خانه / امور مالی / نرم‎افزار توتال و حسابداری پیشرفته فرانگر / صندوق / آموزش نرم‌افزار جامع رزرواسیون توتال فرانگر

آموزش نرم‌افزار جامع رزرواسیون توتال فرانگر

رزرواسیون توتال فرانگر

یکی از بخش‌های کاری در آژانس‌های مسافرتی که همیشه حجم کار بسیار زیادی داشته و اکثراً از کار خود عقب هستند، در گذشته، کانتر صندوق بوده است. یکی از نوآوری‌هایی که فرانگر در این بخش داشته است. بهبود وضعیت صندوقدار آژانس است. به‌طوری‌که ساده‌ترین عملیات در توتال، عملیات مربوط به صندوق و دریافت و پرداخت می‌باشد. به‌طوری‌که اصلاً نیازی نیست که صندوق‌دار به روند فعالیت‌های آژانس آگاه باشد.

منوی ثبت اطلاعات

همانند سایر بخش‌های توتال، بسیاری از امکانات اصلی کانتر صندوق نیز در منوی ثبت اطلاعات گنجانده شده است. حال طبق روال به بررسی هر مورد می‌پردازیم.

رزرواسیون توتال فرانگر

انجام درخواست

صندوقدار در توتال، ساده ترین عملیات را خواهد داشت. در مقابل صندوقدار همیشه پنجره انجام درخواست باید باز باشد. برای دسترسی به این پنجره می‌توان از کلید F6 کیبرد نیز استفاده کرد.

رزرواسیون توتال فرانگر

مسافر با مراجعه به صندوقدار کافیست فیش چاپ شده و یا کد کامپیوتری درخواست را به صندوقدار تحویل دهد. صندوقدار، با بارکدخوان و یا وارد کردن دستی کد درخواست را در پنجره زیر ثبت می‌کند؛ با ورود کد هر درخواست، اطلاعات آن به این پنجره افزوده می‌شود. هر تعداد فیش در این مرحله برای مسافر صادر شده باشد می‌تواند خوانده شود. سپس با اسکن کردن اولین فیش تکراری، به منوی پرداخت وارد می‌شویم.

رزرواسیون توتال فرانگر

کل اقدامات

برای مشاهده تمامی رخدادها و دریافت و پرداخت‌ها در صندوق، از این بخش می‌توان استفاده کرد. در این صفحه سه جدول دیده می‌شود. در جدول اصلی تمام تراکنشات و اقدامات صندوق قابل مشاهده و چاپ می‌باشد. این رکوردها با انتخاب تاریخ مورد نظر قابل فیلتر شدن می‌باشند. برای هر تراکنش می‌توان به سادگی با زدن گزینه مورد نظر، فیش و یا رسید و یا گزارش داخلی آژانس چاپ کرد. با انتخاب اصلاح و یا حذف نیز می‌توان اطلاعات را تغییر داد. جدول سمت چپ اطلاعات مربوط به درخواست ارسال شده به صندوق قابل مشاهده است.

رزرواسیون توتال فرانگر

در جدول سمت راست هم می‌توان اطلاعات نحوه پرداخت هر تراکنش را مشاهده کرد.

رزرواسیون توتال فرانگر

در موردی که بخواهیم اطلاعات پرداخت و یا دریافت یک تراکنش را پیدا کنیم از این منو استفاده می‌کنیم

رزرواسیون توتال فرانگر

در قسمت جستجو کد کامپیوتری تراکنش را ثبت کنید؛ تراکنش در جدول نمایش داده می‌شود. اگر تسویه انجام شده باشد این تراکنش با رنگ سبز مشخص شده و ریز پرداختی نیز در جدول پایین قابل مشاهده است.

ثبت درخواست

از این پنجره می‌توانید به صورت دستی، بلیط و یا فاکتورهایی که تسویه نشده‌اند را به تراکنش تبدیل کرده و عملیات دریافت و پرداخت را انجام دهید.

رزرواسیون توتال فرانگر

تغییر شرکت

با تعریف نام شرکت‌ و یا شرکت‌ها در سیستم توسط حسابدار، این لیست در این جدول در بخش تغییر شرکت قابل مشاهده است و صندوقدار می‌تواند شرکت مورد نظر را برای انجام عملیات انتخاب کند.

رزرواسیون توتال فرانگر

جابجایی بین بانکی

در هر آژانس، حسابهای بانکی بسیاری ممکن است تعریف شده باشد تا بتوانند عملیات مالی را ساده تر مدیریت کنند. در حالتی که وجهی را از یک حساب آژانس به حساب دیگر آن منتقل کنیم از این قسمت باید برای ثبت در سیستم عمل کرد. اطلاعات حساب مبدا و مقصد و اطلاعات واریز و مبلغ و توضیحات را وارد کرده و ثبت را می‌زنیم

رزرواسیون توتال فرانگر

یکی از امکانات توتال که بسیار کاربردی می‌باشد بخش مدیریت چک و خزانه داری می‌باشد. این قسمت بیشتر برای بخش حسابداری کاربرد دارد و از این رو دسترسی اصلی آن برای صندوقدار بسته می‌باشد. صندوق دار در حالت عادی نمی‌تواند چک‌های دریافتی و پرداختی را مدیریت نماید، اما در قسمت ریز چک‌ها می‌تواند اطلاعات کلی به تفکیک زمان مانده از تاریخ سررسید چک حاصل نماید. در این جدول، چک‌های مهلت گذشته و نقد نشده با رنگ قرمز نمایش داده می‌شوند.

رزرواسیون توتال فرانگر

گزارشات

در این منو انواع گزارشات مربوط به صندوق و دفتر فروش قابل تهیه وجمع آوری ست.

رزرواسیون توتال فرانگر

دفتر صندوق

با انتخاب این گزینه، پنجره زیر برای شما باز خواهد شد و شما باید در آن تاریخ دوره مورد نظر را در آن مشخص نموده و با انتخاب شرکت و کانتر صندوق مورد نظر گزارش را بررسی نمایید.

رزرواسیون توتال فرانگر

در این گزارش تمام تراکنشات با جزییات نمایش داده می‌شود و همچنین موجودی اولیه صندوق و مانده انتهای دوره قابل مشاهده است.

رزرواسیون توتال فرانگر

ریز بلیط‌های نقد شده

با انتخاب این گزینه و مشخص کردن بازه‌ی موردنظر، تمام بلیط‌های تسویه شده توسط صندوق قابل مشاهده خواهد بود.

رزرواسیون توتال فرانگر

رزرواسیون توتال فرانگر

خلاصه عملکرد روزانه

در صورتی‌که نیاز به خلاصه عملکرد صندوق باشد می‌توان از این گزارش استفاده کرد و اطلاعات عملکرد صندوق را بررسی نمود.

رزرواسیون توتال فرانگر

رزرواسیون توتال فرانگر

دفتر تلفن

در تمامی بخش های اکانت های توتال این منو قرار داده شده است. با انتخاب دفتر تلفن صفحه زیر که همان دفترتلفن سیستم است نمایش داده می‌شود. برای افزودن فرد جدید کافیست جدید را بزنید و اطلاعات را وارد کرده و ذخیره کنید؛ پس از ذخیره می‌توانید اطلاعات فرد را به سادگی مشاهده، اصلاح و یا حذف کنید.

توجه کنید که فیلد مهلت تسویه یکی از مواردی است که باید پر شود. این فیلد برای این منظور تعبیه شده است که بتوان برای بعضی از مشتریان مهلتی برای تسویه‌ی صورت حساب تعیین کرد. از این بخش در قسمت فاکتورها و فیلتر کردن بر اساس مهلت تسویه استفاده می‌گردد.

رزرواسیون توتال فرانگر

مبدل تاریخ

در سیستم های رزرو بلیط و صدور هواپیما یکی از موارد چالشی برای بعضی از مسافرین تعیین تاریخ تولد میلادی می‌باشد. برای حل این مورد در سیستم توتال مبدل تاریخ قرار داده شده است. کافیست در این مبدل تاریخ شمسی را وارد کنید و تبدیل آن را به میلادی مشاهده کنید. بدیهی ست که در همین بخش تبدیل برعکس نیز امکان پذیر است.

رزرواسیون توتال فرانگر

 

درباره مهدی حبیب زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *