حسابداری آژانس – درس‌نامه ۹

حسابداری

تهیه‌ی لیست بیمه

بر اساس قانون هر فردی که در شرکتی استخدام یا به صورت کارآموز در شرکتی فعالیت می‌کند حتی اگر آن فرد چند روز فعالیت کند، مشمول بیمه می­‌شود؛ بیمه به سه بخش تقسیم می‌­شود:

  • ۳% بیمه‌ی بیکاری
  • ۷% سهم پرسنل
  • ۲۰% سهم کارفرما

۷% درصد سهم پرسنل است که از حقوق پرسنل کسر می‌­شود و به حساب بیمه واریز می‌شود؛ ۳% بیمه‌ی بیکاری که توسط کارفرما واریز می‌­شود و ۲۰% سهم کارفرما است که با مجموع ۳%  محاسبه و پرداخت می­‌شود.

بیمه همیشه یک ماه بعد از تاریخ تخصیص هزینه‌ی حقوق پرداخت می‌­شود مثلاً زمان ارسال لیست بیمه و پرداخت بیمه‌ی فروردین تا پایان اردیبهشت ماه می‌باشد. در این حقوق، محاسبه‌ی مسکن و حتی خوار و بار اجباری است و افرادی که دارای فرزند باشند تا سه نفر حق اولاد ۱۰% درصد آن به حقوق اضافه می­‌شود اما اگر افرادی دارای سابقه‌ی کار بیش از یک سال باشند شامل افزایش حقوق می‌شوند.

برای تهیه لیست بیمه نرم افزارهای متفاوتی وجود دارد؛ اکثر سیستم های حقوق و دستمزد این قابلیت را دارند ولی در اینجا نحوه‌ی استفاده از نرم ‌افزاری که در سایت تامین اجتماعی وجود دارد را توضیح می‌دهیم. آخرین نسخه این نرم افزار نسحه ۲٫۷ می باشد که از سایت www.tamin.ir  می‌توان آن را دانلود کرد؛ برای ورود به برنامه نیازمند نام کاربری و گذرواژه هستیم که این نام کاربری و گذرواژه را می‌توانیم طی درخواستی دریافت کرده و وارد برنامه ­شویم.

حسابداری

پس از نصب نرم افزار باید اطلاعات کارگاه و کارکنان را وارد کنیم؛ شماره بیمه از موارد الزامی ثبت مشخصات کارکنان می باشد؛ وقتی مشخصات کارمندان را وارد می‌کنیم، دستمزد روزانه را نیز باید تعریف کنیم پس از وارد کردن اطلاعات پایه وارد عملیات و لیست ماهانه می‌شویم؛ روی لیست ماهیانه کلیک کرده و لیست جدید را وارد می‌کنیم سپس کد کارگاه و ردیف پیمان را انتخاب می کنیم؛ آدرس و نام کارگاه و نام کارفرما ایجاد می‌گردد.

یک ماه پس از پایان ماه جاری وقت داریم که لیست حقوق ودستمزد را در سایت تامین اجتماعی بارگذاری و پرداخت کنیم؛ پرداخت ۳۰% حق بیمه به صورت اینترنتی فقط از طریق درگاه بانک رفاه  قابل پرداخت می‌باشد. مثلا حق بیمه آبان ماه تا پایان آذر باید پرداخت شود در مرحله‌ی بعد، لیست حقوق روزانه را محاسبه می­‌کنیم. در شش ماه اول سال حقوق ۳۱ روز محاسبه و مابقی سال ۳۰ و اسفند ۲۹ روزه ( غیر از سال کبیسه) می‌باشد.

حق اولاد مشمول مالیات نمی‌باشد و هرگونه دریافتی مکرر ماهیانه مانند اضافه کاری که ممکن است هر ماه عدد متفاوتی داشته باشد، مشمول بیمه می باشد.

مجموع حقوق پایه، حق بن و مسکن، اضافه کاری و دریافتی‌های ثابت ماهیانه  مشمول حق بیمه بوده و ۳۰% آن باید به بیمه تامین اجتماعی پرداخت گردد. که ۲۳% سهم کارفرما بوده ( ۲۰% کارفرما + ۳% بیمه‌ی بیکاری ) و ۷% آن توسط کارمند پرداخت می گردد به این معنی که از حقوق کارمند کسر می شود.

پس بیمه جزء حساب­‌های پرداختنی بوده و در پایان هر ماه با سند حقوق را ثبت می‌کنیم؛ سندی که برای حقوق ثبت می‌شود به این صورت می‌باشد:

هزینه‌ی حقوق و دستمزد   (بدهکار)
هزینه‌‌ی بیمه کارفرما ۲۳% (بدهکار)

حساب­‌های پرداختنی/ حقوق پرداختنی    (بستانکار)
حساب‌های پرداختنی / مالیات حقوق        (بستانکار)
حسابهای دریافتنی/ پرسنل / مساعده   (بستانکار)
حسابهای دریافتنی /  پرسنل /  وام        (بستانکار)
حساب‌های پرداختنی ۳۰% بیمه پرداختنی(بستانکار)

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

حسابداری

حسابداری آژانس – درس‌نامه ۱۱

مالیات بر ارزش افزوده مالیات بر ارزش افزوده، مالیات غیر مستقیمی است که مصرف‌کننده (خریدار) آن را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *