خانه / ارتقاء مهارت‎های فردی / برنامه ریزی توسعه مهارت / ۵ نکته برای تبدیل شدن به یک کارمند موفق در آژانس مسافرتی

۵ نکته برای تبدیل شدن به یک کارمند موفق در آژانس مسافرتی

آژانس‌های مسافرتی امروزه می‌توانند سرزنشی بد از طرف مصرف‌کنندگان دریافت کنند که می‌گویند: ” چرا من به شما در قبال چیزی که خودم هم می‌توانم انجام دهم، پول پرداخت کنم؟ “

حقیقت این است که آژانس‌های مسافرتی در حال حاضر می‌توانند از بهترین تکنولوژی‌ها استفاده کنند و خدماتی را ارائه دهند که ارزش پرداخت پول را دارند. آژانس‌های مسافرتی امروزه در صنعت گردشگری نقش بسیار ارزشمندی ایفا می‌کنند و بهترین‌ها از ویژگی‌های مشترک برخوردار هستند. حال شما برای بهترین بودن در حوزه کارمند آژانس هواپیمایی چه ویژگی‎هایی باید داشته باشید؟ تیم آکادمی فرانگر در این مقاله به شما چند ویژگی مهم کارمندان آژانس‎ مسافرتی را می‎گوید که با تقویت آن‎ها در خود می‎توانید به یک نمونه موفق در این زمینه تبدیل شوید.

آژانس مسافرتی

بهترین نماینده‌های مسافرتی، متخصص برقراری ارتباط هستند

یکی از نکات کلیدی در مورد کارمندان آژانس مسافرتی که باعث ایجاد تفاوت‎ها در آن‎ها می‎شود، خدمات شخصی‎ای است که ارائه می‌دهند. ان اسکالی (Ann Scully) از آژانس  McCabe World Travel این بحث را به‌خوبی در یک جمله می‌گوید:

اگر [مسافران] خودشان را مکتوب کنند، می‌بینند که فقط یک شماره کارت‌بانکی هستند.

بنابراین هنگامی‌که یک مشتری خدماتی را از یک نماینده مسافرتی می‌خواهد، درواقع آن‌ها به دنبال چیزی بیشتر از اینکه می‌توانند خودشان به‌صورت آنلاین انجام دهند، هستند. آن‌ها به دنبال تعامل انسان با انسان و راه‌حل‌های مناسب برای چالش‌های سفر خود هستند. به همین دلیل، بهترین‎های آژانس‌های مسافرتی متخصص ارتباطات هستند. این ارتباط به‌راحتی از طریق پلت فرم آنلاین خود آژانس انجام می‌شود. این پلت فرم راه را برای برقراری ارتباط فراهم می‌کند.

کارمند آژانس مسافرتی

بهترین کارمندان آژانس مسافرتی دارای توانایی مدیریت حرفه‌ای‌ هستند

در این حرفه‌ که خود به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای در طول زمان تغییر کرده است، یک‌چیز برای نماینده‌های مسافرتی یکسان بوده و هست: نیاز به توانایی‌های بالای مدیریت.

حتی سفرهای بازاریابی داخلی به‌ظاهر ساده می‌تواند قسمت‌های متحرک و پر جنب و جوشی داشته باشد، بنابراین مدیران باید در زمان‎های مختلف در نقش‎‌های مدیریت خود باقی بمانند تا اطمینان حاصل شود که کمترین خطا در برنامه سفر مشتری رخ می‎دهد. آژانس‌های زیادی با این موضوع درگیرند ‌که آیا برنامه‌های سفر، ویزا، پارامترهای سیاست، ارتباط با مسافران، مشتریان و تأمین‌کنندگان مدیریت می‌شوند یا خیر. کارمند‎های آژانس مسافرتی با موارد زیادی در تعامل هستند و نمی‎توانند هیچ‎کدام از آ«‎ها را ندید بگیرند. خوشبختانه، سیستم‌عامل‌های مدیریت مسافرتی ساده مانند Locomote می‌توانند این وظایف را ساده و پایدارتر کنند.

متقاوت و حرفه‎ای بودن

بهترین کارمندان آژانس هواپیمایی استادان فنی هستند

تنها راه برای کارمندان آژانس هواپیمایی که امروزه در صنعت حمل‌ونقل هوایی باهم رقابت می‌کنند، بالا بردن مهارت‌های فنی است. جدای از این باشد، چرا یک مشتری به یک آژانس، برای تکمیل کاری که می‌تواند خود انجام دهد، پول پرداخت کند؟

به‌سادگی می‌توان گفت که نماینده‌های مسافرتی با یک پلت فرم مدیریت مسافرتی مؤثر شرکت، می‌توانند سطح خدماتی را ارائه دهند که مسافران معمولی (و یا یک بیزینس) خودشان نمی‌توانند انجام دهند.

بهترین کارمندان آژانس مسافرتی همیشه آموزش می‌بینند

دوره آموزشیآژانس‌های مسافرتی از ابتدا دیده‌اند که چقدر یک صنعت می‌تواند در یک دهه تغییر کند. صنعت گردشگری را در سال ۲۰۰۰ به تصویر بکشید و همین‌طور تصویر تقریباً دو دهه بعد آن را نیز به تصویر بکشید. صنعتی که ما در حال حاضر در آن مشغول هستیم تقریباً برای صنعت نوپای سال ۲۰۰۰ غیرقابل تشخیص بود.

فناوری پوششی (تجهیات الکترونیکی قابل پوشش)، اینترنت اشیاء، تکنولوژی‌های پیشرفته‌تر ردیابی و یا اتوماسیون رباتی، کارمندان آینده آژانس‌های مسافرتی را وادار می‎کند که درک صحیحی از موقعیت صنعت امروز و فردا داشته باشند. بهترین آژانس‌های مسافرتی از بهترین تکنولوژی‌ها برای بهبود خدمات ارائه‌شده استفاده می‌کنند. به همین دلیل بهترین کارمندان آژانس‌ مسافرتی همیشه در حال یادگیری و گذراندن دوره‎های آموزشی آژانس هواپیمایی هستند.

بهترین کارمندان و مدیران آژانس‎های مسافرتی دارای طرح کسب‎وکار هستند.

پیشنهاد ما به شما برای بهترین شدن در حوزه کاری خود این است که یک طرح کسب‌وکار یک‌صفحه‌ای ایجاد کنید که شامل موارد زیر باشد:

  • خلاصه شرکت / مدیریت – کسب‌وکار مسافرت خود را توضیح دهید که شامل اهداف، مأموریت و چشم‌انداز، مالکیت و خلاصه استارت آپ (بودجه) می‌شود.
  • ویترین / خدمات – تخصصی‌تر و روشن‌تر از برای آن‌ها خدمت ارائه می‌دهید.
  • طرح مالی – شما نیاز دارید که یک جریان نقدی پیش‌بینی‌شده، سود و زیان، مفروضات، ترازنامه و موارد دیگر ایجاد کنید. نگران نباشید اگر یک حسابدار نیستید. بهترین کاری که می‌توانید را انجام دهید. اگرچه ممکن است بخواهید که با CPA یا مربی کسب‌وکار مشورت کنید.
  • استراتژی فروش و بازاریابی – فروش و تکنیک‌های بازاریابی خود را فهرست کنید. شما می‌توانید از ایمیل مستقیم، رسانه‌های اجتماعی، تبلیغات، بازاریابی ایمیلی و غیره استفاده کنید. البته، شما نیاز دارید یک وب‌سایت ایجاد کنید.

درباره سعید سویزی

مدیر محتوای وبسایت آکادمی فرانگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *