند رتبه را در موتورهای جست‎وجو بهبود بخشد.  یکی از کارمندان را برای به‎روز رسانی منظم سایت اختصاص دهید. از این طریق برای رفتن یک راه طولانی تلاش کمی خواهید نمود.

درک لحظات کوچک در سفر

استراتژی بازاریابی شما باید بر روی سرمایه گذاری “لحظه های کوچک” باشد. آن‎ها لحظاتی هستند که شما درحال انجام دادن کاری هستید؛ لحظاتی که شما به گوشی روشن خود نگاه می‎کنید یا در دستگاه دیگری درحال تماشا، بررسی، تحقیق یا خرید چیزی هستید. این‎ها لحظاتی هستند که فکر شما و تصمیم گیری شما راشکل می‌دهند.

مثلاً:

  1. من می‎خواهم بعداً بدست بیارم: لحظات رویاپردازی
  2. من می خواهم این سفر کامل باشد: لحظات برنامه ریزی
  3. من می خواهم آن را رزرو کنم: لحظات رزرو
  4. من می خواهم بیشتر از آن استفاده کنم:ل حظات تجربه کردن

درک اینکه این لحظات در سفر مشتری لحظات بحرانی هستند به شما در بازار کمک می کند و هنگامی که مشتری به شما نیاز دارد، حضور خواهید داشت.

طراحی گرافیک

بله، طراحی شما معرف شما به صورت ناخودآگاه است. شما می‎توانید انرژی را به نیروی انسانی، استراتژی، کمپین‎ها و فروش تبدیل کنید، اما طراحی ضعیف می‎تواند همه‌ی این‌ها را از بین ببرد.

اگر قبلاً برای نام تجاری خود استایل و سبک تعیین نکرده‎اید (یا تعیین کرده‎اید اما قدیمی است)، با طراحان تماس بگیرید. یک طراح خوب با شما برای ساخت یک نام تجاری همکاری خواهد کرد تا مشتری ایده‎ال خود را بشناسید. رنگ‎ها و سبک‎های مختلف برای مشتریان مختلف اثر گذار خواهد بود. هنگامی که شما هویت نام تجاری خود را تعیین نمودید، از آن در هر زمان و در هر مکان استفاده کنید.

استفاده صحیح از شبکه اجتماعی

شبکه-های-اجتماعیرسانه‎های اجتماعی می‎توانند یک کانال مقرون به صرفه برای بازاریابی گردشگری باشند. انتخاب پلت فرم مناسب مهم است، اما قرار دادن یک استراتژی درست، حتی مهمتر از آن است. اهداف و بازار هدف خود را به دقت مورد بررسی قرار دهید.

کاربرد تلگرام و اینستاگرام

از نظر آکادمی فرانگر ، تلگرام و اینستاگرام هنوز از بهترین شبکه‎های اجتماعی برای آژانس‎های مسافرتی و اپراتورهای تور از لحاظ رهبری و هدایت وب است. درست است که رقابت سنگین است، اما می‎توانید این رقابت را با مخاطبان سفارشی (ربات‎ها) انجام دهید.

امکانات گزارشی موجود در شبکه‎های اجتماعی مانند اینستاگرام به شما امکان می دهد تا استراتژی خود را با توجه به اهداف خود پیگیری، مدیریت و تغییر دهید. اگر شما از نظر زمان محدودیت دارید و یا می‎خواهید به آن کمی عمیق‎تر نگاه کنید، یک استراتژی رسانه‎های‎ اجتماعی را با کمک یک آژانس تبلیغاتی برای به حداکثر رساندن سود حاصل از سرمایه گذاری خود بیاموزید.

نکاتی برای استفاده بهتر از شبکه‎های اجتماعی در جهت تبلیغ و برند سازی آژانس مسافرتی شما تحت عنوان ۱۲ نکته برای یک آژانس مسافرتی در جهت استفاده بهتر از شبکه‎های اجتماعی در وب‎سایت آکادمی فرانگر منتشر شده است.

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی-ایمیلیپایگاه داده ایمیل شما یکی از ارزشمندترین دارایی های شماست. افزودن فرم اشتراک به وب‎سایت بسیار مهم است، زیرا اگر یک بازدید کننده بدون ثبت نام برگردد، ممکن است یک تاثیر ارزشمند را از دست داده باشید.

پایگاه داده آفلاین خود را تقویت کنید تا به خبرنامه ایمیل شما متصل گردد و سپس یک استراتژی برای ایجاد ارتباط با آن‎ها به طور موثر ایجاد کنید. یک خبرنامه خوب ترافیک را به سایت شما هدایت می‎کند، دسته‎های اجتماعی را تشویق می‎کند، و منجربه اثربخشی می‎شود. اگر طرح خبرنامه فعلی ایمیل شما جواب‎گوی کارتان نیست، باید به ساخت یک مورد جدید آن فکر کنید. در مورد چگونگی ارسال ایمیل‎ها و این‎که چه نوع محتوایی در آن‎ها خواهد بود، فکر کنید. اکثر ارائه دهندگان سرویس ارسال ایمیل به شما اجازه می‎دهند که پایگاه داده را بصورت دسته‎بندی شده و مجزا بسازید تا هر خواننده مطالب مربوط به خود را دریافت کند.

تبلیغات آنلاین – گوگل ادوردز

تبلیغات بنر در سایت های ترافیک بالا می‎تواند گران قیمت باشد و همچنین نرخ کلیک بر روی آن‎ها نیز به طرز مضحکی کم باشد. اما گوگل ادورز می‎تواند برایتان یک ویژگی مثبت بیافریند. این به این دلیل است که شما می‎توانید کسانی را که به طور فعال علاقه‎مند هستند و قصد خرید محصول را دارند، هدف قرار دهید. کلمات تبلیغی رقابتی هستند، بنابراین اگر شما راحت نمی‎توانید آن را مدیریت کنید، به دنبال کمک‎های حرفه‎ای بروید. در غیر این صورت این تکنیک می‎تواند بسیار گران قیمت باشد.

ویدئو و رفتن به مسافرت‎های دسته جمعی

کسب اطلاعات در مورد مقصد سفر یک چیز است، اما تماشای یک ویدئو روحیه‌ی سفر را به ارمغان می‎آورد و برای بازدیدکننده الهام بخش است. امروزه این امکان وجود دارد که یک ویدیو با کیفیت مناسب و قیمت پایین ارائه شود، درصورتی که شما بدانید از چه سیستمی استفاده کنید.

یک کانال یوتیوب یا آپارات برای کسب و کار خود راه اندازی کنید. یک قطعه فیلم از تورهای شما، تعطیلات کارکنان، خانواده‎ها، توصیفات مشتریان، راهنماهای چگونگی بسته‎بندی، بررسی‎های مقصد و هر چیزی که با اهداف و شخصیت مشتری‎های شما منطبق است. فیلم‎های شما باید برای نگه داشتن مردم به تماشا تا حداکثر زمان ممکن، بهینه سازی شوند.

وبلاگ ها و بازاریابی محتوا – دانش خود را به اشتراک بگذارید

اگر وقت کم باشد، کارمندان خود را به وبلاگ سوق دهید. نوشته‎های وبلاگ شما نباید طولانی باشند، اما باید باارزش و مرتبط با هدف افراد باشند. شما مجبور نیستید برای پیدا کردن نمونه‎های خوبی از نوشتن در مورد یک سفر، به دوردست ها نگاه کنید، تجربیات خوبی در اطراف خود شما وجود دارد.  وبلاگ نویسی باید بخشی از استراتژی بازاریابی محتوای شما باشد. درکی از سفر مشتری خود و نحوه استفاده از محتوا برای کمک به بازدیدکنندگان و تبدیل منافع بیشتر داشته باشید.

پیشنهادات و بررسی آن‎ها

ضرب المثلِ شهرت درآمد است بیشتر از هر کسب‎وکار دیگری برای کسب‎وکارهای حوزه گردشگری مناسب است. طبق گزارشات جهانی، ۸۱ درصد از مسافران انتقادات و پیشنهادات مربوط به سفرهای مهم را مطالعه می‎کنند و ۴۹٪ سفر را بدون خواندن این نظرات ترتیب نمی‌دهند. شما می‎توانید فروش را افزایش دهید و درآمد خود را از طریق دیدگاه‎های سفر به حداکثر برسانید، اما چگونه؟

برای مشتریان خود ازطریق سایت‎هایی مانند Trip advisor، اکسپدیا، صفحات تجاری گوگل و شبکه‎های اجتماعی و وب‎سایت خود امکان بررسی و ثبت نظرات را فراهم نمایید. مهم‎تر از همه، فراموش نکنید که نظرات را پرورش دهید و در صورت نیاز پاسخ دهید.

تاثیر وب سایت های مروردی در خوزه گردشگریبررسی‎ها نه‎تنها می‎توانند اعتماد مسافران را بر روی برند و خدمات شما افزایش دهند، بلکه این محتوای تولید شده توسط کاربران می‎تواند به افزایش رتبه وب سایت شما و افزایش فروش شما کمک کند.

بازاریابی موبایلی

سامانه ارسال پیامک ممکن است قدیمی به نظر برسد، اما اثر گذاری لازم را با هزینه کم برای آژانس‎های هواپیمایی فراهم می کند.۹۶ ٪ پیام های کوتاه خوانده می‎شوند و همچنین بیشتر آن‎ها در ۳ دقیقه اول خوانده می‎شود.

از تکنولوژی‎های پیشرفته‎تر تلفن همراه مثل واقعیت افزوده (AR) و ارتباطات میدان نزدیک مطلع شوید. AR یک نوآوری بزرگ است که تجارب مسافرتی را گسترش می دهد، NFC همان تکنولوژیی است که مشتریان هنگام پرداخت هزینه از دستگاه‎های تلفن همراه خود استفاده می‎کنند، شما می‎توانید با یک خلاقیت کوچک NFC را در بروشورها، برنامه‎های سفر و موارد دیگر خود قرار دهید.

پخش زنده

پخش زنده زمانی فقط برای کسانی که با وسایل و تکنولوژی مناسب داشتند، فراهم شده بود.با تشکر از اینستاگرام و فیس‎بوک، امروزه هر کس با یک گوشی هوشمند می‎تواند برنامه را دانلود و تبدیل به یک پخش زنده نماید. پخش زنده بسیار قدرتمندتر از ویدیو است زیرا ارتباطات را باز می‎کند و امکان مشاهده و پاسخ در لحظه را فراهم می‎کند.

چگونه یک آژانس مسافرتی می‎تواند از پخش زنده استفاده کند؟

ارائه دهندگان تور می‎توانند از اینستاگرام زنده استفاده کنند و در حین برگزاری تور خود به بینندگان در اینستاگرام یک فرصت برای دیدن تور و ارزایابی آن ارائه داده و به سوالات آن‎ها پاسخ دهند. مثلاً  یک آژانس مسافرتی می‎تواند یک برنامه از بازرسی یک کشتی برنامه‎ریزی کند و از مشتریان دعوت کند تا با کشتی‎ها سفر کنند و به سوالات پاسخ دهند.

ربات‎های چت

بله ربات‎های چت هم از جمله وسایل برای بازاریابی دیجیتال هستند. آیا این چیزی است که آژانس مسافرتی شما باید به آن اولویت بخشد؟ نه. اما شما باید آن را در ذهن داشته باشید و نظارت کنید که چه کاری با آن می‎توان انجام داد. اولین پیشنهاد من این است که چت روم‎های مسافرتی را بررسی کنید تا برای معرفی ایده درباره نحوه کار آن‎ها آشنا شده و شما را برای یک راه حل مناسب برای آژانس خود الهام بخشد.

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

تبلیغات

تبلیغات – آژانس‎ تبلیغاتی

وقتی از تبلیغات در مقیاس گسترده و با بودجه‌­های زیاد حرف می‌­‍‌‌‌‌‌‌زنیم، طبیعتا باید به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *