خانه / پرواز، تور و هتل / اصطلاحات تور / دسته‌بندی آژانس‌ها در ایران

دسته‌بندی آژانس‌ها در ایران

آژانس مسافرتی

آژانس‌های مسافرتی در ایران به ۳ دسته تقسیم می‌شوند؛ آژانس‌های بند‌ الف، آژانس‌های بند ب و آژانس‌های با مجوز بند پ که آژانس‌های بند الف و ب مهم‌ترین آن‌ها هستند. آژانس‌های بند الف در حوزه‌ی خدمات صدور بلیط فعالیت می‌کنند که متصدی آن‌ سازمان هواپیمایی کشوری می‌باشد؛ آژانس‌های بند ب که حوزه فعالیت آن تور است که در اصل متصدی آن سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است که مربوط به حوزه تورگردانی است و آژانس‌ها با مجوز بند پ که مربوط به حوزه زیارتی می‌باشد که متصدی آن سازمان حج و زیارت است.

یک آژانس می‌تواند الف باشد، ب هم باشد یا آژانسی الف، ب، پ باشد یا می‌تواند الف باشد، ب نباشد یا ب باشد، الف نباشد؛ اما در ایران بیشتر ب هستند و الف نیستند و بعد الف و ب هستند و در نهایت آژانس‌هایی هستند که فقط الف هستند.

آژانس‌هایی که بند الف هستند، شرکت مسافرتی خدمات هوایی و جهانگردی می‌شوند و آژانس‌هایی که دارای مجوز بند ب هستند شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی می‌شوند؛ پس آژانس‌هایی که دارای مجوز بند الف هستند، هوایی و جهانگردی و آژانس‌های دارای مجوز بند ب هستند، مسافرتی و جهانگردی می‌شوند.

قاعدتا آژانس‌هایی که دارای مجوز بند الف است و متصدی آن‌ها سازمان‌هواپیمایی‌کشوری می‌باشد، چارت مشخصی دارند که در راس این چارت مدیر فنی قرار دارد که مدیرفنی بند الف نامیده می‌شود.

آژانس‌های دارای مجوز بند الف امکان صدور بلیط را دارند اما به این راحتی نیست؛ شما ابتدا باید مجوز بند الف را از سازمان هواپیمایی کشوری بگیرید سپس آژانس خود را باید به ایرلاین‌ها معرفی کنید به عبارت دیگر شما باید با اعتباری که از سازمان هواپیمایی کشوری گرفته‌اید سراغ ایرلاین‌ها رفته و امتیاز صدور بلیط را از آن‌ها بگیرید.

آژانس‌های دارای مجوز بند الف باید هر ۱۵ روز یک بار گزارش فروش خود را به ایرلاین مربوطه ارائه کنند که بسیار بسیار ضابطه‌مند و دقیق است، پس باید بدانیم که این قضیه به این راحتی نیست که یک ایرلاین داخلی یا خارجی به راحتی به شما امتیاز فروش بلیط بدهد، پس از شما ضمانت می‌گیرد تا به شما امتیاز فروش بلیط بدهد.

بدیهی است شما ابتدا باید سراغ ایرلاین‌های داخلی مثل ماهان، ایران ایر، آسمان، کاسپین، وارش و… بروید زیرا در ایران زندگی می‌کنید و با معرفی آژانس و یک ضمانت ساده که ضمانتش کمتر است، امتیاز فروش بلیط را از ایرلاین دریافت کنید.

پس از اینکه بانکی که پشتوانه آژانس شماست ضمانت‌نامه را در اختیار شما قرار می‌دهد شما باید به ایرلاین مورد نظر خود مراجعه کرده و درخواست “استاک” کنید و شروع به صدور بلیط می‌کند (استاک در واقع یعنی آن چیزی که امتیاز صدور بلیط خام است) بعد از اینکه امتیاز فروش بلیط را از ایرلاین‌های داخلی گرفتیم، سراغ ایرلاین های خارجی می‌رویم. اگر زمانی آژانس نتواند از پس بدهی های خود به ایرلاین بربیاید ورشکست شده و پول به ایرلاین نمی‌دهد و این باعث می‌شود که یک کلاهبرداری اتفاق بیافتد؛ به همین دلیل ایرلاین‌ها خیلی محتاط هستند

اینکه یک آژانس فول استاک است، یعنی چه؟ زمانی می‌گوییم یک آژانس فول استاک است که تمام استاک‌های ایرلاین‌های داخلی و خارجی را دارد و حال می‌تواند بلیطشان را صادر کند.

پس این یک متولی می‌خواهد که سازمان هواپیمایی کشوریست که نظارت می‌کند و یک هماهنگ کننده به نام مدیر فنی بند الف می‌خواهد که بتواند این روابط را مدیریت کند و بتواند با ایرلاین‌ها در تماس باشد و بتواند آژانس را بالا بکشد و خب کارمندهای زیردستی دارد در بخش تیکتینگ که آن‌ها بلیط را صادر می‌کنند و اینها به ما کمک می‌کنند که بتوانیم تور خوب و بلیط خوب با بهترین قیمت را بگیریم.

مدیرفنی بند الف باید دوره‌هایی را بگذراند در این دوره‌ها از مباحث پایه شروع تا نحوه کار با سیستم هایی مثل آمادئوس توضیح داده می‌شود.

بند ب نیز مانند بند الف مدیر فنی دارد که مدیر فنی بند ب نامیده می‌شود که متصدی آن سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری می‌باشد. مدیران فنی بند ب نیز باید دوره‌هایی را بگذراند و به آن‌ها اشراف کامل داشته باشند.

 

به قلم علی ابراهیمی

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

تور

تور‌های مسافرتی و اجزای آن‌ها

“تور” ابتدا لازم است تعریفی از واژه تور داشته باشیم. تور در لغت به معنای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *