خانه / مدیریت / مدیریت ارتباط با مشتری / ۷ راه‎کار خارق العاده برای حفظ مشتری آژانس هواپیمایی آنلاین

۷ راه‎کار خارق العاده برای حفظ مشتری آژانس هواپیمایی آنلاین

سفر هواییهرکسی به سفر کردن علاقه دارد. بااین‌حال، برنامه‌ریزی و رزرو سفر در دهه گذشته تغییرات قابل‌توجهی داشته است. مشتریان مدرن ترجیح می‌دهند مسافرتی شخصی‌تر و خصوصی‌تر را تجربه کنند؛ بنابراین، برای آژانس‌های هواپیمایی بسیار مهم است که مسافرین جدید (و همچنین مشتریان سنتی که به ‌آرامی و پیوسته به رزرو آنلاین رو می‌آورند) را حفظ کنند و میزان وفاداری مشتریان خود را افزایش دهند.. کسب‎وکارهای گردشگری برای زنده ماندن در این بازار بسیار رقابتی نیاز به اصلاح استراتژی بازاریابی خود دارند. مطالعات مختلف انجام‌شده توسط متخصصان و انجمن‌های صنعت گردشگری به این واقعیت اشاره دارد که ارائه محصولات متمایز و مختلف و خاص به مشتریان بسیار حائز اهمیت است. این تنها کلید به دست آوردن مشتریان از دست‌ رفته و حفظ مشتریان موجود است. استراتژی تغییر برای آژانس‌های هواپیمایی همیشه مفید است.

ورود به یک حلقه تکرار مناسب

با کاهش روند نزولی، مشتریان بیشتری در حال حاضر تمایل به استفاده از یک آژانس مسافرتی خوب دارند؛ اما این کافی نیست. برای اینکه یک آژانس هواپیمایی خوب در میان بهترین‌ها باشید، باید مشتریان خود را کاملاً درک کنید و به آن‌ها بیش از انتظارشان ارائه دهید. اگر شما فقط آژانس مسافرتی آنلاین را راه‌اندازی کرده‌اید، جذب ترافیک طبیعی برای دستیابی به نتایج مثبت، می‌تواند زمان زیادی را از شما بگیرد و هزینه‌بر نیز باشد. برای صرفه‌جویی در هزینه، شما باید وابستگی را با استفاده از گزینه‌های دیگر کاهش دهید. سایتتان را بهینه‌سازی کنید تا ناظران را به رزرو کنندگان تبدیل کنید و سپس برای حفظ آن‌ها قطعاً به ترکیب مناسبی از پیشنهاد‌ها‌ی مؤثر و مربوط به سفر نیاز دارید. بیش از آن، شما باید آن‌ها را با یک تجربه جستجوی منحصربه‌فرد و همچنین سفری با محتوای هیجان‌انگیز درگیر کنید. آژانس‎های مسافرتی آنلاین باید به یاد داشته باشند که کار پس از ترافیک به پایان نمی‌رسد و همچنین نیاز به صحبت دارد که درنهایت منجر به کسب درآمد خواهد شد.

تیم محتوای آکادمی فرانگر چند نکته را در این مقاله یادآوری می‎کند که می‌تواند به شما در جذب و حفظ مشتریان کمک کند:

۱٫ بهینه‌سازی وب‌سایت با ارائه یک رابط کاربرپسند

وب‌سایتی مؤثر است که تصاویر جذاب و محتوای یکپارچه داشته باشد. ضروری است که پیام را به‌وضوح به بازدیدکنندگان خود انتقال دهید و آن‌ها را برای اولین بار متوجه نام تجاری و برند خود کنید. مسیری روشن و مستقیم برای پرس‌وجو یا رزرو، شانس حفظ احتمالی مشتری آنلاین را افزایش می‌دهد که حتی مشتریان غیر فنی نیز بتوانند آنچه را که دنبال می‌کنند، پیدا کنند. ازآن‎جایی‌که تعداد زیادی از رزروهای مسافرتی امروزه در دستگاه‌های تلفن همراه انجام می‌شود، وب‌سایت خود را درون تلفن همراه نیز بهینه کنید. هنگامی‌که مشتریان از گزینه آنلاین برای رزرو پرواز و یا محل اقامت استفاده می‌کنند، این شانس وجود دارد که با تحسین در معامله روبرو شوند؛ بنابراین، یک رابط کاربری جذاب که به‌وضوح معاملات شما را در صفحه اصلی و همچنین در نتایج جستجو به‌طور قابل‌توجهی در حفظ مشتریان برجسته می‌کند، بسیار مفید است. مطالعات کارشناسان نشان می‌دهد که تنها ۵٪ صرفه‌جویی مشتری می‌تواند سودآوری شرکت را ۷۵٪ افزایش دهد. اگر شما مجبور به انتخاب یک سلاح در میان آژانس‎های مسافرتی آنلاین هستید، برنامه‌های صادقانه بهترین گزینه است. اگرچه این می‌تواند یک عامل انگیزشی بزرگ باشد، هنوز هم مشتریانی وجود دارند که به‌طور خودکار نمی‌توانند آژانس‎های مسافرتی رقیب را حذف کنند. مفهوم قدیمی “اولین تصور ”  هنوز هم کار می‌کند، به همین دلیل شما باید با اضافه کردن اجزای بصری به محتوا، توجه بیشتری را جلب کنید.

رابط کاربری

۲٫ بهترین ابزار بازاریابی : شبکه‎های اجتماعی

برای هر کسب‌وکار موفقیت‌آمیز و پررونق، رسانه‌های اجتماعی یک برگ برنده هستند. بدون یک رد پا در دنیای رسانه‌های اجتماعی، غیرممکن است که مشتریان بالقوه را بشناسیم. گام اولیه باید ایجاد یک انجمن یا صفحه در شبکه‎های اجتماعی محبوب باشد که در آن شما می‌توانید تمام تصاویر، محتوا و ایده‌های منحصربه‌فرد خود را به اشتراک بگذارید. همچنین، مسابقات ساده و درعین‌حال مؤثر باعث جذب جمعیت می‌شوند که در غیر این صورت هرگز متوجه نخواهند شد که صفحه شما وجود دارد! از همه مهم‌تر، شما می‌توانید بازخورد مشتری واقعی را دریافت کرده و آن را برای ارتقا و توسعه به کار بگیرید. هدف اصلی این است که مشتریان شما کجا هستند و همیشه برایشان قابل‌مشاهده باشید، به‌طوری‌که هنگامی‌که آن‌ها به خرید و مسافرت فکر می‌کنند، به شما فکر کنند.

شبکه‎های اجتماعی

۳٫ تقسیم‌بندی و شخصی‌سازی مسافرین

تقسیم بندی مسافرینشناختن مشتریان و پیروی از یک رویکرد خاص مخاطبان، باعث ایجاد بسته‌های سفارشی می‌شود. بنابراین آژانس مسافرتی شما جذاب‌تر و شخصی‌تر از دیگر آژانس‎ها خواهد بود. به‌عنوان‌مثال، صرف هزینه‌های سنگین پول در ایجاد بسته‌های کروز (سفرهای دریایی) و بازاریابی زمانی که بیشتر مشتریان شما علاقه مند به سفر هوایی هستند معنی ندارد. به‌طور مشابه، اگر بیشتر مشتریان شما میان‌سال / بازنشستگان باشند، به‌طورمعمول برایشان هیجان‌انگیز نخواهد بود. صنعت گردشگری عمدتاً مبتنی بر عاطفه است و اساس فروش، تجربیاتی است که بر مبنای عوامل جمعیت شناختی نظیر گروه سنی، جنسیت، ملیت و غیره متفاوت است. فهم و درک خواست مسافران قبل اینکه به زبان بیاورند یک کلید موفقیت است که درآمد بیشتری برایتان به ارمغان می‌آورد. ایجاد شخصیت خریدار یک‌راه عالی برای رسیدن به این هدف است. استفاده از داده‌های بزرگ و تجزیه‌، تحلیل و پیش‌بینی رفتار کاربر به‌طور فزاینده‌ای مهم است و برای سرپا ماندن هر تجارتی از جمله آژانس‎ هواپیمایی در آینده بسیار ضروری و حائز اهمیت هست.

۴٫ صورت‎حساب شفاف

برای ایجاد هرگونه رابطه‎ی تجاری، اعتماد، بی‌عیب بودن و صداقت ضروری است. وقتی مردم موافق خرید محصول یا خدمات بیشتر بر اساس تجربه و کلمات شما باشند، باید به آن‌ها آنچه شایسته‌شان است پرداخت کنید.  برای آژانس‎های هواپیمایی، محتوای روشن و شفاف باعث دریافت بازخورد مثبت می‎شود. نمایش قیمت‌ها شامل تمام عوارض و هزینه‌های اضافی در صفحه نتایج جستجوی موتور رزرواسیون شما، اعتماد را افزایش می‌دهد و لغو رزرو را کاهش می‌دهد. بسیاری از وب‌سایت‌های مسافرتی ابتدا هزینه‌های اضافی را مخفی می‌کنند و در آخرین مرحله فرآیند پرداخت آشکار می‌کنند و سبب می‌شود بسیاری از خریداران بالقوه رزرو خود را ترک کنند و به سایت دیگری بروند چون قیمت نهایی چیزی نیست که آن‌ها فکر می‌کردند. همچنین سعی کنید یک‌راه‌حل برای هر یک از پرس‌وجوهایی که مشتریان با آن مواجه می‌شوند، ارائه دهید. مهم‌تر از همه این است که گوش دادن و استفاده از بازخورد، یک تجربه آنلاین بهتر را رقم خواهد زد.

رزرو هتل

۵٫ وب‌سایت‌های با ترافیک بالا: محلی مناسب برای برند سازی

همان‌طور که گفته می‌شود، شما باید جایی ماهی گیری کنید که ماهی دارد. وب‌سایت‌هایی مانند Google Places و TripAdvisor، سیستم‌هایی هستند که می‌توانید تمام تورها و فعالیت‌های خود را در آن نمایش دهید و افراد را وادار به صحبت در مورد تجارتتان کنید. با بازاریابی پلتفرم متقابل (اپلیکیشن‎ها و نرم‎افزارهایی که توانایی اجرا روی پلتفرم‎های مختلف را دارا هستند)، وب‌سایت شما طرفداران بیشتری کسب می‌کند. با توجه به روند روزافزون رزرو آنلاین، ادغام درگاه‌های شناخته‌شده پرداخت نیز می‌تواند به حفظ مشتری‌ها کمک کند.

۶٫ بسته‌های سفارشی

انواع مختلف بسته‌های سفارشی با بهترین قیمت ممکن، راه دیگری برای خرید و حفظ مشتریان هستند. فن‌آوری‌های بسته‌بندی می‌تواند یک گزینه متمایز باشد که به حفظ موقعیت عالی بازار و همچنین ارائه مطالب مربوط به مسافران کمک می‌کند. راه‌حل‌های تحقق‌یافته موجود با گزینه‌های یکپارچه کمک می‌کند تا درآمد بیشتری کسب کنید.

۷٫ ارائه یک برنامه وفاداری متحد

برای آژانس‌های مسافرتی، ضروری است که مشارکت درازمدت را که به حفظ مشتریان آنلاین کمک می‌کند، درک کنند. وقتی می‌خواهند برای وفاداری‌تان پول خرج کنند، سعی کنید برای اعضا ارزش قائل باشید.  با استفاده از هتل‌ها، اتومبیل‌های اجاره‌ای، فعالیت‌ها، بیمه و غیره می‌توانید اعضای خود را برای به دست آوردن ارزش تشویق کنید و کسانی که عضو نیستند را تشویق کنید تا پرتال آژانس مسافرتی خاصی را برگزینند.

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

وفاداری مشتریان

مدیریت ارتباط با مشتری (CRM): محاسبه میزان وفاداری مشتریان

تیم آکادمی فرانگر در این مقاله شاخصی برای اندازه گیری میزان وفاداری مسافران آژانس‎های مسافرتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *