خانه / توسعه کسب و کار / کارآفرینی و ایجاد کسب و کار جدید / ۹ گام ساده برای راه اندازی یک آژانس مسافرتی

۹ گام ساده برای راه اندازی یک آژانس مسافرتی

آژانس-مسافرتیآیا برای شروع یک آژانس مسافرتی برنامه‎ریزی دارید؟ این یک کسب‎و‎کار پر سود است. اما شما باید آماده رقابت با همه جوانب در بازار خود باشید. مردم به دلیل خدمات و منابع باکیفیت ترجیح می‎دهند از خدمات آژانس‎های قدیمی و پایدار استفاده کنند. بنابراین، باید در روزهای اول شروع یک آژانس مسافرتی آماده باشید که موانع را کنار بگذارید. شما نیاز به حفظ جریان مداوم پول نقد برای پاسخگویی به نیازهای فوری شخصی و کسب‎و‎کار دارید. ممکن است چند ماه طول بکشد تا شروع به درآمدزایی کنید. از این‎رو، شما باید یک طرح بازاریابی را ایجاد و پیاده سازی کنید و یک تیم متخصص حرفه‎ای را استخدام کنید.آژانس مسافرتی

آکادمی فرانگر ۹ گام ساده را برای شروع یک آژانس مسافرتی به شما پیشنهاد می‎دهد:

گام ۱٫ پیدا کردن مزیت رقابتی

نوع آژانس مسافرتی را که می‎خواهید راه اندازی کنید پیدا کنید. کسب‎وکار مسافرتی گسترده است، زیرا نیازهای مختلف سفر مردم را پوشش می‎دهد. منابع کوچک شما نمی‎توانند اکثر مناطق کسب‎وکار سفر را پوشش دهند. بنابراین، مزیت رقابتی خود را پیدا کنید. انجام برخی از تحقیقات بازار برای شناختن نیازهای سفرهای محلی به‎راحتی انجام می‎شود. به عنوان مثال، افرادی که در محل شما هستند ممکن است نیاز به آژانس‎هایی داشته باشند که سفری ماجراجویانه را برایشان فراهم می‎کنند و یا ماه عسل‎هایی را دوست دارند که در آن به پیاده روی بپردازند. به نیازهای خاص مردم در شهر خود فکر کنید تا بتوانید موانع را پیدا کنید.

گام ۲٫ یک برنامه موثر داشته باشید

داشتن طرح کسب‎وکار  برای موفقیت در اجرای یک کسب و کار از جمله آژانس مسافرتی از اهمیت ویژه‎ای برخوردار است. یک طرح کسب‎وکار شامل همه موارد یک نقشه راه می‎شود که شما در روزهای آینده قرار است که آن را بپیمایید. بنابراین، یک تصویر واضح داشته باشید که چگونه می‎توانید با مسائل مالی مهم کسب‎وکارتان مقابله کنید و در صورت نیاز کارمندان خبره را استخدام کنید. اگر بخواهید یک آژانس مسافرتی خانگی بسازید یا به دنبال یک آژانس مسافرتی میزبان هستید، بسته به انتخاب هرکدام برنامه‎ریزی کنید. توجه داشته باشید که برای برنامه‎ریزی آژانس مسافرتی باید زمان زیادی را صرف کنید. در طول این مدت، شما باید در رویدادهای صنعتی شرکت کنید، در مورد محصولات مهم یا خدماتی که می‎خواهید راه اندازی کنید مطلع شوید و حتی در دوره‎های آموزشی آژانس هواپیمایی شرکت کنید.طرح کسب‎وکار

گام ۳٫ ساخت لوگو تجاری

برند سازی یک اقدام مهم برای هر کسب‎و‎کار است. هنگام تبدیل شدن به یک نام تجاری است که یک کسب‎وکار می‎تواند اعتماد را در مورد محصولات یا خدمات خود در قلب و ذهن مصرف کنندگان ایجاد کند. اما ایجاد یک تصویر با نام تجاری قوی آسان نیست. درابتدا، شما باید لوگوی مسافرتی منحصر به فرد برای شرکت خود داشته باشید. لوگو یک نماد تجاری است که ارزش های تجاری شرکت و پیام های تبلیغاتی را نشان می‎دهد.

اطمینان حاصل کنید که آژانس مسافرتی شما یک لوگوی جذاب دارد که می‎تواند یک پیام را برای مشتریان خود ارسال کند. اگر ساخت لوگو گران قیمت بود، ساخت لوگوی مسافرتی خود را به سیستم‎هایی مانند Design hill بدهید. این یک بازار پیشرو است که شما می‎توانید مسابقه طراحی خود را ایجاد و کار طراحی خود را در یک هفته یا بیشتر در یک قیمت مقرون به صرفه انجام دهید. پیدا کردن استراتژی تبلیغاتی آژانس مسافرتی شما باید به‎طوری که می‎خواهید تعیین شود، به‎طرزی که نشان دهد چه کسی هستید و چگونه باید شرکت خود را در بازار مورد نظر ارایه دهید.

گام ۴٫ دریافت مجوزهای قانونی

اگرچه بر خلاف کسب‎و‎کارهای دیگر مانند تولید کننده‎های لوازم آرایشی و یا داروخانه‎ها، هیچ خط قرمز قانونی در راه‎اندازی یک آژانس مسافرتی وجود ندارد، اما هنوز به برخی اسناد نیاز دارید. هر دولت و شهری نیاز به مجوز خاصی دارد. مثلاً، شما نیاز دارید یک مجوز فروش سفر در تهران، مشهد، کرمانشاه، اهواز و اصفهان بگیرید. ممکن است لازم باشد مجوزهای عمومی را نیز برای این کار دریافت کنید.

گام ۵٫ تأمین مالی

سرمایههنگام راه اندازی آژانس مسافرتی خود استراتژی مالی خود را هم تعیین کنید. شما ممکن است آژانس خود را از یک مقیاس کوچک مانند خانه خود شروع کنید. در این مورد، اعضای خانواده و همسالان شما می‎توانند از شما حمایت مالی کنند. اما اگر می‎خواهید از یک دفتر و با برخی از کارکنان شروع کنید، باید به‎طور جدی در مورد دریافت وجوه فکر کنید. شما باید برخی از هزینه‎های مربوط به بازاریابی آنلاین و آفلاین را بدانید.

به‎عنوان مثال، احتمالاً به یک وب‎سایت کسب‎وکار برای بازاریابی آژانس مسافرتی خود در وب لازم دارید. طراحی وب‎سایت شما باید به‎گونه‎ای باشد که کاربر پسند باشد و تمام اطلاعات مربوط به خدمات شما را داشته باشد. شما نیاز به مقدار زیادی از سرمایه برای حفظ وب‎سایت خود در رتبه‎بندی بالا درجستجوی گوگل دارید. شما همچنین می توانید وام ها و خطوط اعتباری را برای این کار بررسی کنید.

گام ۶٫ انتخاب محل مناسب

هنگامی که شما طرح کسب‎و‎کار، استراتژی بازاریابی و موارد دیگر را در جای خود قرار داده‎اید، زمان تصمیم‎گیری در مورد مکانی مناسب برای آژانس مسافرتی شما فرا رسیده است. اگر شما کسب‎وکار فردی خود را از خانه اجرا نمی‎کنید، پس باید محل مناسب خود را پیدا کنید تا آژانس مسافرتی خود را برای عموم ارائه دهید. هنگام پیدا کردن محل آژانس مسافرتی، ترافیک رفت‎وآمد یکی از ملمواردی است که باید به آن دقت کنید. اما مهم‎ترین مورد این است که فضای اداری کافی برای جابجایی کارکنان و توسعه‎های آینده شما وجود داشته باشد و همچنین محل انتخابی باید تصویر نام تجاری شما را منعکس کند.

گام ۷٫ تبلیغ آژانس مسافرتی خود

شما به رقابت در بازار محلی خود ادامه خواهید داد، اطمینان حاصل کنید که کسب‎و‎کار شما برای اکثر روزها برای مردم محلی قابل مشاهده باشد. بنابراین، در اسرع وقت طرح تبلیغاتی کسب‎وکار را برای آژانس مسافرتی خود ایجاد کنید. شما پول زیادی برای تبلیغات و بازاریابی صرف خواهید نمود. اما ابتدا باید یک طراح کارت مناسب برای کسب‎و‎کار خلاقانه آژانس مسافرتی خودتان داشته باشید. طراحی بیزینس کارت باید به گونه ای باشد که کسب‎و‎کار شما را برای ایجاد یک اثر پایدار روی گیرندگان کارت معرفی کند. همچنین تمرکز بر ایجاد مقدار زیادی از فعالیت‎های بازاریابی جهت ارتقاء کسب‎وکار خواهید داشت. تبلیغ در روزنامه های محلی داشته و آگهی های خود را در بیلبورد ها در معرض دید عموم قرار دهید.

گام ۸٫ آژانس خود را در شبکه‎های اجتماعی قرار دهید

شبکه‎های اجتماعیشبکه‎های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام جایی است که مشتریان آژانس مسافرتی شما در آن قرار دارند. آن‎ها در بسیاری از شبکه‎های اجتماعی فعال هستند. شما باید کسب‎و‎کار مسافرتی خود را در میان این افراد انجام دهید. بنابراین، ابتدا یک صفحه رسانه اختصاصی اجتماعی برای هر کانال برجسته اجتماعی ایجاد کنید. برای مثال، یک صفحه اینستاگرام، صفحه تلگرام، صفحه‎ لینکدین و صفحات دیگر ایجاد کنید. این صفحه‎های رسانه‎های اجتماعی باید قادر باشند بازدید کنندگان خود را به مشتریان وفادار شما تبدیل کنند.

گام ۹٫ تمرکز در ایجاد ارتباط با مشتری

هیچ کسب‎وکاری نمی‎تواند بدون توجه به ایجاد اعتماد مشتریان رشد کند. آژانس مسافرتی باید اقداماتی را برای ایجاد روابط با مشتریان مختلف که از آژانس شما استفاده کرده‎اند یا احتمالاً در آینده نزدیک استفاده خواهند کرد، انجام دهد. اطمینان حاصل کنید که کارکنان خود را در مورد چگونگی برخورد با مهمانان مسافر خود در حالی که از تعطیلات خود لذت می‎برند، آموزش داده‎اید. آشپز محلی شما، راهنماهای تور و رانندگان، تمام کارکنان باید از ارزش برخورد با مشتریان خود آگاه باشند.

اگر مشتریان با شکایت و گله به صورت آفلاین به آژانس شما و یا آنلاین به وب‎سایت شما آمده‎اند، آن‎ها را حل‎وفصل کنید و مسائل آن‎ها را برطرف کنید.

به‎طور خلاصه، شما باید طرز تفکر گردشگری خود را پیدا کنید و طرح کسب‎و‎کار خود را ایجاد کنید. مکان خوب و بودجه کافی برای شروع لازم است. شما باید منابع بازاریابی قابل توجهی را مانند لوگو، بیزینس کارت‎ها، وب‎سایت ها و بسیاری دیگر برای ترویج آژانس مسافرتی خود ایجاد نمایید. همچنین ۵ مورد مهم برای شروع یک کسب‎وکار مسافرتی در مقاله‎ی دیگری تحت عنوان ۵ گام مهم برای راه‎ اندازی یک آژانس مسافرتی آمده است که خواندن آز خالی از لطف نیست.

درباره عرفان آسیابچی

توسعه دهنده کسب و کار و مسئول مصاحبه با افراد موفق صنعت گردشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *