رزرو هتل

رزرو هتل

شما می‎توانید از ۳ طریق اقدام به رزرو اقامت در هتل نمایید.

  • رزرو مستقیم از طریق خود هتل
  • از طریق رزرواسیون و شرکت‎های هلدینگ
  • از طریق آزانس‎های مسافرتی گارانتی کننده

رزرو مستقیم از طریق خود هتل به‎ این معناست که با قسمت رزرواسیون هتل تماس گرفته، تاریخ و نوع اتاق (چند تخت بودن) درخواستی را با ایشان چک کرده و در صورت تایید درخواست را روی سربرگ به هتل ارسال نمایید. پس از ارسال حتما کانفرم (تاییدیه) را از هتل دریافت نمایید، نمونه‎ای از درخواست رزرو هتل:

درخواست رزرو هتل:

رزرواسیون محترم هتل……………………..

جناب آقای / سرکار خانم………………..

لطفا جهت رزرو یک باب اتاق DBL (2 تخته) به تاریخ ورود…………….به مدت …. شب اقدام فرمائید.

نرخ هر شب اتاق ۲ تخته برد………………ریال

نرخ با تخفیف ویژه آژانس ……………..ریال

اسامی مسافرین:

لطفا کانفرم ارسال شود (تاییدیه برای ما ارسال شود).

گاهی برخی شرکت‎ها که آنان را با نام رزرواسیون هتل‎ها می‎شناسیم نرخی پایین‎تر از فروش خود هتل اعلام می‎کنند! یا ممکن است کل هتل مورد نظر شما گارانتی یک رزرواسیون باشد. این رزرواسیون‎ها معمولا شما را به خرید آن هتل از روی سایت خود دعوت می‎کنند. نمونه شرکت‎های رزرواسیون را که در مدت سابقه کاری خود گاهی اقدام به رزرو از طریق ایشان نموده‎ام در زیر معرفی می‎کنم:

WWW.Hotelyar.com
WWW.eghamat24.com
WWW.iranmarcopolo.ir

می‎توانید به سایت ذکر شده مراجعه و پس از تعیین تاریخ، شهر مورد نظر و…، اقدام به رزرو نمایید. یادتان باشد در مواقع رزرو غیر مستقیم از هتل، علاوه بر کانفرم، واچر هتل را نیز به معنای اجازه ورود مسافر به هتل می‎باشد از شرکت مورد نظر بگیرید.

جهت رزرو هتل کافی‎است در قسمت رزرواسیون به جای رزرو پرواز، رزرو هتل را انتخاب کنید (تصاویر از سیستم مقیم است):

رزرو هتل در سیستم مقیم

همان‎طور که در تصویر پایین مشاهده می‎کنید، در سمت راست سیستم با فیلتر کردن ستاره و درجه‎ی هتل می‎توانید فقط لول مورد نظر خود را سرچ کنید. تاریخ ورود مسافر و تعداد شب‎های اقامت وی را وارد می‎کنید .توجه کنید که تعداد وعده‎های غذایی رایگان در هتل مثل صبحانه به تعداد شب‎های اقامت مسافر می‎باشد.

رزرو هتل در سیستم مقیم

گاهی بعضی از آژانس‎های هواپیمایی ادعا می‎کنند که هتل X گارانتی ما می‎باشد. در این‎گونه موارد ابتدا با هتل مورد نظر تماس گرفته و صحت آن را دریابید. پس از مطمئن شدن از گارانتی بودن هتل مذکور در آن آژانس هواپیمایی، می‎توانید طی درخواست کتبی به همان آژانس که درخواست شبیه درخواست به خود هتل می‎باشد اقدام به رزرو نمایید.

در مواقعی که آژانسی گارانتی هتلی را داشته باشد، در صورت تماس با آن هتل، یا به شما اقامت نداده و می‎خواهد با آژانس مربوطه تماس بگیرید و یا نرخی بالاتر را به شما اعلام می‎کنند. گاهی آژانس کل هتل را مثلا برای مدت یک‎سال اجاره (گارانتی) می‎کند. گاهی نیز فقط یک طبقه و گاهی فقط چند اتاق.

اکنون سعی داریم شما را با برخی از اصطلاحات در بخش هتل آشنا کنیم:

اتاق یک تخته: (SGL) Single Room

اتاق ۲ تخته (۲ تخته یک نفره):  Twin Room (TWN)

اتاق یک تخته ۲ نفره (مخصوص زوج ها): Double Room (DBL)

اتاق ۳ نفره ( ۳ تخت تکی یا یک تخت یک نفره و یک تخت دو نفره): Triple Room (TPL)

اتاق ۴ نفره (۲ تخت ۲ نفره)

اتاق تو در تو  Connected Room: این اتاق‎ها معمولا برای خانواده‎ها مناسب است زیرا با یک در از هم جدا می‎شوند و درواقع به هم راه دارند. هر کدام از این اتاق‎ها سرویس بهداشتی مجزا دارند. البته هتل در زمانی که متقاضی خانواده نداشته باشد، درب اتاق را بسته و هر کدام از اتاق‎ها را به صورت جداگانه به فروش می‎رساند.

سرویس اضافه یا اکسترا بد: به‎عنوان مثال وقتی شما اتاق ۳ تخته می‎خواهید و هتل فقط اتاق ۲ تخته دارد برای نفر سوم سرویس اضافه در نظر می‎گیردو این سرویس اضافه گاهی کاناپه تخت خواب شو و گاهی تشک می‎باشد که اعلام آن از قبل به مسافر الزامی می‎باشد.

برای آشنایی بیشتر با این موارد، می‎توانید به مقاله آشنایی با انواع مراکز اقامتی و خدمات مربوطه رجوع کنید.

 

نوشته شده توسط نگین چپریان، مدرس بند ب

درباره سعید سویزی

مدیر محتوای وبسایت آکادمی فرانگر

بیشتر بخوانید

مراکز اقامتی

آشنایی با انواع مراکز اقامتی و خدمات مربوطه

وقتی قصد سفر دارید و مدت سفر شما در مقصد یا مقاصد مورد نظر یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *