خانه / مدیریت / مدیریت ارتباط با مشتری / ۴ ایده برای افزایش رضایت مشتریان آژانس‎های مسافرتی

۴ ایده برای افزایش رضایت مشتریان آژانس‎های مسافرتی

مسافر راضیامروزه مشتریان در هنگام برنامه‌ریزی سفر، هیجان، راحتی و بهترین معاملات را می‌خواهند. بر اساس یک نظرسنجی، ۵۳ درصد از مراجعه کنندگان، از وب‌سایت‌های آژانس‌های مسافرتی برای تحقیق در مورد تعطیلات استفاده می‌کنند که چه مسافرتی را برای کسب‌وکار و یا در تعطیلات خود انتخاب کنند. بسیاری از مشتریان می‌خواهند که آژانس‌های هواپیمایی و مسافرتی با دانش و نظر متخصص خود به کار آن‌ها بپردازند. ارائه خدماتی بهتر، سریع‌تر و مقرون‌به‌صرفه تر ازآنچه مشتری می‌تواند برای خودش انجام دهد، مهم است تا بتواند نیازهای مشتری را برآورده سازد. تیم آکادمی فرانگر در این مقاله چند ایده برای آژانس‌های هواپیمایی و یا مسافرتی جهت بهبود سطح رضایت مشتری ارائه کرده است.

ارائه یک سفر خوب با برنامه‎ریزی مناسب

مهم است که برنامه‌ریزی سفر خوبی داشته باشید و با بحث در مورد نیازهای مشتری همراه جزئیات، از خدماتی که آن‌ها از شما درخواست می‌کنند، بودجه آن‌ها، انتخاب هتل‌ها، ترجیح آن‌ها برای غذا و غیره مطلع شوید. به‌عنوان‌مثال، اگر مشتری یک گیاهخوار است، در هنگام برنامه‌ریزی سفر، جزئیات تمام وعده‌های غذایی گیاهخواری را در اختیارشان قرار دهید. هر جنبه باید کنترل شود و سفر باید با خواسته‌های مشتری هماهنگ باشد. یک سفر اشتباه به‌دوراز رضایت مشتری است، به همین علت  و برای جلوگیری از ناراحتی، آن‌ها به آژانس‌های مسافرتی مراجعه می‌کنند.

جذب مشتریثانیاً بسیاری از مشتریان به نظر کارشناسان و توصیه‌های نمایندگان هم توجه می‌نمایند. اگر خانواده‌ای هست که به تعطیلات سفر می‌کند، به آن‌ها پکیجی را ارائه می‌دهند که فعالیت‌های مختلفی ازجمله گشت‌وگذار، مراکز خرید، فعالیت‌های کودکان و غیره داشته باشد.

با پیشنهاد‌های خود، خودتان را در جای مشتری قرار دهید و فکر کنید که چه نوع تعطیلاتی برای خانواده‌تان می‌خواهید.

صرفه‌جویی در زمان و ارائه تسهیلات

یک دلیل عمده برای مشتریان برای انتخاب یک آژانس مسافرتی این است که آن‌ها زمان کافی برای آزمایش بهترین گزینه‌ها را ندارند، مخصوصا اگر سفر خارجی باشد. در چنین شرایطی، مشتریان شما بهترین گزینه را در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌خواهند و به دلیل کمبود تجربه در مورد این موضوع، به دنبال مشاوران سفر هستند. در اینجا اعتماد مشتری به ماهیت آژانس هواپیمایی شما مهم است. ارائه تسهیلات به‌طور عمده شامل نیازهای مشتری شما است و به‌خوبی در جزئیاتی که برنامه‌ریزی‌شده، وجود دارد.

بدانید که برنامه‌های سفر اغلب به تغییرات پیش‌بینی‌نشده بستگی دارند. آژانس‌های هواپیمایی و مسافرتی باید آماده باشند تا مشتری را در حلقه هرگونه تغییرات در برنامه یا سفر خود نگه‌دارند. آن‌ها باید ارتباطات در زمان واقعی را فعال کنند تا مشتریان بتوانند در صورت وقوع رویدادها مطلع شوند. پس از برخورد با چنین مشکلی، همیشه باید بهترین گزینه‌های متنوع را برای مشتریان ارائه دهید.

پیشنهاد‌هایی به مسافرین خود ارائه دهید که برای آن‎ها از نظر مالی ارزش داشته باشد.

همیشه در جستجوی معاملات خوب و با تخفیف هستند. با استفاده از منابع مختلف اطلاعات و ارائه‌دهندگان خدمات مسافرتی، آن‌ها دارای انگیزه بیشتری برای معامله بهتر هستند. هنگامی‌که به دنبال معاملات هستند، مشتریان نه‌تنها قیمت را در نظر می‌گیرند، بلکه کیفیت کلی که دریافت می‌کنند را هم در نظر دارند. با توجه به انتخاب‌های متنوع، ارزش تجربه مشتری افزوده می‌شود. آژانس‌های مسافرتی باید بتوانند نیازهای مشتریان را درک کنند و بر مبنای روش روشن و صرفه‌جویی در هزینه، گزینه‌هایی را توصیه کنند. هیچ مشتری نمی‌خواهد بیش ازآنچه لازم است، پول پرداخت کند.

 

مسافر راضیارائه ارتباطات شخصی

اگر مشتریان شما هرگونه سؤالی داشته باشند، اطمینان حاصل کنید که در دسترس هستید. ارائه کانال‌های ارتباطی متعدد برای آن‌ها برای برقراری ارتباط با شما، می‌تواند بیش از تلفن، از طریق خدمات چت زنده و یا ایمیل مفید باشد. شرکت‌های مسافرتی باید تعیین کنند که مشتریان از آن‌ها چه می‌خواهند و باید بدانند که چگونه قبل از خرید و در طول سفر می‌توانند از آن‎‌ها اطلاع داشته باشند. در هنگام ارائه هرگونه اطلاعات مربوطه، در جزئیات توضیح دهید و ارتباط برقرار کنید. با ارائه مشاوره تخصصی و منابع موردنظر خود برای مشتریان به آن‌ها کمک کنید. خدمات خود را شخصی‌سازی کنید و بدانید که مشتری چه چیزی را می‌خواهد. هنگامی‌که مشتری تور موردنظر خود را خریداری کرده است، نباید این پایان رابطه مشتری و آژانس باشد؛ بنابراین، آژانس‌های مسافرتی باید قبل و بعد از رزرو در دسترس باشند و باید به پرسش‌هایی که مشتریان دارند، پاسخ دهند که به حفظ مشتری‌ها کمک می‌کند و به‌عنوان خدمات به مشتریان خوب محسوب می‌شود.

آژانس‌های مسافرتی امروزه می‌توانند سرزنشی بد از طرف مصرف‌کنندگان تکنولوژی دریافت کنند که می‌گویند: ” چرا من به شما در قبال چیزی که خودم هم می‌توانم انجام دهم، پول پرداخت کنم؟ “

حقیقت این است که آژانس‌های مسافرتی در حال حاضر می‌توانند از بهترین تکنولوژی‌ها استفاده کنند و خدماتی را ارائه دهند که ارزش پرداخت پول را دارند.

ارتباطات

موارد ذکر شده در این مقاله نتنها به افزایش رضایت مشتریان شما کمک می‎کند، بلکه باعث افزایش نرخ جذب مسافر جدید نیز می‎شود.

درباره سعید سویزی

مدیر محتوای وبسایت آکادمی فرانگر

بیشتر بخوانید

وفاداری مشتریان

مدیریت ارتباط با مشتری (CRM): محاسبه میزان وفاداری مشتریان

تیم آکادمی فرانگر در این مقاله شاخصی برای اندازه گیری میزان وفاداری مسافران آژانس‎های مسافرتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *